Şimdi Ara

CADILLAC - GL - NAVIGATOR SECİMİ İÇİN YARDIM...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

7 kişilik araçlar arasında bir seçim yaparak araç alacağım.

2009 model escalade - navigator - gl bakıyorum.

Düşüncelerim:

GL : Dizel ama yüksek km'de olan araçların fiyatları dahi pahalı... adamlar 300.000 km'de araçlara 200.000.-TL. ve üstü rakamlar istiyorlar.

NAVİGATOR : Kardeşim 2003 modelini kullanmıştı.Araca bakamadığımız için satmak zorunda kaldık.Çünkü ibidik kubidik sorunlar yaşadık. ( eşim bunada bakalım dediği için bakıyoruz. 2006 modeline )

ESCALADE : 2008 Model olanları arasında km'si düşük olanlara bakıyorum.Uygun geldi.Lincoln deneyiminden dolayı kafamda soru işareti oluyor.

Genel olarak amerikan araçlarının servisleri az ve ödediğiniz paranın karşılığını alamadığınımı hissediyorum.

Yanlız 200.000.-TL. civarında olan düşük km'de olan amerikanlar beni al diye bağırıyor. :)

2.bir çocuğumuz olacağı için büyük bir araç bakıyoruz.

Ben şirket arabası kullandığım için genelde eşim kullanıcak.

Kızımın okulu evimize yakın bu sebeple araç çok km yapmaz.

yakacağı benzinde çok umurumda değil.

Şuan benzinli land rover kullanıyoruz.( oda 15-16 litreden az yakmıyor zaten :) )

özellikle escalade kullananlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Ayırdığınız zaman için teşekkür ederim.

• 7 tane araç modeli daha bulursanız, "Türkiye'de alınmayacak ilk 10 araç" başlıklı güzel, bilgilendirici ve bir o kadar hayret verici bir makaleye imza atmış olursunuz.
  • bence daha iyi seçenekler var, ne bileyim bi nissan pathfinder, mitsubishi outlander a falan bi bakın bence
  • Skoda kodiaq, bir önceki kasa xc90 bunların ikisi de üzmez, hem saydığınız Amerikan araçları gibi nikahınıza almazsınız. Fiyatları da daha makul. Xc90'da da ikinci el çok fazla olmaz ama idare eder, ayrıca o saydığınız Amerikanların ustasını bulursanız bravo, Volvo servis orada yerinde duruyor ama.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son Sahibi Olursunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3.0 D-4D land crusier Prado alınabilir.Hem dizel olduğu için daha ekonomik hem sorun çıkarma ihtimali daha düşük.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-cadillac-bacar-otomotiv-2007-cadillac-escalade-6.2-v8-368662171/detay

2010 yada 2011 modelleri 250binden başlıyor.Temizleri.

• 200 bini bu araçlardan birisine verirseniz, her gün için için pişmanlık duyabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: urugakhina

200 bini bu araçlardan birisine verirseniz, her gün için için pişmanlık duyabilirsiniz.

+ 23 litre yakıyor.

• Öncelikle şunu tekrar belirtmek isterim.

Evet yakıt ve satılmama konusundaki yorumlarınızda haklılık payınız var...

belirtmek stediğim konu 7 kişilik bir araç alma ihtiyacım.Zaten ailemizde satın alınmaması gereken araçlar statüsünde 2 araç var. biri 5.5 motor ( babam kullanıyor ) biride 3.6 motor ( kız kardeşimde )

Öncesindede benzer araçlar kullandık inanın Erkek kardeşimin navigatorü bile çok rahat sattık ( 10.000.-TL. zarar ettik )

şimdi burdan para sıkıntısı yok yada istasyonmu var diye espriler olacaktır. :) lütfen amacım konuyu buralara cekmek değil.

Evet Volvo xc90 a baktım. ( temiz 7 kişilik xc90 malesef yok. ) ki volvo benim her hazaman öncelikli tercihlerimdendir.

Land roverdan önce s80 d5 vardı...
    daha öncesinde c70 d5 vardı...

volvodada yeri gelince sıkıntı yaşayabiliyorsunuz. ( c70 tabiri caizse beni benden almıştı. )

Sadece bu tip arabalarda değil bence tüm araçlarda yaşanabilecek salıncak yada alt takım problemlerinde araç hemen elden çıkartılmalı.

İnanın çok fazla araba alıp sattım...

