Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (710. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ayavas Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.925
Cevap
180
Favori
2.548.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 708709710711712
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sizdeki kokunun siddetini bilemiyorum ama benimde basima gelen bir durum. Contanizi sizde kontrol edin guzelce silin temizleyin. Contaların temas ettigi yüzeyleri bir guzel temizleyin. Ozellikle contayla makine arasinda cok kir bir kisa zamanda. Makinanin su kacagini kontrol edin. Servisin yaptigi kontrolleri birde siz yapin. Eger bir problem goremiyorsaniz normaldir. Ozellikle kisa programda makine sogukken soguk su aliyor. Bu havada 10 derece falandir su. 70 dereceye cikariyor. Buharlastiriyor. Bir nevi tencerede su isittiginizi dusunun.

Kullandigim hem yeni hem eski 2 makine var. Ikiside az cok koku yapiyor fairy sagolsun. Bazen eski makinede sicak suyla camasir suyuyla yikama yapiyorum dezenfekte icin. Mutfaga girilmiyor o zaman klor kokusundan.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • onatba O kullanıcısına yanıt
    dediğiniz gibi ben de tekrar kontrol edeceğim. eski makinede bu kadar yoğun bir kokuyla karşılaşmadığımız için bir hata var gibi geliyor bana. cevabınız için teşekkür ederim.
  • jazzIII kullanıcısına yanıt
    Calisirken cikan sesi takip edin birde. Eger contada kısmi problem varsa o bolgede cikan seste degisecektir. Lakin sunu unutmayin, bu yeni makinelerde uretilirken en onemli konu maliyeti dusurmek. Dolayisiyla illaki biryerden kisiliyor.
    Eski makinenizin marka modeli neydi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • onatba O kullanıcısına yanıt
    eskisi bosch idi. hala çalışıyor aslında ama başka yerde kullanılıyor artık. yılların makinesinde böyle rahatsız edici bir problem hiç olmamış. bir kez servis ancak geldi diyor bizimkiler. bunu da araştırmadan alıp geçmişler. servis geldiğinde bu şikayetleri alıyoruz makinede bir problem yok, bitkisel deterjan kullanıp önüne geçebilirsiniz diyor. benim düşüncem kapının yerine contaya basacak kadar iyi oturmadığı yönünde. müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım sanırım başkasını gönderecekler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eranmania

Sizlerden cevap alamayınca ben de Elektrolux'un ESI8550ROX modelini gözüme kestirdim ve aldım. Urun yarın gelecek evdekilerin yorumlarını yazarım.
    Makine montajı yapılalı 3 gün oldu yıkama ve kurutma performansından evdekiler çok memnun.
  • eranmania E kullanıcısına yanıt
    Electrolux/AEG süper makineler yapıyor ama sensörleri çok hassas, bendeki AEG 5.5 yılin sonunda 4. Sensör arızası ile artık işi bıraktı tamamen, şu an serviste (garantisi devam ediyor) ama büyük ihtimalle perte çıkacak ve para iadesi yapacaklar, bakalım bakalım...

Size hayırlı olsun, i20-i30-i40 hatalarını hiç görmemeniz dileğiyle :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 21 Aralık 2019; 12:33:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar regal bm 301 nasıldır?Bunun yerine şunu al diyeceğiniz model var mı ?
  • Merhaba
    Tavsiye üzerine aldığım
    Electrolux ESF8630 Bulaşık makinesi ıslak ve kirli çıkarıyor?
    Servis henüz cagirmadim..
    1...Ne yapılabilir ?
    2.. yeni bir bulaşık makinesi almak gerekiyorsa 2500 bandında
    Temiz ve nemli çıkarmayacak makine ne olabilir ?
    Şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmurat -- 23 Aralık 2019; 19:38:1 >
  • Merhaba
    Tavsiye üzerine aldığım
    Electrolux ESF8630 Bulaşık makinesi ıslak , nemli ve kirli çıkarıyor? ( Egimletr dikkat ettiğimiz halde )
    1...Ne yapılabilir ?
    Şimdiden teşekkürler...

• esmurat E kullanıcısına yanıt
    merhabalar hocam bizde vestel in amiral gemisi ekomaks tan şikayetçiydik.Kaç kere servis çağırdık tuz kutusu değişti hep bardaklarda beyaz süt benzeri su lekesi ve ıslaklık vardı.

özellikle finish quantum kullanırken çok fazla vardı.Migros , finish hepsibirarada kullandık sorun aynıydı.

Sonra şok markete gelmiş clasic finish detarjan tablet alalım dedik.Tuz ve parlatıcı da aldık.

Zerre sorunumuz kalmadı.Yani bu çok etkili detarjan lar yalan yada her suda işe yaramıyor.

Sizde tuz ve parlatıcı kullanmıyorsanız deneyin diye yazdım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmurat

Merhaba
    Tavsiye üzerine aldığım
    Electrolux ESF8630 Bulaşık makinesi ıslak , nemli ve kirli çıkarıyor? ( Egimletr dikkat ettiğimiz halde )
    1...Ne yapılabilir ?
    Şimdiden teşekkürler...
    Makinenizin püskürtme kollarındaki deliklerin çekirdek vb. malzemelerle tıkalı olup olmadığını kontrol edin. Filtresini temizleyin. Sıvıd eterjan kullanmayın, Finish Quantum Oxi ya da Fairy Platinum Plus kapsül deterjan öneririm.

