Şimdi Ara

Bugün Kuzey Marmara Otoyolunu kullandım (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
155
Cevap
1
Favori
7.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: en1gma

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

Şimdi F35 projesi ne oldu mesela? Parasını ödediğimiz uçağı alamadık? İthal ekonomi bakanı dediğiniz adam AKP'nin ilk dönemki başarısının mimarıdır aynı zamanda. Yine aynı şekilde Ajda Pekkan konseri seyrettirildi. Daha doğrusu seyredilmedi.

AKP'nin ilk dönem icraatlerini beğeniyorum. Ücretsiz duble yollar her ne kadar 1. kalite olmasa da tek yönlü karayolu olmalarından sebep iyi ki yapıldı diyorum. Hiç değilse hatalı sollama kazaları bitti.

Ancak her ne olursa olsun yap işlet devret projelerini savunmanın haklı bir tarafını göremiyorum. Bunun A partisi B partisi yok, ben bunun haklı bir yanını göremiyorum. Bu kadar yüksek geçiş garantisi nedir ya?

Bunun neresini savunabiliyorsunuz bana bir söyler misiniz?

• goodorevil kullanıcısına yanıt

Sürekli 30 sene öncesinin Dünya şartlarıyla bu günün hatalarını karşılaştırıp; o zamanlar gibi mi olsun! deme cehaleti daha kolay savunmaya yarıyor. Daha iyisi yok diyerek tüm sorunlara eyvallah diyen düzeltilmesi için seçtiklerini silkelemeyen, isterlerse daha kötüsünü yapabilirler çünkü ellerinde kitap var diyen kafaya hiç gerçeği öğretemezsin hocam.

• F 35 f 16 dan sonra bize asrın ikinci kazigiydi kurtulduk abd nin izni olmadan kalkmayan uçaktan
    Bildiğim kadarıyla verilen paranın takibi için de abd hukuki nezninde girişimler yapılıyor
    Buradaki en önemli şey abd nin izni olmadan kalkmayn uçağın alınmamasıdır,s400 aktive edildiği an ondan uçakları iptal ettiler zaten
    Yap işlet devret modeli bizim gibi proje bitirmeme ve soyulma konusunda maharetli (bolu tüneli 890m $ belen geçidi facialardan dönülen Atatürk havalimanı vs) ülkeler için tek çare.bunu da dünya gazetesi açıl sezen yazdı,harf harf oku 30 senede bitmeyecek işin kaç senede kullanıma açıldığını,bunun ekonomiye katkısını
    Devlet yapsın kafası bu memlekette iflas edeli çok oldu,arlanmadıysaniz gelin adanaya vaat edilen ve enkaz halde bırakilanları sayayım,zararını hesaplayalım.
    Diyeceksin ki falanca gelsin girsin ihaleye ucuza yapsın.demek ki o falanca yok dünyada,olsa o gelir ucuzunu önerirdi zaten.
    Diyeceksin ki benim adamım gelecek hem iyi yönetecek hem projeleri hızla hayata geçirecek,yaz öyle bir adam varsa bizde tanışalım
    Ben paralı yolu kullanmıyorum,ama o yol benim parasız yolda önümü açıyor,çünkü orayı kullanan binlerce araç var.
    Yarın çanakkale köprüsü yapılıp ist rahatlayınca parali ben geçemiyom demem,geçen geçsin işim oraya mecbur değilse parasız yoldan devam ederim derim
    Buraya gelipte siyaset goygoyu yapanlar bize desinler ki bu adam gelecek ucuzlayacak herşey,gidip onun bayrağını asalım heryere
    Bunların organlarının kaç kuruş ettiğini ekmele çıkan yüzde 38de gördüm ben
    Görmemekte ısrar ediyorsanız yapacak birşey yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi en1gma -- 30 Nisan 2021; 15:9:18 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

