Şimdi Ara

c180 w204 - volvo s60 - audi a4 - subaru xv

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Şu an aracım 2006 model s60 2.0t lpg li. Yakın zamanda satışını vereceğim . Yeni almayı düşündüğüm araçlar ise başlıkta belirtildiği gibi ;

1-) Mercedes c180 - 2009 ve üstü - BlueEffeciency Kompresor
    2-) Volvo s60 - 1.6 d 2011 ve üstü
    3-) Audi A4 2009 ve üstü 1.8 tfsi
    4-) Biliyorum bu kategoriden değil ama subaru XV 2010 ve üstü

Limitim 60.000 - 65.000 tl arası ama güzel bir araç denk gelirse üç beş daha üstüne çıkabilir zorlarım. Yakıtın önemi yok araç çok kullanılmayacak. 2. araç olacak büyük ihtimal. Şu zamana kadar kullanılan araçlar audi a3 - subaru impreza (tüm motorlar-wrx dahil ) - honda accord - volvo s60 .

Artıları eksileri nelerdir. Siz ne tavsiye edersiniz. ? Değerli görüşlerinizi beklerim :)

• Ben olsam bildiğim arabadan Volvo' dan devam ederim. Ama Audi düşünüyorsanız 2,0TDI bakın. Şahsi görüşüm XV yerine Legacy Outback olurdu.
  • volvo s60 2014 alırsan iyi olur.c180 gereksiz yakan sırf mercedes olsun diye yapılmış bi araba .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kriter?

• 2011 c180 ler 90 bin lira 2009 lar 60 65 olmayabilir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben senin yerinde olsam 2.0 dan 1.6 ya inmem ve senin istedigin fiyat araligindaki merzolar bence BERBAT bir estetige sahip , subarunun parcasini ustasini bulamazsin sanayide ben subaruyu cok bilmemekle birlikte bunu diyebilirim a4 un 2008 den sonraki ic mekan degisimi bana hos gelmiyor s60 a gelince simdi alip 2 saniye sonra ilan verip satabilecegin arac (bence aralarindaki en iyi piyasa araci)kisacasi s60 cazip geliyor ama ille de fikrimi soylemem gerekirse s80 2011 modellere bi bak derim iyi forumlar

• S60 en mantıklısı en sağlamı ve sorun çıkartmayacak olanı. Forumda premium markaların bile mağduriyetlerine şahit olduk ama volvonun servisleri hakkında kötü bi konuya rastlamadım

• bende seçimlerin arasından s60 diyorum
  • ilgilenen herkese teşekkürler diliyorum.

Şu anda sizlerin yorumu ve biraz daha araştırmam ile iki seçenek eleyip elimde iki seçenek bıraktım.Öncelik sırasına göre ;

1- Volvo S60 - Dizel - 2011 üstü 1.6 veya 2.0
    2- Audi A4 - Benzin yada Dizel - 2009 ve üstü kasa - 1,8 tfsi veya 2.0 tdi

Şu an bunlar arasında git gel deyim. Audi aklımı çeliyor fakat limitim büyük ihtimal 1.8 tfsi motoruna yetecek gibi duruyor. Onun da 9-10 lt verisi var şehir içinde . Gözümü korkutmuyor değil. Diğer yandan da hem volvoyu tanıyor biliyoruz hemde daha az bir tüketim var ve dizel. Fakat volvoda da dizel olmasından dolayı km çok yüksek olanlara bakabiliyorum limit itibariyle.

Ne düşünürsünüz ?
  • 2. El temiz bir s60 alın ama 1.6 önermem . 2.0t den sonra sizi hiç memnun etmez en az d3 motor şart :)

• Volvo kullanan biri olarak mercedes diyorum bir kere tasarimi volvodan epey güzel eski volvo s60 s40 serileri falan koseliyken yeni v40 ve s60 fiat lineasimsi bir tasarima sahip ve karaktersiz duruyor volvo bu yanlisi anlayip s90 ve xc 90 da tekrar koseli hatlara döndü.mesela 2008 s60 ve yine 2008 üstü s40 in hatlari hâlâ güncel ve çoğu araçtan iyi

• C180 en mantıklısı

• xv hakkında bildiklerimi yazayım.

forumda xv kullananlar kulübü diye aratırsan araç hakkında a'dan z'ye bilgi sahibi olursun. yazanların neredeyse tamamı aracı kullanan gerçek kişiler. özetle anlamak gerekirse; araç simetrik 4 çeker, cvt şanzuman, yerden yüksekliği 22cm ile sınıfındaki araçlara göre en yükseği. güvenlik konusunda birçok araca göre artıları mevcut. diz hava yastığı dahil birçok güvenlik unsuru var. confort, elegance ve premium paketler mevcut. üçünde de aynı motor kullanılmakta. confort en baz modeli, alan ve satan azdır. en tutulanı elegance. premium'un artıları deri koltuk, açılır tavan vs. fakat bu sınıfta en çok tutulan elegance. yol tutuşu ve yolda gidişi üst düzeyde. hem simetrik 4 çeker oluşu, hem de boxer motor sayesinde rayda gider gibi araç kullanabilirsiniz. 2010 üzeri demişsiniz ancak, araç ilk 2012 yılında üretildi ve bildiğim kadarıyla Türkiye'ye 2012 ekim ayında geldi. 2012-2013 modelleri uygun fiyatlıdır. 2014 yılı üretimlerinde özellikle 2014 eylül çıkışlılarda yağ yakma problemi var. bir çok 2014 model eylül çıkışlı aracın ya motoru değişti, ya bayi sıfır araç verdi.. fakat 2014 eylül serisi xv'lerin sorunu çözülmedi. sorunsuz 2014 eylül çıkışlılar yok mu? tabiki var. şansa artık. 2014 eylül çıkışlı dışında diğer modellerde okuduğum ve gördüğüm kadarıyla problemle karşılaşmadım. yine bildiğim kadarıyla 2015 mayıs ayında araç makyajlandı. dışında minimal, içinde ise kayda değer bir makyaj geçirdi. halen bu makyajla satılıyor. birkaç ay önce de araç komple yenilendi. Türkiye'ye henüz gelmedi diye biliyorum ama eylül ayında getirecekleri söyleniyor. aracın en özetlenmiş anlatımı bu şekilde. çok çok detaylı bilgiye forumda dediğim arama kriterlerini kullanarak ulaşabilirsin.

• ayrıca xv alacaksanız 60-65bin değil de 75bin dolaylarına çıkmanız gerek.
  • aradığım limitler dahilinde ilk olarak 2008 ve 2009 c 180 bulduk . bir tanesi ile cumartesi anlaştık. Pazartesi adam karaktersizlik yapıp vazgeçti. Diğer araç da manisa da idi araca bakmaya gittiğimizde antalya dan başka birileri gelip aracı aldı.
    neyse dedik bizde limitleri zorlayıp hiç aklımızda olmayan bir marka ve modele yöneldik. BMW X3 2.0 dizel Xdrive. Yakın zamanda satışını alacağız inşallah.
  • isabetli bir tercih olmuş, Allah kaza bela vermesin. güle güle kullanın
  • Audi a4 alacaksan 2.0 tdi almaya çalış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Herattaa -- 27 Nisan 2017; 14:49:15 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.