Şimdi Ara

Burun ameliyatları ve estetik operasyonu rehberi (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
2.517
Cevap
100
Favori
476.372
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • benimde burnumda bir egrilik var,aynada baktıgımda bir burun deligim digerinden büyük. kücükken doktor büyüyünce ameliyatla düzelir demişti. birgün bir karadenizli asker abimizin ameliyattan sonraki halini gordum. adamda burun kalmamıstı. askerde ameliyat olmuştu. ondan sonra çok korktugumdan hala ameliyat olmadım. burnumun bir tarafı tıkanır genelde , yan yattıgımda sorun olur. biri tıkalı oldugundan obur yana yatarım bu seferde hep aynı yone yatınca o tarafım agrıyor. işin içine sinüzitte girince başagrısı ve burun tam bir işbirliği içinde beni ugrastırıyorlar.
  • Beyler bende kıkırdak yamukluğu varmış bu perşembe ameliyat olcam olduktan 2 gün sonra denize girmemde sıkıntı olurmu ? tamponlar 2 güne cıkar demişlerdi ?
  • Hocam girmeseniz iyi olur çünkü sudaki basınç kanama yapabilir burnunuzda. Bu da iyileşme sürecinizi olumsuz etkiler ve mikrop kapabilirsiniz.
  • Sakatlıklar olabiliyomuş, burun hassas oluyo gerçekten. Bana 1.5 ay yasak demişti deniz.
  • @dusty_
    Teşekkürler.Ameliyatı 1 hafta ertelemek en iyisi
  • Bende yamukluk karsidan bakinca yok ama yandan bakinca var burnum kemikli mi koprulu mu ne diyolar ondan iste :D

Bide olucam dedim sonucunu omceden gorme imkanim var mi ? Yani burnun boyle olucak diyebilcekler mi acaba ? Ameliyat sonrasi husran olmasin :S
  • Evet arkadaşlar 2. doktora gittim bugün ve oda kemik eğriliği var dedi.Kesin çözüm ameliyat bugün babamla görüşüp olmaya karar vericem.Bide bu doktor üzerine geniz eti'de çıkardı Biri 1750 lira diğeri 2000 lira fiyat biçti.Geniz eti+Eğrilik+Estetik ben 1750 olanı seçicem büyük ihtimal.Ucuz fiyatı veren Hacettepe ing Tıp,diğeri Cerrahpaşa mezunu kanım daha çok ısındı ucuz fiyatı verene.Yarın büyük ihtimal doktorla görüşmeye gidicem nasıl olcak,napcaz falan diye.Bakalım fotoğraf falan çekicekmisiniz, önceden görebilcekmiyiz diyede sorucam,başlığı takip edin
  • Arkadaşlar artık bu sıcaklardan dahada nefes alamıyorum gibi geliyo ama ailem 2 ay beklememi istiyo ameliyat için onları nasıl ikna edebilirim? Birazda psikolojik ama nefes alamıyorum.Aldğım oksijen yetmiyor sanki ölücem havasızlıktan durdugum yerde terliyorum.İki merdiven çıkıyorum yoruluyorum nasıl ikna edebilirim ailemi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrBigStar

Arkadaşlar artık bu sıcaklardan dahada nefes alamıyorum gibi geliyo ama ailem 2 ay beklememi istiyo ameliyat için onları nasıl ikna edebilirim? Birazda psikolojik ama nefes alamıyorum.Aldğım oksijen yetmiyor sanki ölücem havasızlıktan durdugum yerde terliyorum.İki merdiven çıkıyorum yoruluyorum nasıl ikna edebilirim ailemi ?

gecmiş olsun dostum.aynı durumdayım nefes almak cok zor. Geniz eti kücültme+estetik+kemik eğriliği 3ünü aynı anda olacağım ama 1 yıl beklemem gerek. Sen haline şükret :)
  • Beyler benimde burnum acayip kemerli ve büyük ayrıca iki deliktende zor nefes alıyorum mersindeyim siz nerde ameliyat oluyorsunuz doktor isimlerini vs. söylerseniz bizim içinde yararlı olur .

@MrBigStar

Hocam söylediğiniz doktorlar nerede çalışıyorlar bilgi verebilir misin birde hafif bir eğrilik yok acaba eğriliğe göre mi fiyat biçiyorlar forumda bir arkadaş bu resmi koymuştu benimkide aynı bunun gibi ama biraz daha büyük sizce yaptırsam düzelir mi ?

Burun ameliyatları ve estetik operasyonu rehberi
  • Eylülde olacağım ben de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skyfor

Beyler benimde burnum acayip kemerli ve büyük ayrıca iki deliktende zor nefes alıyorum mersindeyim siz nerde ameliyat oluyorsunuz doktor isimlerini vs. söylerseniz bizim içinde yararlı olur .

@MrBigStar

Hocam söylediğiniz doktorlar nerede çalışıyorlar bilgi verebilir misin birde hafif bir eğrilik yok acaba eğriliğe göre mi fiyat biçiyorlar forumda bir arkadaş bu resmi koymuştu benimkide aynı bunun gibi ama biraz daha büyük sizce yaptırsam düzelir mi ?