Nıssan ; toyota bu araçların özellikle jeeplerinden uzak dururum ( land cruiser hariç onunda tipini beğenmiyorum ) Çünkü bu araçların şanzımanları ayrı bir dunya saseleri ayrı bir dünya...
    Hele nissan sanzımanı allahlık.( devir atmasında kesinlikle sorun var;arkadaşım yolda ağlıyor )

Bu arada arkadaşalar...dandik cliolar 80.000.-TL. ( o arabanın bu fiyatından sonra bırak 200.000.-tl. vereyim diyorsun. )

İlgilendiğim araba gelirsek

cadillac

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-cadillac-nasyonel-2008-cadillac-esclade-6.2-v8-7-kisilik-455592885/detay

gl

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mercedes-benz-garage-2009-mercedes-gl-320-cdi-4matic-airmatic-47.700km-bayi-448800462/detay

Bu iki araç düşünmemdeki neden ise ;

aracların buyuk olması ; cocuklar için içinde rahat yolculuk imkanı sunması... en önemlisi trafikte cok az sorun yaşamaları...

Düşünün yanınızda trafikte bu araçlardan görüdüğünüzde ister istemez dikkatinizi çekiyor. ( bunu farkındalık için belirtiyorum )

Cart diye üstüne kıran;arkadan sellektör basan daha az oluyor :)

Tabiki bunlar psikolojik etmenler...

Ayrıca sitelerde yazan fiyatlar zaten abartılı ya tutarsa fiyatları...

para cebinizde olunda hemen yumusar karşınızdaki...Tıpkı alırsam satma zamanı geldiğinde benimde yumuşayacağım gibi :)

Yorumlarınız konusunda çok teşekkür ederim.

Artık o anki parama ve durumuma göre bir seçim yapacağım.

Zaten doğuma 2.5 ay var.

Yorum yapan yada yapacak herkese cok teşekkür ederim.

• webbie kullanıcısına yanıt
    Hocam gerçekten makalenin ötesinde sana bilirkişi yorumları yapardım...

Yanlız o binilmeyecek 10 araç statüsünde olan araçların hepsi yolda kaymak gibi akıyor :)
  • eserdmrgr E kullanıcısına yanıt
    Türkiye'de alınmayacak araçlar listesinde oldukları gerçeğini değiştirmiyor yanlız ne bilirkişi raporunuz ne de kaymak gibi akıyor olmaları.

• Chevrolet suburban hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Kriterlerinize göre Mercedes GL ya da Ford Flex harici pek arabaya bakmazdım. Hele Flex tam favorim.

• chevrolet suburban cok eskileri dahi koleksiyon aracı gibi fiyatları 45.000 usd den başlıyor.Sıfırları zaten çok pahalı...

Birde hepsi gm üretimi olduğu için sadece armalar ve tipleri değişik. :)

teşekkürler.
  • babıesrar82 B kullanıcısına yanıt
    hocam algı ve seçimler...

saygı duyuyorum.
  • trktlh kullanıcısına yanıt
    flex biraz otomobil ve minibus tarzında...

kafama yatmayan tek yanı önden çekişli bir araç olması...

Aslında temiz bir mercedes R serisi olsa :)

Flex cok güzel bir otomobil... 140.000.-USD fiyatına rağmen.

Çok teşekkürler...

Sanırım Gl mantıklı bir araç olacak.
  • eserdmrgr E kullanıcısına yanıt
    Flexin cok ayrı bi havası var. 2008 modelleri cok daha uygun fiyat. Şuan satılık Yok ama 2-3 aya ilana düşer 1 tane

R serisi de cok güzel, o da olabilir. GL en mantıklısı. Hem ikinci el piyasası Diğer modellere göre daha canlı gibi.

• trktlh kullanıcısına yanıt
    1 Ay önce bir gl kacırdım.

adamın acil satması gerekiyormus.Aradıklarında telefonumun sarjı bitmişti.Tabi o arada alan almış...

Kaçan balık büyük olur misali

85.000 Km'de 165.000.-Tl. ye satıldı araç...

Şimdi 150-200 bin km olanlar o fiyat.

Gl nin gercekten 2. el konusunda sıkıntısı oldugunu sanmıyorum.

Zaten paraya sıkıstıgında her araba ucuza gıdıyor. ( allah dusurmesin )

Bakmaya devam... sahibindendeki araçları ezberledim diyebilirim. :))))))

Teşekkürler.
  • Merc gl ya da toyota land cruiser bu segmette favorim. Gl nin arka tasarimi cok iyi olmasa da yine de ben sadece bu ikisi arasinda bir tercihte bulunurdum. Cadillac ve lincoln cok daha heybetli ve havali ama bakimi daha zahmetli olur zannediyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.