Şimdi Ara

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.140
Cevap
77
Favori
190.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tyrion El oldu lan anaaa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darth Nihilus

Çok çalkantılı olaylar olmaya başladı.

Birinci sezonun son bölümünü dikkatli izlersen, Tywin Tyrion'a Kings Landing'e gidip benim yerime geçeceksin demişti. O zaman zaten Joff Tywin'i el ilan etmişti. Esas yerlere gel sen daha çok şaşıracaksın

• Aslında kitaplarda tasvir edilen Stannis Baratheon, dinç, otuzlarında, kel, köşeli yüz hatları olan sert yapıda birisi.

Temsili resimlerinden biri şu mesela;

http://1.bp.blogspot.com/-BylVUGBjU9o/TfuzCOQ_urI/AAAAAAAALm0/6unMW6D6TW4/s320/stannis.jpg

Bu rolü hem fiziksel olarak hem de karizması ile oynayabilecek tek aktör vardı bence, Mark Strong,
    Fakat hem son zamanlarda bir çok sinema filminde oynaması hem de ücretinin yüksekliği nedeni ile tercih edilmemiş olabilir.

http://farm4.static.flickr.com/3556/3571923485_0d8f425203.jpg
    http://www.blog.warcraft-chaos.com/wp-content/plugins/wp-o-matic/cache/e6aab_empire_film_awards_041_wenn3267714.jpg

• sindire sindire okuyorum 2.kitap çok iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

quote:

Birinci sezonun son bölümünü dikkatli izlersen, Tywin Tyrion'a Kings Landing'e gidip benim yerime geçeceksin demişti. O zaman zaten Joff Tywin'i el ilan etmişti. Esas yerlere gel sen daha çok şaşıracaksın

İlk kitabı da okumama rağmen hatırlamıyorum orayı. Tyrion'un bölümleri muhteşem oluyor. Özellikle Bronn ile arasındaki diyaloglar çok hoşuma gitmeye başladı. Pazartesiye kadar iki kısmı da bitirip vizelere rahat girmek istiyorum artık.

• Taht Oyunları'nın kapağı yeniden tasarlanarak satılacağı doğru mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Headphones

Taht Oyunları'nın kapağı yeniden tasarlanarak satılacağı doğru mu ?

Kesin bir şey yok bildiğim kadarıyla. Olabilir demişlerdi sadece.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Cypon

quote:

İlk kitabı da okumama rağmen hatırlamıyorum orayı. Tyrion'un bölümleri muhteşem oluyor. Özellikle Bronn ile arasındaki diyaloglar çok hoşuma gitmeye başladı. Pazartesiye kadar iki kısmı da bitirip vizelere rahat girmek istiyorum artık.

Bunu yapman kendini sadece kötü hissettirecek ne yazıkki.. İkinci kitap çok merak uyandıracak bir şekilde sonlanıyor ve üçüncü kitap için kendini yiyip bitirecek kıvama geliyorsun. Kendimden biliyorum

Ayrıca Martin birçok kez serideki en çok sevdiği karakterin Tyrion olduğunu açıkladı ve onun bölümlerinin üzerine daha çok titrediğini söyledi. O yüzden mükemmel oluyor onun bölümleri. Kendisi de ayrı bir karakter zaten diğerlerinden. Bu daha da güzel yapıyor bölümleri. Mesela
    Joff ile taht odasında konuşması
    süper ötesidir benim gözümde.

• quote:

Değerli Epsilon okuyucuları,

Buz ve Ateşin Şarkısı II’nin yayınlanması ile ilgili pek çok yorum geldi, hepsini bir elden elimizden geldiğince yanıtlamak istedik.

1) Kralların Çarpışması neden ikiye bölündü?

