Şimdi Ara

Bugün Kuzey Marmara Otoyolunu kullandım (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
1
Favori
7.428
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cimifuloydhezılbenk

Bolu geçidi, Karadeniz Sahil yolu, metrobüs, Marmaray, köprüler. Bunların hepsi ile dalga geçildi, alay edildi. Fakat herkes metrobüsü marmarayı harıl harıl kullanıyor. Karadeniz Sahil yolu yapılmasaydı Rize ye Artvin e 1 günde gidilirdi. Kazalar da cabası.

Sadece katıldığım tek konu köprü ve yol ücretlerinin pahalılığı. Bu konuya kesinlikle el atılmalı.

Hocam Karadeniz sahil yolu ücretsiz bir yol. Metrobüs ve Marmaray ise kullanım ücretleri makul ve işletmesi kamu kurumlarında olan, herhangi bir garantiye bağlı çalışmayan işletmeler. Üstelik talebin olduğu, kullanılacağı yere yapıldılar. Avrasya tüneli de ona keza. Fakat köprüler derseniz, Osmangazi köprüsü 1 saat zaman kazandırıyor, maliyeti çok fazla. Para olarak demiyorum, altına girilen külfet çok fazla. Kuzey Marmara Otoyolu ve İzmit Otoyolu, Kütahya Havalimanı gibi yapılarda da bu durum mevcut ki eleştirdiğimiz konu bu. Yoksa kimse kalkıp Karadeniz sahil yolunu eleştirmiyor. Kimse Marmaray'ı eleştirmiyor.

Metrobüs konusunda da esasen Metrobüs projesi çok başka bir projeydi, aslında uygun yapılıp işletilmedi. O yüzden bu kadar sancılı bir sistem.

• Herzamanki gibi "yoktur,yalandır" yazamayıp trolleme çalışması
    Yazsana bize izinsiz kapağını açamıyoruz ama faydası budur sudur diye?
    cehaleti ortaya çıkıp Sıkışınca aqepe
    Az sözcü oku az,bak s400 lerin içinde kurum varmış,atış yapmıyormuş,tetiği takılı kalıyormuş,nasıl beğendin mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: en1gma

Herzamanki gibi "yoktur,yalandır" yazamayıp trolleme çalışması
    Yazsana bize izinsiz kapağını açamıyoruz ama faydası budur sudur diye?
    cehaleti ortaya çıkıp Sıkışınca aqepe
    Az sözcü oku az,bak s400 lerin içinde kurum varmış,atış yapmıyormuş,tetiği takılı kalıyormuş,nasıl beğendin mi?

düşüyor mu böyle birşeyler

düşmüyorsa şube aç kapında sıra numarası alalım

nema ver bize

yap işlet bizi kral

sen anlıyorsun bu işlerden belli

40000 dolar filan böyük rakamlar ben hiç anlamam

çift taraflı data işleyen milimetrik band radar takılmış mühimmat gibiyimdir ben

bilmediğim konuda konuşmam

lazerle işaretlenmiş yerde patlamaya kalkmam

dalım değil

ama senn

sen bir cevhersin sen

yaradanın nuru

borularla sorunu

• bilmediğim konuda konuşmam
    Atıp tutuyordun savunma uçak yunan bilmemne diye?
    Ağzının payını alınca hemen siyaset
    Yukarda yazdım tekrar yazıyorum,söylediklerime tek itirazın varsa yoktur yalandır dersin önüne yabancı kaynak koyacağım,malum sözcü dışında Türkçe yazılan herşey sizin için yalan olduğu için,çok sevdiğiniz batının kaynaklarını vermek gerekir.
    Diyemiyorsan da milleti fişlemeye kalkmazsın,sorar öğrenirsin cahilliğin gider.
    Yunan demişken youtube da wights of salem kanalı var, bizle ilgili ne düşünüyorlar onu söylüyor bakarsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi en1gma -- 2 Mayıs 2021; 20:41:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cimifuloydhezılbenk

Bolu geçidi, Karadeniz Sahil yolu, metrobüs, Marmaray, köprüler. Bunların hepsi ile dalga geçildi, alay edildi. Fakat herkes metrobüsü marmarayı harıl harıl kullanıyor. Karadeniz Sahil yolu yapılmasaydı Rize ye Artvin e 1 günde gidilirdi. Kazalar da cabası.

