Şimdi Ara

Burun ameliyatları ve estetik operasyonu rehberi (17. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.517
Cevap
100
Favori
476.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Az once eve geldim. Tamponlar ve alci cikti sonunda. Burnun ustune bant yapistirdi tekrar, bir hafta daha duracak ama ince bir bant.

En stresli kismi atlattim sanirim. Sinuzit nedeniyle asiri derecede akintim var ve hem genize hem burna geliyor tabi. Surekli serum fizyolojik ile burnu temizlemem gerekiyormus. Doktor tamponu cikardi ve hafif derecede nefes alabiliyordum ancak 5 dakika sonra akintidan ve odemlerden dolayi nefes almam daha da zorlasti. Bir sure sabretmem gerekiyor sanirim, sisliklerin tamamiyle inmesi ve burnun rahatlamasi icin.

Estetik kismina gelirsek, yuzumde ozellikle burun etrafinda ve kaş hizasinda biraz sislikler var hala. Ama genel sekilden memnunum. Sosyal ortamlarda ozguven eksikligine neden oluyordu burnum. Tabi laz burnu degildi hatta samimiyetine inandigim bazi kisilere sordugumda guzel ve sempatik durdugunu soylerlerdi ancak tabi ki estetikte kisinin memnuniyeti baz alinir. Ben yeni seklinden memnunum.

Hepimize gecmis olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tremonster -- 3 Ağustos 2011; 20:35:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GhostBalaclava

@manyetizma

Fatih uni. hastanesinde plastik cerrahi bolumunde yard. doc. Dr. Serdar yuce'ye ameliyat oldum. Bugun 8. gunum. Ameliyattan sonra sislik ve morluk cok az oldu. Carsamba gunu tamponlar cikarilacak, onu bekliyorum hala. Ameliyat sonrasi cok zor oldu benim icin. Oyle boyle degil, cook zor bir donem. Canim cok tatlidir belirtmekte fayda var ama kolay bir ameliyat degil sonucta estetik ve burun bilgesinde yapilan en komplike ameliyat. (deviasyon+estetik oldum). 2000tl civarinda bir ucret odedik. Diger arkadaslarin da tavsiyelerini al mutlaka. Mesela LehV ve birkac kisinin daha ameliyat oldugu Gercek hoca var. Kendileri detayli bilgiyi verirler.

18 yas demelerinin nedeni kemik gelisiminin durdugu yas olmasidir ntabi her insanin kemik gelisimi 18 yasinda durmaz nmimisinde daha once, kimisinde daha gec durur ancak ortalamasir 18 yas. Devam edebilir ancak fark edilir duzeyde olacagini hic sanmiyorum.

hocam ben estetik olmicamda, fatih üniversitesi bu konuda cok iyi heralde hep adını duydugum bir yer burun ameliyatlarında. k.b.b da bi doktor vardı adını unuttumda oda baya ad yapmıştı, fatih üniversitesinde başka ameliyat olan tanıdıgın varmı hocam, veya dorumda olan varsa yazarsa sevinirim
  • sanırım kimse İzmirde oturmuyor. İzmir'de önerebileceginiz hic estetisyen doktor yokmu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manyetizma

quote:

@manyetizma

Fatih uni. hastanesinde plastik cerrahi bolumunde yard. doc. Dr. Serdar yuce'ye ameliyat oldum. Bugun 8. gunum. Ameliyattan sonra sislik ve morluk cok az oldu. Carsamba gunu tamponlar cikarilacak, onu bekliyorum hala. Ameliyat sonrasi cok zor oldu benim icin. Oyle boyle degil, cook zor bir donem. Canim cok tatlidir belirtmekte fayda var ama kolay bir ameliyat degil sonucta estetik ve burun bilgesinde yapilan en komplike ameliyat. (deviasyon+estetik oldum). 2000tl civarinda bir ucret odedik. Diger arkadaslarin da tavsiyelerini al mutlaka. Mesela LehV ve birkac kisinin daha ameliyat oldugu Gercek hoca var. Kendileri detayli bilgiyi verirler.