F 35 f 16 dan sonra bize asrın ikinci kazigiydi kurtulduk abd nin izni olmadan kalkmayan uçaktan
    Bildiğim kadarıyla verilen paranın takibi için de abd hukuki nezninde girişimler yapılıyor
    Buradaki en önemli şey abd nin izni olmadan kalkmayn uçağın alınmamasıdır,s400 aktive edildiği an ondan uçakları iptal ettiler zaten
    Yap işlet devret modeli bizim gibi proje bitirmeme ve soyulma konusunda maharetli (bolu tüneli 890m $ belen geçidi facialardan dönülen Atatürk havalimanı vs) ülkeler için tek çare.bunu da dünya gazetesi açıl sezen yazdı,harf harf oku 30 senede bitmeyecek işin kaç senede kullanıma açıldığını,bunun ekonomiye katkısını
    Devlet yapsın kafası bu memlekette iflas edeli çok oldu,arlanmadıysaniz gelin adanaya vaat edilen ve enkaz halde bırakilanları sayayım,zararını hesaplayalım.
    Diyeceksin ki falanca gelsin girsin ihaleye ucuza yapsın.demek ki o falanca yok dünyada,olsa o gelir ucuzunu önerirdi zaten.
    Diyeceksin ki benim adamım gelecek hem iyi yönetecek hem projeleri hızla hayata geçirecek,yaz öyle bir adam varsa bizde tanışalım
    Ben paralı yolu kullanmıyorum,ama o yol benim parasız yolda önümü açıyor,çünkü orayı kullanan binlerce araç var.
    Yarın çanakkale köprüsü yapılıp ist rahatlayınca parali ben geçemiyom demem,geçen geçsin işim oraya mecbur değilse parasız yoldan devam ederim derim
    Buraya gelipte siyaset goygoyu yapanlar bize desinler ki bu adam gelecek ucuzlayacak herşey,gidip onun bayrağını asalım heryere
    Bunların organlarının kaç kuruş ettiğini ekmele çıkan yüzde 38de gördüm ben
    Görmemekte ısrar ediyorsanız yapacak birşey yok

Hocam merhabalar,

Öncelikle F35 konusunda madem ABD'nin izni olmadan kalkmayan uçaktı, niye alma girişiminde bulunuldu? Ayrıca NATO ülkesi olarak NATO'nun kuruluş amacı olan rakip ülkeden savunma sistemi almak ne derece doğru bir yaklaşımdı? NATO ile uyumsuzluk konusunda ısrarcı olmanın kazanımı nedir? S400'lere Rusya hiç bir şekilde müdahale edemez mi? Yani S400'ü Rusya'nın uygun bulmadığı bir şekilde kullandığımızda (Ki bu sistemin gerektiğinde bina vurmak için bile kullanılabileceği söylendi) o füzenin hedefini bırakıp bir NATO ülkesine yönelerek Türkiye'yi zor durumda bırakmayacağı ne malum? F35 ile benzer sakıncalar S400'de de var. F35 hiç değilse NATO uçağı.

Yap işlet devret konusuna gelince, duble yollar nasıl bitirildi? Ilgaz tüneli mesela, hiç bir şekilde YİD modeli değil ama bitirildi. Ücretsiz bir tünel. Bolu tüneli ile hemen hemen aynı uzunlukta Osmangazi tüneli YİD değil hatta ücretsiz bir tünel. Hemen bir kaç yüz metre sonra da Ertuğrulgazi tüneli var. İki büyük tünel ve YİD değil. Aynı şekilde YHT projesi de bir YİD değil. Yani mesele projenin bitirilebilmesi ise, yine AKP döneminde yapılmış ve bitirilmiş onlarca da proje sayabilirim. Asıl devlet soygununun YİD olduğunu görmüyorsanız ben size ne diyeyim. 10 liralık köprüyü bedava yaptır ama 13 yıl boyunca yılda 3 lira ödeyerek 39 liraya mal et. Bir de enflasyondan zarar görmesin diye dolara endeksle. Borcumuz hep baki kalsın.

Paralı yolun trafiği rahatlattığı bir gerçek. Avrasya tüneli çok güzel mesela. 3. Köprüyü de kullanıyorum zaman zaman. Ben yapılmasın demiyorum ama bir Tekirdağ - Eskişehir yolculuğumda arabamın yakıtı kadar da yol parası vermemem gerekir bunu anlatmak istiyorum. Ya da tek bir köprüden geçmek için tüm yolda yakacağım yakıt parasını bırakmamam gerekir.

Falan filan yani.

• Ben izmit tabelasını gördü mü kendi mi İstanbul' gelmiş sayıyorum. Ne kadar kalmış ki zaten.

Not: Ankaradan gelirken.