Sadece katıldığım tek konu köprü ve yol ücretlerinin pahalılığı. Bu konuya kesinlikle el atılmalı.

Bunu söylediğinde ak troll ilan edilirsin burdaki sözcü tayfası tarafından

Adam yapma istemiyorum diyor yahu

Geçen bunlardan biri "devlet yapsın 20 yıl beklerim özele vermesinler" yazdı

Ucuzlayabilecek olsa zaten ihale aşamasında ucuz olurdu,ondan uygun fiyatlı yola devam

Zaten hedef kitle sen ben değiliz

Turizm gurbetçiler taşımacılık trafik yükünün dağıtılması

Bu hedefe de ulaşıldığı görülüyor

Benim halim vaktim yerinde yinede mecbur olmadıkça geçmem.o parayla geze geze gider mekanda oturur balık rakı yaparım

• quote:

Orijinalden alıntı: werneke

Yav sen anlatmışsın da adam anlayacakmı bakalım o kadar
    79 islam devriminden sonra İran’da orduda kim var kim yok içeri atıldı
    Büyük başlarda idam edildi şah ın en yakınları
    Hatta hava kuvvetlerinin başındaki general gözlerinin rengi mavi ve sarışın olduğundan ötürü idam edildi , çakma mahkemede yeterli delil bulunamadığı için ( jhanbani )
    Ertesi yıl ırakla savaşa tutuşunca hapisteki pilotları çıkardı mollalar
    Çünkü kafaları o kadar çalışır

F35 den ötürü Yunanistan hava kuvvetlerinde maalesef önümüze geçme aşamasında
    Ve ABD nin Dedeağaça üs kurması ?
    İkisini bir arada değerlendirdiğinde Yunanistan’a en üstün olduğun alan olan kara kuvvetlerinin maalesef önü de kesilmiş oluyor
    Bunları bir arada düşünecek zihniyet yok maalesef

Anlatsan ne Yunanistan’dan bizden üstünmü diye nefret kusarlar
    İşi ABD ile birlikte düşünecek çapa erişemezler

Ben bütün olanların tesadüf olmadığını ne zaman net olarak anladım biliyormusunuz
    Sabahtan akşama kadar Twitter da Atatürk e söven sorsan dindarım diye geçinen bir tipin

Tarihte bugün Yunanistan topraklarında kalan dimetoka da müslüman halkı Bulgar çetecilere bırakıp giden dönenim Osmanlı yetkilisinin torunu olduğunu öğrendiğimde
    Ve o dimetoka müslümanlarına osmanlı tarafındamı kalmak istiyorsunuz yoksa Yunanistan mı diye sorulduğunda Yunanistan cevabını vermişlerdi

Hiç bir şey tesadüf değil
    Ortadoğu da müslüman olup mazisiyle tarihiyle askeri gücüyle gerçekten geri kalan milletlerden ayrılan ve batıya rakip olabilecek 2 ülke var
    Biri İran biri de Türkiye

İranıislam devrimi adı altında airfrance ile geldi
    Nerden ? Fransa’dan , neyle airfrance ile
    Yersen
    Şah iyimiydi ? Hayır ama o bambaşka bir konu

anlayan anlar. gün gelir, gelirse devran döner. dönmezse ? bana ne.

zaten çoğu şimdi de anlar anlamasına, işine gelmez. kabın şeklini almış adam, kabından mı çıkar Bugün Kuzey Marmara Otoyolunu kullandım 

bence de hiçbir şey tesadüf değil.

plan, program, işler tıkır.

benim keyfim yerinde de, üzülüyorum işte biraz küçük çocuklara yoksa,

kalender meşrep bulmuş kullanmaz mı bom boş yolu

mis gibi yol, geçişi 1000 avro olsun, hakkıdır

zaten pandemi de var. aşıyı olmak lazım.