18 yas demelerinin nedeni kemik gelisiminin durdugu yas olmasidir ntabi her insanin kemik gelisimi 18 yasinda durmaz nmimisinde daha once, kimisinde daha gec durur ancak ortalamasir 18 yas. Devam edebilir ancak fark edilir duzeyde olacagini hic sanmiyorum.

hocam ben estetik olmicamda, fatih üniversitesi bu konuda cok iyi heralde hep adını duydugum bir yer burun ameliyatlarında. k.b.b da bi doktor vardı adını unuttumda oda baya ad yapmıştı, fatih üniversitesinde başka ameliyat olan tanıdıgın varmı hocam, veya dorumda olan varsa yazarsa sevinirim

Kbb'den Nebil bey olabilir mi bahsettiginiz kisi?

Malesef hicbir tanidigim bildigim yok fatih'te ameliyat olan.
  • merhabalar, forumu baştan sonu okudum . 27 yaşımdayım 3-4 sene önceye kadar normal sayılacak bir burnum olduğunu zannederdim, tüm insanlarında gece uyurken benim gibi ağzından nefes aldığını sanıyordum. Bu arada iki burun deliğiminde açık olduğu zaman yok gibiydi-tıkalı olduğu için deli gibi burnumu karıştırma gereksinimi duymamda cabası-tabi yurtta kalırken oda arkadaşım lan horluyosun çok sesli nefes alıyosun diye yakınırdı, bunun yanında senin burnun tıkalımı olm burnu tıkalıymış gibi konuşuyorsun diyenlerde oluyordu , küçük çocukluk dönemini geçersek KBB doktoruna ilk defa 2 sene önce üşütünce gitmiştim, elindeki ışıklı bir zımbırtıyla burnumun içine bakıp "ooo senin iki delikdede yelpaze gibi kemik var bir tanesi neredeyse tamaen kapalı, diğeride ciddi derecede kapalı - ameliyat olman lazım çok rahatlarsın demişti" bu düşünceyi kafamın bir yerine yazdım ve internette arada sırada araştırmaya devam ettimde yoğun iş temposundan vakit bulamadım. Geçenlerde kulağımdaki sürekli iltihaplanmalar ve ağrılar yüzünden özel bir polikliniğe KBB uzmanına gittim, elindeki zımbırtıyı kulağıma sokup karşıdaki monitörden gösterdi, kulağımın birisi tıkanmıştı temizledi onu, daha sonra başka bir zımbırtıyı burnuma soktu ve karşıdaki monitörde aynen burnumun içerisini görebiliyordum. " Muazzam bir kemik eğriliği var burnunda ameliyaat olman lazım 20 dk lık bir ameliyat, burnunun şekli değişmez dedi" et falan mı var dedim " et,kemik,kıkırdak hepsi var dedi" nerde olayım tavsiye edin deyince " nerde olursan ol " dedi :D. şu an istanbulda ameliyat olacak yer bakıyorum özellikle KBB özel hastanelerini inceliyorum yakında bu ızdıraptan kurtulmak ümidiyle. Bu arada herkez küçüklükte bi yerlere çarpıp bu problemle karşılaşmış, bende böyle bir durum yok 7 düvelimizin burnu problemli galiba sakat doğmak gibi bir şey olsa gerek bir nevi. Sürekli uyku hali ve halsizliğimin nedenide buymuş az kaldı azzz......
  • Çarşamba günü ameliyat oldum bugün tamponlar çıktı şişik ve morluklar oldukça fazla ama dayak yemiş gibiyim hastanede hiç kalmadım doktor iyi gördü hemen taburcu etti narkozu falanda kustum bu şişiklerin inmesi ne kadar sürer haftaya alçı ve dikişler çıkarılacak.
  • benimde yıllar önce basket oynarken arkadaşın dizi burnuma sert bir şekilde çarptı.Burnum yamuldu ve ucu biraz düştü. İçindeki kıkırdak karton gibi katlanmış durumda istediğin tarafa bükülüyor. Yıllar sonra grip için doktora gittiğimde doktor burnunda ciddi deviasyon var ameliyat olman lazım demişti öyle kaldı. Burnumda %100 bir tıkanma olmasada bazen tamamen tıkanıyor günden güne değişiyor. Geçenlerde yine basket oynarken sert bir şekilde burnuma basket topu çarpı hafif bi kanama oldu burnum biraz açıldı şu an daha rahat nefes alıyorum En kısa zamanda ameliyat olmak istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V2 -- 6 Ağustos 2011; 18:54:04 >
  • Bugün ameliyatın 13. günü (estetik+deviasyon) ama hala istediğim gibi nefes alamıyorum. Ameliyat öncesinden hiç farkı yok. Tabi doktorum bunun normal olduğunu, biraz daha sabretmem gerektiğini söyledi ancak birçok yerde okuduğum "tamponları çıkardıktan sonra bir nefes aldım, oksijenden bayılıyodum!" şeklindeki mesajlar yüzünden şüpheye düştüm artık.
  • benim de 20 gün oldu, hala nefes alamıyorum.
    ödem mi varmış neymiş.