- Öncelikle bildiğiniz gibi kitap tam 992 sayfa, böyle bir kitabın üç şekilde yayınlanması mümkün: a) İdeal olan, kitabı sert kapak ve bez ciltle (hardcover) yayınlamak, ancak bu durumda fiyat yüksek olacaktır; b) Kitabı tek karton kapakla yayınlamak ancak tecrübelerimize göre bu ancak yaklaşık 800-850 sayfaya kadar iyi sonuç vermekte, fazlasında ciltte ayrılmalar ve okuma zorluğu oluşmakta, bu sayfaya inmek için ise kitabın punto büyüklüğünü ve kenar marjlarını oldukça kısmak gerekmektedir, bu da okuma keyfini çok azaltacaktır; c) Bizim tercih ettiğimiz gibi bölerek yayınlamak, ki sanılanın aksine İngiltere ve Almanya gibi pek çok ülkede kitap bu şekilde yayınlanmaktadır, hatta Alman yayıncısı kitabın bölümlerini de orjinale uymadan farklı şekillerde oluşturmaktadır.

Almanya, 5 cilt > 8 cilt ve isimler farklı
    http://www.amazon.de/Das-Lied-von-Eis-Feuer/dp/3442267749/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1319712189&sr=8-2

Fransa, isim farklı, farklı bölüm seçimleri var
    http://www.amazon.fr/Tr%C3%B4ne-fer-lInt%C3%A9grale-1/dp/2290019437/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1319712469&sr=8-3

İngiltere
    http://www.amazon.co.uk/Storm-Swords-Steel-Snow-Reissue/dp/0007447841/ref=sr_1_6?s=books&ie=UTF8&qid=1319712651&sr=1-6
    http://www.amazon.co.uk/Storm-Swords-Blood-Gold-Reissue/dp/000744785X/ref=sr_1_4?s=books&ie=UTF8&qid=1319712651&sr=1-4

- Serinin diğer kitaplarında sayfa sayısı gittikçe yükselmektedir, 3. kitap yaklaşık 1200 sayfa olacaktır ki bu kitabı makul şekilde tek cilt olarak yayınlamak olanaksızdır. Dolayısıyla dizinin bundan sonraki kitaplarının da çoğu bölünerek yayınlanacaktır.

- Sanılanın aksine kitabı ikiye bölmek fiyatı arttırmak için yapılmamakta ve kitabı tek cilt yayınlamak özellikle bu kalınlıkta bir kitapta kayda değer bir maliyet faydası sağlamamaktadır. Buna ek olarak mali durumu uygun olmayabilecek pek çok okurumuz bütçesi uygun oldukça 1. ve 2. kitapları isterse farklı zamanlarda alabilecektir.

2) Kapak neden farklı? Hangi kapaklarla devam edilecek?

Filme ya da diziye çekilen kitapların yayınevleri çoğu zaman destek olmak ve satış sinerjisi oluşturmak amacıyla kitapların kapaklarını film/dizi görselleriyle değiştirirler. Biz de Taht Oyunları’nın yayınlanması dizi ile çakıştığı için aynı yolu tercih ettik ancak ikinci sezondan önce Taht Oyunları’nın kapağı sonraki kapaklara uygun bir tasarım ile değiştirilecektir. Aynı şekilde dizinin sezonlarının ilerlemesi ile her sezona denk gelen kapaklarda geçici değişikliklere gidilebilir, ancak genel olarak serinin kapak anlayışı Kralların Çarpışması’nda görüldüğü gibi olacaktır. Yurtdışındaki emsalleriyle kıyaslandığında biz de pek çok okuyucumuz gibi kapaklarımızın eşdeğer ya da daha da başarılı olduğunu düşünüyoruz.

3) Ön siparişte tarihler farklı görünüyor, farklı tarihlerde mi gönderilecek?

Ön sipariş tarihleri 3 Kasım olarak düzeltiliyor ve iki cildi birlikte sipariş edenlere ikisi birlikte gönderilecek, iki kez kargo ücreti alınmayacak.

