Şimdi Ara

bulaşık makinası deterjanları(pril,calgon vs)deneyimleriniz (69. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.817
Cevap
47
Favori
343.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sizin makine ne markaydı hocam?

Biz hatırlarsanız süt lekeli bardak ve tuz olayından sonra parlatıcı vr tuz kullanmayı bıraktık zerre sorun yaşamadık.

Limonlusu nasıldır bilmiyorum ama üretim tarihinin yeni ve taze olması bu detarjanlarda önemliymiş.1 Hafta önce gittigidiyordan tanesi 0.36 kuruşa denkledim üretim tarihi 18 ağustos 2018.

Tavsiyem sularınız aşırı kireçli ve sert değilse tuz kullanmayı bırakın parlayıcıyıda 2 ye alın derim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Her alanda olduğu gibi bulaşık makinesi tableti fiyatları da uçmuş

Bu başlık şu günlerde çok önemli gerçekten. Yeni alternatifler bulmak için çok faydalı. Bu yüzden ben de bir kaç deneyimimi yazmak istiyorum. Kendimce denediğim uygun fiyatlı f/p ürünlerinden bahsedeyim. Son zamanlarda şube sayısını yükselten Rossmann Drogeriemarkt mağazalarından yaptığım alışverişler oldu. Bu mağazanın kendi kalite markalarından Domol, temizlik ürünleri alanında ürünler üreten bir marka. Şimdi kullandığım ürünlerin fotoğraflarını da ekleyip yorumlarımı ekleyeceğim.

bulaşık makinası deterjanları(pril,calgon vs)deneyimleriniz
    1-)Domol 12'si Bir Arada Bulaşık Makinesi Tableti
    Geçen sene kullandığım ve gayet memnun kaldığım bir ürün oldu. Domol markasından kullandığım ilk bulaşık makinesi tabletiydi. Kalitesi konusunda çekinceleriniz olmasın. Resimdeki versiyonu gayet iyiydi, üstünde de bağımsız test kuruluşu Stiftung Warentest'ten aldığı "GUT" notu var. Özellikle bu kuruluş tarafından test edilen ürünler gayet iyi oluyorlar. Tabi yetersiz veya kötü not alanlar da var ama markalar yazmıyor tabi ki. Bu ürünün şimdiki versiyonu daha değişik, kullanmadığım için yorum yapmıyorum. Ayrıca yeni paketlerde hem tablet sayısı düşmüş hem de fiyat artmış Ama en azından çok bilindik markalar gibi tanesi 1₺ ve üzerinde değil. Almayı düşünürseniz 2.ürüne %50 indirim gibi kampanyalar oluyor. Kesinlikle o dönemlerde alırsanız çok daha uygun fiyata almış olursunuz.

2-)Domol Fosfatsız Toz Bulaşık Makinesi Deterjanı
    Kesinlikle favorim. Fosfat'ın zararlarından uzun uzun bahsetmek istemiyorum. Ama 2017 yılında Avrupa'da bulaşık makinesi ürünlerinde kullanımı yasaklandı. Fosfat temizlik gücünü arttıran toksik bir madde. Bu madde formülden çıkınca o çok ünlü markaların da temizlik güçlerinde bir düşüş oldu. Ama bu ürün gerçekten çok iyi. Zaten testin en iyi ürünü olmuş. Parlatıcı ve tuz kullanmadan gerçekten çok iyi yıkayan bir ürün oldu. En önemlisi de makineden çıkan bulaşıklar asla ağır parfümlü deterjan kokusuna sahip değildi. Kesinlikle öneririm çok başarılı bence.

3-)Domol 7'si Bir Arada Bulaşık Makinesi Tableti
    Güncel olarak kullandığım ürün kendileri. Şansıma aldığım kutularda tabletler bayat çıktı. O yüzden çok memnun kaldım diyemem. Kötü sayılmaz. Ama kurutması falan pek iyi olmadığından su izleri bırakıyor. Tabi ben parlatıcı ve tuz kullanmıyorum onu da ekleyeyim.

