Şimdi Ara

Burun ameliyatları ve estetik operasyonu rehberi (112. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
2.517
Cevap
100
Favori
476.261
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: teadrinker

Dün dikişler alırdım pek acimadi, tek delikteki odem gecmemis hala nefes alamiyorum, akıntı çok çok az devam ediyor, burnuma dokunma kasima mümkun degil, sırt üstü yatmaya devam. Antibiyotik kremi ve spreyi kullanmaya devam edicem. Doktor 2 hafta sonrası için kontrole çağırdı o zaman gelismeleri tekrar yazarım. Bu arada 9. gündeyim.

Hocam 2 hafta cok gec oyle cagirdigina bakmayin derim banada 1 hafta demisti ben 5gun sonra gittim az daha dovecekti niye gelmedin diye bence hemen gidin burun icindeki kan iyice kikirdaklarin icine dolmadan :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: teyzen nevfik

arkadaşlar geçen kulaklarımı yıkatmak için kkb uzmanına gittim kulaklarıma,burnuma ve boğazıma genel bir kontrol yaptı kamerayla da gösterdi burun deliklerim neredeyse %100e yakın kapalı,burundan neredeyse hiç nefes alamıyorum.ben geniz eti var sanıyordum doktor kıkırdak bu yapılar alınması lazım yoksa ilerleyen yaşlarda kalp zorlanır yeterince oksijen alamadığın için sıkıntı yaşarsın diyerek korkuttu beni.şimdi sorum şu:

benim burnum kemerli bir yapıda muhtemelen ameliyat olursam onu da düzelttireceğim yapılmışken bir seferde hallolsun.hem rahat nefes alabilmek hem de şekli düzgün bir burna sahip olmak istiyorum.bu ameliyatlar çok mu zor,ağrılı? hiç ameliyat olmadım dolayısıyla korkuyorum biraz.

önerebileceğiniz doktor ve hastane var mı istanbulda?

ne kadar sürede normal yaşantıya dönebiliyoruz?

bu ameliyatı kışın mı olayım yoksa ilkbahara doğru havalar biraz daha ısınınca mı?

Hocam işin icine estetikde katarsaniz 20 gun yahut 1 ay tam dinlenme olmalı ameliyat sonrasi burnunuza kuş tüğü bile koymamaniz gerekiyor en onemlisi slikon tampon takmama ihtimaline karsi ameliyattan once doktorunuza soyleyin uyarin derim,deviasyon icin ilk 3-4gun zor oluyor estetik icin bilemiyorum bilen arkadaslar yardimci olacaktir.
  • Lokal olan varmı? Bana doktor lokal yaptıgını ve pek bisey anlamayacagımı söyledi. Sakinleştirici mi veriyorlar? Sonuçta gözlerimiz açık olacak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mugla_emre

Peki estetik olursa süre ve işlem bakımından ne farklar olur hocam?

Hocam estetik olan arkadaslardan ogrendigime gore alci filan koyuyolarmis yuzunuze alinma suresi varmis burun kendine 6 ay sonra filan geliyomus oturmasi 6ay ila 1 yil suruyomus diyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: teyzen nevfik

hocam öncelikle size geçmiş olsun ve cevabınız için teşekkürler.burnun yapısından kaynaklı bir daralma mevcut,kıkırdak yapı zaten dar olan delikleri neredeyse tamamen kapatmış dolayısıyla doktor kemeri de düzelterek işlem yapacak söylediklerinden anladığım kadarıyla.doktoru uyarırırm zaten canım tatlı ve korkuyorum ameliyattan bir de daha da zorlaştırırsa Allah vermesin herhangi bir sebepten başka zaman gerek olması halinde beni bıçak altına yatıramazlar,kaçarım

Hocam aman diyeyim ameliyattan once kesin uyarin sunger tampon alinirken bayilacaktim ben az daha burnumu yirtarak cikti beynim akıyo sandım icten bir aciydi :/ estetik olmadik ama hocam iyi bir doktor olmassa daha kotu olabilir diyolar cok titiz olmasi gerekli diyorlar bekleme suresi daha uzun suruyomus
  • Burnumda kanama yok o yuzden sorun olacagini sanmiyorum. Henuz burundan nefes alamiyorum sanirim yaralar iyilesene kadar bu böyle sürecek. Burun ucundaki hassasiyet de geçmedi ve yakın zamanda da gececek gibi durmuyor. Bu arada bu 10. Gün.
  • Bugün biraz sumkurdum burnumdan çıkanları tasvir etmiyeyim ama baya biseyler çıktı, burnumdan biraz nefes alabiliyorum şimdi ama hala yeterli gelmediği için agizdan solunuma devam ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba, İzmir de Ekol diye kulak burun Boğaz hastahanesi varmış.