• quote:

bilmediğim konuda konuşmam
    Atıp tutuyordun savunma uçak yunan bilmemne diye?
    Ağzının payını alınca hemen siyaset
    Yukarda yazdım tekrar yazıyorum,söylediklerime tek itirazın varsa yoktur yalandır dersin önüne yabancı kaynak koyacağım,malum sözcü dışında Türkçe yazılan herşey sizin için yalan olduğu için,çok sevdiğiniz batının kaynaklarını vermek gerekir.
    Diyemiyorsan da milleti fişlemeye kalkmazsın,sorar öğrenirsin cahilliğin gider.
    Yunan demişken youtube da wights of salem kanalı var, bizle ilgili ne düşünüyorlar onu söylüyor bakarsın

şimdi boş konuşmayı, hakaret etmeyi artık bir kes. kes de,

önce ahlak; doğruyu söyle,

askeri tekolojiler ile ilgili herhangi bir konuda yetkinliğin var mı yoksa sağdan soldan toplayıp, video izleyip ahkam mı kesiyorsun karşındakini hiç tanımadan?

bak ramazan ayındayız, yalan söyleme doğruyu söyle Bugün Kuzey Marmara Otoyolunu kullandım 

• quote:

Orijinalden alıntı: ESER14

Bizde şirketten 6 kişi mercedes vito ile günü birlik pendik-izmir yaptık. Şöförümüz arabayı resmen ağlattı. 140km den aşağı düşmediği gibi 180km (araç bu hızda limitli) ile uzun süre gittik. Navigasyon 172 gösteriyordu. Köprü dahil tahmini git gel 1000 küsür tl yazdı. Bu hıza rağmen ceza gelmediğini söyledi. Yani yolda radar yok.

Şöförün yanında oturdum. Araçta rüzgar asistanı diye bişey var. 2-3 defa devreye girdi. Göstergede uyarılar patlıyor. Adeta arabayı tokatlayıp yola sokuyor. Merso ya bu yolda hayran kaldım.

Vito'nun hızdan dolayı şaha kalkar gibi yaptığını biliyorum. :) İsmi lazım değil ultra zengin bir ünlü tanıdığım var onun başına geldi. Muhtemelen onda da öyle bir özellik vardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kalsiyum 17

şimdi boş konuşmayı, hakaret etmeyi artık bir kes. kes de,

önce ahlak; doğruyu söyle,

askeri tekolojiler ile ilgili herhangi bir konuda yetkinliğin var mı yoksa sağdan soldan toplayıp, video izleyip ahkam mı kesiyorsun karşındakini hiç tanımadan?

bak ramazan ayındayız, yalan söyleme doğruyu söyle  

Alıntıları Göster

Yav takiri tukuru işlemeyi bırak cevap ver

Söylediklerime itirazın var mı yok mu?

Varsa yaz,yoksa fişleme yapma.

Bekleme de yapma

Bilgim var diyeyim kısaca,sende fazlası varsa yaz,lafı çevirme metrelik kebap gibi.

Her eğip buktugun,lafı cevirdigin cevapta yapıştırır sorarım

İTİRAZIN VAR MI?

Net

Türkçe.

Ramazan falan demişsin de,abd den izinsiz kullanılamayacak olan silaha milyar dolar yatırmayı savunmak Allah 'ın kitabının neresinde yazıyor?

Suudlar gibi kendinize washingtonu mu kıble bellediniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi en1gma -- 3 Mayıs 2021; 0:0:22 >

• Çin irana 400 milyar dolarla işçisiyle mühendisiyle geldi
    Senin abden koridor kuracaktı oraya,aynı suriye sınırına kuracağı gibi .
    Esadi devirip demokratik hükümet kuracaklardı
    rakka çöllerine kokoreççi yok yok hamburgerci açar artık
    Ulan arkadaş,dün 6. Filoya defol diyen solcuların kemikleri sizlar şu manzaraları görse.bu ne utançtır be
    @werneke

• quote:

Orijinalden alıntı: Teknode

Vito'nun hızdan dolayı şaha kalkar gibi yaptığını biliyorum. :) İsmi lazım değil ultra zengin bir ünlü tanıdığım var onun başına geldi. Muhtemelen onda da öyle bir özellik vardır.