Bunun dışında Fairy Platinum'un son halini hiç denememiştim. 90 kapsülü 49,99₺ bulunca kaçırmadan almak istedim. Gerçekten çok güzel. Özellikle çelik parlatma konusunda çok başarılı. Şimdi fiyatı 90₺ olunca almak ne kadar mantıklı bilmiyorum ama ürün gayet iyi. Benim deneyimlerim bu şekilde. Umarım faydalı olmuştur.

• Domol'den bugüne kadar ne aldıysam çok kötü çıktı. Hele ki sıvı renkli deterjanı ve krem temizleyici tam anlamıyla faciaydı.

Renkli deterjanı gömleklerdeki ter kokusunu bile çıkarmamıştı, ütülerken kirli çamaşır kokusu geliyordu. O an bıraktım kullanmayı.

Krem temizleyici ise su gibiydi. 1 ay dayanmamıştı. Halbuki ben Cif'i bez ucuna damlatarak kullanıyorum, 1 sene gidiyor, bitmek bilmiyor.

Finish Quantum çok zamlanmış, ondan denemek da isterim. Ama bulaşık deterjanı bir kötü çıktı mı insanı kanser ediyor. Ön yargılı da olmak istemiyorum, kararsız kaldım şimdi :D
  • Rica etsem özel mesaj bölümüne bir bakar mısınız?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi incites -- 2 Ekim 2018; 17:48:56 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • candogan62 C kullanıcısına yanıt
    Domol markasının bir çok ürününü denedik, hala kullanıyoruz, memnun olmadığımız bir ürünü olmadı şu ana kadar. Krem temizleyicisini hiç denemedik. Ama renkliler için olan Violet Dream (mor renkli) deterjanını kullanıyoruz. Hatta daha bugün bitti. Çok memnunuz açıkçası. Kesinlikle kirli çamaşır kokusu gibi sorunlar yaşamadık. Hatta çok güzel bir kokusu var. Çamaşırları kurutma makinesine atınca kokusu çok kalmıyor, ama temiz bir koku kalıyor. Bir de sarı renkli olan adını unuttuğum aynı şekilde sıvı color deterjanı var. Ondan da kullandık ve memnun kaldık. Sizin kullandığınız hangisiydi? Mavi renkli olan Color deterjanı var bir de. Onu hiç kullanmadık. Ama hatırladığım kadarıyla test sonucu yetersiz olarak çıkmış bir üründü. Rossmann bu ürünlerin formülünü sürekli yeniliyor. Beyazlar ve renkliler için olan yeşil renkli sıvı deterjanını almıştık biraz arayla. Fark ettim ki formül olarak ve vaat ettikleri olarak farklı ürünler. Dikkat etmek lazım. Yeni formüle sahip olanını denemedik mesela kenarda bekliyor. Bir de Persil Premium deniyoruz şu anda, bakalım o nasıl çıkacak. Aslında diğer konuya yazmak istiyordum. Burası çok dağılmasın diye şimdilik bu kadar diyeyim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

hocam sağlıklı bir yıkama 5kg kadar çamaşır kaç dk olmalı?Ne kadar deterjan kullanılmalı?

Eşim genelde 4 5 kg çamaşır için 60 dk günlük programı kullanıyor ancak bana pek yeterli gelmiyor?

Beyazlar programı da çok uzun 2 saat tam yükte 9 kg da 3.5 saate çıkıyor.

Bu arada eşimle birçok detarjan denedik çamaşırda omo ve ariel dışındakiler aynı.Özellikle alo yu eşim hiç beğenmedi.

Bulaşıkta ise tek kelime finish quantum gittigidiyor n11 de güzel fırsatlar yakalanabiliyor en son 0.39 kuruşa denkledim 1 ay önce.

Hepsi bir arada bile yaramaz bardaklarda beyaz süt lekesi gibi iz bırakıyor.

