Şimdi Ara

Sil (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
0
Favori
3.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Paylaşmak hata ancak VPN engellenemez her türlü yasaklar çiğnenir.
    Secureline en iyisidir.
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    VPN'lerin IP'leri tespit edilip engelleniyor.
  • Hümiyettin kullanıcısına yanıt
    1 Milyon tane ip var tek tek sabahtan akşama kadar bunu yapmaları imkansız
    Ancak genel olarak kullanılan programların iplerini engellerler
    Hepsini engelleyemeseler de ellerinden geldiğince uğraşıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uyemuyedegil

Bloklanmamış VPN servisleri varsa lütfen paylaşmayalım. Bu tür paylaşımlar çalışan servislerin de bloklanmasını sağlamaktan öteye gitmiyor.

Geçen ay servis sağlayıcılara bazı popüler VPN servislerinin listesinin olduğu yazı BTK tarafından gönderildi, bu ayın başında ise bu servislere istinaden yapılan işlemlerle ilgili haftalık rapor istiyor artık BTK, ISS'lerden... 5651 dahilinde olup epeydir etkin kullanılmayan alternatif erişim yolları etkin olarak bloklanmaya başladı. Son video olayı yüzünden de bunun arkası gelmeye başladı, son kurbanlarından biri ise Zenmate tarayıcı eklentisi oldu... İşin tuhafı bazı kullanıcılarda çalıştığı, bazılarında çalışmadığı söyleniyor. Anlaşılan o ki internet kullanıcı adına bağlı olarak da abone bazlı filtreler mevcut...

Yine anladığım kadarıyla port bazlı tespit yapıyorlar. 443 ve 1194'tü sanırım bu portlardan internete çıkan trafiği tarayıp VPN olanları blokluyorlar. Bunun tespitini normalde yapmanız neredeyse imkansızdır ama altyapıda çalışan DPI gibi, Bluecoat gibi casusluk yazılımları sayesinde paket veriyi okuyup gelecek yanıtı kesiyorlar. Sayfaları açmaya çalışıp da üstte site ismi görünüp sayfa bulunamadı uyarısıyla karşılaşmanız da bunun ispatlar nitelikte... Çoğu zaman da alakasız şekilde reklam sayfalarına yönlendirilmenizin sebebi de bu yazılımlar yüzünden... Dünya'da, bu yazılımların kullanımı suç olarak addediliyor fakat bizde çok rahat bir şekilde kullanılıyor...

Bazı anonimlik yazılımlarında ise yasak olan sayfaya erişmeye çalıştığımızda sayfanın yine açılmadığını görüyoruz, bu da büyük ihtimal arkada ekstradan başka bir yazılım çalıştığını ve filtreleme yaptığını gösteriyor. Büyük ihtimal program bazında oluşturulan listeler var. Bir ara palo alto denilen bir yazılımdan bahsediliyordu, Türkiye yetkilileri telefonlara cevap verememişti.

İşin daha tuhaf yanı ise engelliweb.com sessiz sedasız kapandı ya da kapattırıldı. Bildiğimiz üzere bu site kapatılan sitelerin kullanıcı bazlı istatistiğini tutuyordu, internet kullanıcısını bilgilendiriyordu. Birkaç gün önce sessiz sedasız uçan sitenin twitter hesabı da özele çekilmiş, sadece onaylı takipçiler görebiliyor, son paylaşımı geçen ayın sonunda gözüküyor... Ne kadar ilginç değil mi? Sanki birileri internetin kullanımından rahatsızlık duyuyor...

Bu sistemi atlatacak yöntemleri lütfen paylaşmayalım, özgür internet hepimizin hakkı... Sonuçta bu yazılımları kullanmak suç değil ve şirketler başta olmak üzere birçok sektörde de kullanılıyor. İsim verip bu sansür ayıbına ortak olmayalım... Birilerinin rahatsız olduğu şeylerden dolayı herkes sansüre maruz kalıyor...

Aslında ortak bir tepki yaratılması gerekiyor, imza kampanyası diyeceğim fakat yine bazıları "Ona gelene kadar..." deyip sineye çekme moduna girecek... Boşverin...

