Şimdi Ara

bulaşık makinası deterjanları(pril,calgon vs)deneyimleriniz (68. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.817
Cevap
47
Favori
343.726
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni makine leri bilmem ama eski makine lerde hepsini denedim ve fiyat performans olarak Bim deki Bind marka bana kalırsa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Almanya üretimi siemens var bizde
    Serviçinin tarifyle anladıkki raftaki en pahalı ürünü almak gerekiyor.
    Arçelik varken tebeşir gibi olanları kullanıyorduk.
  • arkadaşlar parlatıcımı kullanıyorsunuz beyaz sirkemi? sirke zarar veriyormu_ yada en iyisi finish quantum mu
  • Arkadaşlar finish quantum kullanırken ayrıca parlatıcısı eklemek gerekiyormu? Ben hepsi içinde diye biliyorum ama kimisi ayrıca parlaticida ekliyor . Ambalaj dışında en iyi kurutma için parlatıcı kullanın yazıyor anlamadım. Bunun hepsi bir arada dan farkı nedir

• TurkeyStar kullanıcısına yanıt
    Parlatıcı kullanmadan eğer memnunsanız ayrıyetten parlatıcı kullanmaya gerek kalmaz ama rahatsız ediyorsa kurutma performansı eklersiniz.

• yusufziya Y kullanıcısına yanıt
    Selam, birinci linkteki ürün yeni çıkan güçlendirilmiş formüllü tabletler. Nasıl bir yenilik yapılmış bilmiyorum. Diğeri bir önceki seri.

Bu arada Carrefour'dan Green Clean marka doğal içerikli tablet almıştım, temizliği çok iyi ama aşırı köpük yapıyor. Kısa programda ilaveten durulattığımız zamanlar oldu. Bir daha alacağımı sanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enarr -- 11 Ağustos 2018; 9:53:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yusufziya

selamlar,

fnish quantumlar farklı mı acaba ??

aşağıdaki 2 ürün arasındaki fark nedir ?

ikiside aynı ürün gibi duruyor ??

https://www.hepsiburada.com/finish-bulasik-makinesi-deterjani-quantum-160-tablet-80x2-p-HBV00000AVN3S

https://www.hepsiburada.com/finish-powerball-quantum-bulasik-makinesi-deterjani-144-tablet-72x2-p-HBV000003B8B0

Hangisi daha ucuza denk gelip size hesaplı geliyorsa onu alın. Büyük ihtimalle fosfat ağartıcı oranını artırıp çamaşır suyu katkısı koymuşlardır. Bir de Finish in doğaya karşı duyarlı diye deterjan paketi var. Onda da fosfat oranını çok düşük seviyelere indirmişler. Hepsi de pazarlama stratejisi aslında müşteri algısı psikolojik marka değerini insanlar üzerinde deneyip hiç ismi duyulmadık abuk subuk şeyler çıkarıyorlar.

• Migros tablet veya jel deterjanini kullanan oldu mu? Memnun kaldiniz mi? Zira fiyat gayet uygun

• Kendi soruma, kendim cevap vereyim. Belki fikir edinmek isteyen olur. Migrosun tableti bence finish quatum kadar iyi yikiyor ve hepsi bir arada oldugundan parlaticisiz denedim, piril piril yikadi hicbisorun yok. (Makine yeni alindigi icin daha hic parlatici konmadi_ arcelik) hepsi bir arad oldugundan tuz, cizik giderici, parlatici, metal parlatici gibi ozellikler ihtiva ediyor. Bence fiyat/performans bir numara. Pril gold tablet kullanmistim rezalet.

