Şimdi Ara

Bugün evleniyorum....Edit: Boşandım [:D] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
168
Cevap
13
Favori
16.237
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sebebini çok açıkladım şimdi tekrar yazmayım ama maddi açılar değildi. 9 yıllık beraberlikten sonra da yaşanacak çok şey var ama 9 yıl süresince birbirimizin değiştiğini göremedik belki de... Benim mesajları okursan baştan soruna daha doyurucu cevap bulabilirsin.
    Benimki başımdan geçen bir tecrübeyi sizlerle paylaşmak.Her ilişki farklıdır her ilişki kendi içinde farklı gelişir. İlişkiyi uzun tutmak ikinizin elinde. Ama önemli olan insanın kendini sevip kendine saygısı olması.
  • portakal kullanıcısına yanıt
    Peki hocam evlenmeden önce tanımanın yolları nedlerdir sizce? Fedakarlık beklemek mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Flying Dutchman

quote:

Orijinalden alıntı: portakal

quote:

Orijinalden alıntı: cezaalp

Bu kadar zaman birlikteymişsiniz, neden boşandınız?
    Genç birinin merakı kusura bakmayın

Ya aslında aynı soru çok soruldu uzun uzun da yazdım ama kısaca yazayım madem genç biri

İkimiz de bu uzun süre sonra değişmişiz,birbirimize olan sevgimiz bitmiş ve evlendikten sonra ileriye yönelik (çocuk,ev vs.) planları kurmak gelmedi içimizden... İki mutsuz ama evli arkadaş olmaktansa iki boşanmış mutlu ama farklı yönlere sapan insan olarak yollarımızı ayırdık...

o kadar çok boşanma varki artık ve çoğu da bu şekilde kısa süren evlilikler. Sanırım modern zamanda insanlar birbirine katlanamaz hale geldi.

Öncelikle şuan psikoloji okuyorum. Tek sorunum Latince kelimeleri bilmiyorum ama konsepti biliyorum. Birleşik Krallık'ta sağolsun arkadaşlar bana epey yardım etti de öğrendik.

Olaya gelince, insanların büyük sorunları azaldıkça insanlar kafayı küçük sorunlara takmaya başlıyor (Kısaca sorunsuz, mükemmel bir hayat insanın sonunu getirir). Bu özellikle global çapta bir sorun (Gelişmiş ülkelerde öncelik). Bunun bir çok sebebi var tabi.

Örneğin; çocukken şımartılması, hiç bir sorun ile karşılaşmaması olsa bile bunu ebeveynlerin çözmesi. Buda insanların sorunsuz ve lüks içinde büyümesine sebep oluyor (tabi demek istediğim kendimizi sorunlara boğmak değil). Ama büyük bir soruna denk gelince sonuç intihara kadar gidebiliyor.

Burdaki abimize sıra gelince; öncelikle genelde önerilen evlenme yaşı 25'tir (ortalama). Abimiz ise 30'u geçmiş (birde 9 yıllık ilişki var). Yaş geçtikçe bazı şeylere tahamül azılıyor. Bir de hayatın artık yerleşmesi ve evlenilse dahi bunların değiştirilmek istenmemesi 30'dan sonra yapılan evliliklerin genelde başarısız olmasına sebep olmakta.

• Abi peki şöyle düşündün mü artık ona senden başkası dokunacak senin olmuş birisine başkası bakacak nasıl bir duygu, ben kız arkadaşımla bile bir şeyler yaşamışken şuan terk edildiğim için çok kötü hissediyorum kendimi ona başkası dokunacak koklayacak öpecek diye, evlilikte daha zor olmaz mı bunları düşünmek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ButtHead

Abi peki şöyle düşündün mü artık ona senden başkası dokunacak senin olmuş birisine başkası bakacak nasıl bir duygu, ben kız arkadaşımla bile bir şeyler yaşamışken şuan terk edildiğim için çok kötü hissediyorum kendimi ona başkası dokunacak koklayacak öpecek diye, evlilikte daha zor olmaz mı bunları düşünmek

Bana da başkası dokunacak başkası bakacak azıcık da o düşünsün

Kardeşim böyle bir düşünceye girersen zaten içinde bulunduğun durumdan çıkamazsın.Elbette kötü bir his ama sanki bizler fazla abartıyoruz bu duyguyu. Biriyle birlikte olunca,evlenince vs. ömür boyu onun kullanım hakkını almıyoruz bu gerçeği kabul etmemiz lazım. Bazı şeyleri yaşamadan bilmek güç.( Elbette ayrılınca görürsün demek istemiyorum ,ayrılmayın mümkün olduğunca elbette )

• quote:

Orijinalden alıntı: hgwxx/7

Peki hocam evlenmeden önce tanımanın yolları nedlerdir sizce? Fedakarlık beklemek mi?