Selametle...

Bu yazı için ayrı bir konu açılmalı derim.Saygılar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• caloom kullanıcısına yanıt
    Yanlış anlama, ben açmam. Sonra iş ona gelene kadara gidiyor...

Benim amacım sadece insanların haberinin olmasını sağlamaktı. Gereksiz yere VPN, Proxy, DNS servisleri paylaşmak daha kolay yasaklanmasına sebep oluyor. Göz önünde olan servisler daha kolay yasaklanıyor.

Duruma dikkat çekmek isteyen arkadaşlar, internetten durumu araştırıp gerekli başlığı bilgilendirme amaçlı açabilirler.
    Paylaşın dostum isimlerini... Devam... 2 gün sonra o da yasaklanır. Daha sonra en kötüsü olur... :)
    Dostum, anlatamadım galiba...

Adamlarda DPI gibi yazılımlar mevcutken oturup IP aramalarına gerek yok. Altyapıya gömülü olan bu yazılım 1194 ve 443 portlarından çıkan VPN trafiklerini tespit edebiliyor. Bulduklarına da şak diye IP Block atıyorlar... Şu durumda çok göze batan servisler var. Burada paylaşıldıkça kullanım artıyor, bu da direk olarak göze batıp hemen yasaklanmasına sebep oluyor.

Yukarıda yazdıklarımdan birisinde sikayetvar.com sitesine açılan bir şikayeti göreceksin. Adam VPN kullanamadığını belirtip defalarca telekomu aramış, sonunda portun kapatıldığını öğrenmiş.

Düşün artık, adamlar VPN kullanımı olmasın diye port kapatıyor, o kadar gözleri kararmış... Canları sıkılsa torrent için kullanılan port çıkışlarını bile kapatırlar... Video ve downloadlar için zaten yavaşlatma uyguluyorlar... Online oyunlar da IPTV denilen yetersiz altyapıya sonradan çakılan hizmet yüzünden alyapının cortlayıp PING'in fırlamasıyla yalan oldu...

Ondan sonra monitörü kaldırıp yerine akvaryum koyarız, mouse ve monitörü de ona bağladık mı iş tamamdır... :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uyemuyedegil -- 27 Aralık 2016; 8:27:44 >

• EmuMaster kullanıcısına yanıt
    Zaten interneti tamamen kapatmamızı istiyorlar. Bu bir yandan da işlerine geliyor (Her ne kadar firmanın işine gelmese de...). Yapmak istediğiniz tam da yapılması istenen şey... Zaten yasaklar da bu yüzden var zannımca...
  • uyemuyedegil U kullanıcısına yanıt
    1194 şart değil, 1195 de olan openvpn i de tespit edip bağlantısını kesiyor X dakika sonra. Bağlantıyı kesip yeniden bağlan diyorsun sonra gene 3-5 dk sonra veri akışını durduruyor (bağlantıyı kesmiyor!)

superonline fiber de oluyor bu. vpn de özel sunucumdaki openvpn. dpi sistemleri iyi çalışıyor yani.

neyseki onlarca yöntem var vpn için, çinde kullanılan sistemi bile deliyorlar ki o en gelişmiş engelleme sistemi.
  • muratai kullanıcısına yanıt
    Trafiği şifrelemek için gerekli yöntemler mevcut. Sanırım bu şekilde tespit edilemiyor ancak... Nette döküm mevcut. Ben bu hafta kişisel bir tane kuracağım. Tabi kurulan ülke ve bölgelerin yasaları da etkiliyor. İyi araştırmak lazım, iyi seçmek lazım. Torrent destekliler de var. Biraz araştırayım bakalım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uyemuyedegil -- 27 Aralık 2016; 17:5:24 >
  • Bu da gitti sanırım.
  • https://windscribe.com/signup
    üye ol
    SOS50GBF
    kodu gir