Yumuşatıcı ise yumoş aura

https://www.hepsiburada.com/yumos-deluxe-exta-konsantre-camasir-yumusaticis-extra-aura-1440-ml-p-HBV000009ILSK?magaza=Hepsiburada

bingo ürünleri güzel ve kalıcı kokusu var

https://www.hepsiburada.com/bingo-soft-camasir-yumusaticisi-lovely-1000-ml-p-ZYHAYAT5017667?magaza=Etlik+Market

son olarak benim favorim

vernel

https://www.hepsiburada.com/vernel-max-konsantre-camasir-yumusaticisi-aromatherapy-ilham-kaynagi-1440-ml-60-yikama-p-ZYHEN1808909?magaza=Hepsiburada

nacizane tavsiyem adı şahı duyulmamış markalara paranızı kaptırmayın.

Birtek etimatik denemedik ve yerini ayrı tutuyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Şu anki satılan Quantum lar aşırı kötü. Bence hiç bulaşmayın bitirmek için 2 tablet ile kullanıyorum 1 tablet ile temiz yıkamıyor. Tek denemediğim Pril kaldı ona da şans versem mi bilemedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

Her alanda olduğu gibi bulaşık makinesi tableti fiyatları da uçmuş

Bu başlık şu günlerde çok önemli gerçekten. Yeni alternatifler bulmak için çok faydalı. Bu yüzden ben de bir kaç deneyimimi yazmak istiyorum. Kendimce denediğim uygun fiyatlı f/p ürünlerinden bahsedeyim. Son zamanlarda şube sayısını yükselten Rossmann Drogeriemarkt mağazalarından yaptığım alışverişler oldu. Bu mağazanın kendi kalite markalarından Domol, temizlik ürünleri alanında ürünler üreten bir marka. Şimdi kullandığım ürünlerin fotoğraflarını da ekleyip yorumlarımı ekleyeceğim.

1-)Domol 12'si Bir Arada Bulaşık Makinesi Tableti
    Geçen sene kullandığım ve gayet memnun kaldığım bir ürün oldu. Domol markasından kullandığım ilk bulaşık makinesi tabletiydi. Kalitesi konusunda çekinceleriniz olmasın. Resimdeki versiyonu gayet iyiydi, üstünde de bağımsız test kuruluşu Stiftung Warentest'ten aldığı "GUT" notu var. Özellikle bu kuruluş tarafından test edilen ürünler gayet iyi oluyorlar. Tabi yetersiz veya kötü not alanlar da var ama markalar yazmıyor tabi ki. Bu ürünün şimdiki versiyonu daha değişik, kullanmadığım için yorum yapmıyorum. Ayrıca yeni paketlerde hem tablet sayısı düşmüş hem de fiyat artmış Ama en azından çok bilindik markalar gibi tanesi 1₺ ve üzerinde değil. Almayı düşünürseniz 2.ürüne %50 indirim gibi kampanyalar oluyor. Kesinlikle o dönemlerde alırsanız çok daha uygun fiyata almış olursunuz.

2-)Domol Fosfatsız Toz Bulaşık Makinesi Deterjanı
    Kesinlikle favorim. Fosfat'ın zararlarından uzun uzun bahsetmek istemiyorum. Ama 2017 yılında Avrupa'da bulaşık makinesi ürünlerinde kullanımı yasaklandı. Fosfat temizlik gücünü arttıran toksik bir madde. Bu madde formülden çıkınca o çok ünlü markaların da temizlik güçlerinde bir düşüş oldu. Ama bu ürün gerçekten çok iyi. Zaten testin en iyi ürünü olmuş. Parlatıcı ve tuz kullanmadan gerçekten çok iyi yıkayan bir ürün oldu. En önemlisi de makineden çıkan bulaşıklar asla ağır parfümlü deterjan kokusuna sahip değildi. Kesinlikle öneririm çok başarılı bence.

3-)Domol 7'si Bir Arada Bulaşık Makinesi Tableti
    Güncel olarak kullandığım ürün kendileri. Şansıma aldığım kutularda tabletler bayat çıktı. O yüzden çok memnun kaldım diyemem. Kötü sayılmaz. Ama kurutması falan pek iyi olmadığından su izleri bırakıyor. Tabi ben parlatıcı ve tuz kullanmıyorum onu da ekleyeyim.

