Şimdi Ara

Burun ameliyatları ve estetik operasyonu rehberi (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.516
Cevap
100
Favori
476.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Tesekkurler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: thepunisherWZ

Yanıtlarınız için çok teşekkürler.Bu arada ameliyat olan/olacak herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.

çok sağolun
  • GhostBalaclava çok geçmiş olsun yeni burnunda hayırlı uğurlu olsun
    2gün önce kontrole gittim doktoruma burnumdaki yara kabuklarını temizleyemediğimi söyledim oda bi güzel temizledi kulak çöpüyle kabuklar dikiş hepsi çıktı sonunda rahatladım çok hafif burun ucunda hassasiyet var ve sürekli enfekte oluyorum antibotğe devam ediyorum o kadar.
    Okyanus suyu yerine izotonik sodyum klörür kullanabilirsiniz koca şişe 5 tl fazlasıyla yetiyor ve artıyor.
  • @Conscript,
    konuyu açmasaydınız gayet cahil bir şekilde önüme gelen ilk doktora ameliyat olacaktım.
    sağolsun Lehv'nin tavsiyesiyle ameliyat oldum.
    konu çok faydalı oldu benim açımdan, çok teşekkür ederim.

@GhostBalaclava,
    aynı pişmanlığı ben de hala hissediyorum ama sonuç çektiğimiz acılara değecektir.
    tekrar geçmiş olsun.

@Lehv geçmiş olsun. temizlenirken çok acımamıştır umarım, çünkü ben mahvetmişti.
    şimdi nasıl nefes durumu? tamamen açılmıştır herhalde.

bu arada ben de sağolsun Fthzgr'nin tavsiyesi üzerine tuzlu su yapıp çekiyorum ama okyanus suyunun püskürtme mekanizması gibi etkili olmuyor, derinlere gidemiyor.
    siz izotonik sodyum klörür'ü nereden alıyorsunuz nasıl uyguluyorsunuz?

not:
    quote:

Yemek tuzu, kimyada sodyum klorür (NaCl) ismiyle bilinen beyaz kristal yapılı bir bileşiktir. İnsan dahil tüm canlıların besin kaynaklarından olan tuz, ticari bakımdan da önemli bir maddedir. Dünyanın her yerinde rastlanabilen sofra tuzu tarih boyunca önemli bir ihtiyaç ve ticaret maddesi olmuştur.

Besin maddesi olması dışında tuz; dericilikte, hayvan besiciliğinde, su yumuşatma sistemlerinde ve kimya sanayisinde yaygın olarak kullanılır.

------------------------------------------------------------------------------
    Bu arada burnum biraz tıkalı ama nefes alabiliyorum, çok bir sorunum yok diyorsanız tekrar düşünün derim.
    çünkü insan az nefes almaya alışıp kendi durumunu normal görebiliyor.

güçlü nefes alınca burun deliklerinden biri kapanıyorsa, diğerinde kapanma az (yada benim durumum gibi) hiç kapanma olmuyorsa; burnunuz dışarıdan düzgün görünse bile bir doktora görünmelisiniz.

Son not:

@Conscript,
    " Burun ameliyatları ve estetik operasyonu rehberi" iddalı bir başlık olmuş.
    eğer konuyu canlı tutmakta kararlıysan ilk mesajı başlığa yakışır bilgilerle güncellemeni tavsiye ederim.

en azından deviasyon-estetik farkları, örnek tomografi, ameliyat videosu, estetikten önce-sonra fotoğrafları gibi paylaşımları ara sayfalardan derleyip ilk mesaja koyarsan insanlar sayflarca okumadan ilk mesajdan bayağı bilgi sahibi olur.

hatta kim nerede hangi doktora ne ameliyatı oldu, memnun mu, değil mi listesi bile çıkarılabilir.
    bunlar bayağı bir vakit alır ama konu başlığına yakışır diye düşünüyorum.