İkiye bölünmesi çok kötü oldu.Resmen kitabı okuma hevesim kaçtı.Bide gelmişler böyle saçma sapan bir açıklama yazmışlar.Görende piyasada hiç 900 sayfalık kitap basılmıyor sanıcak. Sanki çocuk kandırıyorlar.Tek dertleri 2 kuruş nasıl daha fazla kazanırız.Artık 1200 sayfalık 3. kitabıda 3-4 parçaya bölerler

• quote:

Orijinalden alıntı: Cosmos54

quote:

Değerli Epsilon okuyucuları,

Buz ve Ateşin Şarkısı II’nin yayınlanması ile ilgili pek çok yorum geldi, hepsini bir elden elimizden geldiğince yanıtlamak istedik.

1) Kralların Çarpışması neden ikiye bölündü?

- Öncelikle bildiğiniz gibi kitap tam 992 sayfa, böyle bir kitabın üç şekilde yayınlanması mümkün: a) İdeal olan, kitabı sert kapak ve bez ciltle (hardcover) yayınlamak, ancak bu durumda fiyat yüksek olacaktır; b) Kitabı tek karton kapakla yayınlamak ancak tecrübelerimize göre bu ancak yaklaşık 800-850 sayfaya kadar iyi sonuç vermekte, fazlasında ciltte ayrılmalar ve okuma zorluğu oluşmakta, bu sayfaya inmek için ise kitabın punto büyüklüğünü ve kenar marjlarını oldukça kısmak gerekmektedir, bu da okuma keyfini çok azaltacaktır; c) Bizim tercih ettiğimiz gibi bölerek yayınlamak, ki sanılanın aksine İngiltere ve Almanya gibi pek çok ülkede kitap bu şekilde yayınlanmaktadır, hatta Alman yayıncısı kitabın bölümlerini de orjinale uymadan farklı şekillerde oluşturmaktadır.

Almanya, 5 cilt > 8 cilt ve isimler farklı
    http://www.amazon.de/Das-Lied-von-Eis-Feuer/dp/3442267749/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1319712189&sr=8-2

Fransa, isim farklı, farklı bölüm seçimleri var
    http://www.amazon.fr/Tr%C3%B4ne-fer-lInt%C3%A9grale-1/dp/2290019437/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1319712469&sr=8-3

İngiltere
    http://www.amazon.co.uk/Storm-Swords-Steel-Snow-Reissue/dp/0007447841/ref=sr_1_6?s=books&ie=UTF8&qid=1319712651&sr=1-6
    http://www.amazon.co.uk/Storm-Swords-Blood-Gold-Reissue/dp/000744785X/ref=sr_1_4?s=books&ie=UTF8&qid=1319712651&sr=1-4

- Serinin diğer kitaplarında sayfa sayısı gittikçe yükselmektedir, 3. kitap yaklaşık 1200 sayfa olacaktır ki bu kitabı makul şekilde tek cilt olarak yayınlamak olanaksızdır. Dolayısıyla dizinin bundan sonraki kitaplarının da çoğu bölünerek yayınlanacaktır.

- Sanılanın aksine kitabı ikiye bölmek fiyatı arttırmak için yapılmamakta ve kitabı tek cilt yayınlamak özellikle bu kalınlıkta bir kitapta kayda değer bir maliyet faydası sağlamamaktadır. Buna ek olarak mali durumu uygun olmayabilecek pek çok okurumuz bütçesi uygun oldukça 1. ve 2. kitapları isterse farklı zamanlarda alabilecektir.

2) Kapak neden farklı? Hangi kapaklarla devam edilecek?

