Şimdi Ara

Sil

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
3.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 2 Ocak 2024; 17:6:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bosuna indirmeyin calismiyor. zaman kaybi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: un momento

bosuna indirmeyin calismiyor. zaman kaybi.

Siz kullanmayı bilmiyorsanız benim yapabileceğim bir şey yok. Arkadaşlar VPN sorunsuz çalışıyor yoruma aldırmayın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • aslinda calisiyor da maksat el cogalmasin. tesekkurler
  • Nasıl kuruyoruz usta zip leri
  • Eğer çalışan varsa açıkça paylaşmak hata olur. Bunlar tespit edildikçe engelleniyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fahri1156

Nasıl kuruyoruz usta zip leri

Hocam zipi açıyorsunuz sonra openvpn uygulamasını indirip zipten çıkan herhangi bir ovpn dosyasını seçiyorsunuz sitede verilen kullanıcı adı ve şifreyi giriyosunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

Eğer çalışan varsa açıkça paylaşmak hata olur. Bunlar tespit edildikçe engelleniyor.

Zaten hepsini paylaşmadım bilerek. Ben bu paylaştığım vpni değil paralı bir tane kullanıyorum tavsiyem odur

• Celonfix kullanıcısına yanıt
    Onların işi kolaylaşıyor. İnterneti geliştirmek yerine böyle gereksiz işlere vakit harcıyorlar.
  • Bloklanmamış VPN servisleri varsa lütfen paylaşmayalım. Bu tür paylaşımlar çalışan servislerin de bloklanmasını sağlamaktan öteye gitmiyor.

Geçen ay servis sağlayıcılara bazı popüler VPN servislerinin listesinin olduğu yazı BTK tarafından gönderildi, bu ayın başında ise bu servislere istinaden yapılan işlemlerle ilgili haftalık rapor istiyor artık BTK, ISS'lerden... 5651 dahilinde olup epeydir etkin kullanılmayan alternatif erişim yolları etkin olarak bloklanmaya başladı. Son video olayı yüzünden de bunun arkası gelmeye başladı, son kurbanlarından biri ise Zenmate tarayıcı eklentisi oldu... İşin tuhafı bazı kullanıcılarda çalıştığı, bazılarında çalışmadığı söyleniyor. Anlaşılan o ki internet kullanıcı adına bağlı olarak da abone bazlı filtreler mevcut...

Yine anladığım kadarıyla port bazlı tespit yapıyorlar. 443 ve 1194'tü sanırım bu portlardan internete çıkan trafiği tarayıp VPN olanları blokluyorlar. Bunun tespitini normalde yapmanız neredeyse imkansızdır ama altyapıda çalışan DPI gibi, Bluecoat gibi casusluk yazılımları sayesinde paket veriyi okuyup gelecek yanıtı kesiyorlar. Sayfaları açmaya çalışıp da üstte site ismi görünüp sayfa bulunamadı uyarısıyla karşılaşmanız da bunun ispatlar nitelikte... Çoğu zaman da alakasız şekilde reklam sayfalarına yönlendirilmenizin sebebi de bu yazılımlar yüzünden... Dünya'da, bu yazılımların kullanımı suç olarak addediliyor fakat bizde çok rahat bir şekilde kullanılıyor...

Bazı anonimlik yazılımlarında ise yasak olan sayfaya erişmeye çalıştığımızda sayfanın yine açılmadığını görüyoruz, bu da büyük ihtimal arkada ekstradan başka bir yazılım çalıştığını ve filtreleme yaptığını gösteriyor. Büyük ihtimal program bazında oluşturulan listeler var. Bir ara palo alto denilen bir yazılımdan bahsediliyordu, Türkiye yetkilileri telefonlara cevap verememişti.

İşin daha tuhaf yanı ise engelliweb.com sessiz sedasız kapandı ya da kapattırıldı. Bildiğimiz üzere bu site kapatılan sitelerin kullanıcı bazlı istatistiğini tutuyordu, internet kullanıcısını bilgilendiriyordu. Birkaç gün önce sessiz sedasız uçan sitenin twitter hesabı da özele çekilmiş, sadece onaylı takipçiler görebiliyor, son paylaşımı geçen ayın sonunda gözüküyor... Ne kadar ilginç değil mi? Sanki birileri internetin kullanımından rahatsızlık duyuyor...

Bu sistemi atlatacak yöntemleri lütfen paylaşmayalım, özgür internet hepimizin hakkı... Sonuçta bu yazılımları kullanmak suç değil ve şirketler başta olmak üzere birçok sektörde de kullanılıyor. İsim verip bu sansür ayıbına ortak olmayalım... Birilerinin rahatsız olduğu şeylerden dolayı herkes sansüre maruz kalıyor...

Aslında ortak bir tepki yaratılması gerekiyor, imza kampanyası diyeceğim fakat yine bazıları "Ona gelene kadar..." deyip sineye çekme moduna girecek... Boşverin...

Selametle...