• quote:

Orijinalden alıntı: idefixoxo

Kendi soruma, kendim cevap vereyim. Belki fikir edinmek isteyen olur. Migrosun tableti bence finish quatum kadar iyi yikiyor ve hepsi bir arada oldugundan parlaticisiz denedim, piril piril yikadi hicbisorun yok. (Makine yeni alindigi icin daha hic parlatici konmadi_ arcelik) hepsi bir arad oldugundan tuz, cizik giderici, parlatici, metal parlatici gibi ozellikler ihtiva ediyor. Bence fiyat/performans bir numara. Pril gold tablet kullanmistim rezalet.
    Migros tablet muhitimde tuzsuz / parlatıcısız kullanıldığı zaman biraz buğulanma yapıyor ve temizleme etkisi düşüyor, BIM'in Bind tabletleri gibi tatminkar ancak yerli firmalar (Eurotab, Uzay Kimya ve benzerleri) Eti Matik'te olduğu gibi bu işleri tam çözemediler...

Pril Gold'a ailecek aşığız desek, mükemmel ötesi Lütfen makinenizin iç temizliği için de birazcık süre geçmesine izin verin...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• tubytube kullanıcısına yanıt
    biz quantum kullanırken tuz ve parlatıcıda kullanıyorduk belli bir süre sonra özellikle bardaklara çizilme ve buğulanma oldu ayrıca süt lekesi gibi izler kalmaya başladı.Ne yaptıysak düzeltemedik tuz bitti parlatıcı bitti düzelmedi sonra tekrar koyduk ayarını kıstık açtık düzelmedi en sonunda servis çağırdık.Tuz etkili hepsi bir arada tablet kullandığımız için tuz kabı içindeki rejine patlamış mı özelliğinimi kaybetmiş öyle birşey demişti.

Bereket vestel in servisi anlayışlı ve ilgili tek söz etmeden yeni tuz kabı sipariş ettiler beş kuruş ödemeden değiştirdiler sonra düzeldi.

O gün bugündür finish quantumdan vazgeçmedik zerre sorun yaşamadık.Tabi 40 50 tanr bardak çöpr attık bim a101 den yenileri aldık.

bim migros şok tabletleri bizde deneyecektik ancak gittigidiyorda 120 li paket parlatıcı tuz makine temizleyici hediyesiyle 79 liraya denkledim.

Tabi bana 15 tl gittigidiyor hediye çeki yüzde 20 cepteteb indirimiyle 51 liraya geldi 120 tanesi.

Tabi tuz parlatıcı mak. temizleyici hariç.Ki makine temizleyici finish in 25 tl civarı .Genellikle bim den alıyorduk ancak finish in makine temizleyeci kesinlikle daha etkili.Yep yeni oldu makine içi.

Kısaca tanesi 42 kuruşa geldi.Tabi hediyeler hariç hesapladım.Parlatıcı tuzu arkada şa verdim zaten.

Neyse bim a101 tabletleri 25 kuruşa denk geliyor.aradaki 10 15 kuruş için risk almayalım dedik.Ancak merak etmiyorda değiliz a101 bim şok tabletlerini.

biz quantum kullanırken tuz ve parlatıcıda kullanıyorduk belli bir süre sonra özellikle bardaklara çizilme ve buğulanma oldu ayrıca süt lekesi gibi izler kalmaya başladı.Ne yaptıysak düzeltemedik tuz bitti parlatıcı bitti düzelmedi sonra tekrar koyduk ayarını kıstık açtık düzelmedi en sonunda servis çağırdık.Tuz etkili hepsi bir arada tablet kullandığımız için tuz kabı içindeki rejine patlamış mı özelliğinimi kaybetmiş öyle birşey demişti.

Bereket vestel in servisi anlayışlı ve ilgili tek söz etmeden yeni tuz kabı sipariş ettiler beş kuruş ödemeden değiştirdiler sonra düzeldi.

O gün bugündür finish quantumdan vazgeçmedik zerre sorun yaşamadık.Tabi 40 50 tanr bardak çöpr attık bim a101 den yenileri aldık.

bim migros şok tabletleri bizde deneyecektik ancak gittigidiyorda 120 li paket parlatıcı tuz makine temizleyici hediyesiyle 79 liraya denkledim.

