Şimdi Ara

Bunu da gördük! Fatih Müftülüğü'nde Bayan, Erkek İmamlara Seminer verdi!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
2.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• İyi birşey değil mi? Ben destekliyorum. Ortaçağ kafasıyla dini yaşamaktan vazgeçin. İslamın reforme edilmesi gerek.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyfi84

İyi birşey değil mi? Ben destekliyorum. Ortaçağ kafasıyla dini yaşamaktan vazgeçin. İslamın reforme edilmesi gerek.
    "İşlerini bir kadına bırakan topluluk asla felah bulamaz." (Buhârî, Meğâzî, 82, Fiten, 18; Tirmizî, Fiten, 75; Nesaî, Kudât, 8; Ahmed b. Hanbel, V/43, 51, 38, 47).
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erqerq

"İşlerini bir kadına bırakan topluluk asla felah bulamaz." (Buhârî, Meğâzî, 82, Fiten, 18; Tirmizî, Fiten, 75; Nesaî, Kudât, 8; Ahmed b. Hanbel, V/43, 51, 38, 47).

Alıntıları Göster
    Hiç bir kadının doğum yaptığını gördüm mü ?

Adeta sıçarmışcasına rahmindeki çocuğu ıkına ıkına fırlatır içinden.Bir kadının sıçmığı olup ardından gelipde kendini kadınlardan üstün görmek. Bu nasıl bir kafa laan ahahaha..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GhotSht -- 17 Aralık 2018; 16:42:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GhotSht

Hiç bir kadının doğum yaptığını gördüm mü ?

Adeta sıçarmışcasına rahmindeki çocuğu ıkına ıkına fırlatır içinden.Bir kadının sıçmığı olup ardından gelipde kendini kadınlardan üstün görmek. Bu nasıl bir kafa laan ahahaha..

Alıntıları Göster
    Hadisin sahihliği muteberligi konusunda en ufak bilgisi olmayanlar çıkmış, yarım aklıyla sözde dalga geçiyor ve kendine ters düşeni reddediyor. Allah ıslah etsin.
  • Emeviler toplanmış yine.
  • quote:

Hadisin sahihliği muteberligi konusunda en ufak bilgisi olmayanlar çıkmış, yarım aklıyla sözde dalga geçiyor ve kendine ters düşeni reddediyor. Allah ıslah etsin.

Alıntıları Göster
    Ahahaja

• Biliyorum doğru olduğunu düşündüğün şeyi yapmaya çalışıyorsun ama sırf bilmem nerede yazıyor diye kimseyi durduk yere hor görme hocam herkesi bireysel değerlendirmeye çalış

• Erqerq kullanıcısına yanıt
    Sevgili kardeşim, peki ne anlamamız gerekiyor bu hadisten?

Sence kadının günümüzdeki yeri neresidir? Evi mi?

Mesela devasa bir yapı projesinde, proje sorumlusu kadın mühendis olamaz mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: webbie

Emeviler toplanmış yine.
    Bence tuhaf bir şey yok. Konu sahibi inancının gereğini uyguluyor. Çünkü İslam tam olarak örnek gösterdiği hadisteki gibi bir din.

• quote:

İyi birşey değil mi? Ben destekliyorum. Ortaçağ kafasıyla dini yaşamaktan vazgeçin. İslamın reforme edilmesi gerek.
    Ortaçağ senin kafanın içi. Hatta belki karanlık çağ bile olabilir. Bunların okumuşu da okumamışı da aynı din dogma dır kafana göre reforme edemezsin. Bi öğretemedik gitti.

• quote:

Alıntıları Göster
    işte tam da bundan bahsediyorum: ortaçağ kafasını terkedin dedim, sen bana ortaçağ adamlarının laflarıyla cevap yazdın. Yahu arkadaş bu nasıl bilr çaresizliktir, ezikliktir, "biz bilmeyiz, 500 yıl 1000 yıl önce yaşamış adamlar en iyisini bilir" kafası...

• Hayır, bu sorduklarımin cevabı değil.