şu sıcak günlerde insan kendisine ancak bu kadar eziyet edebilir.
  • quote:

Bugün ameliyatın 13. günü (estetik+deviasyon) ama hala istediğim gibi nefes alamıyorum. Ameliyat öncesinden hiç farkı yok. Tabi doktorum bunun normal olduğunu, biraz daha sabretmem gerektiğini söyledi ancak birçok yerde okuduğum "tamponları çıkardıktan sonra bir nefes aldım, oksijenden bayılıyodum!" şeklindeki mesajlar yüzünden şüpheye düştüm artık.

İlk çıkarınca iyiydi de şimdi yine tıkalı burnum zamanla düzelir gibi.
  • Arkadaşlar burun estetik ameliyat sonrası süreç ne kadardır? yani ameliyat olmuş bir kişi kaç gün sonra temiz bir buruna kavuşabiliyor? bu yaz yaptırmayı düşünüyordum fakat bu saatten sonra geç oldu gibi. malum iş güç derken sıkıntı çekmek istemem. nasipse seneye yaptıracağım. ameliyat olmş arkadaşlar bu süreçleri yanıtlarsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: laider

benim de 20 gün oldu, hala nefes alamıyorum.
    ödem mi varmış neymiş.

şu sıcak günlerde insan kendisine ancak bu kadar eziyet edebilir.

aynı seyi yasıyoruz galiba
  • Gittim ve artık günü aldım. 11 Ağustos Perşembe günü ameliyat olacağım. Kemik eğriliği + et + estetik.Bugün kan aldılar anestezi için tahlil yaptılar.Doktor operasyonun 1 saati geçmeyeceğini ve iyileşme sürecinin de 1 hafta 10 günü bulacağını söyledi.Çarşamba günü tekrar gidecegim son kontroller yapılacak, sorusu olan arkadaşlara yardımcı olabilirim ve ameliyatı İzmir/Karşıyaka Artı KBB'de olacağım, herkese iyi günler
  • şimdiden çok geçmiş olsun.

1 hafta 10 gün yalan, bakın kaç kişi oldu forumdan düzelemedik daha :)
    siz en az 1 ay sıkıntı çekmeye hazır olun, planlarınızı ona göre yapın derim.

ama önceki mesajlarda kim yazmıştı şimdi bakmadım, ama ben kendimi hep o sözle avutuyorum:
    (bu ameliyatla) 1 adım geri, ama (sonrasında) 2 adım ileri :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: laider

şimdiden çok geçmiş olsun.