Bunun dışında Fairy Platinum'un son halini hiç denememiştim. 90 kapsülü 49,99₺ bulunca kaçırmadan almak istedim. Gerçekten çok güzel. Özellikle çelik parlatma konusunda çok başarılı. Şimdi fiyatı 90₺ olunca almak ne kadar mantıklı bilmiyorum ama ürün gayet iyi. Benim deneyimlerim bu şekilde. Umarım faydalı olmuştur.

Bir de Frosch bulaşık çamaşır deterjanları hatta yumuşatıcıları var. Amway gibi ürünün üstünde doğal olduklarını idda ediyorlar. Alman kökenli marka. Denemek lazım ama ben riske girmek istemiyorum .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: meeb

hocam sağlıklı bir yıkama 5kg kadar çamaşır kaç dk olmalı?Ne kadar deterjan kullanılmalı?

Eşim genelde 4 5 kg çamaşır için 60 dk günlük programı kullanıyor ancak bana pek yeterli gelmiyor?

Beyazlar programı da çok uzun 2 saat tam yükte 9 kg da 3.5 saate çıkıyor.

Bu arada eşimle birçok detarjan denedik çamaşırda omo ve ariel dışındakiler aynı.Özellikle alo yu eşim hiç beğenmedi.

Bulaşıkta ise tek kelime finish quantum gittigidiyor n11 de güzel fırsatlar yakalanabiliyor en son 0.39 kuruşa denkledim 1 ay önce.

Hepsi bir arada bile yaramaz bardaklarda beyaz süt lekesi gibi iz bırakıyor.

Yumuşatıcı ise yumoş aura

https://www.hepsiburada.com/yumos-deluxe-exta-konsantre-camasir-yumusaticis-extra-aura-1440-ml-p-HBV000009ILSK?magaza=Hepsiburada

bingo ürünleri güzel ve kalıcı kokusu var

https://www.hepsiburada.com/bingo-soft-camasir-yumusaticisi-lovely-1000-ml-p-ZYHAYAT5017667?magaza=Etlik+Market

son olarak benim favorim

vernel

https://www.hepsiburada.com/vernel-max-konsantre-camasir-yumusaticisi-aromatherapy-ilham-kaynagi-1440-ml-60-yikama-p-ZYHEN1808909?magaza=Hepsiburada

nacizane tavsiyem adı şahı duyulmamış markalara paranızı kaptırmayın.

Birtek etimatik denemedik ve yerini ayrı tutuyorum.

Bingo soft sentetive tavsiye ederim. Kokusu çok kalıcı değil ama çok güzel ağır olmayan kokusu var.

ABC nin yumuşatıcıları da güzel kokuları harika mor şişeli özellikle ama bereketsiz kıvamı su gibi hemen bitiyor.

Vernel den nefret ediyorum bence vernel artık şişirilmiş bir balon kokuları kalıcı değil yıllardan beri aynı kokulu yumuşatıcıları satıyorlar aynı zamanda çok pahalı.

Beyazlar için tavsiye ettiğiniz deterjan var mıdır? Markette satılan Ariel Dağ esintisi aldım kullandım aşırı köpürüyor ağır kokusu var lekeleri hiç bir şekilde çıkarmıyor. Sonra metro dan 10 kg Ariel Professional ı 50₺ ye almıştım kokusu güzel kolay durulanıyor ama lekeleri yine çıkarmıyor.

Omo dan alacağım tek deterjan Active Toz veya toz Color olur. Active nin kokusunu çok seviyorum yumuşatıcı kullanmasam bile harika kokuyor. Leke çıkarması iyi çabuk bitiyor 300 ml koyduğumu bile hatırlıyorum. 8-9 kg çamaşıra 150-200 ml koyunca hiç köpüksüz suya batırılıp çıkarılmıç gibi yıkıyor. Fresh de bana göre bir o kadar da berbat kokuyor.