her şekilde konuyu açtığın için tekrar teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laider -- 28 Temmuz 2011; 23:36:19 >
  • Çok acımadı temizlerken ama iğrenç şeyler oldu o kısmını anlatırsam mideniz bulanır o yüzden geçiyorum o kısmı benden sonra başka bi teyzenin burnu temizledi teyze çok fena bağırdı çağırdı yani ben ameliyatta bile öyle bağırmadım sanırım acı eşiğiyle alakalı ama çok rahatladım şimdi çok güzel nefes alıyorum ve sıkıntım yok.
    İzotonik sodyum klorürü eczaneler satıyor ilk önce enjektör ile sıkıyordum sonradan rinoclenil burun spreyim vardı az kalmıştı onu boşalttım yıkadım sonra kaynar suda kaynattım kuruyunca izotonik sodyum klorür şişesinden şırıngayla suyu çekip sprey kabına aktardım bu şekilde okyanus suyu gibi oldu doğrumu yaptım yanlış mı bilmiyorum ama çok rahat ve ucuz oldu böylece.
    Ve son olarak burun ameliyatından sonra burun sümkürme ve çekme gibi işlemler yapılmamalı diye biliyorum ben doğru bir bilgi olmayabilirde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: laider

@Conscript,
    konuyu açmasaydınız gayet cahil bir şekilde önüme gelen ilk doktora ameliyat olacaktım.
    sağolsun Lehv'nin tavsiyesiyle ameliyat oldum.
    konu çok faydalı oldu benim açımdan, çok teşekkür ederim.

@GhostBalaclava,
    aynı pişmanlığı ben de hala hissediyorum ama sonuç çektiğimiz acılara değecektir.
    tekrar geçmiş olsun.

@Lehv geçmiş olsun. temizlenirken çok acımamıştır umarım, çünkü ben mahvetmişti.
    şimdi nasıl nefes durumu? tamamen açılmıştır herhalde.

bu arada ben de sağolsun Fthzgr'nin tavsiyesi üzerine tuzlu su yapıp çekiyorum ama okyanus suyunun püskürtme mekanizması gibi etkili olmuyor, derinlere gidemiyor.
    siz izotonik sodyum klörür'ü nereden alıyorsunuz nasıl uyguluyorsunuz?

not:
    quote:

Yemek tuzu, kimyada sodyum klorür (NaCl) ismiyle bilinen beyaz kristal yapılı bir bileşiktir. İnsan dahil tüm canlıların besin kaynaklarından olan tuz, ticari bakımdan da önemli bir maddedir. Dünyanın her yerinde rastlanabilen sofra tuzu tarih boyunca önemli bir ihtiyaç ve ticaret maddesi olmuştur.

Besin maddesi olması dışında tuz; dericilikte, hayvan besiciliğinde, su yumuşatma sistemlerinde ve kimya sanayisinde yaygın olarak kullanılır.

------------------------------------------------------------------------------
    Bu arada burnum biraz tıkalı ama nefes alabiliyorum, çok bir sorunum yok diyorsanız tekrar düşünün derim.
    çünkü insan az nefes almaya alışıp kendi durumunu normal görebiliyor.

güçlü nefes alınca burun deliklerinden biri kapanıyorsa, diğerinde kapanma az (yada benim durumum gibi) hiç kapanma olmuyorsa; burnunuz dışarıdan düzgün görünse bile bir doktora görünmelisiniz.

Son not:

@Conscript,
    " Burun ameliyatları ve estetik operasyonu rehberi" iddalı bir başlık olmuş.
    eğer konuyu canlı tutmakta kararlıysan ilk mesajı başlığa yakışır bilgilerle güncellemeni tavsiye ederim.

en azından deviasyon-estetik farkları, örnek tomografi, ameliyat videosu, estetikten önce-sonra fotoğrafları gibi paylaşımları ara sayfalardan derleyip ilk mesaja koyarsan insanlar sayflarca okumadan ilk mesajdan bayağı bilgi sahibi olur.

hatta kim nerede hangi doktora ne ameliyatı oldu, memnun mu, değil mi listesi bile çıkarılabilir.
    bunlar bayağı bir vakit alır ama konu başlığına yakışır diye düşünüyorum.

her şekilde konuyu açtığın için tekrar teşekkürler.

Konu başlığı için bana pm atabilirsiniz ve önerileriniz içinde. Canlı tutmak gerekli bu topici çünkü baya faydalı bir topic oldu :) Ben bu konuyu açarken bu kadar çok insanın aynı problemi çektiğini hiç tahmin etmemiştim
  • Tesekkurler LehV. Cok merak ediyorum yeni sekli nasil olacak diye.