1 hafta 10 gün yalan, bakın kaç kişi oldu forumdan düzelemedik daha :)
    siz en az 1 ay sıkıntı çekmeye hazır olun, planlarınızı ona göre yapın derim.

ama önceki mesajlarda kim yazmıştı şimdi bakmadım, ama ben kendimi hep o sözle avutuyorum:
    (bu ameliyatla) 1 adım geri, ama (sonrasında) 2 adım ileri :)

sonuç olarak 1 adım ileri diyosun yani .Ben hazırım valla biraz heyecanlıyım ama bakalım ameliyat gününü iple çekiyorum.
  • Arkadaşlar yarın giriyorum ameliyata biraz bana ameliyat oncesini anlatırmısınız? Neler olucak? neler yaşıyacağım ? Bana narkozu basacakları ana kadar anlatmanızı istiyorum
  • Arkadaşlar yarın giriyorum ameliyata biraz bana ameliyat oncesini anlatırmısınız? Neler olucak? neler yaşıyacağım ? Bana narkozu basacakları ana kadar anlatmanızı istiyorum
  • Bugün bantlar da çıktı ve artık yeni burnum ortaya çıktı. Sürekli aynaya bakıyorum ve burnumun ucu hafifçe düşmüş gibi hissediyorum ama etrafımdakilere göre böyle birşey yok. Zaten 10 gün tampon, 6 gün de bantlar ile durdum. Bu süreden sonra burunda düşme olacağını hiç sanmıyorum, bununla birlikte doktorum da bu konuda hiçbir şey söylemedi. Önemli olsaydı söylerdi zaten değil mi?

@MrBigStar

Şimdiden geçmiş olsun. Sabah ilk ameliyat benimdi. Kalacağım hasta odasına gittim ilk başta. Sonra hemşire geldi ve beni giydirdi. Daha sonra sedyeye yattım ve ameliyathaneye gittik. Narkozu verdiler ve bum. Gerisini hatırlamıyorum. Heyecan yapma, ameliyathaneye gittiğinde doktorlarla sohbet et kısa kısa. Rahatlamana yardımcı olur. Çekingelerin varsa en başta belirt, yardımcı olurlar. Mesela benim koluma narkozu bağlamadan önce iğneden korktuğum için uyuşturucu bir sıvı döktü ve sonrasında damar yolunu açtı.
  • quote:

Bugün bantlar da çıktı ve artık yeni burnum ortaya çıktı. Sürekli aynaya bakıyorum ve burnumun ucu hafifçe düşmüş gibi hissediyorum ama etrafımdakilere göre böyle birşey yok. Zaten 10 gün tampon, 6 gün de bantlar ile durdum. Bu süreden sonra burunda düşme olacağını hiç sanmıyorum, bununla birlikte doktorum da bu konuda hiçbir şey söylemedi. Önemli olsaydı söylerdi zaten değil mi?

@MrBigStar

Şimdiden geçmiş olsun. Sabah ilk ameliyat benimdi. Kalacağım hasta odasına gittim ilk başta. Sonra hemşire geldi ve beni giydirdi. Daha sonra sedyeye yattım ve ameliyathaneye gittik. Narkozu verdiler ve bum. Gerisini hatırlamıyorum. Heyecan yapma, ameliyathaneye gittiğinde doktorlarla sohbet et kısa kısa. Rahatlamana yardımcı olur. Çekingelerin varsa en başta belirt, yardımcı olurlar. Mesela benim koluma narkozu bağlamadan önce iğneden korktuğum için uyuşturucu bir sıvı döktü ve sonrasında damar yolunu açtı.

Anladım hocam. Birde doğal olarak burnu goremiyoruz demi ameliyat sonrasında Sargılar falan çıkmadan şeklini şemalini göremeyecegim heralde. Narkozun etkisi ne kadar oldu sende? Ameliyat bittikten ne kadar sonra uyandın ?
  • Burunda alçı olduğu için göremiyoruz. Sonrasında doktor alçıları çıkarıp bantları yapıştırırken görme şansın var. Bantları yapıştırdıktan sonra da görebilirsin burnun şeklini ama bantın üzerinden tabi ki.

3,5 - 4 saat sürmüş ameliyatım. Yaklaşık 1 saat sonra da uyanmışım. Benim ameliyatımı tek doktor yaptığı için uzun sürmüş. Herkeste aynı olacak diye birşey yok tabi.
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.