Renklilere ariel pods almak istiyorum çok pahalı. Kokusunu çok seviyorum pods ların renklileri iyi yıkıyor sıvılar içerisinde belki de en iyisi bana göre. Klasik ariel gibi çok köpürmüyor hafif hoş kokusu var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -YucukluSucurtam- -- 3 Ekim 2018; 16:51:37 >

• -YucukluSucurtam- kullanıcısına yanıt
    Biz yumuşatıcı kulanmayı uzun süre önce bıraktık. Çamaşır kurutma makinesi zaten çamaşırları gayet yumuşak bir şekilde çıkartıyor. Bu kullandığımız temizlik ürünlerinde de zehir saçan kimyasallar var ve bir çok hastalığa sebep oluyorlar. Amway hiç denemedik. Frosch markası senelerdir bildiğim bir marka. Greyfurt özlü mutfak temizleyicisini almıştık. Gayet iyiydi. Hatta izlediğim bir test videosunda ağır kimyasallar içeren markalaradan çok daha iyi sonuç verip, test birincisi seçilmişti. İçeriğinde ağır kimyasallar bulunmaması, doğal kaynaklı olması gerçekten güzel. Tavsiye edebilirim. Başka bir testte ise elde yıkama bulaşık deterjanları test ediliyordu ve sonuç yetersiz olarak çıkmıştı. Hatta iyi puan alabilen bir doğal marka yoktu. Biraz yorumları ve testleri okuyup tercih etmek lazım. Bir de Frosch markasının doğal bulaşık makinesi tabletleri var, deneyen varsa yazarsa sevinirim. Merak ettiğim bir ürün.

• O "çok bilindik" markaları da biliyoruz. Testlerde yerlerde sürünüyorlar Drogerie ürünleri veya marketlerin kendi markalarına ait ürünler çok daha uygun fiyata çok daha iyi sonuç verebiliyor. O çok bilindik Finish hepsi bir arada ve Pril hepsi bir aradayı bu testte gördük. Ürünü üretenler de testi yapanlar da Almanlar. Videoyu ekliyorum, yorum sizin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @CAN@ -- 3 Ekim 2018; 18:35:12 >

şikayetiniz neydi?Bende yeni formül olandan almıştım 120 adet eşim yine beyaz leke kaldığını eskisi gibi temiz parlak çıkmadığını söyledi.Anlamıyorum şu finishi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • @CAN@ kullanıcısına yanıt
    Selam ayrı bir bilgi almak isterim sizden hangi kurutma makinası var siz de kullanım süreniz ve bulunduğunuz bölge neresi ve sonuç olarak memnuniyetiniz be derecede alıp almamak arasında arafdayım .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi incites -- 3 Ekim 2018; 23:30:29 >
  • quote:

şikayetiniz neydi?Bende yeni formül olandan almıştım 120 adet eşim yine beyaz leke kaldığını eskisi gibi temiz parlak çıkmadığını söyledi.Anlamıyorum şu finishi.

Bardaklar puslu gibi çıkmaya başladı. Bulaşıklar makineden yağlı çıkıyor. Çamaşır suyu 2 tablet ile kullanıp bitirmeye çalışıyorum yoksa sinir krizine uğramamak mucize.

Şu tencerelerin diplerindeki beyazlıklar da hoşuma gitmiyor sirke ile biraz elde ovalayınca tencereler daha da parlıyor. Biraz da tencerenin kalitesine bağlı durum sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: @CAN@

Biz yumuşatıcı kulanmayı uzun süre önce bıraktık. Çamaşır kurutma makinesi zaten çamaşırları gayet yumuşak bir şekilde çıkartıyor. Bu kullandığımız temizlik ürünlerinde de zehir saçan kimyasallar var ve bir çok hastalığa sebep oluyorlar. Amway hiç denemedik. Frosch markası senelerdir bildiğim bir marka. Greyfurt özlü mutfak temizleyicisini almıştık. Gayet iyiydi. Hatta izlediğim bir test videosunda ağır kimyasallar içeren markalaradan çok daha iyi sonuç verip, test birincisi seçilmişti. İçeriğinde ağır kimyasallar bulunmaması, doğal kaynaklı olması gerçekten güzel. Tavsiye edebilirim. Başka bir testte ise elde yıkama bulaşık deterjanları test ediliyordu ve sonuç yetersiz olarak çıkmıştı. Hatta iyi puan alabilen bir doğal marka yoktu. Biraz yorumları ve testleri okuyup tercih etmek lazım. Bir de Frosch markasının doğal bulaşık makinesi tabletleri var, deneyen varsa yazarsa sevinirim. Merak ettiğim bir ürün.