Bu arada bir sıkıntım var, sizlerden fikir isteyecegim. Doktoruma sormadim cunku bugunku pansumanda cok pimpirik yaptigim icin deyim yerindeyse kovdu beni. Neyse sadede gelelim.

Burun icinde biriken kalintilari doktor temizledi. İlk birkac saat de rahat gecti ama sonrasinda burun tekrar doldu. Ve konusurken, yutkunurken vs. burnum patlayacakmis gibi oluyor. Birkac gun arayla temizlenmesi icin doktora mi gidiyorsunuz yoksa evde kendi imkanlarinizla, mesela ailenize mi temizlertiriyorsunuz? Ben evdekilerin yapmasindan korktugum icin bugun 2. kez doktora gittim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GhostBalaclava

Tesekkurler LehV. Cok merak ediyorum yeni sekli nasil olacak diye.

Bu arada bir sıkıntım var, sizlerden fikir isteyecegim. Doktoruma sormadim cunku bugunku pansumanda cok pimpirik yaptigim icin deyim yerindeyse kovdu beni. Neyse sadede gelelim.

Burun icinde biriken kalintilari doktor temizledi. İlk birkac saat de rahat gecti ama sonrasinda burun tekrar doldu. Ve konusurken, yutkunurken vs. burnum patlayacakmis gibi oluyor. Birkac gun arayla temizlenmesi icin doktora mi gidiyorsunuz yoksa evde kendi imkanlarinizla, mesela ailenize mi temizlertiriyorsunuz? Ben evdekilerin yapmasindan korktugum icin bugun 2. kez doktora gittim.

Ben hep kendim temizledim 19.güne kadar ama çok derine kadar sokmuyordum kulak tmizleme çöpünü 19.gün kontrolde doktorum derine sokarak temizledi.Ben şuandada o kadar derine kulak temizleme çöpünü sokamıyorum ama bugün sinüs rinse kit ile yıkadım burnumu ve şimdiye kadarki en iyi burun temizlemeydi diyebilirim burnumun içinde düşen dikiş ipleri(ben artık dikiş kaldığını düşünmüyorduml hala varmış),yara kabukları,sümük ne var ne yok çıktı bundan sonra sürekli onu kullanacağım senin şuanki halin kullanmaya uygun değil daha çok yeni ameliyatın ama ileri dönemlerde kesiinlikle tavsiye ediyorum.
  • quote:

Tesekkurler LehV. Cok merak ediyorum yeni sekli nasil olacak diye.

Burun içini temizlemek için daha önceden de dediğim gibi, eczaneye git bi tane ufak boy şırınga bir de serum fizyolojik al poşette olan serumlardan bildiğin. Şırıngayı doldur serumla, tek burun deliğine iğnesi olmadan, hızlıca sık. sonra diğer burun deliğinede 1 şırınga sık hızlıca, basınçlı. Sonra sümkür. Hiçbirşey kalmaz içerde. Benim doktorumun ameliyat olduğumdan beri günde en az 5 kere yaptırdığı temizlik buydu. Biraz tiksindirebilir ama çok rahatlatır emin olabilirsiniz.

Arkadaşlar konuyla pek ilgilenemiyorum bu aralar, vaktim olduğunda ilk mesajda sizlerin paylaştığı videolar ve resimler ile birlikte ameliyat hakkında ki bilgileri yazacağım. pm atanlara teşekkür ederim
  • Allah allah nasil kendiniz temizleyebiliyorsunuz anlamis degilim.

1-2 kez serum fizyolojik sıktı annem ancak daha ilerisine gitmedik. Doktorun yaptigi da serum fizyolojik sıkıp kulak copuyle icini temizlemek ama icerisini goremedigim icin neye dokundugumu veya nereyi temizlemem gerektigini bilemiyorum ve korkuyorum yanlis bir yere denk gelecek diye. Ayrica sumkurmek yasak degil mi yahu?

• Sağlam korkuttunuz gençler

Ben g..üm g..üm yatmaya gidiyorum, gelecek seneki bir aylık eziyeti düşünerek
  • quote:

Allah allah nasil kendiniz temizleyebiliyorsunuz anlamis degilim.

1-2 kez serum fizyolojik sıktı annem ancak daha ilerisine gitmedik. Doktorun yaptigi da serum fizyolojik sıkıp kulak copuyle icini temizlemek ama icerisini goremedigim icin neye dokundugumu veya nereyi temizlemem gerektigini bilemiyorum ve korkuyorum yanlis bir yere denk gelecek diye. Ayrica sumkurmek yasak degil mi yahu?