Bu hastahane ile ilgili bilgisi fikri olan varmı?

• quote:

Bugün biraz sumkurdum burnumdan çıkanları tasvir etmiyeyim ama baya biseyler çıktı, burnumdan biraz nefes alabiliyorum şimdi ama hala yeterli gelmediği için agizdan solunuma devam ediyorum.

Niye sumkuruyosun manyak misin

• quote:

Bugün biraz sumkurdum burnumdan çıkanları tasvir etmiyeyim ama baya biseyler çıktı, burnumdan biraz nefes alabiliyorum şimdi ama hala yeterli gelmediği için agizdan solunuma devam ediyorum.

Zamanla acilacaktir hocam benim ikiside acik ama tam olarak degil sizin durumunuza benzer bir olay yasiyorum deniz suyuna devam ediyorum

• Sizinle esdeger bir durum yasiyorum bende hocam deniz suyuna devam ediyorum ikiside acik suan lakin yeterli gelmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: john mclane

Arkadaşlar merhaba, İzmir de Ekol diye kulak burun Boğaz hastahanesi varmış.

Bu hastahane ile ilgili bilgisi fikri olan varmı?

Hocam o hastaneyi cok meth ettiklerini gordum forumda tek bilgim bu

• Burnumdan bu kadar sey nerden cikiyor anlamadim, bugün yine baya malzeme cikti ve başta biraz rahatladim ama sonra yine tıkandı, hala ağızdan nefes aliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mugla_emre

Selam arkadaşlar. Burnumda kemik eğriliği var. Ve şekil olarak da çok kötü (küçükken darbe almıştım)bu ameliyatı olursam şekli de düzelecek mi?

http://www.drgoksel.com/

istanbulda hatta tr de tek geçerim. pahalıdır ama 1 numaradır.
    türkiyede balon ile sinüzit i tedavi eden ilk doktordur.
  • beyler burun eğrili istanbul avrupa olursa ortalama fiyat ne kadar burun etide var özelde ? ve hafif yamukluk var burun eğriliğine bağlı herkeste var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: spatyom243

quote:

Orijinalden alıntı: I am Tony Montana

beyler burun eğrili istanbul avrupa olursa ortalama fiyat ne kadar burun etide var özelde ? ve hafif yamukluk var burun eğriliğine bağlı herkeste var mı ?

8-18 bin lira arası değişiyor fiyatlar özelde, tabii işinde gerçekten çok iyi olanlar için bu geçerli. 4-5 bin liraya yapan da var ama revizyon (yeniden ameliyat) olma ihtimalin daha fazla diğerlerine göre. Emre İlhan, Muhammet Dilber, Abdülkadir Göksel KBB uzmanı ve aynı zamanda çok sayıda burun estetiği yapıyorlar. Instagram sayfaları var, bakabilirsin çalışmalarına.

burun estetiği değil . eğriliği ameliyati yani burun etini filan alıp kemikle oynicak. max 1000-1500 tl özellerde estetik +6-7 k dan başlıyor onu biliyorum . e
  • Anket gibi bir şey lazım ameliyat olanların yüzde kaçı memnun kalmış merak ediyorum açıkçası. Ben de bu yaz yaptırmayı düşünüyorum.
  • quote:

Burnumdan bu kadar sey nerden cikiyor anlamadim, bugün yine baya malzeme cikti ve başta biraz rahatladim ama sonra yine tıkandı, hala ağızdan nefes aliyorum.

Hocam 1 aya hic biseyiniz kalmiyo bende oyle oldu,nefes veriodum ama alamiyodum sonrasinda yavas yavas almaya basliyorsunuz,1 ay gibi bi sure oldu burnum suan açık

• Ameliyattan sonra tam 3. hafta geçti, burnum geceleri yine tıkalı ama sabah kalktığımda burun spreyi kullaninca açılıyor, 2-3 saatte bir sıkıyorum,gündüz biraz daha rahatim fakat gece tıkanıklık oluyor neden anlamadım. Haftaya kontrole gidicem o zaman sonucu yine paylaşırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar
    Yaklaşık 1 yıldır burun tıkanıklığım vardı , spreylerle filan idare ediyordum.Gecen gün özel hastanede bir KBB doktoruna gittim.
    Bana sol tarafta et büyümesi , sağ tarafta ise kemik çıkıntısı var , ameliyat olman lazım dedi. Yaklaşık 1000 lira gibi de bir ücret söyledi.
    Korkum şu ameliyattan sonraki süreç nasıl geçiyor tam olarak,bir de ameliyattan sonra tekrar et büyümesi gibi tıkanma problemleriyle karşılaşır mıyım ?
    Son olarak İstanbulda mümkünse de Avrupa yakasında tavsiye edebileceğiniz KBB doktoru var mı ?
  • 
Sayfa: önceki 110111112113114
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.