Sizden esinlenerek deneyeceğim . Yumuşatıcı konusunda çok haklısınız ama vazgeçemiyorum. Kokular insanın aklını çeliyor.

Fakat sadece deterjan türevlerine dikkat ederek sağlığımıza dikkat edemeyiz hocam. Hormonlu yiyecekler, plastik su şişeleri, boyalı tabak çanaklar, plastik çantalar oyuncaklar. Saysam sayfalar dolar eminim. O yüzden fazla takılmıyorum. Kanserler bu yüzden erken ölümler bu yüzden...

Amway aslında doğal değil ben bunu duydum. Bir firma düşünün gıdada, tabak çanakta, temizlik ürünlerinde, güya vitamin sağlık haplarına kadar. Ne kadar doğal başarılı olabilir? Zaten tanıtanlar da ayrı alem eğer bu işin içine girdiyseniz size ondan şundan giriyorlar 400-500₺ lik ürün fiyat listesi çıkarıyorlar 2. Üyelik yaparsanız %20 ındirim varmış falan.

Test kuruluşlarına pek inanmıyorum fikir edinmek için yararlılar ama adaletleri ne kadar iyidir tartışılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -YucukluSucurtam- -- 4 Ekim 2018; 0:14:57 >

bizim asıl sorunumuz özellikle bardaklarda beyaz su lekesi kalması.Sanırsam bu sorun tuz ve parlatıcı etkisiyle alakalı .İlave parlatıcı da kullanmak da istemiyoruz.

finish in eski mor paket ile yeni gri renkli ambalajının formül içeriğini karşılaştırdım .Eskisinde fostatın yanında parantez içersinde Smpp gibi birşey yazıyordu .Yeni pakette ise fosfat detayı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -YucukluSucurtam-

quote:

Bardaklar puslu gibi çıkmaya başladı. Bulaşıklar makineden yağlı çıkıyor. Çamaşır suyu 2 tablet ile kullanıp bitirmeye çalışıyorum yoksa sinir krizine uğramamak mucize.

Şu tencerelerin diplerindeki beyazlıklar da hoşuma gitmiyor sirke ile biraz elde ovalayınca tencereler daha da parlıyor. Biraz da tencerenin kalitesine bağlı durum sanırım.

Alıntıları Göster
    Tencere diplerindeki beyazlamalar tamamen kireçten kaynaklanıyor. Günümüz deterjan üreticileri sağolsun kireç lekelerine karşı etkili olacak bir formülü son 5-6 senedir koymadıklarından elle müdahale edilmezse tencere dipleri bembeyaz veya renklenmiş gibi çıkıyor.

Her seferinde süngerin sert tarafı veya tel ile tencere tabanını makineye koymadan önce ovmazsam hiçbir zaman pırıl pırıl çıkmıyor. Halbuki deterjanlara kireci sökecek bir bileşen ekleseler böyle bir sıkıntı olmayacak.

Aynı durum Telve kahve makinesinin cezvelerinde de oluyor. Gerçi onlar makineden temiz çıkıyor ama elle yıkayınca hep renkleniyor, kireç lekeleri çıkmıyor. Bir fıs banyo spreyi ile pırıl pırıl oluyorlar :D

candoğan hocam peki bu bardaklardaki beyaz su lekeleri için çözüm öneriniz nedir?Süt lekesi gibi kalan çizgi şeklinde çoğunlukta olan izlerden bahsetmek istiyorum?

Parlatıcı kullanmak istemiyoruz , finish quantum kullanıyor eşim.
  • incites kullanıcısına yanıt
    Konuyu dağıtamamak adına PM attım
    Kesinlikle katılıyorum sağlık konusunda size. Konuşulacak o kadar konu var ki. Başlık bulaşık makinesi deterjanı olduğu için bu konuda bildiklerimi eklemek istedim. Test kuruluşlarının hepsine ben de güvenmiyorum, ama Stiftung Warentest'i ayrı tutuyorum kendimce. Uygun fiyatlı alternatifleri takip etmek için iyi bir kuruluş.
  • 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.