Yani tabiki öyle çok sert sümkürme, zaten o serumler içerdeyken çok hafif bi sümkürükle bile çıkıyor dışarı
  • ankarada doktor tavsiyesi alabilirmiyim, fatih üniversitesindeki doktorlar cok iyiymiş bu konuda doğrumu
  • Burnumda eğrilik var diye doktora gittim bugün.Burnumun sol kısmın neredeyse devamlı tıkalı,zaman zamanda yer değiştiriyor.Gece de ağzım açık uyuyorum ister istemez.

Gittim doktora.Eğrilik olduğunu doğruladı.Ameliyat 18 den önce olmaz dedi.Döndüm eve :)

1 sene bekleyeceğim.Bu zaman içinde eğrilme devam eder mi acaba :?
  • @manyetizma

Fatih uni. hastanesinde plastik cerrahi bolumunde yard. doc. Dr. Serdar yuce'ye ameliyat oldum. Bugun 8. gunum. Ameliyattan sonra sislik ve morluk cok az oldu. Carsamba gunu tamponlar cikarilacak, onu bekliyorum hala. Ameliyat sonrasi cok zor oldu benim icin. Oyle boyle degil, cook zor bir donem. Canim cok tatlidir belirtmekte fayda var ama kolay bir ameliyat degil sonucta estetik ve burun bilgesinde yapilan en komplike ameliyat. (deviasyon+estetik oldum). 2000tl civarinda bir ucret odedik. Diger arkadaslarin da tavsiyelerini al mutlaka. Mesela LehV ve birkac kisinin daha ameliyat oldugu Gercek hoca var. Kendileri detayli bilgiyi verirler.

18 yas demelerinin nedeni kemik gelisiminin durdugu yas olmasidir ntabi her insanin kemik gelisimi 18 yasinda durmaz nmimisinde daha once, kimisinde daha gec durur ancak ortalamasir 18 yas. Devam edebilir ancak fark edilir duzeyde olacagini hic sanmiyorum.
  • Bende ağır sinüzit nedeniyle Balon Sinoplasti ameliyatı olmayı düşünüyorum. Artık burnumdan rahatça nefes almak istiyorum :S Bu ameliyatı olan var mı? Yeni bi yöntem oldugu için nette bu operasyonu geçiren birini bulamadım. Kanama, ağrı sızı olmadan sinüzitten kurtulcam inş. bu yöntemle :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dark Territory

Bende ağır sinüzit nedeniyle Balon Sinoplasti ameliyatı olmayı düşünüyorum. Artık burnumdan rahatça nefes almak istiyorum :S Bu ameliyatı olan var mı? Yeni bi yöntem oldugu için nette bu operasyonu geçiren birini bulamadım. Kanama, ağrı sızı olmadan sinüzitten kurtulcam inş. bu yöntemle :)

bu konu hakkında bizi de bilgilendirirsen çok sevinirim.
    bende kronik sinüzit var, deviasyon ameliyatında halledilir zannetmiştim, alakası yokmuş.

2 hafta oldu ameliyat olalı, burnumda kabuk vs hiçbirşey yok, gene nefes alamıyorum, delirecem.
    bugün kontrol var, bakalım ne olacak.
  • arkadaşlar izmirde önerebileceginiz estetisyen varmi? Prof.Dr Özgür Erdem ile randevu almıştım. konuşmamız sadece10dk sürdü. resim çekti fiyatı vs. konuştuk. bi baktım 100 TL tuttu. sizce nerede sorunsuz bi sekilde ameliyat olabilirim?
  • 100tl Prof için çok iyi fiyat, Ankara'da 250-300 arası alıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: laider

100tl Prof için çok iyi fiyat, Ankara'da 250-300 arası alıyorlar.

demekki ben biraz geride kalmışım. 10dk konuşma için ilk defa 100 lira verdim. üstüne afiyet bide soguk su içtim. çünkü hiç bişey sormamıştım önceden. sitelerdede yazmıyordu.

napipse Mayıs ayında olmayı düşünüyorum yani önümüzdeki yaz. iyi bi doktor bulabilirsem uygun fiyata olacağım.
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.