Şimdi Ara

Burun ameliyatları ve estetik operasyonu rehberi (114. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.517
Cevap
100
Favori
476.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben de ameliyat olucam. Uzun yillardir doktorlar ameliyat diyordu. Kemik kirigi var.

Devlette tanidik iyi bir doktor bulmaya calisiyorum. Bulamazsam mecbur ozelde olucam.

Aslinda devlet olmam diye bir onyargim vardi. Ama is doktorda bitiyormus onu anladim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar bugun ameliyat oldum.

Bahçelievlerde özel bir hastanede yaptırdım. Çok şükür sorunsuz geçti ameliyat.
    Şuan burnumda silikon tampon var fakat burnum hafif hafif kanıyor.
    Doktor kanaması normal dedi fakat ne zamana kadar sürer merak ediyorum
    Ayrıca bu silikon tamponlar bayagı kötu birşeymiş. Burnumu aşırı geriyolar resmen.
    Ama nefes alabılıyorum bunlardan
  • Kriger kullanıcısına yanıt
    Tamponlar cikarken yasicagin aci inanilmaz olucak

• quote:

Orijinalden alıntı: Peder '

Tamponlar cikarken yasicagin aci inanilmaz olucak

Aman hocam korkutmayin ya :D silikon tamponlarda acitiyor mu o kadar . suan antibiyotik aldim biraz atesim cikti, bas agrisi da var.

Silikonsuz tampon yok ki zaten artik bildigim kadariyla ben 10k ya oldum yine de canim kopek gibi yandi ama 4 5 saniye

• quote:

Orijinalden alıntı: Peder '

Silikonsuz tampon yok ki zaten artik bildigim kadariyla ben 10k ya oldum yine de canim kopek gibi yandi ama 4 5 saniye

Ameliyattn sonrasi nasildi hocam , kanama , agri filan ne durumdaydi

Ne kanadi ne agridi bende

• Beyler burun tikaliyken hap nasil yutuyorsunuz ?

• K.B.V. kullanıcısına yanıt
    Az da olsa nefes alinabiliyor tamponlardan , hap filan yutmasi hic zor değil gerçekten

• Arkadaslar bugun 34.gün doktor yeniden dogmus gibi olacaksin demisti hakikatende oyle oldu mevsimlerden kış ve iki burun deligimden cok raht nefes alabiliyorum gece tikanmiyor elimde selpakla gezmiyorum olacak arkadaslar bence hic beklemesin tavsiyem melihat oncesi uyarin sunger degil slikon tampon kullansinlar bana sunger takmislardi cikarirkenki acisini hic unutmuyorum..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün kontrole gitmiştim sol burun deliginde ödem vardi o tam gecmemis nefes almami% 50 engelliyor doktor okyanus suyu kullanmaya devam et 2 ay sonra tekrar kontrole gel dedi. Gece tikanmasinin sebebi de bu küçük odemlermis zamanla gececekmiş. Bundan sonraki süreçte sadece degisiklik olursa ve kontrole gittikten sonra yazacağım.

• Bugun burun tamponlari cikti. Düşündüğüm gibi acitmadi. Sol taraftakinde dikis vardi , onu kestikten sonra ikisinide hizli hızlı tek seferde çekip aldi. Cok az bi sizladi boyle. Ama baska hicbirsey olmadi. Tamponlari çıkartması kolaymis gercekten

• 2014 de anesteziden korkuyorum nasıl olacagım yazmıstım bu konuya. Dün oldum deviasyon + rinoplasti

Detayları yazacagm :)

• Şu tampon konusunda ameliyat olmamış ordan burdan bişeyler duymuş kişiler yorum yapmasın bir zahmet ve insanları korkutup yanlış bilgilendirmesin.
    Çıkartırken hiç bir ağrı-sızı vs yok.Doktor Tamponların dikişlerini kesiyor, çekmesi 1 sn sürüyor. Ne bir acı ne bir kanama vs hiç bişey yok. Her burun ameliyatı konusunda bir tampon sallaması var... Eskisi gibi içine sargı bezi basmıyorlar , silikon boru ve yarım ay şeklinde esneyen bir parça.
  • fırtinam F kullanıcısına yanıt
    elinizle burnunuza hani iki baş parmak yada işaret parmanınıgınızla bazi hareketler yapiyor musunuz ..yani ameliyat sonrası surec nasıl oluyor ..tampon cıktıktan sonraki sürec nasıl gecti ..bir de ne zaman spora baslayabiliyoruz ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: streamin

elinizle burnunuza hani iki baş parmak yada işaret parmanınıgınızla bazi hareketler yapiyor musunuz ..yani ameliyat sonrası surec nasıl oluyor ..tampon cıktıktan sonraki sürec nasıl gecti ..bir de ne zaman spora baslayabiliyoruz ..