Filme ya da diziye çekilen kitapların yayınevleri çoğu zaman destek olmak ve satış sinerjisi oluşturmak amacıyla kitapların kapaklarını film/dizi görselleriyle değiştirirler. Biz de Taht Oyunları’nın yayınlanması dizi ile çakıştığı için aynı yolu tercih ettik ancak ikinci sezondan önce Taht Oyunları’nın kapağı sonraki kapaklara uygun bir tasarım ile değiştirilecektir. Aynı şekilde dizinin sezonlarının ilerlemesi ile her sezona denk gelen kapaklarda geçici değişikliklere gidilebilir, ancak genel olarak serinin kapak anlayışı Kralların Çarpışması’nda görüldüğü gibi olacaktır. Yurtdışındaki emsalleriyle kıyaslandığında biz de pek çok okuyucumuz gibi kapaklarımızın eşdeğer ya da daha da başarılı olduğunu düşünüyoruz.

3) Ön siparişte tarihler farklı görünüyor, farklı tarihlerde mi gönderilecek?

Ön sipariş tarihleri 3 Kasım olarak düzeltiliyor ve iki cildi birlikte sipariş edenlere ikisi birlikte gönderilecek, iki kez kargo ücreti alınmayacak.

İkiye bölünmesi çok kötü oldu.Resmen kitabı okuma hevesim kaçtı.Bide gelmişler böyle saçma sapan bir açıklama yazmışlar.Görende piyasada hiç 900 sayfalık kitap basılmıyor sanıcak. Sanki çocuk kandırıyorlar.Tek dertleri 2 kuruş nasıl daha fazla kazanırız.Artık 1200 sayfalık 3. kitabıda 3-4 parçaya bölerler

Bende ilk başta çok karşı çıktım da aslında o kadar kötü olmamış. İlk kitabı okurken zorlanmıştım. Elde tutmak zor oluyor kalın kitapları. Şimdi yatarken yanıma alıp sarılasım geliyor.

• Tek kitap olsaydı iki seçenek vardı;

1) Cep kitabı boyutlarında basıp yazı fontlarını Times New Roman 10 gibi yapacaklar. Bende bu versiyonu var. Kitabın eni 10.6cm boyu 17.5cm ve 1010 sayfa. Yolculukta filan okumak çok güç, küçük yazı boyutu gözleri bir hayli yoruyor. Ama yatarak okuması kolay. Ağırlık yapmıyor.

2) Kitabı normal boyutlarında ciltli olarak çıkarmak. 800 sayfalık bir kitabı klasik karton kapak basamıyorsunuz. Direk elinizde kalıyor, mecbur ciltli yapacaksınız. O zaman da kitap çok ağır hale geliyor. Serinin beşinci kitabını bu şekilde aldım. Teraziye koyup tartmadım ama 1-1.5kg gelir diye tahmin ediyorum. Bu sefer de taşıması, yatarak okuması filan çok zor oluyor.

Yayınevi bir arayol bulmuş. Ciltli çıkarsa müthiş maliyetli olurdu. Cep boyutlarında çıkarsa okumak güç olurdu. Bence hem okunabilir hem de ekonomik bir çözüm olması açısından iki kitap çıkması faydalı.

• 2 kitap olmasında bence bir sakınca yok kitaplığa koyunca tek olması evet daha güzel oluyor ama okurken işkence olur yüzüklerin efendisini 3 kitap olarak okudum sonra satıp tek cilt özel baskısını aldım rafa kaldırdım keşke bundada öyle bir imkan olsa

yeni sayfada 13 lira diyor Ankarada oturupta alan varmı Aras kapıda ödeme yaptırıyormuş kargo kaç ödediler ona göre sipariş verem gelsin
  • 2. kitabın iki kısmıda yeni geçti elime dayanamayıp aldım artık mecbur(yeni sayfa 13+13+ 5 tl de kargo 31 tl ye geldi).Önce 1. kitabı alıyorum elime sonra 2. kitabın iki kısmını,ilk kitaptan aldığım hissi alamıyorum arkadaş.Artı ikisini yan yana koyup kalınlıklarınını 1. kitapla karşılaştırdığımda öyle fazla bir fark görmedim. Bide bazılar demiş kalın olunca okuması zor oluyor? Ben niye o kadar kalın kitap okuduğum halde hiç zorlanmadım. Hatta ellerimde küçüktür.Napıyonuz yolda yürürken filan mı kitap okuyonuzda kalın diye kitabı okurken zorlanıyonuz:D

Şimdi demeyin bu kitap ne bakıyorsun dışına içindekine baksana filan diye.Öyle düşünsem okuduğum kitabı direk satarım. Ama ben kitapları kitaplığa koydum mu güzel durmasını ve arada sırada hoşuma giden kısımları tekrar okumak için elime aldım mı hoşuma gitmesini istiyorum.