Islak çıkarma sorununu engellemek için parlatıcı kullanın, makine bittikten sonra kapısını açarak aralayın. Sorununuz çözülecektir.
  • Teşekkür ederim @candogan62
    Buarada low frost siemens buzdobi ve Profilo çamaşır makineleri mükemmel çalışıyor...

• candogan62 C kullanıcısına yanıt
    merhabalar hocam bizde yukarıda yazdım mecbur parlatıcı kullanıyoruz malum makine tasarrufu eskiler gibi kurutması durulaması yok maalesef.

sormak istediğim parlatıcı gerçekten zararlı mı?Kalıntı kalıyor mu yoksa buharlaşıp gidiyor mu?

madem ki zararlı bunca sağlık kuruluşu örgütü nasıl izin veriyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • esmurat E kullanıcısına yanıt
    Siemensin 6 programlı bulaşık makinesini aldım 8 yıl garantili 3.000 TL'di sanırsam. Eski makine AEG idi. Bulaşıkla Aeg'ye göre ciddi farkla temiz ve kuru çıkıyor. Hatta bulaşıklar neredeyse el değmeyecek kadar sıcak ve kuru. Şuna da ekleyeyim daha ancak yaklaşık 10 kere kullandım yeni makineyi. Şu aşamada çok memnunum.
  • Arkadaşlar selam. Aldığım vestel bulaşık makinesinde aktif iyon diye bir düğme var. Görevi ne bunun. İçerisini mi temizliyor. Kullanayım mı. Zararlı özellik diye yazılar okumuştum

• Evde Arçelik 6220 t ya da f olması lazım 2 programlı modeli kullanıyoruz ve biz evlenmeden 4 yıl önce alınmış yaklaşık 10 yıllık makine.
    Değiştirmeyi düşünüyoruz, bütçem 1800-2000-tl arasında. Hanım illa inox istiyorum diyor, kadınların bu renk takıntısına anlam veremiyorum.

Arçelik-Beko vs hariç ufak fiyat araştırmalarımla inox olan şu modelleri çıkardım:

Profilo BM4285EG A+ 4 Programlı- 1.690-TL
    Profilo BM4380EG A+ 4 Programlı- 1.750-tl
    Electrolux ESF5203LOX - 1.850-TL
    Profilo BMA5160EG A+ 5 Programlı -1.950-TL
    Bosch SMS23DA00T 3 Programlı A+ - 2.000-TL
    Siemens SN234I00DT A+ 4 Programlı -2.070-TL

Makineden beklentimiz, sesi düşük, programı fazla olmasının hiç bir önemi yok, sağlam.
    İç kasaları çelik ve plastik olanlar varmış. Hangi fiyat aralığında çelik/plastik kullanılıyor bilgi verebilirseniz sevinirim.
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Üstad merhaba,
    Biz evimize takım olarak Elektrolüx yada Bosch marka İnox renkli Buzdolabı ve Bulaşık makinesi ve rengi önemli olmayan Çamaşır makinesi arıyoruz.
    Max. Limit 10.000 TL
    Öneri olarak bize sunabileceğin makineler var mı?
    Sevgi ve Saygılarımla,
  • 2.000TL'ye alınabilecek en iyi bulaşık makinesini arıyorum. Bu fiyat bandında kendini kanıtlamış bir makine var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozguron

Kurulum yapıldı. Servis sıkıntılı olacak gibi. Yerli üretim cihaza yok bu Türkiye'de üretilmiyor diye iddia eden birisi kurdu. Kurulumdan sonra çalıştırdı teslim etti. Gittiklerinde sepet kısmında yıkama kolunu sıkıştıran aksesuarları çıkarmadığını farkettim. Zaten kurarken makineden çok ekstra kireç musluğu akım korumalı priz satma hevesindeydi. Makine ile ilk yıkamayı yaptık. Sepetleri geniş malzeme kalitesi güzel. Üst sepet doluykende yüksekliği kolayca ayarlanabiliyor. Makinede powerwash ve kolu yok yerine impulse wash dedikleri bir sistem var. Genel programda yıkama yaptık. Kapak açma tuşla etkinleştiriliyor. Yıkama bittikten sonra kapağı açıyor ve kapağı açtıktan yaklaşık 25dk sonra programın bittiğini bildiriyor. Şimdilik tek program kullandığımız için kesin konuşmak doğru olmaz ama yıkaması ve sessizliği güzel. Dokunmatik tuş takımı denildiği gibi hassas. Makineye bulaşıkları biriktirip yıkama yapanlar için sudan geçirme programı var 5 dakikalık. Wifi ile kontrolü biraz karışık ya da henüz ben çözemedim. Bu arada belki de14 yıllık vestel den geçtiğim için güzel gelmiş olabilir bana makine.

Merhaba nasil hocam memnun kaldinizmi bende almayi dusunuyorum ama karar veremedim sizin gorusleriniz nedir bu konuda makine hakkinda

• Dettlax D kullanıcısına yanıt
    Beko BM 3033 3 program 1600TL BM 4014 4 program 2000TL enerji sınıfları yüksek kısa yıkama süreleri olan alt tabanı paslanmaz çelik makineler.İki üründe kampanyalı ürünler.Arçelik muadillerini de düşünebilirsiniz aynı fiyat ve özelliklerde.
  • 
Sayfa: önceki 708709710711712
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.