Şimdi Ara

Bunu da gördük! Fatih Müftülüğü'nde Bayan, Erkek İmamlara Seminer verdi! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
2.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: vollkan59

Sevgili kardeşim, peki ne anlamamız gerekiyor bu hadisten?

Sence kadının günümüzdeki yeri neresidir? Evi mi?

Mesela devasa bir yapı projesinde, proje sorumlusu kadın mühendis olamaz mı?
    Eğip büküp ılımlı 21.Yüzyıl İslami oluşturacağına

Belki gerçekleri görürsün diye bir ümit. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C9BF64E75 -- 17 Aralık 2018; 21:44:7 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selefî İslâmcilar rahatsizzz
  • quote:

Orijinalden alıntı: sürattrage

Yine çıkmış bir takım modernciler islama laf atmaya başlamış. Kardeşim "deme asır başkalaştı zaman değişti. Ölüm denen hakikat değişmedi. İnsanın mahiyeti değişmedi"
    O orta çağ kafası dediğiniz din kız çocuklarını diri gömülmekten kurtarıp evlere sultan yaptı.
    Hem kimse size demiyor ki kadın evinde otursun asla dışarı çıkmasın.
    Amma bu demek değildir ki kadın erkelerin içinde arzı endam etsin.
    Elbette ki kadınlar okuyacaklar, ilim-irfan sahibi olacaklar. Bunu da yine kendileri gibi kadınlar yetiştirmek için kullanacaklar.
    Hem nasıl bir kadının o kadar erkek önüne çıkıp vaaz etmesi yanlış ise bir erkeğin de o kadar kadın önüne çıkıp konuşması yanlıştır.
    İslam mahremiyet sınırlarını belirlerken insanın yaratılışına en uygun olanı emretmiş ve toplumsal düzenin de ancak bu emirlere riayetle sağlanacağını insafı olan gözleri körelmemiş kalpleri kararmamış herkes görür.
    Bu gün boşanmaların cinayetlerin toplumsal infialin en büyük sebebi kadınların bu derece fütursuzca hareket etmesidir.
    Toplumun huzurlu olmasını istersek herkesin yaratılışına uygun hareket etmesini beklemek hakkımızdır.
    Buna ortaçağ kafası diyenler gitsinler ortaçağ Avrupası ile Ortaçağ islam topumlarını karşılaştırsınlar. Sonra söylesinler hangisi daha insanca yaşamış.
    Bla bla. Bla bla.

Bunları 500 lu yıllarda ilk Müslümanlarının yanında söylesen kelleni ucururlardi.

Islam çokzel. Bak 21.yy a da uydurduk.

Bla bla.

• Hayır buyur sen anlat yukarıdaki sorularıma cevap arıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bak acik acik söylüyorum başlığı acana, yobaz geri kafali Ortadoğu çomarinin tekisin
    Ortadoğu Suriye Irak Afganistan neden böyle cevabı sensin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece laf yetiştirmek için yazma. De bakalım hangi cümlemde hata var.
    İslam 500 yıl önce de 1000 yıl önce de böyleydi. Tabi Kur'an a inanıyorsan, hadisleri kabul ediyorsan.
    Oralarda problemin varsa ona göre açıklama yapalım.
  • Kadın seni doğurur doyurur yaşatır ama seminer veremez di' mi? Yazık be.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Erqerq kullanıcısına yanıt
    Sacma sapan uydurma seyler paylasip ta Nebi ne milleti küsturme.. Bu uydurmadir, ustelik Allah in kitabi Kuran daki belkis ve suleyman kissasi dururken..

• İşin ehli kimse işi ona verirsin kadin erkek ayrim yoktur.

• Biraz daha dibe batalım

Gayet güzel böyle aynen devam
    Kadın burka giysin ve yolun ortasından değil kenarından yürüsün.
    Erkeklerin arasında da arz ı bişey etmesin- carlyelere cilbab giymek yasaklansin ama ha (bkz Hz Omer)

Altıncı yüzyıla sabitlemeye az kaldı. Biraz daha gayret

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cemsinan -- 17 Aralık 2018; 23:35:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: paradiso35

Biz geriden öndekilere çüş demek için geliyoruz, ne işin var bizimle bas git teslim olma, deden ebu cehil vakıf olamamış sen mi olabilceksin

Alıntıları Göster
    Çüş dediğin adamların medeniyetini neden kullanıyorsun o halde? Senin ne işin var teknolojiyle arabayla uçakla. otur çadırında bin devene çık tepeye mikrofonsuz elektriksiz ezanını oku... Amisch'ler gibi yaşayın, söz veriyorum karışmayacağım, şikayet etmeyeceğim o zaman.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sürattrage S kullanıcısına yanıt
    quote:

Buna ortaçağ kafası diyenler gitsinler ortaçağ Avrupası ile Ortaçağ islam topumlarını karşılaştırsınlar. Sonra söylesinler hangisi daha insanca yaşamış.