Ben İzmir'de artı kbb'de olucam doktor'um Murat UYGUR google'da ikinci sırada çıkıyor bakabilirsin.Sanırım eğriliğe göre fiyat biçme yok herşey standart
  • quote:

quote:

Beyler benimde burnum acayip kemerli ve büyük ayrıca iki deliktende zor nefes alıyorum mersindeyim siz nerde ameliyat oluyorsunuz doktor isimlerini vs. söylerseniz bizim içinde yararlı olur .

@MrBigStar

Ben İzmir'de artı kbb'de olucam doktor'um Murat UYGUR google'da ikinci sırada çıkıyor bakabilirsin.Sanırım eğriliğe göre fiyat biçme yok herşey standart

Peki senin burundaki eğrilik nasıl bunun gibi mi yoksa daha mı az gözümüzde canlandıracağımız gibi anlatırsan sevinirim Birde doktora bir daha gidersen sorabilir misin şu fiyat olayını laf arasındaYani 2000 civarı bir fiyatsa iyi ama internette 4000 5000 gibi rakamlar var gözümü korkuttular Murat Uygur KBB'ci olarak gözüküyor estetikte olacak mısın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi skyfor -- 22 Temmuz 2011; 0:52:45 >
  • quote:

quote:

quote:

@MrBigStar

Peki senin burundaki eğrilik nasıl bunun gibi mi yoksa daha mı az gözümüzde canlandıracağımız gibi anlatırsan sevinirim Birde doktora bir daha gidersen sorabilir misin şu fiyat olayını laf arasındaYani 2000 civarı bir fiyatsa iyi ama internette 4000 5000 gibi rakamlar var gözümü korkuttular Murat Uygur KBB'ci olarak gözüküyor estetikte olacak mısın?

Kardeşim aynen bunun gibi benim burun bide biraz kemerden dolayı burnumun ucu aşağıya düşüyor.Tabi sorarım gitceğim zaman ağustos'un ikinci haftası falan olucam ben.Ama haftaya falan bi konuşmaya gitcez o zaman sorarım. Evet estetikde olacağım ama adamın ilgi alanlarındaymış estetik burun cerrahisi Ve bana verdiği fiyat 1750 diğer adam 2000 vermişti.Bu adam 1750 verdi bide açık kapı bıraktı yani pazarlık falan yapcam daha
  • beyler geçen hafta salı günü ameliyatı oldum (burun eğriliği = septum deviasyonu ) yarın tamponları alacaklar, isteyenlere elimden geldiği kadar yardımcı olabilirim.
  • bende deneyimimi paylaşıyim.

12 yaşımdan beri gittiği özel hastanede amelyat oldum . Dışardan belirgin bi yamukluk yoktu . Gözlük takınca kemikten belli olan bi eğrilik ve sürekli sırayla tek taraf tıkalıydı.

Amelyat masasına yattım ve narkoz vs.. kalktığımda burnumda bir ağırlık ve elimde bir beze sarılmış kemik kıkırdak parçaları :D 2 gün geçmek bilmedi o tampon nası ağrı yaptı anlatamam . Çıkartmaya gitiğimde hiç zorlanmadan serçe büyüklüğünde silikon tanponları çıkarttı doktor. Zor olmadı ve ağrı bi anda yokoldu .doktor geniz eti gayet iyi ellemedik dedi .

2 hafta oldu ve durumda değişme yok bi sağ bi sol tıkanıyo , okyanus suyu spreyine devam ... sürekli arıyolar hastaneden memnunmusunuz burnunuz nasıl , gelişme yok diyorum iyleşme sürecinde diyolar niye geniz etini almadılar anlamıyorum her ğızdan solyuşumda doktorun kulağnı çınlatıyorum . Kurumum sgk nın ödemediği fakı bile veriyo tekrar olursam masrafsız olcak tek olumlu tarafı bu .buarada sağlık güvencesizler için 1500 tl istiyolar .
  • Benim de burun çok sık tıkanıyor + kabuklar hala oluşmakta, ne zaman açılcak acaba...
  • 17.günüm tıkanma yok oksijene doyuyorum burnumun içine bakınca dikiş iplerini görüyorum çok rahat ama ağrı sızı filan yok sadece kaşınıyor.Burun ucu çok hassas dokunamıyorum hala zaten dokununcada çok garip hissediyorum.Okyanus suyunu günde 6 kere kullnıyordum 1ay sürekli kullanacaksın dedi doktor baktım bu şekilde pahalıya mal olacak bende 3 kere okyanus suyu 3 kere sodyum klorür uygulayarak nemli tutuyorum burun içini anibiyotiğe hala devam ediyorum.Şişliklerimde büyük ölçüde azaldı ama hala şiş.
    Ameliyat olanlara ve olacaklara geçmiş olsun.
  • Herkese geçmiş olsun.

Yarın yani pazartesi günü Ankara Fatih Üni. Hastanesinde ameliyata gireceğim. Deviasyon + estetik olacak. Doktorum Yard. Doç. Dr. Serdar Yüce, Plastik cerrah.

