Şimdi Ara

Burun ameliyatları ve estetik operasyonu rehberi (115. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.517
Cevap
100
Favori
476.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: soryy

quote:

Orijinalden alıntı: fırtinam

quote:

Orijinalden alıntı: soryy

quote:

Orijinalden alıntı: Kutluk Şad

Şu tampon konusunda ameliyat olmamış ordan burdan bişeyler duymuş kişiler yorum yapmasın bir zahmet ve insanları korkutup yanlış bilgilendirmesin.
    Çıkartırken hiç bir ağrı-sızı vs yok.Doktor Tamponların dikişlerini kesiyor, çekmesi 1 sn sürüyor. Ne bir acı ne bir kanama vs hiç bişey yok. Her burun ameliyatı konusunda bir tampon sallaması var... Eskisi gibi içine sargı bezi basmıyorlar , silikon boru ve yarım ay şeklinde esneyen bir parça.

ŞUan burnumda tamponlarla yazıyorum :)

Acı sızı vb bir endişeniz kesinlikle olmasın acı 0 hatta doktor sızı olursa diye verdiği majezik kutusunu bile açmadım.
    Tek dert tamponun içinde biriken sümük sıvı vb temizleyememe durumu arada sırada akıyor 2 yaşında çocuğun sümüğü gibi :)
    Birde gece uyuyamama sorunu. Var burnun kapalı oldugu için ağzından nefes alıyorsun ve felaket kuruyor ağzın 20 dk da bir kalkıyoj su içmek için
    :) ama hayatnın sonuna kadar pozitif bir olay olduğu için 3/4 günlük bu hafif sıkıntıyı çekmeye değer.

Bende kemik eğriliği ve et vardı bakalım yarın tamponlar çıkınca rahat nefes alıcammı alamayacammı görecem

Slikon tamponsa ne guzel.hocam bana 2017 ye.giren bi dunyada sunger tampon takmislardi :)tampon alinsa bile binsure odem olusmasi sebebiyle ara ara tikaniklik oluyor

Slikon hocam yarın gidip aldırcam dediğim gibi bu 3. Gün akıntı sızıntı biraz daha azaldı tabii hafif hafif var sadece ama
    ben nezle olsam 1 ayda burnum tıkalı olurdu yaz kış burnum kesinlikle 1 delik genelliklede 2 deliği birden tıkalı olurdu .
    Boğazımda sürekli bir takılma bir balgam gibi birikme olurdu oda burundan kaynaklıymış 3. Gümün olmasına ragmen neredeyse bitti o his.
    Asıl gidiş sebebim ise gece ne kadar uyursam uyuyayım asla yeterli dinlenme sağlayamam uykuya doymamam dı .
    Hepsi nefes alamamakla alakalıymış

O his bendede vardi hocam suan cok sukur ikiside acik rahat rahat nefes alabiliyorum uykuya doyuyorum,onemli olan ameliyat sonrasi ilk 1 hafta,gerisi rahat geciyor..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kriger

Hocam sprey, deniz suyu filan gibi seyler kullandınız mı ?

Kullandim hocam 20 gun boyunca devam ettim zaten kullanmayinca odem daha cok olusur burnunuzdaki kan sumuk vs.. disari kolay cikmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: w0nderkid

Lokal olan varmı? Bana doktor lokal yaptıgını ve pek bisey anlamayacagımı söyledi. Sakinleştirici mi veriyorlar? Sonuçta gözlerimiz açık olacak?

Mesajı yeni gördüm ben sakın ama sakın lokal olma lokal olmak ilk çağdaydı asla olma sana bu kadar söylüyorum bu nasıl ilkelliktir resmen senle dalga geçmiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bursada kimi önerirsiniz hocam ?
  • Hele sukur tamponlarda cikarildi bugun ciknasi dediginiz gibi 1 dk da ve acisiz cikti .

Tamponlar cikar cikmaz sanki burnumda otoban acilmis hissine kapildim baya hava geliyordu :)

Doktor temizledikten sonra geri pamukla tikadi kanama yapabilir diye aksama yatmadan once cikarirsin dedi.

Onun haricinde temizleme suuyunu kremi vb seyleri anlatti 2_3 hafta burnun kabuk baglayacak dokulcek dedi.

Sonra birsey olmayacakmis. Acidan dolayi tereddutu olan varsa hic panik yapmasin direk olsun bence uzman bir doktor tarafindan .

• 3 gün zorlu geçiyor hocam

• Anlara'da Esabil hocaya ameliyat olan var mi arkadaslar? Bende dusunuyorum fakat iyilesme sureci beni korkutuyor.

