Şimdi Ara

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.139
Cevap
77
Favori
190.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İlk kitabın kapağı diğer kitaplara uygun olsun diye değiştirilmiş. Yeni baskılar bu şekilde çıkacak.

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darth Nihilus

İlk kitabın kapağı diğer kitaplara uygun olsun diye değiştirilmiş. Yeni baskılar bu şekilde çıkacak.

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi

Keşke en başında böyle çıkartsalardı veya diğer kitaplara da ilk kitap tarzı ayar çekselerdi. Sırf dizinin kitabı olduğu belli olsun diye öyle kapak basmadılarsa neyim.

• Haydaa aynı kitabı bir daha mı alıcaz
  • ilk kitabı almadan 2. kitabı aldım sırf kapak değişecek diye
  • İkinci kitabı okuyup bitirenlere bir sorum olacak..

Ölmeyenler Evi(sanırım böyle çevirmişlerdir House of the Undying'i) bölümündeki Daenerys'in gördüğü imgeler hakkında neler düşünüyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: VeRMİNaaRD

ilk kitabı almadan 2. kitabı aldım sırf kapak değişecek diye

Bende ikinci kitabı aldım iki kitap şeklinde. Bu kapak değişimi tam olarak ne zaman bütün her yere verilir. Amasyalıyım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

İkinci kitabı okuyup bitirenlere bir sorum olacak..

Ölmeyenler Evi(sanırım böyle çevirmişlerdir House of the Undying'i) bölümündeki Daenerys'in gördüğü imgeler hakkında neler düşünüyorsunuz?

bir tane imgede Rhaegar'ı görüyor. Rhaegar bir tane bebek hakkında "o söz verilen prens, o buz ve ateşin şarkısı" diyordu. bebek büyük ihtimal kendi oğlu Aegon. Ama bebek öldürüldüğüne göre söz verilen prens kim? Daenerys ileride çocuk mu doğuracak?
    Rhaegar, sonra Daenerys'e dönüp "bir tane daha olmalı, ejderhanın üç başı var" diyor. Ejderhanın bir başı Aegon, lafı Daenerys'e dönüp dediğine göre Daenerys de diğer baş. Üçüncü baş kim acaba?

üfff yazar kitapları bitirse de merakımız gitse

• quote:

Ben cevap verebilirim istersen.

"He is the prince that was promised, and his is the song of ice and fire."
  • Arkadaşlar kitapları almak istiyorum internetten. Fakat bir kaçtane yayın gördüm. sizden ricam hangisini alacagım link olarak verebilirmisiniz 1. kitap 2. kitap..
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemre_gumus

Arkadaşlar kitapları almak istiyorum internetten. Fakat bir kaçtane yayın gördüm. sizden ricam hangisini alacagım link olarak verebilirmisiniz 1. kitap 2. kitap..

Epsilon Yayınevinden çıkanları alacaksın. Zaten Arkabahçe'den çıkanların büyük ihtimalle baskısı tükenmiştir.

http://www.idefix.com/Kitap/tanim.asp?sid=IG8YFVMSCO3OJOBRP6TV - İlk kitap

http://www.idefix.com/Kitap/tanim.asp?sid=E8VNQBQ576FWS83UX3I2 - İkinci kitap birinci kısım

http://www.idefix.com/Kitap/tanim.asp?sid=F3IW42P9W7U8TJ2Y6KZS - İkinci kitap ikinci kısım

• Bu arada 3. Kitap olan Storm of Swords bazı boxsetlerde iki kitap halinde (steel and snow ve blood and gold) , bazı bozsetlerde tek kitap olarak var.
    Bu iki versiyon arasında fark var mıdır?

4'lü boxsetlerde tek kitap olarak gözüküyor Storm of Swords.

Ancak şu an hem D&R hem de Amazon'da üçüncü kitap ikiye ayrılmış. Sizce hangisini almak lazım? baskı kalitesi, yazı büyüklüğü fark ediyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ariaven

Bu arada 3. Kitap olan Storm of Swords bazı boxsetlerde iki kitap halinde (steel and snow ve blood and gold) , bazı bozsetlerde tek kitap olarak var.

Ancak şu an hem D&R hem de Amazon'da üçüncü kitap ikiye ayrılmış. Sizce hangisini almak lazım? baskı kalitesi, yazı büyüklüğü fark ediyor mu?

ben geçen sene amazondan tek kitap halinde olanını almıştım. dnr'da iki kitap halinde olanını da inceledim. fark görememiştim. tek kitap olanı okurken zorluk yaşamamıştım ama iki parçaya bölünmüş haline göre cildi daha az dayanır gibi geliyor. ama ikiye bölünmüş kitapları sevmediğim için şimdi alsam yine tek kitap halinde olanı alırım

• quote:

Orijinalden alıntı: ariaven

Bu arada 3. Kitap olan Storm of Swords bazı boxsetlerde iki kitap halinde (steel and snow ve blood and gold) , bazı bozsetlerde tek kitap olarak var.

Tek kitabın baskı kalitesi filan fena değil de Times New Roman font 9 civarı bir harf boyutu var. Sayfa boyutları da cep kitabı ebatlarında. Taşıması kolay, okuması nispeten zor bir versiyon.
  • quote:

Orijinalden alıntı: liero

quote:

bir tane imgede Rhaegar'ı görüyor. Rhaegar bir tane bebek hakkında "o söz verilen prens, o buz ve ateşin şarkısı" diyordu. bebek büyük ihtimal kendi oğlu Aegon. Ama bebek öldürüldüğüne göre söz verilen prens kim? Daenerys ileride çocuk mu doğuracak?
    Rhaegar, sonra Daenerys'e dönüp "bir tane daha olmalı, ejderhanın üç başı var" diyor. Ejderhanın bir başı Aegon, lafı Daenerys'e dönüp dediğine göre Daenerys de diğer baş. Üçüncü baş kim acaba?