Alıntıları Göster

Şahlanma gibi değildi, araç yanal rüzgardan itildi. Sonra tam tersi istikamete sert bir şekilde topladı. Arkada ki bayanlar bile muhabbeti bırakıp noluyor diye bir baktılar. Ekranda yazdı zaten rüzgar asistanı devrede diye. 180km ye geldiğimde de kış lastiği ayarları yüklü gibi bir uyarı veriyordu. Adamlar yapmış dedim.

Ben binek aracımda 150yi geçince kaskatı olurken bu sarsıntıya rağmen bizim şöför hiç istifini bozmadı bile.

• Geçen gün istanbuldan sakaryaya gittik kuzey Marmara otobanı dan gidelim dedik 80 küsür lira girdi.

Taman yol boş yağ gibi kaysin ama kayan bize kayıyor.
    Yolun boş olmasının sebebi de bu değil mi?

• Yanlışlıkla İstanbul- İzmir otoyolu bağlantı yoluna girdim, 20 km gittim veya gitmedim gişede 27 TL yazdı yazık

• Okudukça üzülüyorum. Yurtdışına hiç çıkamamış ya da 1.Dünya ülkelerinin sosyal hakları hakkında en ufak fikirleri olmayan.

İnternet çağında dil bilmeyen, yabancı kaynakları kullanamayan...

Aşılama için sınıfta kalmış, en çok ovundugu sağlık hizmetinde şeffaf olamayan...

Uluslararası diplomasi düzeyinde yalnız kalmış, dizilerle düş güçler anlatılan...

Ekonomik olarak 6 sıfır atıp 1 sıfır eklemiş...

Eğitim açısından OECD'de dip yapmış mahalle üniversitesi ile denklik bile bulamayan...

Eşitlik ve Demokrasi ya da Adalet ve Kalkınma diye gelip, polarizasyon da ülke tarihini tekrar yazan,

Kurucusu olduğu Mustafa Kemal Atatürk'ün adını ağzına alamayan...

Halkımızi okudukça kahroluyorum.

Bugün Kuzey Marmara Otoyolunu kullandım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 3 Mayıs 2021; 7:39:4 >

• NextMove kullanıcısına yanıt

+millet meclisinin kabul ettiği İstanbul sözleşmesi gibi kanunları bir gecede değişen…

+ Kyoto protokolü ile elektrikli araca diğer ülkeler gibi teşvik yerine bir gecede ceza gibi vergi koyulan, haksız zenginleşme yaşatan…

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 3 Mayıs 2021; 8:10:42 >
  • Bende geçen işten eve gelirken ara sokağı kullandım kestirme oluyor dünya varmış 😅 tek şerit yol insan yok zamandan tasarruf
  • Bugün Kuzey Marmara Otoyolunu kullandım
  • quote:

Yav takiri tukuru işlemeyi bırak cevap ver

Söylediklerime itirazın var mı yok mu?

Varsa yaz,yoksa fişleme yapma.

Bekleme de yapma

Bilgim var diyeyim kısaca,sende fazlası varsa yaz,lafı çevirme metrelik kebap gibi.

Her eğip buktugun,lafı cevirdigin cevapta yapıştırır sorarım

İTİRAZIN VAR MI?

Net

Türkçe.

Ramazan falan demişsin de,abd den izinsiz kullanılamayacak olan silaha milyar dolar yatırmayı savunmak Allah 'ın kitabının neresinde yazıyor?

Suudlar gibi kendinize washingtonu mu kıble bellediniz?

Alıntıları Göster

Yani özetle hiçbirşey bildiğin yok, işkembeden

Tiktok doktorası diyorsun. Bugün Kuzey Marmara Otoyolunu kullandım  anlaşıldı.

senin okuduğunu anlayacağını bilsem, niyetin iyi olsa,

tüm şu hakaretlerini görmez seni alabileceğin kadar bilgilendiririm.

niyetin belli yap işlet kral. hep aynı. masallar masallar.

siyasi propoganda. broşürlük laflar. şamda cumalar fransada atarlar...

kitapta f35 ler... yeter biraz dürüst ol bak günah, ayıp. sana da yazık. yok mu düzgün bi çevren. okuyacaklar utanacaksın.

önce ahlak

• Yani özetle itirazın yok,verebilecek cevabın da yok.
    İyi,seni de tanımış olduk.
    Cevap verebilecek kapasiteye eriştiğinde ben burdayım.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.