• Türkiye nin sorunu nato sistemiyle zaten.rusya s 400e müdahale etse(ki kontrolün bizde olduğu resmi olarak açıklandı) ne olacak?sana tehdit fransadan yunandan ve en başta abd den geliyor.
    S400 dediğiniz sistemle f 35 çok farklı şeyler
    Birisi ihtiyaç olduğunda hava sahanı kilitliyor
    Diğeri her motorunu çalıştırdığınızdan itibaren yüz binlerce dolar para yiyor,onu geçtim izin almak gerekiyor
    Neden girdik derseniz o dönemdeki dünya veya Türkiye ile şimdiki bir değil.şuan nato sizi açıkça tehdit ediyor,sizde buna karşı gerekli cevabı veriyorsunuz.
    Hisar U sistemi gelene kadar s400 lerle devam edersin,o devreye girince zaten ihtiyacın kalmaz.buarada s400ler hisar u ya da bir şekilde rezerv oluşturacaktır.
    En basitinden Çok sevilen necdet sezer ecevit döneminde milyonlarca dolar verip stinger füzesi almışsın abd den,adamdan izinsiz kapağını açamıyorsun,bunu halk tv sözcü de söylemezler yılmaz özdil uğur dündar da yazmaz da hani bilin diye anlatıyorum
    Yap işlet devret modeline gelince
    Bahsi geçen yolları tüneller vs mega proje dediğimiz kapsamda değil,ve yapıldıkları dönemdeki Türkiye(sıcak para) ile şimdiki Türkiye de bir değil.
    Evet bu köprüleri yolları vs devlet kendi de yapabilir,fakat maliyeti 20 yılda aynı kapıya çıkmasını geçtim(ki dolar kurunu hiç söylemiyorum)
    uzun süreceği ve bu süreçte senin para versen dahi gecemeyeceğin(çünkü iş bitmemiş oluyor) için korkunç bir görev zararını,aynı zamanda içeride dönen vurgunu rüşveti de tetikleyecektir
    Hızlı tren projeleri de durmuş vaziyette,ben olsam anında ihaleye çıkar yid ile işletmesini devrederim.3 sene içinde antalyadan batmana ankaradan malatyaya kadar her yerde hızlı treniniz olur.
    Belki 40 ödeyeceğinize 80 ödersiniz ama şu anki durumda olduğu üzere ağzınızı açıp havaya bakmazsınız.
    Unutmayın,
    En pahalı hizmet olmayan,veya geciken hizmettir.

• quote:

Türkiye nin sorunu nato sistemiyle zaten.rusya s 400e müdahale etse(ki kontrolün bizde olduğu resmi olarak açıklandı) ne olacak?sana tehdit fransadan yunandan ve en başta abd den geliyor.
    S400 dediğiniz sistemle f 35 çok farklı şeyler
    Birisi ihtiyaç olduğunda hava sahanı kilitliyor
    Diğeri her motorunu çalıştırdığınızdan itibaren yüz binlerce dolar para yiyor,onu geçtim izin almak gerekiyor
    Neden girdik derseniz o dönemdeki dünya veya Türkiye ile şimdiki bir değil.şuan nato sizi açıkça tehdit ediyor,sizde buna karşı gerekli cevabı veriyorsunuz.
    Hisar U sistemi gelene kadar s400 lerle devam edersin,o devreye girince zaten ihtiyacın kalmaz.buarada s400ler hisar u ya da bir şekilde rezerv oluşturacaktır.
    En basitinden Çok sevilen necdet sezer ecevit döneminde milyonlarca dolar verip stinger füzesi almışsın abd den,adamdan izinsiz kapağını açamıyorsun,bunu halk tv sözcü de söylemezler yılmaz özdil uğur dündar da yazmaz da hani bilin diye anlatıyorum
    Yap işlet devret modeline gelince
    Bahsi geçen yolları tüneller vs mega proje dediğimiz kapsamda değil,ve yapıldıkları dönemdeki Türkiye(sıcak para) ile şimdiki Türkiye de bir değil.
    Evet bu köprüleri yolları vs devlet kendi de yapabilir,fakat maliyeti 20 yılda aynı kapıya çıkmasını geçtim(ki dolar kurunu hiç söylemiyorum)
    uzun süreceği ve bu süreçte senin para versen dahi gecemeyeceğin(çünkü iş bitmemiş oluyor) için korkunç bir görev zararını,aynı zamanda içeride dönen vurgunu rüşveti de tetikleyecektir
    Hızlı tren projeleri de durmuş vaziyette,ben olsam anında ihaleye çıkar yid ile işletmesini devrederim.3 sene içinde antalyadan batmana ankaradan malatyaya kadar her yerde hızlı treniniz olur.
    Belki 40 ödeyeceğinize 80 ödersiniz ama şu anki durumda olduğu üzere ağzınızı açıp havaya bakmazsınız.
    Unutmayın,
    En pahalı hizmet olmayan,veya geciken hizmettir.