Yani orada kadına, elmas, kelebek, çiçek demekle kadının yeri demek isteniyor ki, evine baksın, çocuğuna baksın, eşi gelince mutlu etsin , yemeğini çamaşırını yıkasın vs vs vs.

Kadının toplumdaki yeri nedir, bu mu? Yukarıda sorduğum sorular aynen geçerli.

Bunun benim bakisimla alakası yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 17 Aralık 2018; 18:00:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: paradiso35

Ortaçağ senin kafanın içi. Hatta belki karanlık çağ bile olabilir. Bunların okumuşu da okumamışı da aynı din dogma dır kafana göre reforme edemezsin. Bi öğretemedik gitti.

Alıntıları Göster
    ne yapalim peki? bu dogmadır geridir dedik, işe yaradı mı şimdiye kadar? hayır, daha beter oldular. kaldıramıyoruz, o halde değiştireceğiz. 2019 yılında 1000 yıllık dogmaya neden tslim olmak zorundayız?

• Erqerq kullanıcısına yanıt
    Karını kadın doktora muayene ettirmek istersin sonra kardeşim di mi?

**

Ne kadınlar var bu toplumda, seni kültürüyle, IQ'suyla döver.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rindaman -- 17 Aralık 2018; 18:52:14 >
  • ya bunlar kendi dinini bilmiyor ya da başka bir dini yaşıyorlar.

konu sahibi haklı. islam'da kadının yeri bellidir. onlarca ayet ve sunni hadisi mevcut. islamcıların tepki vermesi normal.
  • quote:

ne yapalim peki? bu dogmadır geridir dedik, işe yaradı mı şimdiye kadar? hayır, daha beter oldular. kaldıramıyoruz, o halde değiştireceğiz. 2019 yılında 1000 yıllık dogmaya neden tslim olmak zorundayız?

Alıntıları Göster
    Biz geriden öndekilere çüş demek için geliyoruz, ne işin var bizimle bas git teslim olma, deden ebu cehil vakıf olamamış sen mi olabilceksin

• Bu din nasıl bir din, aslında genelinde güzel şeyler anlatan bir kitabı insanlar bu kadar farklı ve yanlış nasıl anlayıp uygularlar anlayamıyorum. Ya bu kadar adam salak ya da kitap yanlış şeyler anlatıyor.

• Yine çıkmış bir takım modernciler islama laf atmaya başlamış. Kardeşim "deme asır başkalaştı zaman değişti. Ölüm denen hakikat değişmedi. İnsanın mahiyeti değişmedi"
    O orta çağ kafası dediğiniz din kız çocuklarını diri gömülmekten kurtarıp evlere sultan yaptı.
    Hem kimse size demiyor ki kadın evinde otursun asla dışarı çıkmasın.
    Amma bu demek değildir ki kadın erkelerin içinde arzı endam etsin.
    Elbette ki kadınlar okuyacaklar, ilim-irfan sahibi olacaklar. Bunu da yine kendileri gibi kadınlar yetiştirmek için kullanacaklar.
    Hem nasıl bir kadının o kadar erkek önüne çıkıp vaaz etmesi yanlış ise bir erkeğin de o kadar kadın önüne çıkıp konuşması yanlıştır.
    İslam mahremiyet sınırlarını belirlerken insanın yaratılışına en uygun olanı emretmiş ve toplumsal düzenin de ancak bu emirlere riayetle sağlanacağını insafı olan gözleri körelmemiş kalpleri kararmamış herkes görür.
    Bu gün boşanmaların cinayetlerin toplumsal infialin en büyük sebebi kadınların bu derece fütursuzca hareket etmesidir.
    Toplumun huzurlu olmasını istersek herkesin yaratılışına uygun hareket etmesini beklemek hakkımızdır.
    Buna ortaçağ kafası diyenler gitsinler ortaçağ Avrupası ile Ortaçağ islam topumlarını karşılaştırsınlar. Sonra söylesinler hangisi daha insanca yaşamış.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.