Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir Kullanıcı, 7 Masaüstü Kullanıcı
14.188
Cevap
144
Favori
2.160.194
Tıklama
Giriş
    670 Mesaj
    Arkadaşlar Merhaba,

profilo 4192EG bulaşık makinesini almayı düşünüyorum. Özellikle 14 LT su tüketimi almamda etkili oldu. Daha iyi yıkayacağını düşünüyorum. Bu modele başka alternatif öneriniz var mı ?

3500 civarı bütçem var araştırmalarım ölçüsünde

Profilo 66482MA

Siemens SN 236 I 01JT

Yada muadili

Bosh SMS 46JI01T yi düşündüm.

Önerilerinize açığım..

Electrolux 8635 Rox aslında aklıma yatan ama fiyat yüksek geliyor. Her türlü görüşe açığım fikirlerinizi bekliyorum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Sanırım bitmiş fiyat artmış keşke haberim olsaydı

|
    |
    chemist06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hoover e bakin bi, baya iyi diyorlar. BSH-profilo sikayetlerini incelemeden karar vermeyin derim. Butceniz yuksekse direk miele 4203c alin. Yada arcelik alin gecin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onatba -- 30 Kasım 2019; 19:19:26 >
    |
    |
    alyosha kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    247 Mesaj

Bircok A++ model sadece spesifik programlarda 8 9 litre su tuketiyor. Onun disinda normal programlar ortalama 12 14 litre. Üreticiler hem gürültüyü azaltmak hem maliyeti düsürmek için plastik iç yuzey üretiyor ama tavsiye etmem. Koku yaptigina dair cok sikayet okudum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    samura92000 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    35 Mesaj

Profilo BA6482MA modelini aldım alman üretimi olması belirleyici oldu. Aynı makine bosch yada siemenste 5000-6000 civarı. Profilo üretimden kaldırmış bu modeli. Segment ve bütçe olarak profilo müşterisine uymuyor diye.Bosch ve siemensle profilonun bu modeli aynı fabrikalarda üretildiğini varsayarsak doğru tercih yaptığımı düşünüyorum. Burada bi arkadaş almıştı ona da sordum memnun olduğunu söyledi fazla vaktim yoktu alıp geçtim. Kağıt üzerinde çok iyi makine ama gelince deneyip bakacağız. Kullandıktan sonra tekrar görüşlerimi yazarım buraya. Teşekkürler tekrardan fikrinizi paylaştığınız için.

|
    |
    onatba kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Iyi gunlerde kullanin. Memnun kalirsiniz umarim.

Bende yakin zamanda arcelik 6588 aldim. Tercih sebebim filtresini kendi temizlemesiydi. Herseferinde cikarip yikamak unutuluyor illaki. Filtreler temizlenmesse mikrop yuvası haline geliyor.

Maytag, General Electric, amerikan tarzi öğütücülü makinalar niyeyse turkiyede yok. Normalde amerikada NSF, ADA onayli makinalar satiliyor. Bizde pek takan yok bu filtre işini.

Frigidaire mesela size suyun basincini, sicakligini, kurutma performansini bile ayri ayrı secmenize imkan veriyor, bizim makineler kafasına göre takılıyor hep.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onatba -- 1 Aralık 2019; 0:7:0 >
    |
    |
    alyosha kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    14 Mesaj

Gittigidiyor media markt mağazasından Hoover HFDN 4s600px-17 siparişi verdim 2185 TL ve 95 TL bonus hediyesiyle. Horoz lojistik kargo takibinde cihaz HFDN 4s603px-17 olarak görünüyor. Acaba yurtdışında satılan modeli mi gönderecekler merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozguron -- 1 Aralık 2019; 12:11:44 >
    |
    |
    Bahsedilenler: Tornedo , Bloodin

Sanmıyorum, 603 modeli Türkiye'de satişta değil, 600 gelecektir diye düşünüyorum

|
    |
    ozguron kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: ozguron

Gittigidiyor media markt mağazasından Hoover HFDN 4s600px-17 siparişi verdim 2185 TL ve 95 TL bonus hediyesiyle. Horoz lojistik kargo takibinde cihaz HFDN 4s603px-17 olarak görünüyor. Acaba yurtdışında satılan modeli mi gönderecekler merak ediyorum.
    Bende bu modeli takip ediyorum. Yılbaşına kadar sürem var.Adam akıllı bir inceleme yok ne yazık ki o yüzden bir türlü elim gitmedi almaya. Makina gelince güzel ve ayrıntılı bir inceleme yaparsanız çok memnun olurum. Benim gibi bir çok insanı aydınlatmış olursunuz.