Hocam şimdi senin füzen kalktı, Rusya müdahale etti gitti senin füzen ticari bir yolcu uçağını vurdu. Hani kontrol bizde bile olsa sistemi yazan Ruslar için zor bir olay mı? İlla öyle fantezilere bakacaksak (Kontrolü bizde değil v.b) çok uçuk yerlere gider.

S400 kadar F35 de önemli bir unsur ve yerine alternatifiniz ne? Var mı o kadar iyi bir alternatifi? Herhangi bir savaş uçağı da durduğu yerde binlerce doları sömürecektir. Yani Eurofigher almanız bir şeyi değiştirmez. Ha F35 bana göre gereksiz pahalı bir unsur ama kurucu ülke olarak ilk kullanacak olmak gibi bir avantajımız da olacaktı.

Ülkenin bana göre NATO'ya zıt gitmemesi gerekir. NATO önemli bir dayanak. Yalnız kalkıp neden F35'e girdik o dönem farklıydı derseniz, ben de Necdet Sezer döneminde alınan Stinger için o dönemin şartları derim.

YİD'e gelince, lütfen bana savunmayın. 40 ödeyeceğiniz yere 600 ödeyerek yapılan bir sistem. Duble yollar nasıl bitirildiyse, YHT nasıl devam ediyorsa (TCDD'de çalışıyorum, YHT projeleri durmadı, aksine devam ettiğini biliyorum) bunlar da kendi imkanlarıyla yapılabilirdi. Yani YİD'in savunulacak bir tarafı yok bana göre.

• 1 kere kullandım. 20 dk da bir gişeyi ve fiyatları görünce yanımda akp yi ölümüne savunan akrabalarım omo yol yabdı lafını bir daha kullanamıyorlar artık. Meğer bin nasihate değermiş. Omo yol yabdı diyenleri aracınızla şöyle izmir çatalca yaptırın yeni yollardan. Sonrada seyredin cümbüşü

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • S400 havada yolcu uçağı vursa,rusların müdahale ettiği falan ortaya çıksa rezil olan ruslar ve savaş sanayileri olur.abd de sırtından milyar dolar kazanmak varken uçağı iptal etmez
    komutanın bizde olduğu zaten söylendi.
    uçak düşürme falan diyorsan onu abd bizim mühendislerimize yaptı unutmadan.
    İzinsiz uçmayan uçağa alternatif falan aranmaz
    Elindekiyle idare eder mmu gelene kadar siha filosunu güçlendirirsin,zaten jet modeli de geliyor.
    Şuanda bizim için iki açık tehdit var,biri yunan öteki de kuzey suriye
    Yunanın kıçında donu yok f 35 kaldıracak
    Kuzey suriyede koridor kurulamıyor bu yüzden de abd çekip gidecek
    Sonra ypg liler düşünsün:)
    Yid için dünya gazetesi açıl sezen yap işlet devret diye arat
    O rakamların sözcü ve şürekasına ait palavralar olduğunu görürsün
    Hedefler tutmuyor dediler,bakan çıktı rezil etti o gün bu gündür ağızlarına yol köprü almıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi en1gma -- 30 Nisan 2021; 23:33:45 >
  • "en1gma"

Adana da ki enkazlar nelerdir? Madem bunlar enkazdır. Bu enkazları memlekete kim sokmuştur? Memleketi zarara uğratanlar kimlerdir? Bilelim. Tarihimizi öğrenelim.

• cihanair kullanıcısına yanıt

Bir gün paran bittiğinde, cebine bağlanan hortumlar patladığında, “hıf hıf minim pirim viikin çik killinirdim mu itibini hork horrrk hıf hıf” gibisinden bitik aktroll tipi ağıtlar yaktığını da göreceğiz inşallah! Şimdilik sür sefasını…

• Ücretli yol kullanmam. Hayatımda geçmediğim halde binlercesi lira ödedim zaten. Arabaya vergi verip yoluna da vergi veriyorsam ben niye araba alayım?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: teteni

"en1gma"

Adana da ki enkazlar nelerdir? Madem bunlar enkazdır. Bu enkazları memlekete kim sokmuştur? Memleketi zarara uğratanlar kimlerdir? Bilelim. Tarihimizi öğrenelim.

Senin için parti önemli mi?önemliyse sözlü zamaninda da aytaç durak zamanında da chp zamanında da akp zamanında da adana havasını aldı.

Ama senin gibiler her buldukları fırsatta lafı siyasete getirdiler,sonuçta adana yine havasını alıyor sayenizde.

Sizin bir kolunuz da hatayda zaten.

