Şimdi Ara

Bugün Kuzey Marmara Otoyolunu kullandım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
155
Cevap
1
Favori
7.415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bolu dan İstanbul geliyorduk ailecek. İzmit doğu dan sonra baktım trafik yoğunlaşmaya başladı. Ulan en fazla 2 paket sigara parası vereceğim dedim (içmem) kendi kendime ve yeni yola daldım.

4 şerit yol, araba yağ gibi akıyor. 128km ye sabitledim. Tüneller hariç hiç frene basmadan kurtköyden çıktım. Ne makasçısı var, ne sellektörcüsü, ne 70km ile zart diye sollamaya çıkan kamyoncusu, ne insanın zihnini yoran tedirgin eden yoğunluk var.

Kimse pahalı demesin. Dediğim gibi kurtköye 39+6tl mi ne para ödedim. Zaten ucuz olsa yukarıda saydığım konforu bulamazsınız. Tek sıkıntısı fazla gişe var.

Edit: Fiyat düzeltme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ESER14 -- 28 Nisan 2021; 22:1:34 >

• İroni niyeti ile girdim, konu sahibinin mesajını okuyorum ne zaman bombayı patlatacak diye beklerken ''sigaraya vereceğiniz parayı yola verin'' mesajı geldi.

Kuzey Marmara otoyolu dahil bütün yeni yapılan otoyollar ''feci şekilde pahalı'' ben kullanamadıktan sonra dünyanın en iyi yolu olsa ne yazar (sigara kullanmıyorum bu arada o nedenle sigaraya vereceğim parayı otoyola veremedim)

İzmir -İstanbul otoyolunda ilerlerken arkadaşlarım sakın kullanma demesine rağmen ''ne kadar pahalı olabilir ki'' diyerek Akhisar'dan otoyola girdim 160 KM sonra Susurluk'tan çıktım ve tam 81 TL ödedim.

Kimse kusura bakmasın böyle soygun olmaz yazık günah yahu. Bursa Kuzey'den girip 15 dk'lık Gemlik yolu için 22,50 TL ödüyoruz vallahi günahtır.

İzmit'ten Kurtköy'e gitmek epey fazla mesefeymis. Bir gün de İzmit'ten Atatürk Havalimanı ya da Çatalca'ya git bakalim.

O zaman kaç paket sigara (içmediğin) parası veriyorsun, yeniden yazarsın AkBilader.

Ulaşım Hakkıni devlet sağlamalı, insan eğitimini de, trafik kurallarının denetimini de devlet sağlamalı. Bunları günlük hayatta standart donanım almak için hem dünya para odettirip hem de buraya mi yazıyorsunuz, partinizi övmek için.

Bu gidişle Yakında Exclusive Vatandaşlık çıkar, deneyimlerinizi burada yazarsınız. Bir sosyal hizmet aldım ya da bir adalet sağlıyorlar ultra hızlı off off, hem de 1 ev parasına... Gerçi Doğru ya yabancilar ev alınca ....

Arkadaşın yolu düşerse ankara niğde otoyoluna girsin bir yanlışlıkla da 2 paket sigara mı alıyor büyük rakı mı alıyor görsün. Yeni yolların maşallahı var. Arabadan fazla yakıyorlar. Gerçi konu sahibi arkadaşın yaptığı bir bakıma doğru. En azından geçtiği yola para vermiş. Biz geçmeden veriyoruz.

Bu yolları halka değil, ‘vatandaşa’ yaptılar zaten. Burjuva yolu bunlar. Parası olan yardıra yardıra seyahat etsin, rahat etsin, halkla uğraşmasın diye. Mercedes makam arabalarıyla en sol şeritten 200 le gidebilsinler diye. Fiyat politikası da o yüzden bu şekilde. Biz kullanmayalım diye pahalı zaten. Halk kullanmaya başlasa rahatsız olur bu vatandaşlar.

Hocam merhabalar,

Öncelikle F35 konusunda madem ABD'nin izni olmadan kalkmayan uçaktı, niye alma girişiminde bulunuldu? Ayrıca NATO ülkesi olarak NATO'nun kuruluş amacı olan rakip ülkeden savunma sistemi almak ne derece doğru bir yaklaşımdı? NATO ile uyumsuzluk konusunda ısrarcı olmanın kazanımı nedir? S400'lere Rusya hiç bir şekilde müdahale edemez mi? Yani S400'ü Rusya'nın uygun bulmadığı bir şekilde kullandığımızda (Ki bu sistemin gerektiğinde bina vurmak için bile kullanılabileceği söylendi) o füzenin hedefini bırakıp bir NATO ülkesine yönelerek Türkiye'yi zor durumda bırakmayacağı ne malum? F35 ile benzer sakıncalar S400'de de var. F35 hiç değilse NATO uçağı.