Hocam 25 gun sonra tam olarak spora baslayabiliyosunuz tam olarak olmasada serce parmaginizi sokabiliyosunuz,ameliyat sonrasi ilk 1 hafta burundan nefes alamadiginiz icin yemede zorlanma bogaz kurulugu sabahlari burunda donmus kan pihtisi vs oluyor banyo vs yaparken burnunuza oldukca hassas davranmaniz gerekiyo ilk 15 gun tam olarak nefes alabilirsiniz diyemem ben 25 gun sonra cok rahat befes almaya basladim,ameliyatin tarzina gore degisir bu durumlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Kutluk Şad

Şu tampon konusunda ameliyat olmamış ordan burdan bişeyler duymuş kişiler yorum yapmasın bir zahmet ve insanları korkutup yanlış bilgilendirmesin.
    Çıkartırken hiç bir ağrı-sızı vs yok.Doktor Tamponların dikişlerini kesiyor, çekmesi 1 sn sürüyor. Ne bir acı ne bir kanama vs hiç bişey yok. Her burun ameliyatı konusunda bir tampon sallaması var... Eskisi gibi içine sargı bezi basmıyorlar , silikon boru ve yarım ay şeklinde esneyen bir parça.

ŞUan burnumda tamponlarla yazıyorum :)

Acı sızı vb bir endişeniz kesinlikle olmasın acı 0 hatta doktor sızı olursa diye verdiği majezik kutusunu bile açmadım.
    Tek dert tamponun içinde biriken sümük sıvı vb temizleyememe durumu arada sırada akıyor 2 yaşında çocuğun sümüğü gibi :)
    Birde gece uyuyamama sorunu. Var burnun kapalı oldugu için ağzından nefes alıyorsun ve felaket kuruyor ağzın 20 dk da bir kalkıyoj su içmek için
    :) ama hayatnın sonuna kadar pozitif bir olay olduğu için 3/4 günlük bu hafif sıkıntıyı çekmeye değer.

Bende kemik eğriliği ve et vardı bakalım yarın tamponlar çıkınca rahat nefes alıcammı alamayacammı görecem

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: soryy

quote:

Şu tampon konusunda ameliyat olmamış ordan burdan bişeyler duymuş kişiler yorum yapmasın bir zahmet ve insanları korkutup yanlış bilgilendirmesin.

Acı sızı vb bir endişeniz kesinlikle olmasın acı 0 hatta doktor sızı olursa diye verdiği majezik kutusunu bile açmadım.
    Tek dert tamponun içinde biriken sümük sıvı vb temizleyememe durumu arada sırada akıyor 2 yaşında çocuğun sümüğü gibi :)
    Birde gece uyuyamama sorunu. Var burnun kapalı oldugu için ağzından nefes alıyorsun ve felaket kuruyor ağzın 20 dk da bir kalkıyoj su içmek için
    :) ama hayatnın sonuna kadar pozitif bir olay olduğu için 3/4 günlük bu hafif sıkıntıyı çekmeye değer.

Bende kemik eğriliği ve et vardı bakalım yarın tamponlar çıkınca rahat nefes alıcammı alamayacammı görecem

Slikon tamponsa ne guzel.hocam bana 2017 ye.giren bi dunyada sunger tampon takmislardi :)tampon alinsa bile binsure odem olusmasi sebebiyle ara ara tikaniklik oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: fırtinam

quote:

Orijinalden alıntı: soryy

quote:

Slikon tamponsa ne guzel.hocam bana 2017 ye.giren bi dunyada sunger tampon takmislardi :)tampon alinsa bile binsure odem olusmasi sebebiyle ara ara tikaniklik oluyor

Slikon hocam yarın gidip aldırcam dediğim gibi bu 3. Gün akıntı sızıntı biraz daha azaldı tabii hafif hafif var sadece ama
    ben nezle olsam 1 ayda burnum tıkalı olurdu yaz kış burnum kesinlikle 1 delik genelliklede 2 deliği birden tıkalı olurdu .
    Boğazımda sürekli bir takılma bir balgam gibi birikme olurdu oda burundan kaynaklıymış 3. Gümün olmasına ragmen neredeyse bitti o his.
    Asıl gidiş sebebim ise gece ne kadar uyursam uyuyayım asla yeterli dinlenme sağlayamam uykuya doymamam dı .
    Hepsi nefes alamamakla alakalıymış

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • fırtinam F kullanıcısına yanıt
    Hocam sprey, deniz suyu filan gibi seyler kullandınız mı ?
  • 
Sayfa: önceki 112113114115116
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.