Şimdi Ara

BULAŞIK MAKİNASI TAVSİYESİ??? (712. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.924
Cevap
180
Favori
2.548.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 710711712713714
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mavrich

Merhabalar herkese
    15 yıllık profilo bulaşık makinemizi emekliye ayırmaya karar verdik.
    Bir kaç seçenek arasında kaldım;
    Öncelikli olarak Arçelik 6588 (2650 TL)ve Electrolux ESF5533low (2200 TL) arasında kaldım.
    Sonrasında Yine Arçelik 6586 BC (2930 TL) ve Electrolux ESF5545low (2650 TL) seçenekleri aklıma düştü.
    Arçelik makineler birbirine çok yakın özellikli gibi ,Electrolux ESF5545low A+++ ama galiba artık üretilmiyor sitesinde de yok; bugün mediamarkette Electrolux ESF5533low modelini inceledik.Hanım da beğendi ama diğer makineleri göremedik ne yazıkki.
    Bu ürünleri kullanan veya bilgisi olan varsa Öneri ve yorumlarınızı bekliyorum.
    Ben 3 aydır 6588 kullanıyorum. Gayet güzel makine

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • eyönetmen E kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevabınız için.
    Bir kaç güne kadar 6588 ilk aklında olan makinaydi, bugün makinaları yakından görelim diye mediamarkete gittim, orada yoktu electrolux vardı, görevliye de sordum electrolux un kesinlikle daha kaliteli oldugunu söyledi, aklimi karıştırdı.Bilemedim valla.
    Nihayetinde onunki de bir görüş tabi. Bu sebeble forumda sormak istedim.

• arçeiliğe sitesinden baktım şimdi ekstra durulama yok görünüyor . yoğun vs yazıyor ama ekstra durulama yok gibi görünüyor doğrumudur ? yada ekstra duruluma ne olarak geçiyor arçelikte veya
  • serkan1216 kullanıcısına yanıt
    https://www.beko.com.tr/bulasik-makinesi/bm-4014-a-bulasik-makinesi

https://www.beko.com.tr/bulasik-makinesi/bm-4014-bulasik-makinesi

bu modelde var ve epey kişi aldı burada çoğu memnundu.

Mağazada gidin görün aklınıza yatarsanız n11 gittigidiyor dan alın gitsin.forumda indirim çeki sayfasıda var.kreri kartı puanı falan mağazaya göre 400 500 e ucuza alma şansınız var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: meeb

https://www.beko.com.tr/bulasik-makinesi/bm-4014-a-bulasik-makinesi

https://www.beko.com.tr/bulasik-makinesi/bm-4014-bulasik-makinesi

bu modelde var ve epey kişi aldı burada çoğu memnundu.

Mağazada gidin görün aklınıza yatarsanız n11 gittigidiyor dan alın gitsin.forumda indirim çeki sayfasıda var.kreri kartı puanı falan mağazaya göre 400 500 e ucuza alma şansınız var.
    merhaba neden üst modellerinde ekstra durulama yok ona anlam veremdim açıkçası hocam

kafam da oluşan modeller var aslında

1 elektorlux ESF5533LOX

2 lg LG DFB512FW

3 arçelik 6588

lg hakkında yorumlar okudum forumda memnun du kullananlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkan1216 -- 12 Ocak 2020; 14:37:12 >

evet yazacaktım yazmadım yine de yazayım birçok markanın üst seviye amiral gemileri bu şekilde belkide tasarrufu ile öne çıktıklarından olabilir.

• peki elektrolux lerde extra durulama varmi. Ozelliklerinde durula ve beklet yaziyor bu ekstra durulamami oluyor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: serkan1216

peki elektrolux lerde extra durulama varmi. Ozelliklerinde durula ve beklet yaziyor bu ekstra durulamami oluyor ?
    yok hocam değil ve olduğunu da duymadım .

aslında ekstra durulama şart değil ama samimiyetimle söylüyorum hangi model olursa olsun tasarruf muhabbetinden detarjan kalıntısı elbet kalıyor koca koca firmalar mühendisler bunu niye önemsemiyorlar anlamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: meeb

yok hocam değil ve olduğunu da duymadım .

aslında ekstra durulama şart değil ama samimiyetimle söylüyorum hangi model olursa olsun tasarruf muhabbetinden detarjan kalıntısı elbet kalıyor koca koca firmalar mühendisler bunu niye önemsemiyorlar anlamıyorum.