Yap işlet devret konusuna gelince, duble yollar nasıl bitirildi? Ilgaz tüneli mesela, hiç bir şekilde YİD modeli değil ama bitirildi. Ücretsiz bir tünel. Bolu tüneli ile hemen hemen aynı uzunlukta Osmangazi tüneli YİD değil hatta ücretsiz bir tünel. Hemen bir kaç yüz metre sonra da Ertuğrulgazi tüneli var. İki büyük tünel ve YİD değil. Aynı şekilde YHT projesi de bir YİD değil. Yani mesele projenin bitirilebilmesi ise, yine AKP döneminde yapılmış ve bitirilmiş onlarca da proje sayabilirim. Asıl devlet soygununun YİD olduğunu görmüyorsanız ben size ne diyeyim. 10 liralık köprüyü bedava yaptır ama 13 yıl boyunca yılda 3 lira ödeyerek 39 liraya mal et. Bir de enflasyondan zarar görmesin diye dolara endeksle. Borcumuz hep baki kalsın.

Paralı yolun trafiği rahatlattığı bir gerçek. Avrasya tüneli çok güzel mesela. 3. Köprüyü de kullanıyorum zaman zaman. Ben yapılmasın demiyorum ama bir Tekirdağ - Eskişehir yolculuğumda arabamın yakıtı kadar da yol parası vermemem gerekir bunu anlatmak istiyorum. Ya da tek bir köprüden geçmek için tüm yolda yakacağım yakıt parasını bırakmamam gerekir.

Falan filan yani.

• Boş olması normal yapılaşma yok. zamanında ikitelli basın ekspress yolu da bomboştu ayağını gazdan çekmiyordun hatırlayan bilir. şimdi yandekse bak sürekli kırmızı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TIGERSHARK -- 28 Nisan 2021; 22:12:8 >
  • Ben de dün İzmir'den gelirken köprü dahil tamamen yeni yolu kullandım. Konforlu, yollar kaymak ama çok para.

Bursa Özdilek avm civarından geçerken yol çalışması vardı ve 45 dk trafik çilesi çektik. Hem o kadar para ver hem de trafik çilesi çek.

Parasına göre kıyaslarsan böyle bir saçmalık olmaması gerekiyor. Bursa yönüne neredeyse 6-7 km kuyruk vardı.

• Acele işim yoksa normal yolu kullanırım
    Trafik durumu ağır değilse yine normal yolu kullanırım
    Bu yeni acılan daha çok tatilci gurbetçi ve taşımacılık açısından iyi oldu
  • en1gma kullanıcısına yanıt
    Cepte parası olan hız yapmayı seven kesim için. Fazla yük sarıp hiç kantar ve radarın olmadığı için giden Tır ve kamyonlar, dur kalkla daha çok yakan direk otobüsler.
  • Teknode kullanıcısına yanıt

Bizde şirketten 6 kişi mercedes vito ile günü birlik pendik-izmir yaptık. Şöförümüz arabayı resmen ağlattı. 140km den aşağı düşmediği gibi 180km (araç bu hızda limitli) ile uzun süre gittik. Navigasyon 172 gösteriyordu. Köprü dahil tahmini git gel 1000 küsür tl yazdı. Bu hıza rağmen ceza gelmediğini söyledi. Yani yolda radar yok.

Şöförün yanında oturdum. Araçta rüzgar asistanı diye bişey var. 2-3 defa devreye girdi. Göstergede uyarılar patlıyor. Adeta arabayı tokatlayıp yola sokuyor. Merso ya bu yolda hayran kaldım.

• para kısmına girmeden yeşil yollar daha konforlu ve aracı yormuyor..

mavi yollarda herşey var stres trafik maganda

kullandığınız yolu sürekli kullanıyorum İstanbul ordu arası..

• ESER14 kullanıcısına yanıt
    Geçen ankara istikametinde kandıra sapağını kaçırınca bir sonraki marmara yeni ücretli yol gişesinden girdim kandira girişine 3-4 dakika sürmedi 140 ile gittim o arada çıktığım gişede cezayı yazmış iki gişe arası 140 km hız diye 300 lira ceza geldi
  • İroni niyeti ile girdim, konu sahibinin mesajını okuyorum ne zaman bombayı patlatacak diye beklerken ''sigaraya vereceğiniz parayı yola verin'' mesajı geldi.