• Beyler Gaziantep'e burun ameliyatı olmak istiyorum burnum kemerli ve burun ucum düşük etli bir burnum var. Sizce hangi doktora gitmem gerekiyor bide özel hastaneden ssk üzerinden olabilirmiyiz fazla masraf cıkartmadan

• Bugün 1.hafta bitti Allaha şükür. Alçıdan sonra masaj yapılmadıgı için burnun önden eğrilmesi olayı çok sık görülen birşeymi? Takıntı yaptım sürekli masaj yapıyorum.
  • arkadaşlar, burun ucundaki deri hafif sola bakıyor bunun bir çözümü varmı? amelyat olalı çok oldu
  • Ameliyatı olduk bitti tamponlarıda aldılarda hala nefes alamıyoz pskolojik olarak rahatsızlık veriyo
    Eskiden bir delik açıktı en azından şimdi ikiside yarımdan az açık nefes alıp verirken zorlanıyor zorlanmadan dolayı ses çıkıyor hatta.
    pipetten hava üfler gibi vakumlu çekiyorum anca nefes alırken bir duvara çarpıyor hava sonra yön değişiyor gibi
    Yıkama suyu sprey ve kremi kullanıyorum inşallah operasyon sonrası ödem dir ve zamanla geçer .
    Operasyon sonrası iyileşme süreci kaç hafta sürüyor operasyon olanlar yazabilirmi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 20 güne yuzde 80 acilir hocam benimde oyle olmustu gecmicek sandim odemler yavas yavas gidince sorin cozuluyor deniz suyu spreyini kullanmaya devam etmenizi oneririm

• Bende bugun doktora gittim kontrole.
    Ameliyat olalı 10 gün oldu.
    Aynı senın gibi hafif bi tıkanıklık vardı , doktor burnumun içini gösterdi
    Ödemleri ve dikişleri gördüm . Çok normal dedi . Bunların düzeceleğini söyledi
    1 ay sonra tekrar kontrole gidicem
  • Merhaba arkadaslar, bende kucukken direk asfalta burnumun uzerine dustum, hafif bi yamukluk mevcut, aradan da baya bir zaman gecti yas 27. Burnumun bi tarafi acik digeri kapali yada tam tersi de oluyor. Bazen 2 si acik oluyor ya da ikisi de kapali. Izmire gittigimde ege uni kbb ye gorundum. Doktor bey cubuk falan soktu burnuma gozlerden yas geldi :) netice olarak evet ufak birsey var ama burnunun seklinden memnun degilsen ameliyat olabilirsin dedi. Bende estetik icin olmayim ama saglik acisindan olumsuz bir durum varsa olayim diye soyledim. Acaba ozele mi gorunsem, doktor gecistirmis olabilir mi ? Izmirde var mi tavsiye edebileceginiz bir yer ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mustafayalazı

Merhaba arkadaslar, bende kucukken direk asfalta burnumun uzerine dustum, hafif bi yamukluk mevcut, aradan da baya bir zaman gecti yas 27. Burnumun bi tarafi acik digeri kapali yada tam tersi de oluyor. Bazen 2 si acik oluyor ya da ikisi de kapali. Izmire gittigimde ege uni kbb ye gorundum. Doktor bey cubuk falan soktu burnuma gozlerden yas geldi :) netice olarak evet ufak birsey var ama burnunun seklinden memnun degilsen ameliyat olabilirsin dedi. Bende estetik icin olmayim ama saglik acisindan olumsuz bir durum varsa olayim diye soyledim. Acaba ozele mi gorunsem, doktor gecistirmis olabilir mi ? Izmirde var mi tavsiye edebileceginiz bir yer ?

Yaş gelmesinin sebebi normal burna temas edince gözyaşı torbasından sıvı gelir burdaki amac vucudun verdiği tepkidir yani burnuna darbe alsanda yine gözyaşı gelecek

2-3 doktora gitmeni tavsiye ederim çünkü birisi paragöz çıkabilir aralarından

• Arkadaşlar benim burnum tıkanık deviasyon da deniliyormuş sanırım ameliyat olmak istiyorum sizce devlet hastanesinde mi olmalıyım yoksa özel hastanede mi ?

Bakırköy devlet hastanesinde yapıyorlarmış.
  • Bende 24 şubatta ameliyat olacağım.
    Burnumda hem uzunluk var hemde sol tarafa aşırı kayma var. Nefes de bir sıkıntım yok ama görsellik berbat durumda :)
    Kemik kırılarak ortalanması gerekiyor.
    Seçtiğim doktorumun facebook da paylaştığı hastalara ait öncesi sonrası fotoğraflar etmen oldu.
    Bunun haricinde mikro cerrahi ultrasonic kemik kırıcı ve lazer kullanması da ayrı bir etmen.
    Ameliyat sonrası çoğu hastasında morluk neredeyse yok, tampon da kullanmıyor.
    Cuma günü olup, salı iş başı yapacağım (masabaşı işim). Ertesi cuma da alçı alınacak.
    İnşallah sıkıntısız geçer güzel netice alırım.
    Ameliyat ücreti 5.000 TL farklı hastaneler de sundu onlarda ücret artmaktaydı.
  • 6 Ocakta ameliyat olmustum,sol delik hala tıkalı. Yaklaşık 2 ay sonra kontrole gidicem ama bu tikali sol delik moral bozuyor.

• Arkadaslar ameliyat olalı tam 16 gün oldu . Geçen banyo yaptım burnuma filan hiçbi şekilde su gelmedi yalnız son 2-3 gündür burnum fena acımaya basladı. Yemek yerken bile burnum ve üst dudagım acıyor .
    Burnumu bile silemiyorum dokundugum anda acıyor.

Acaba iyileşme sürecindeki normal bi durum mu yoksa yanlış giden birşeyler mi var ?
  • Koku alma duyum sıfırlanmış vaziyette,burun ucu hassasiyeti devam ediyor,sağ burun deliği %100 açık sol taraf %50 açık,6 Ocakta ameliyat olmuştum. 2 gündür tam açılmayan sol deliği unuttum çünkü ciddi anlamda hiçbir şekilde koku almıyorum.

• 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.