Alıntıları Göster
    yahu ben ne alacam açıkçası karar veremedim araştır araştır 3 4 gündür yoruldum . arçelik 6588 alacam en sonunda siteden karşılaştırma yaptım . ekstra durulama yapan makine ile ekstra durulama yazan yerde dinamak yıkama yazıyor acaba ekstra durulamamı demek dinamik yıkama firmalar neden böyle kelime oyunu yapıyorlar zaten anlamıyoruz dahada zorlaştırıyorlar işi

işin içinde patent ve pazarlama bahaneleri var hocam bize göre bahane onlara göre maliyet.

bende karar veremedim bir türlü..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavrich

bende karar veremedim bir türlü..
    Tek değilim bu konuda oda güzel bir kulup mü açsak ne yapsak yeni .
    Bulaşık makinesi almak isteyipte bulamayan beyler diye :)

şaka bir yanada, bu olaya anlam ciddi manada veremedim .mesela arçelik ve siemens te özellikle alt modellerde extra duruluma var diyor ama üst modellerde yok yazıyor . bu neden böyle
  • Merhabalar

Ben de araştırmalarımdan sonra Arçelik 6588 inox modelini bu gün 2850 tl ye aldım.
    İlk aklıma yatan oydu
    araştırdıkça insanın kafası daha çok karışıyor
    Daha önce kullandığımız Arçelik ürünlerin ve servis memnuniyeti etkili oldu almamda
    Sizlere kolay gelsin.Hayırlı alışverişler
  • asyaaliarda A kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın.
    Nereden aldınız acaba.
  • asyaaliarda A kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun nerden aldınız acaba ?
  • mavrich M kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
    Yerel Arçelik bayiinden aldım.Fiyatı 3190 tl idi.
    Tek çekim kredi kartına pazarlıkla internet fiyatına geldi.
    Daha sonra kartımı vade farksız 6 taksite böldüm.(Enpara)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asyaaliarda -- 14 Ocak 2020; 12:41:23 >
  • evet son karar vermem lazım artık almam lazım makine çalışmıyor evdeki eski artık

2 makineyi beğendiler evdekiler

1 simeens SN257W00NT aq500 serisi
    2 arçelik 6588 ..

iki makine de çok iyi beğendiler 3000 civarına alabiliyorum . sizce hangisi simens te bsh muhabeti motor ünitesi ile ısıtıcı bir diyorlar forumda korkutuyor beni doğrumudur , 2 cihaz dada extra durulama özelliği yok .

ayrıca yine bir karşılaştırma yapıyorum bunlardada extra durulama özelliği var daha ucuz ekonomik modeller

1 siemens SN236I02JT aq300 serisi
    2 arçelik 6344-i

bu durumda ne yapmak lazım her iki modelde aynı fiyat sayılırlar ..
  • Electrolux ESF5545low ile Electrolux ESF5533low arasındaki farklar hakkında bilgisi olan var mıdır.
    Merhaba,

Ben olsam sanırım Siemens iq300 serisini alırdım. Yeni bir model, otomatik kapı açma özelliği gelmiş. Ben de bir eski modeli var, yıkaması ve ses düzeyi gayet iyi. Kronik sorun hala devam ediyor mu bilmiyorum ama garanti uzatmak şart. Aldığım yerden aldığım garanti ile 8 seneye uzattım bence yeterli. Bulaşık haznesi gözüme ufak geldi, diğer modellerle karşılaştırmakta fayda var. Ekstra durulama özelliğinin üst modellerde olmaması çok ilginç, o para veriliyorsa bu özellik olmalı. Bir diğer çekincem de dokunmatik tuşlara pek güvenemiyorum manuel tuş sorunsuzluk bakımından daha sağlıklı geliyor.
  • Evet ne yapalim simens mi arcelik mi?
    Siemens SN257WI00NT vs arcelik 6588I

Ayni fiyat son karar . Ne olur. Yardimci olun

• 
Sayfa: önceki 710711712713714
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.