Bugüne kadar hiçbirşeyim yoktu ancak 1-2 saattir çok heyecanlıyım ve açıkçası korkuyorum.

Umarım herşey çok güzel olur hepimiz için. Bana iyi uykular, size günaydın.
  • LεhV™ arkadaşımızın tavsiyesiyle Gazi Devlet (eski TCDD) Hastanesi'nde Dr.Gerçek İlker Şiriner'e geçtiğimiz çarşamba günü septoplasti (burun kemik eğriliği) ameliyatı oldum.
    (Bu arada LεhV™ çok teşekkürler, çok kararsız bir anımda imdadıma yetiştiniz :) )

Ameliyat öncesi koldan serum, kalçadan 3 iğne vurdular, biri acıtmadı, ikisi fena yaktı.
    Hastane döküntü, ameliyathane dedikleri yer küçücük bir oda.
    Kimse açıklama yapmıyor, sürekli bir telaş.
    Ama öbür devlet hastanelerine göre kalabalık olsun, birşey sorunca hastayı azarlama olsun vs daha az.

Doktor Lokal anestezi ile yaptı ameliyatı. Acıtmadı desem yalan olur.
    Boğazım kanla doldu, bir yandan da ağzınızdan nefes almak zorundasınız.
    Bir de sonlara doğru dikiş atarken tansiyonum düştü, benim için pek de kolay olmadı açıkcası.

Ameliyatta burnun dışı kesilmiyor, deliklerden orta bölüme müdahale ediliyor.

Fikir vermesi için bir video paylaşıyorum.
    Aşağıdaki videonun hemen hemen aynı işlem uygulandı ama uyanık olarak :)

Ameliyat sonrası burunu sarıyorlar ama sadece akan kanı durdurmak için, yoksa dışında herhangi bir kesme biçme işlemi olmuyor merak etmeyin. Sürekli akan kanı bandajdan silmek durumundasınız o kadar.

Doktor akşama doğru geldi ve tek hareketle bandajı burnumdan çekti.
    Ortaya çıkan manzara sizi korkutabilir, kan revan içinde görünebilir ama hepsi pıhtı, suyla bile (burun dışı) kanlı bölümleri anında dikkatlice temizleyebilirsiniz.
    Kimse açıklama yapmadığı için benim gibi saatlerce kanlı kanlı dolaşmanıza gerek yok.

Reçetede antibiyotik, ağrı kesici, hapşırık önleyici haplar ve mikrop kapmasını öneleyen bir de krem var.
    Okyanus suyunu devlet ödemiyor, yunan malı, fiyatı yaklaşık 30tl ve 2-3 gün gidiyor ona göre.

Sürekli ağzınız açık oturmaktan, yemek yemekten, uyumaktan sıkıntı içinde oluyorsunuz.
    Ayrıca ağrısı 2-3 gün sürdü. Yine de ağrı kesiciye devam ediyorum.

Ameliyatı çarşamba oldum, bugün pazar.
    Ağrı sızı yok. Burundan gelen akıntılar kesildi, aksine kurumaya başladı.

Fakat yine nefes alamıyorum.
    Yarın pazartesi kontrolüm var.

--------------------------------------------------------------------
    Burada benim LεhV™'ye bir sorum olacak:
    Tamponsuz ameliyat oldum dediniz.
    Fakat bende tampon varmış gibi geliyor.

Dıştan görünmüyor ama içeride bir tıkanıklık hissediyorum ve hala nefes alamıyorum.
    Okyanus suyunu sıkınca arka tarafa zar zor geçip genzime ulaşıyor, yani oralarda birşeyler tıkanıklık yapıyor.

Çarşambadan Pazara Neredeyse 5 gün oldu, nefes alamamam sizce normal mi?

Son sorum: ameliyat sonrası ilk kontrolde doktor ne yapıyor?
    Aç-tok gitmek önemli mi? Refakatçi vs gerekir mi?

Tekrar teşekkürler LεhV™, bu süreçte çok yardımınız oldu, sağolun.

ek: GhostBalaclava,
    ben ameliyat öncesi neredeyse 5 saat kolumda serumla bekledim, dolayısıyla çok heyecanlandım, sinirlendim, acıktım, vs.
    hiç heyecan yapmayın, faydası olmuyor.
    beklerken oyalanacağınız şeyler götürün varsa hoşsohbet arkadaşınız eşlik etsin, heyecanınızı alır :)
    şimdiden çok geçmiş olsun.

----------------------------------------------

Netten bazı bilgiler buldum.
    Sanırım doktor eriyen tampon kullanıyor.
    Tampon ilk 48 saat direncini koruyor, sonra yavaşça küçülüyor.

Aşağıda tanıtım videosu var:

Erimesi için videodan anladığım kadarıyla 4 hafta boyunca ıslatılması gerekiyor.
    Ama emin olamadım.

İşte hastayı bilgilendirmeden gönderiyorlar, sonra uğraş dur "ben niye nefes alamıyorum" diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laider -- 24 Temmuz 2011; 15:54:02 >
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.