Çamur çukur pislik yol yok yolak yok ana avrat düz gidiyorlar belediyeye ama gitsinler yarın sandığa alayı aynı partiye oy atar.

Adanaya söz verilenleri belediye veya devlet değil de özel sektör yapsaydı şimdiye dünya kentiydik

Zeydan karalardan umutluyduk ailecek ona oy verdik ama ondan da hayır çıkmayacak gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi en1gma -- 1 Mayıs 2021; 14:16:58 >
  • https://www.haberler.com/15-yasindaki-cocuga-3-yil-boyunca-cinsel-14102877-haberi//

bence konuyu uzatmaya gerek yok

hatta tartıştığınız bütün konuları bile kapatabilirsiniz

Böyle bir haberin olduğu yerde beni yollar köprüler zerre kadar ilgilendirmez

amerikaya posta koyan , ermenileri havadan bombalayan , libya ya , suriye ye müdahale gücünde olan devlet şu haberlere konu insan müsvettelerinin fişini neden çekmez ?

bunun bir nedeni olmalı

mantıklı bir nedeni

köprüler yollar beka falan tamamda

bu kadın cinayetleri , bu linkini paylaştığım tarzda haberler ...

hayırdır ?

işin siyasetlik bir kısmı yok

ecevite chp ye bağlanacak bir durumda yok

tüp kuyrukluk mevzuda yok

20 yıldır tek başına gelmiş geçmiş belki en kuvvetli iktidar

nedeni ne ?

bunların nedenini bulduktan sonra oturup bol bol 5 şeritli yol tartışabilirsiniz

öyle evet kem küm değil

sağından soluna her görüşten insan birlik olup ülkeyi yönetenlerden şu tarz her gün gelen haberlerin hesabını soramıyorsa kapat dükkanı

• şu haberlere konu insan müsvettelerinin fişini neden çekmez

Apoyu asmamak üzere abd den aldığınız,ve kalemi kırılmasına rağmen infaz etmek yerine yasa teklifi verip idamı kaldırdığınız için olabilir mi?

İdam cezası ile ilgili konuşmalara "eğitim şart" tarzında embesilce savunmalar yapanlar,karşı çıkanlar,kıyamet koparanlar kimler onları da yazsaydın?

• quote:

şu haberlere konu insan müsvettelerinin fişini neden çekmez

Apoyu asmamak üzere abd den aldığınız,ve kalemi kırılmasına rağmen infaz etmek yerine yasa teklifi verip idamı kaldırdığınız için olabilir mi?

İdam cezası ile ilgili konuşmalara "eğitim şart" tarzında embesilce savunmalar yapanlar,karşı çıkanlar,kıyamet koparanlar kimler onları da yazsaydın?

ben mi aldım ? hayırdır ?

nerden tanıyorsun beni

ofun hangi köyündensin ?

• ecevite chp ye bağlanacak bir durumda yok

Ecevite bağlanacak durum var,teroristbasi icin idamı kaldıran o.
    chp de alenen karşı idama.

Tek kelam et de bu arkadaşlara seni daha iyi tanırız,ugursuzun sapığın fişini çek yazmak kolay

Oflu değil adanalıyım,dobraligimdan anlamış olman gerekirdi

• quote:

ecevite chp ye bağlanacak bir durumda yok

Ecevite bağlanacak durum var,teroristbasi icin idamı kaldıran o.
    chp de alenen karşı idama.

Tek kelam et de bu arkadaşlara seni daha iyi tanırız,ugursuzun sapığın fişini çek yazmak kolay

Oflu değil adanalıyım,dobraligimdan anlamış olman gerekirdi

adanaspor

nerden bağladın konuyu yine siyasete

biz ne konuşuyoruz bu ne konuşuyor

ecevit hadi asmadı diyelim

sana bu itleri dışarıda sal diye vasiyetmi verdi

sanane la ecevitten

ne yazıyoruz ne yazıyor

sıcakmı çarptı

koydum bloğu geçtim

başka kapıya

• Herif yalanları alt alta düzgün bir Türkçeyle sıralamış, milleti keriz zannediyor. 1940 1950 lerde mi zannediyorsun lan kendini ne versen yiyecekler. Senin kendine saygın kalmamış yalanı mubah görüyorsun, bu duruma arapça takiyye diyorlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ecevit hadi asmadı diyelim (bunu bile "lütfen" söylüyor)
    Fişini çekin deyince chp istemiyor dedim,döndü hapse atın demeye başladı:)

Baktı Cevap yazamıyor ucu kendi mahallesine dokunuyor anında blok, bizim memleket bu tiplerle dolu işte :)

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.