Ha ciltlemek yada tek kitap yapmak pahalıya mı mal oluyor?Az mı kar ediyorlar? O zaman belirli sayıda bassınlar.Pahalı satsınlar. 50-70 tl yede satsalar ben yine alırım arkadaş.Zaten kitaba para vermem diyen adam gittin e- book okusun yada korsan alsın veya 2. el.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cosmos54 -- 11 Kasım 2011; 23:29:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Pachelbel's Canon

Benim kitaplar da geldi Çarşamba günü Yenisayfa'dan sipariş vermiştim, kapıda ödeme. Resimlerini çekince mesajı editler koyarım çok hoş duruyorlar.

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi

Düzenleme: Resim

kapıda ödeme yaptığın için fazladan para alıyolarmı
  • Kitabın fiziki durumu nasıl ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: VeRMİNaaRD

quote:

Benim kitaplar da geldi Çarşamba günü Yenisayfa'dan sipariş vermiştim, kapıda ödeme. Resimlerini çekince mesajı editler koyarım çok hoş duruyorlar.

Aldılar 35 lira tuttu toplam.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: VeRMİNaaRD

quote:

Aldılar 35 lira tuttu toplam.

hadi yaw 4 lira fark alınırmı ayıp ayıp

ben en iyisi pzartesi palmeyle evrensele gidip bi pazarlık edeyim 35den ucuza veren olmazsa eli mahkum verecez siparişi

• Son 150 sayfa kaldı çok felaket olaylar dönüyor ya nasıl bir kitap lan bu.

Theon'un Kışyarı'nı işgaline mi şaşırsam, Bran ve Rickon'un öldüğüne mi şaşırsam(pek inanmadım buna ama), Renly'nin ani ölümüne mi şaşırsam bilemedim. Feleğim şaştı. Catelyn de Jamie'nin canını almaya yaklaşmıştı orada bıraktım artık biraz daha okursam hem gözlerim bozulacak hem psikolojim.
  • quote:

Son 150 sayfa kaldı çok felaket olaylar dönüyor ya nasıl bir kitap lan bu.

Theon'un Kışyarı'nı işgaline mi şaşırsam, Bran ve Rickon'un öldüğüne mi şaşırsam(pek inanmadım buna ama), Renly'nin ani ölümüne mi şaşırsam bilemedim. Feleğim şaştı. Catelyn de Jamie'nin canını almaya yaklaşmıştı orada bıraktım artık biraz daha okursam hem gözlerim bozulacak hem psikolojim.

“Demir Taht benim hakkım.. Kim bunu inkar eder ise benim düşmanımdır.”
    “Bütün diyar inkar ediyor kardeşim,” dedi Renly. “Ölüm döşeğindeki yaşlı adam inkar ediyor, annesinin karnındaki doğmamış çocuk da öyle.. Dorne'da da inkar ediliyor Duvar'da da. Kimse seni kralı olarak görmek istemiyor ne yazıkki.''

Çok güzel olacak bu sahne.. Tabi gölge olayı da.. Theon ise başına gelecek herşeyi hak ediyor. Gerçi dizide de Theon'un King in the North olayında sana ölene kadar sadık kalacağım sözünü bu ihaneti daha da şaşırtıcı kılmak için eklemişler

• Beyler Spoiler yaparken 1.kitap yada 2.kitap 2.Kısım vb gibi belirtirsek çok daha iyi olur. Dayanamayıp Spoiler açılıyor çünkü
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.