Rheagar'lı imgede evet beşikteki çocuk Aegon. Aegon için ''promised'' yani vaad edilmiş kişi diyor. Vaad edilmiş kişi lafını da Kızıl büyücüler Azor Ahai için kullanıyor. Elia Rheagar'a onun için şarkı besteleyecek misin diye sorduğunda da hayır o zaten buz ve ateşin şarkısı diyor. Sonra da dediğin gibi Dany'e dönüp ejderhaların üç başı olmalı diyor.

Diğer imge daha bir düşündürücü gerçi. Kurt kafalı ve demirden tacı olan birinin bir tahtta oturması ve gözleri ile Dany'yi izlemesi.

• quote:

quote:

quote:

Rheagar'lı imgede evet beşikteki çocuk Aegon. Aegon için ''promised'' yani vaad edilmiş kişi diyor. Vaad edilmiş kişi lafını da Kızıl büyücüler Azor Ahai için kullanıyor. Elia Rheagar'a onun için şarkı besteleyecek misin diye sorduğunda da hayır o zaten buz ve ateşin şarkısı diyor. Sonra da dediğin gibi Dany'e dönüp ejderhaların üç başı olmalı diyor.

Diğer imge daha bir düşündürücü gerçi. Kurt kafalı ve demirden tacı olan birinin bir tahtta oturması ve gözleri ile Dany'yi izlemesi.

Benim merak ettiğim Mormont ile aralarında ne olacak? Adam buna sarkıyor ama bu kafayı Güneşi ve Yıldızlarıyla bozmuş. Kraliçe oldu diyelim ejderhaları mı veliaht yapacak bu kız? Aslında Mormont'un kafasında bile demir taht hayali kurulu olabilir.

• quote:

quote:

quote:

kurt kafalı imgeyi ilk okuduğumda ned stark'ı mı görüyor acaba diye düşünmüştüm ama 3. kitapta anlaşılıyor ne olduğu. yazmıyayım şimdi olayı. spoilerı okuyan mokuyan olur küfür yemiyek

• Aman diyim, kaza bağıra bağıra geliyorum diyor.
  • Spoilerlar havada uçuşsun diye değil de tartışma ortamı çıksın bi beyin fırtınası yapalım diye dedim Malum kitapları okuyanlar çok az ve kitaplar üzerine konuşabileceğimiz bir ortam yok malesef

Liero sen beşinci kitaba başladın mı bu arada?
  • http://www.yenisayfa.com/Kitap/taht-oyunlari-buz-ve-atesin-sarkisi-i/Content.aspx?pid=f254963ba6e64233a142239ffcc4f3bb

yenisayfa 1. kitabı yeni kapakla yayınlamış sanırsam çıktı ben yarın okul çıkışı evrensele bi bakarım gelmişmi onlara
  • 2. kitap

2. kitap bitti. Cypon a daha önce ilk kitabın sonunda Lannister ların işinin çok zor olduğunu söylemişitim ama bu kitapa göre artık Starklar'ın işi bitti diyebiliriz. Winterfell düştü. Glover lerin kalesi Greyjoylarda kitabın sonunda Luwin'in dediğine bakılırsa Moat Cailin de greyjoylarda bu da güney yolunun kapandığı anlamına gelir. Boltonlar ihanet etti muhtemelen Roose de emrideki Freyler ve on bin adamla Tywin'e biat edecek. Stannis de yenildiğine göre Tyrellere , Greyjoylara , Lannisterlara ve hainlere karşı Robb tek başına birşey yapamaz işin kötüsü kuzeyden de artık adam çıkaramaz Manderly ve Umber kaleleri dışında düşmeyen kale de kalmadı onlarda dışarı adam gönderemez.Arya kaçtı ama gidebileceği her yer Lannisterlarla çevrili. Bran ve Rickon'un durumu meçhul.Sansa zaten esir. Bran'ın yine içlerinde en uzun ömürlü olacağını düşünüyorum çünkü üzerine bayağı bir hikaye kuruldu bu kitapta.

Bu arada Theon 'un yaptıklarını joffrey yapmadı. Bu kadar hain yaratılışlı bir insan olamaz. Aslında Rodric Cassel da en az theon kadar suçlu sen git Roose'un piç oğlunu öldürdüm sanıp kaleye kadar sok. Sonra kaleyi savunmasız bırak. Kaleyi almaya geldiğinde kendi hatası yüzünden esir alınan kızı için kuşatmayı uzat. Daha dün oğlunu öldürdüğünü sandığı Boltonlara hiçbirşey olmamış gibi güvenip askerlerin arasına al. Tabi bunların bedelini ödedi

Son duruma bakacak olursa Tyrell-Lannister ittifakı devam ettiği sürece Tywin öncelikle Stannis'in adasını batırmak isteyecektir tabi Stannis ölmemişse çünkü Robb kuzeye gidiyor ve kendi iç savaşıyla uğraşırken Lannisterları rahatsız edemez ayrıca Jaime hala esir. Büyük ihtimalle Edmure Tully de geri çekilip kaleye kapanacaktır.Zaten Loras Tyrell de Stannis'ten Renly'nin intikamını almak ister dizide izlediğimiz sahneyi hatırlayacak olursak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çomak.88 -- 29 Kasım 2011; 1:13:56 >

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.