Şimdi Ara

C'era una volta il | Once Upon A Time In The West (1968)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
1.950
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir Zamanlar Batıda / Once Upon A Time In The West / C'era una volta il (1968)

Özet Bilgiler
    Yönetmen: Sergio Leone
    Oyuncular: Henry Fonda (Frank), Claudia Cardinale (Jill), Jason Robards (Cheyenne), Charles Bronson (Harmonica) Gabriele Ferzetti (Morton - Railroad Baron)...
    Tür: Western İMDB : 8.7/10
    Yapım Yeri: İtalya , ABD
    Süre: 165 dk Yapım yılı: 1968
    Vizyon Tarihi: 3 Kasım 1972 Cuma (TR)
    Orijinal Dil: İtalyanca
    Orijinal Adı: C'era una volta il West
    Konusu: Öykü, Jill McBain'in yeni evlendiği varlıklı bir Irlanda'lı olan kocası Brett McBain'in yanına gitmek üzere yol çıkmasıyla başlar. Ancak, Jill'i çiftlikte Frank'in adamları tarafından öldürülen kocasının cenazesi beklemektedir.

Fragman:

Bir başyapıt izlemeyen herkeze tavsiye edilir.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• açılış sahnesi efsanedir. gerçekten bir başyapıt.
  • Filmin haslarından abi x)
    harmonica çalmaya başlamam sebep olan bir film..
    İzlenmesi gereken bir başyapıt.

Charles Branson ve Henry Fonda kadro süper... Bluray tekrar izleyeceğim.
  • Sergio Lone'ye özgü yakın plan yüz çekimleri, Enrico'nun muhteşem müzikleri, Cardinale'in eşsiz güzelliği,
    Bronson'un canlandırdığı karakterin inanılmaz karizmazı sayesinde üst üste iki kez izlenebilecek güzellikte spagetti western klasiği. Ama bir kere izledim.
    İmdb'nin puanıda gerçekten iyi.
    Tavsiyemdir.
  • - Onu neden vurdun?
    - Hem pantolon askısı hem de kemer takıyordu.Kendi pantalonuna güvenmeyen bir adama neden güveneyim?
  • Il Buono, Il Brutto, Il Cattivo'dan sonra gelmiş geçmiş en iyi Western.
    Cardinale'in bu filmde, otelde yıkanırken bir resmi salonumda asılıdır.
    Sergio Leone'in Dolar Üçlemesi'nin aksine çok yavaş tempoda çekmesine rağmen, bir dakika bile sıkmadığı bir filmdir. Adam usta cidden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ɛnslaved

Il Buono, Il Brutto, Il Cattivo'dan sonra gelmiş geçmiş en iyi Western.
    Cardinale'in bu filmde, otelde yıkanırken bir resmi salonumda asılıdır.
    Sergio Leone'in Dolar Üçlemesi'nin aksine çok yavaş tempoda çekmesine rağmen, bir dakika bile sıkmadığı bir filmdir. Adam usta cidden.

Mızaka çalasım geliyor bu filmi ne zaman izlesem...
  • bu filmi bulacağım torrent sitesi verebilecek varmı özel mesaj lütfen
  • Western filmlerini sevenlerin aslında tüm sinema severlerin kaçırmaması gereken bir yapım.
  • Ben böyle film görmedim hala etkisindeyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxSpecter

Ben böyle film görmedim hala etkisindeyim.

izlemeyen çok büyük hata eder.
    Lee Van Cleef kovboy filmlerini arıyorum bulduğumu izliyorum adama yakışıyor vahşi batı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VII_outLaw

quote:

Ben böyle film görmedim hala etkisindeyim.

izlemeyen çok büyük hata eder.
    Lee Van Cleef kovboy filmlerini arıyorum bulduğumu izliyorum adama yakışıyor vahşi batı.

Bu filmde de Henry Fonda döktürmüş.
  • Övgüleriniz üzerine indiriyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: .:: Death ::.

Övgüleriniz üzerine indiriyorum

Hele şükür hocam. Emin ol izlerken çok büyük zevk alacaksın. Mümkünse son ses aç izle gece.
  • quote:

quote:

Hele şükür hocam. Emin ol izlerken çok büyük zevk alacaksın. Mümkünse son ses aç izle gece.

Western pek ilgimi çekmesede İyi kötü ve Çirkin , Affedilmeyen vs birkaç film izledim bu türde.. Çokta iyilerdi. Hele ki İyi kötüve çirkin başyapıt. IMDb'de bulunduğu konumun hakkını veriyor. Bide bunu izleyelmi bakalım nasıl bir şey

• quote:

quote:

quote:

Western pek ilgimi çekmesede İyi kötü ve Çirkin , Affedilmeyen vs birkaç film izledim bu türde.. Çokta iyilerdi. Hele ki İyi kötüve çirkin başyapıt. IMDb'de bulunduğu konumun hakkını veriyor. Bide bunu izleyelmi bakalım nasıl bir şey

Ben ilk kez western filmleriyle iyi kötü çirkinle tanıştım. İnanılmaz güzel geldi. Sonra bir kaç tane daha izledim ama bu film gibi western filmi yok. Hele o soundtrack yok mu çok fena.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ben ilk kez western filmleriyle iyi kötü çirkinle tanıştım. İnanılmaz güzel geldi. Sonra bir kaç tane daha izledim ama bu film gibi western filmi yok. Hele o soundtrack yok mu çok fena.

Bende ilk Western'e İyi Kötü ve Çirkin'le başladım..

Hangi Soundtrack ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .:: Death ::. -- 22 Aralık 2012; 14:36:44 >

• quote:

Hangi Soundtrack ?

Özellikle filmde manyak havaya sokuyor insanı.

• Client Eastwood'un kovboy filmlerinin sountrackları da harikadır dinlemeni tavsiye ederim.
    Bluray izlemiştim geçen bahar hepsini tekrar izlenir.
  • Filmin müzikleri, İyi Kötü Çirkin'deki gibi Ennio Morricone imzası taşıyor. En sevdiğim soundtrack ise Cheyenne'nin giriş müziği :

http://www.youtube.com/watch?v=YSxBUp4dFEU

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.