|
    |

Bakalım bekleyip göreceğiz umarım yurtdışı modeli gönderirler

|
    |
    Bloodin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sizin seçtiğiniz makineye baktım gerçekten özellikleri iyi duruyor. Hatta benim aldığım profilodan daha iyi diyebilirim. Ben sanırım almanya üretimi olsun diye önyargı yaptım ondan ötürü hiç arçelik beko araştırmadım. Sizin makinenin yorumlar da iyi. Bakalım yarın kuracaklar makineyi ben de tecrübelerimi aktarırım.

|
    |
    onatba kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Makinasini dusunuyoruz yada max 3 bin tl ye bulasik makinasi inox olmasi sartimiz acaba electrolux ile bilgisi olan var mi

3. çekmece (çatal/kaşık için) olan model arıyorum. İncelediğim Profilo BM5321MA modeli var fakat bu 3. çekmecelerde plastik oluyor. Kısacası program sayısı takıntım yok ve 2000 - 2500 bandında fiyat olabilir. Teşekkürler.

|
    |
  • Yüzbaşı
    737 Mesaj
    Alamadık bir adam akıllı fiyat performans bulaşık makinesi

|
    |
    Evet 5.5 yıllık emektar AEG F65712M0P cihazım bir sürü farklı sorun verince Teknosa Teknogaranti'den gelen eleman "Büyük ihtimalle makine perte çikacak ve para iadesi ya da değişim yapılacaktır, hem anakart, hem de sensörlerin değişmesi gerekir, Teknogaranti de buna girmez" dedi. Cihazı aldığım fiyat 1500 TL olduğundan aynı para bugün çeyreği kalitede bir cihaz bile almıyor. Aynı makinede aynı problemleri yaşayan bir arkadaşım garanti uzatmadığı için makineyi çope attı ve 4 serisi bir Bosch aldı. Sorduğumda Bosch'dan hiç memnun olmadığını, 4 serisi Bosch'un ne yıkama performansı, ne malzeme kalitesi, ne de iç hacminin kullandığımız AEG'nin yanına bile yaklaşamayacağını söyledi, ben zaten hangi marka olursa olsun her zaman en iyisini almanın taraftarıyım, değil 4, 6 serisi Bosch'a bile para vermem, almışken 8 serisi alırım. Gelen teknik servis de "abi bu cincikli (elektronik) cihazlar çok bozuluyor, alırsan manuel cihaz al, Samsung'dan Profilo'dan uzak dur, LG veya Bosch alabilirsin" diyerek aklımı hepten karıştırdı, ilginç şekilde bunu diyen aslen Samsung servisiydi :D Asla Samsung'a bulaşmam daha ama aklımda birkaç model var

Hoover HFDN 4S600PX-17, 2400 TL: Kağıt üstünde çok üstün özellikli ve özelliklerinr göre çok ucuz teknolojik oyuncak, yurtdışı yorumları iyi olmadığından soğuk bakıyorum

LG DFB512FW, 2800 TL: Quadwash inanılmaz hoşuma gitti, AEG'nin profesyonel yıkamasını bana aratmayacaktır fakat hiçbir LG cihazda üçüncü çekmece yok, ayrıca hakkında olumlu yorum mevcut değil malesef...

Arçelik 63103 I WF, 3900 TL: Bu da teknolojik oyuncak, yıkama kolunun metal olması ilginç, ekstra güçlü yıkama kolu da var, özellikleri Hoover'a neredeyse eşit, üçünçü çekmece, iç aydınlatma gibi ekstraları da var, fiyatı biraz yüksek, bu parayı Arçelik'e gömmek ne kadar mantıklı tartışılır ama bulunduğum yerde servisinin ilgili olması beni bu cihaza yaklaştırıyor, hiçbir yerde yorumunun olmaması tek eksi yanı gibi duruyor, 1200 TLdaha ucuza bazı özellikleir kesilmiş şekilde 6588 de var ama arada özellikle beraber kalite farkının olduğunu da düşünmekteyim...