Tabi bana 15 tl gittigidiyor hediye çeki yüzde 20 cepteteb indirimiyle 51 liraya geldi 120 tanesi.

Tabi tuz parlatıcı mak. temizleyici hariç.Ki makine temizleyici finish in 25 tl civarı .Genellikle bim den alıyorduk ancak finish in makine temizleyeci kesinlikle daha etkili.Yep yeni oldu makine içi.

Kısaca tanesi 42 kuruşa geldi.Tabi hediyeler hariç hesapladım.Parlatıcı tuzu arkada şa verdim zaten.

Neyse bim a101 tabletleri 25 kuruşa denk geliyor.aradaki 10 15 kuruş için risk almayalım dedik.Ancak merak etmiyorda değiliz a101 bim şok tabletlerini.

• meeb kullanıcısına yanıt
    İyi fiyattan bulursanız tabii ki bazı markaları da tercih edebilirsiniz ama bu zamanda seçici olmak bir zaruret, maliyet arttırıcı her şey cebe zarar hatta bünyeye de zarar bazı markalarda...

Şok'un Mintax'ı bizim için felaketti, A101'inkini denemeye cesaretim olmadı :/

ne gibi felaketti hocam ?Migrosun kini bende merak ediyorum ancak aynı firma üretiyor diye hatırlıyorum ?

finishe zaten bende 85 90 kuruş vermem .
  • TurkeyStar kullanıcısına yanıt
    Arçelik mekinem var, 5 senedir değişik markalar sıvı deterjan ve finish hepsi bir arada tablet, ve hep parlatıcı gözünde beyaz sirke tabir edilen sebze sirkesi ile kullandım, sorun yaşamadık.

istanbulda sular kireçli olmadığı için tuz da kullanmıyoruz hiç.
  • Bind aktivit nasildir denemeye degermi

• meeb kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle kalite farkı var; beyaz lekeyi ve buğulanmayı geçtik, kireç tabakasıyla kaplandı tepsiler! Mintax zamanla kendini geliştirmiş olabilir, bunu da belirtmeliyim...

• 4-5 aydır mintax toz kullanıyorum, tuz ve parlatıcı ile. Şimdilik bir sorun yok.
    Anladım ki, tabletlerle makineden en iyi performansı alamıyorsun. Zaten kullanma kılavuzunda da, en iyi performansın, normal deterjan+tuz+parlatıcı birleşimiyle alınacağı belirtilmiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrahsnr

4-5 aydır mintax toz kullanıyorum, tuz ve parlatıcı ile. Şimdilik bir sorun yok.
    Anladım ki, tabletlerle makineden en iyi performansı alamıyorsun. Zaten kullanma kılavuzunda da, en iyi performansın, normal deterjan+tuz+parlatıcı birleşimiyle alınacağı belirtilmiş.

Ben de 15 gün önce Finish in 72 li limon etkili Quantum tableti 50₺ 'ye aldım. Ama almaz olaydım. Sanırım Finish ürünlerinin sürekli içerikleri kimyaları ile oynuyor. Daha önce paketin arkasında altta fosfat oranları ve içerikleri yazıyordu. Şimdi kaldırmışlar. Daha önce aldığım Quantum bu kadar kötü değildi yıkamada bir miktar köpük oluyordu yıkaması iyiydi. Aşırı miktarlarda olmasa da bir miktar köpük olması lazım. Artık delirmek üzereyim. Tablet deterjanlarda ya yıkama sorunu ya kurutma sorunu ya da aşırı köpük sorunu oluyor Fairy gibi. Bu tabletleri bitirmek için 2 tablet olarak kullanıyorum 1 yemek kaşığı çamaşır suyu koyuyorum. Ağartması çok çok kötü maalesef ve daha önce farketmemiştim bazı bardaklar çizilmi. Bitince Fairy alacağım en kötü ihtimalle tableti deterjan gözüne değil makinenin içine atarım durulama sorunu da çözülür diye düşünüyorum.

• 
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.