• uyemuyedegil U kullanıcısına yanıt
    Bende diyorum bu zenmate neden çalışmıyor, nedeni anlaşıldı
  • Aylık 1$ / 1 euro dan başlayan fiyatlarla avrupa kıtasından bir sanal sunucu (vps) alınır.
    internette bulunan makaleler ile ve ssh üzerinden azıcık linux bilgisi ile openvpn + easyrsa kurulur

port olarak 1194 yerine 35050 gibi rastgele bir port seçilir.

sonra kendi sunucunuzdan hem kendiniz, hemde güvendiğiniz (reis-i cumhura küfür etmeyecek kişiler, yoksa sizin başınız yanar) tek hesap ile faydalanabilir.
  • qarakedi kullanıcısına yanıt
    İleriye yönelik ciddi sorunlar baş gösterecek. Portları kapatıyorlar. İşin güzel yanı kapattıkları portlardan bütün internet bankacılığı ve online alışveriş gibi birçok trafik akıyor. Hangi zihniyetle yapıyorlar anlam vermek imkansız... Bir abone yoğun ısrarıyla kapatılan portları açtırmış. Kullanıcı bazlı yapılıyor anlaşılan... Şikayet durumu ispat eder yönde...

https://www.sikayetvar.com/ttnet-vpn-baglantisina-izin-vermiyor

Ne diyim Allah ıslah etsin BTK ve malum firmayı...
  • muratai kullanıcısına yanıt
    1194'ü ve 443'tü sanırım takip ediyorlar... anahtar ile portu şifrelerseniz göremezler.

Ayrıca internette bazı kaynaklarda bilgi mevcut.

Yöntemleri lütfen paylaşmayalım, yazmayalım... Takibe takılıp yasaklanmasına, internetlerimiz daha çok sansüre maruz kalmasına sebep oluyoruz.

Yardım isteyen arkadaşlara mesaj yoluyla özelden yardımcı olmanızı rica ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uyemuyedegil -- 26 Aralık 2016; 10:24:50 >
  • uyemuyedegil U kullanıcısına yanıt
    herkesin ip sini tek tek yakalayıp yasaklayamazlar.
    çok tepemiz atarsa vnc üzerinden sanal sunucuya bağlanıp ordan internette gezeriz onuda engelleyecek halleri yok ya?
  • Dün denedim sitedeki bir çok servere bağlanamadı kullanıcı adı ve şifreyi doğru yazmama rağmen.Heralde engellemiş olabilirler.
  • EmuMaster kullanıcısına yanıt
    IP'si belli olan hizmetler bunlar için çıtır çerez...

Hemen IP Block yapıyorlar. Bu saatten sonra liste miste dinlemez, gördüklerini hemen bloklayacaklar... İşin güzel yanı da sırf haftalık rapor verebilmek adına yapacaklar bu işi...

VPN'ler yasaklandıktan sonra gelsin IP bloklar... Bundan sonra DNS bazlı beklemeyin...
  • quote:

Orijinalden alıntı: uyemuyedegil

IP'si belli olan hizmetler bunlar için çıtır çerez...

Hemen IP Block yapıyorlar. Bu saatten sonra liste miste dinlemez, gördüklerini hemen bloklayacaklar... İşin güzel yanı da sırf haftalık rapor verebilmek adına yapacaklar bu işi...

VPN'ler yasaklandıktan sonra gelsin IP bloklar... Bundan sonra DNS bazlı beklemeyin...

Kullandığım hotspot elite çalışmıyor.Paralı.

Bir tane eklenti buldum ismini yazmayacağım buraya kimse kusura bakmasın.

Açıkçası ben bu işin içinde iş olduğunu düşünüyorum.İnternet özgür bir mecra ise buna müdahale edilmemeli.Ben televizyondaki haberlere güvenmiyorum güvenmek zorunda da değilim.

Bir olayı kaç farklı yerden dinlerim kendim analiz ederim doğruluğunu yanlışlığını.

Diğer başlıklarda da söylemiştim, ttnet'in hizmeti zaten rezalet birde bunun üzerine vpn ve dns'lere müdahale edeceklerse ben interneti kapattıracağım.

Çoğu kişininde bunu yapması lazım kullanamadığımız şeye para ödemeyelim.Bu dünyaya godoman zengin etmeye gelmedik nihayetinde.

• EmuMaster kullanıcısına yanıt
    İşin güzel yanı da o ya...

VPN kullanmayı, DNS değiştirmeyi, İnternette anonimliği sanki illegal faaliyetmiş gibi yansıtıyor, benimsetiyor, yasaklıyorlar...

Bir ara DNS zehirlemesi yapıyorlardı, şimdi VPN, Proxy yasaklıyorlar...

Tüm dertleri kendi hoşlanmadıklarını başkalarına da göstermemek... Kafamızı deve kuşu gibi toprağa gömünce sanki bunca içerik orada olmamış gibi olacak!

Başkasının hoşlanmadığından banane! Aile filtrende var, istemeyen gider ttnet sitesinden aktif eder, kullanır, istemeyen de ücretsiz tonla filtre programı var. Kurar, kullanır. Benim girdiğim site neden başkasını rahatsız eder anlam veremiyorum...

Nasıl bir toplum olduk, çıktık... Hem kendisi rahatsız, hem başkası görmesin diye kapatıyor, üstüne 5651'de son yaptıkları değişiklikle girenlerin önüne geçmek için ellerinden geleni yapıyorlar...

İnternette anonimlik VPN'den, DNS'ten, Proxy'den ibaret olmadığını yakında öğrenirler... Yazıklar olsun yasakçı zihniyete...

Bu hizmetlere para veren insanlar var...

Diyecek başka bir şey bulamıyorum... Aylık 78 TL ödenen, yıl ortası zam yapıldı, çaktırmadan 2-3 TL'de bu ay eklendi, üstüne bir de yeni yıl zammı yapılacak mı? diye beklenen hizmet, bir de katmerli yasaklar...

YAZIKLAR OLSUN!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uyemuyedegil -- 26 Aralık 2016; 12:11:38 >

• Hümiyettin kullanıcısına yanıt
    evet ben de o şüphe ile pm den paylaşıyorum paylaştıklarımı.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.