Orta çağ Avrupasından bana ne? o dönem biteli en az 300 yıl oldu, siz ne yaptınız? hala oraya takılmışsınız 300 500 yıl öncesinden bana masallarla nutuk çekiyorsun.

Sen kimsin de kadının erkeğin doğası üzerine nutuk çekiyorsun? Modern dünya, primordiyal özelliklere dayalı insan tarifini terk edeli 300 yıl oldu, bambaşka parametreleri kuralları olan bir medeniyet yarışı başlattı. Ben bu yarışa katılmak istiyorum, çünkü gelecekte var olabilmenin tek şartı bu, sen ne yapıyorsun bu yarış karşısında? Çüş diyecem diyorsun. Sen bu yarışı iptal etmek, engel olmak istiyorsun, ama bana zarar vermekten başka hiçbir işe yaramıyorsun, çünkü modern dünyanın ipinde değilsin... kendinizle birlikte hepimizi çukara çekiyorsun, ben buna tepki veriyorum. Değişmeyecekseniz gidin Amişler gibi bir yerde toplanıp izole yaşayın, bana mani olmayın.

• Umarım ahiret günü Hz. Aişe'den bir tokat yiyesin.

• seyfi84 S kullanıcısına yanıt
    Göster bakalım kadın doğası üzerine nerede nutuk çekmişim.
    Ben kuranın belirlediği mahremiyet sınırlarından bahsediyorum.
    Konu başlığı bir diyanet görevlisi ile ve doğrudan islamiyet ile ilgili olduğu için bu konuya cevap verdim.
    Kur'anın emirleri senin için bir anlam ifade etmiyorsa lütfen konuyu kirletme.
    Senin modern dünya dediğin kadının her istediğini istediği gibi yaptığı bir yer mi? Ve ya erkeğin? Cinsiyet ayrımı yapıyor değilim.
    Hem kadın için hem erkek için sınırlar çizilmiştir islamiyette.
    İslamiyet kıyamete kadar tüm zamanlara hitap eder. Sadece belli bir zaman diliminde yaşayanlara değil. Başta söyledim, eğer ölüm denen hakikati değiştirebiliyorsanız ve sonsuza kadar hesapsızca dünyada kalacağımızı garanti edebiliyorsanız sizin gibi yaşayalım. Ama yok yapamıyorsanız insanları inançlarından dolayı bu derece hakir görmeyin.
    Ayrıca Avrupa ile yarışabilmek için kadınların ne yapması gerekiyor.
    Açılıp saçılması mı? Erkeklerle iç içe olması mı? Bunlar olmadan ilim irfan terakki sağlanamaz mı?

• ahahab tartışmaya bak

samimi müslümanlar vs kafasına göre dini yazanlar

İslamcı arkadaşlar kanıtlarıyla kadın ve erkeğin aynı ortamda bulunmasının İslam'da doğru bir durum olmadığını göstermişler. kimse kendini kandırmasın.

• Erqerq kullanıcısına yanıt
    Allah'ın kelamının yanında, kulunun lafı mı olur, sure, ayet varken, hadis ne oluyor.....
  • Böyle konularda Kuran'a inanmayan dinsizlerin Buhari'yi savunması ilginç oluyor. Onların din sanıp reddettikleri bu değildi, düzenlerini bozmayalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyfi84

Çüş dediğin adamların medeniyetini neden kullanıyorsun o halde? Senin ne işin var teknolojiyle arabayla uçakla. otur çadırında bin devene çık tepeye mikrofonsuz elektriksiz ezanını oku... Amisch'ler gibi yaşayın, söz veriyorum karışmayacağım, şikayet etmeyeceğim o zaman.

Alıntıları Göster
    Uzaya mekik yolladın da bizim mi haberimiz yok. Medeniyet tam olarak inançlara saygı göstermektir. Sende bu yok. İlim müslümanın kaybettiği malı gibidir, nerde bulursa alsın hadisi şerifine uyarız biz. Beni tanımıyorsun bile Karşındaki kişiyi daha tanımadan böyle konuşman seni komik duruma düşürür. Gerçek Müslümanlık senin kafanda kurduğun gibi değildir, ama siz öyle olmasını istiyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Erqerq

"İşlerini bir kadına bırakan topluluk asla felah bulamaz." (Buhârî, Meğâzî, 82, Fiten, 18; Tirmizî, Fiten, 75; Nesaî, Kudât, 8; Ahmed b. Hanbel, V/43, 51, 38, 47).

Alıntıları Göster
    Bundan Hz.Hatice'nin haberi var mı?
  • paradiso35 P kullanıcısına yanıt
    Hadisler yalan veya uydurmasyon olmadığını ispatla sonra gel konuşalım.Kuran dahi başka kaynak kabul etmezken sen nasıl kuranın dışına çıkıp hadis diyebiliyorsun?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.