Sil
    Sil

• Paylasilanlarda patlıyor genelde.
  • Hersh H kullanıcısına yanıt
    Paylaş dostum paylaş... Kapatılsın, olmayan hizmetin kodunu paylaşırsın burada... :)
  • Paetzold kullanıcısına yanıt
    Bizde işte ondan paylaşmayın diyoruz ya... Siz burada yazdıkça malum internet servis sağlayıcı firmanın çalışanları da bu yazılanları görüyor (illa ki arada dolanan malum firma personeli vardır, burası zaten başlıkları...), zahmetsizce bu servisleri bloklayıp rahat rahat BTK'ya rapor sunuyor haftalık... :)

Siz de ben kod paylaşayım, abone olan olursa VPN kotası kazanayım derken elinizden olun böyle... :)

Yapmayın arkadaşlar, tabir-i caizse kendi internetinizin karartılmasına vesile oluyorsunuz.

Gerçi sorgulanması gereken şu, yeni düzenlemeyle içerik çıkartma yapılması gerekirken site komple kapatılıyor ya da trafiği yavaşlatılıyor, sonra da siteye erişmek isteyen mağdur internet abonesinin VPN, Proxy, DNS kullanımının önüne geçilmeye çalışıyor.

Ne diyim, Allah ıslah etsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: uyemuyedegil

Bizde işte ondan paylaşmayın diyoruz ya... Siz burada yazdıkça malum internet servis sağlayıcı firmanın çalışanları da bu yazılanları görüyor (illa ki arada dolanan malum firma personeli vardır, burası zaten başlıkları...), zahmetsizce bu servisleri bloklayıp rahat rahat BTK'ya rapor sunuyor haftalık... :)

Siz de ben kod paylaşayım, abone olan olursa VPN kotası kazanayım derken elinizden olun böyle... :)

Yapmayın arkadaşlar, tabir-i caizse kendi internetinizin karartılmasına vesile oluyorsunuz.

Gerçi sorgulanması gereken şu, yeni düzenlemeyle içerik çıkartma yapılması gerekirken site komple kapatılıyor ya da trafiği yavaşlatılıyor, sonra da siteye erişmek isteyen mağdur internet abonesinin VPN, Proxy, DNS kullanımının önüne geçilmeye çalışıyor.

Ne diyim, Allah ıslah etsin.

Ben paylasmirem valla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadalsar ucretli Vpn arayan varsa TorGuard tavsiye ediyorum. Her incelemede ilk 5 e girer ki benim bildigim bir PIA bir de Torguard en iyisidir. Ustune birde 50% indirim alinca suradan: yasakbitsin.com aylik 2$ a geliyor. 1600 serveri var, kaliteli vpn kullanmak isteyen varsa tavsiye ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NitroNos

1 Milyon tane ip var tek tek sabahtan akşama kadar bunu yapmaları imkansız
    Ancak genel olarak kullanılan programların iplerini engellerler

Firefox ta Vpn kullanmaya çalıştığım zaman aldığım hata.

Servis sağlayıcınız tarafından engellenmiştir.

Yani superonline vpnleri engellemiş bir çok vpn çalışmıyor dediğiniz program engelleme bu oluyor sanırsam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: llhuntyll

Arkadalsar ucretli Vpn arayan varsa TorGuard tavsiye ediyorum. Her incelemede ilk 5 e girer ki benim bildigim bir PIA bir de Torguard en iyisidir. Ustune birde 50% indirim alinca suradan: yasakbitsin.com aylik 2$ a geliyor. 1600 serveri var, kaliteli vpn kullanmak isteyen varsa tavsiye ederim.

O ikisinden çok daha kaliteli vpnler var en iyi falan değiller.Özellikle torguard kesinlikle en iyisi değil.Amerikan merkezli ikiside.Ben hangilerini önerdiğimi söylemek isterdim. Ama burda söylemek istemiyorum. Bakın konudakini söyledim oda yasaklandı.Şuan PIA'nın sitesinede girilmiyor. Lütfen sizde yazmayın yoruma bu vpnleri. Zaten adam gibi çalışan log tutmayan bir kaç tane vpn var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Celonfix -- 17 Şubat 2017; 18:17:23 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.