Çok kararsızım, hele pert ve ücret iadesi onaylansın, büyük ihtimalle Arçelik 63103 alacağım ama cihazı görmem lazım, o da küçük yerde oturduğum için çok zor malesef :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bloodin -- 3 Aralık 2019; 1:54:3 >

Makine geldi, kurulum için yarına randevu verdiler. Dediğiniz gibi 600 geldi ama sevk irsaliyesinde 603 yazıyor. Değişik bir durum.

|
    |
    Bahsedilenler: Bloodin
    Bugün bayiden aldığım profilo BM6482MA model bulaşık makinesini eşim teslim aldı. Servis direk getirip montajı yapmış. Bi üç santimlik hafif göçük bide küçük sürtünme çiziği mevcut. Göçük için servis elemanı biz tespit etmiştik o parça değişecek demiş. Diğer sürtünmeyi gittikten sonra farkettik. Teslim tutanağı tarzı bişey de imzalamamış. Ne yapmam gerekir bilemedim. Fikir verebilirseniz sevinirim.

Orijinalden alıntı: Bloodin

Evet 5.5 yıllık emektar AEG F65712M0P cihazım bir sürü farklı sorun verince Teknosa Teknogaranti'den gelen eleman "Büyük ihtimalle makine perte çikacak ve para iadesi ya da değişim yapılacaktır, hem anakart, hem de sensörlerin değişmesi gerekir, Teknogaranti de buna girmez" dedi. Cihazı aldığım fiyat 1500 TL olduğundan aynı para bugün çeyreği kalitede bir cihaz bile almıyor. Aynı makinede aynı problemleri yaşayan bir arkadaşım garanti uzatmadığı için makineyi çope attı ve 4 serisi bir Bosch aldı. Sorduğumda Bosch'dan hiç memnun olmadığını, 4 serisi Bosch'un ne yıkama performansı, ne malzeme kalitesi, ne de iç hacminin kullandığımız AEG'nin yanına bile yaklaşamayacağını söyledi, ben zaten hangi marka olursa olsun her zaman en iyisini almanın taraftarıyım, değil 4, 6 serisi Bosch'a bile para vermem, almışken 8 serisi alırım. Gelen teknik servis de "abi bu cincikli (elektronik) cihazlar çok bozuluyor, alırsan manuel cihaz al, Samsung'dan Profilo'dan uzak dur, LG veya Bosch alabilirsin" diyerek aklımı hepten karıştırdı, ilginç şekilde bunu diyen aslen Samsung servisiydi :D Asla Samsung'a bulaşmam daha ama aklımda birkaç model var

Hoover HFDN 4S600PX-17, 2400 TL: Kağıt üstünde çok üstün özellikli ve özelliklerinr göre çok ucuz teknolojik oyuncak, yurtdışı yorumları iyi olmadığından soğuk bakıyorum

LG DFB512FW, 2800 TL: Quadwash inanılmaz hoşuma gitti, AEG'nin profesyonel yıkamasını bana aratmayacaktır fakat hiçbir LG cihazda üçüncü çekmece yok, ayrıca hakkında olumlu yorum mevcut değil malesef...

Arçelik 63103 I WF, 3900 TL: Bu da teknolojik oyuncak, yıkama kolunun metal olması ilginç, ekstra güçlü yıkama kolu da var, özellikleri Hoover'a neredeyse eşit, üçünçü çekmece, iç aydınlatma gibi ekstraları da var, fiyatı biraz yüksek, bu parayı Arçelik'e gömmek ne kadar mantıklı tartışılır ama bulunduğum yerde servisinin ilgili olması beni bu cihaza yaklaştırıyor, hiçbir yerde yorumunun olmaması tek eksi yanı gibi duruyor, 1200 TLdaha ucuza bazı özellikleir kesilmiş şekilde 6588 de var ama arada özellikle beraber kalite farkının olduğunu da düşünmekteyim...

Çok kararsızım, hele pert ve ücret iadesi onaylansın, büyük ihtimalle Arçelik 63103 alacağım ama cihazı görmem lazım, o da küçük yerde oturduğum için çok zor malesef :(
    Evet böyle demiştim ama bugün TeknoGaranti'yi sunan Gulf Sigorta "cihaz tamir edilecek" diye mesaj attı, çok merak ediyorum acaba o anakart ile sensörü nereden bulacaklar :)
    |
    |
SEO
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Mobilya Takımları
seo paketleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.