Kuzey Marmara otoyolu dahil bütün yeni yapılan otoyollar ''feci şekilde pahalı'' ben kullanamadıktan sonra dünyanın en iyi yolu olsa ne yazar (sigara kullanmıyorum bu arada o nedenle sigaraya vereceğim parayı otoyola veremedim)

İzmir -İstanbul otoyolunda ilerlerken arkadaşlarım sakın kullanma demesine rağmen ''ne kadar pahalı olabilir ki'' diyerek Akhisar'dan otoyola girdim 160 KM sonra Susurluk'tan çıktım ve tam 81 TL ödedim.

Kimse kusura bakmasın böyle soygun olmaz yazık günah yahu. Bursa Kuzey'den girip 15 dk'lık Gemlik yolu için 22,50 TL ödüyoruz vallahi günahtır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mithrandir24 -- 29 Nisan 2021; 12:47:17 >
  • Cumhuru reis sen misin
  • İzmit'ten Kurtköy'e gitmek epey fazla mesefeymis. Bir gün de İzmit'ten Atatürk Havalimanı ya da Çatalca'ya git bakalim.

O zaman kaç paket sigara (içmediğin) parası veriyorsun, yeniden yazarsın AkBilader.

Ulaşım Hakkıni devlet sağlamalı, insan eğitimini de, trafik kurallarının denetimini de devlet sağlamalı. Bunları günlük hayatta standart donanım almak için hem dünya para odettirip hem de buraya mi yazıyorsunuz, partinizi övmek için.

Bu gidişle Yakında Exclusive Vatandaşlık çıkar, deneyimlerinizi burada yazarsınız. Bir sosyal hizmet aldım ya da bir adalet sağlıyorlar ultra hızlı off off, hem de 1 ev parasına... Gerçi Doğru ya yabancilar ev alınca ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi codeThoreau -- 29 Nisan 2021; 3:18:26 >
  • O taraflarda işim olmaz da cok pahali aga
  • Gerçekten çok güzel yollar bomboş yolda bas basa bildiğin kadar baya keyifli oluyor.
  • Arkadaşın yolu düşerse ankara niğde otoyoluna girsin bir yanlışlıkla da 2 paket sigara mı alıyor büyük rakı mı alıyor görsün. Yeni yolların maşallahı var. Arabadan fazla yakıyorlar. Gerçi konu sahibi arkadaşın yaptığı bir bakıma doğru. En azından geçtiği yola para vermiş. Biz geçmeden veriyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scherzz -- 29 Nisan 2021; 4:20:48 >
  • mithrandir24 kullanıcısına yanıt
    Gittiğiniz yolun kmsi 50 kuruşa gelmiş oluyor ama yinede pahalı olduğu gerçeğini değiştirmiyor:/
  • Haftada 2-3 kez kullanıyorum
    Şahsen benim işimi büyük oranda kolaylaştırdı
    Bana faydası varda genel olarak ülkeye faydası varmı ? Kaç liraya mal olacakken kaça mal oldu ? Yeşil ile alakalı sıkıntı oldumu ?
    Bunlar hakkında bilgim yok
  • ESER14 kullanıcısına yanıt

Paralı yolda radar yok fakat ilk otoyol bittiğinde bursa çevre yoluna giriyorsunuz malum. İşte orada hem gezici, hem sabit radar var. Oralar sıkıntı sadece.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mhmmd.239

Cepte parası olan hız yapmayı seven kesim için. Fazla yük sarıp hiç kantar ve radarın olmadığı için giden Tır ve kamyonlar, dur kalkla daha çok yakan direk otobüsler.

Zamanla eds ler radarlar iner yola merak etme:)

Mevcut yol kaldırmıyordu trafiği iyi bir alternatif oldu.

Yüzde 50 ucuzlasa keşke ama hedefler tutuyormuş zam bile gelir aliminyum

• en1gma kullanıcısına yanıt
    Parası ucuzlamaz borcu bitmeden 10 yıl devam böyle hafif hafif zamda olur. Sonra ise zamlar durur nerdeyse. Anca bize uygun gelmeye başlar.
  • mithrandir24 kullanıcısına yanıt

Kesinlikle katılıyorum İzmir - İstanbul otoyolu bana yada ne yazıkki benim bütçeme !! hitap etmiyor. İzmirliyim yakın zamanda aracımla istanbula gitmem gerekti, git gel otoyol ücreti çooook saçma ve mantıksız bir rakam olduğu için eski yoldan sabah erken saatte yola çıkarak bomboş gittim.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.