Tanıma süreci bitmiyor işte. Çünkü insanın değişimi bitmiyor. Bu işin bence bir matematiği de yok.Sen kendini sev,kendine saygı duy,düzgün bir insan olmaya çalış,kendini geliştir...Böylece hayattan ve karşındaki insandan ne beklediğini bilirsin ona göre de bir ilişkideki yolunuzu beraber çizersiniz. Yaşayarak göreceksin.Her ilişkinin dinamiği de farklı.
    Nacizane görüşlerim
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunusesss

dua et çocuk olmadı hocam. ve dua et özgürsün. yoksa hem ekonomik hem psikolojik olarak ömür boyu bu işin ceremesini çekerdin. çocukta çekerdi.

küçük yaşta boşanmış bir ailenin çocuğu olarak yeni evlilere söylüyorum. emin olana kadar çocuk yapmayın. anneniz babanız üsteleyecek sürekli neden çocuk yap diye. bekleyin 2-3 sene birbirinizi tanıyın emin olun ondan sonra yaparsınız çocuğunuzu.

2-3 sene ile de olmuyor. Annem ve babam evlendikten 6 sene sonra doğmuşum ben. Bi 6 sene sonra ise yani ben 6 yaşında iken ayrıldılar. Ayrılıklardan en çok çocuklar etkileniyor. Sonradan annem başka biriyle evlendi şu an yurt dışında. Babam başka biriyle evlendi falan. Ben de büyüdüm farklı bir yerde yaşıyorum artık bi önemi yok. Ama 6 yaşında iken hayat çok zor oluyor. Etrafımda, akrabalarda falan da ayrılık gördüm ben. Artık nasıl evlenirim hiç bilmiyorum. Karşı değilim ama sıcak da bakıyorum diyemem.

• quote:

Orijinalden alıntı: bericdondarrion

solcu değilim, metalciyim

En sevdigin grup?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ButtHead

Abi peki şöyle düşündün mü artık ona senden başkası dokunacak senin olmuş birisine başkası bakacak nasıl bir duygu, ben kız arkadaşımla bile bir şeyler yaşamışken şuan terk edildiğim için çok kötü hissediyorum kendimi ona başkası dokunacak koklayacak öpecek diye, evlilikte daha zor olmaz mı bunları düşünmek

Bana da başkası dokunacak başkası bakacak azıcık da o düşünsün

Kardeşim böyle bir düşünceye girersen zaten içinde bulunduğun durumdan çıkamazsın.Elbette kötü bir his ama sanki bizler fazla abartıyoruz bu duyguyu. Biriyle birlikte olunca,evlenince vs. ömür boyu onun kullanım hakkını almıyoruz bu gerçeği kabul etmemiz lazım. Bazı şeyleri yaşamadan bilmek güç.( Elbette ayrılınca görürsün demek istemiyorum ,ayrılmayın mümkün olduğunca elbette )

Düşüncenize bayıldım hocam helal olsun tebrik ederim

• peki bardağı taşıran son damla nasıl oldu? Bir de evlendiniz gayet mutlu mesutsunuz aynı evde yaşıyorsunuz nasıl karar verdiniz sevginin heyecanın bittiğine akşam haberlerini izlerken içinizden biri çıkıp dobra dobra konuşmadı ya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Angaralı_06

Nasıl becerdin abi nasıl altından kalktın bu sıkıntının. Sevgilimle ayrılalı tam bi sene oldu ama hala aklıma geldikçe beynim yanıyo

Bak güzel kardeşim,
    Elbette aklına gelecek benim de zaman zaman aklıma geliyor ama paylaştığımız anları düşününce hoş bir anı olarak aklıma geliyor.
    Kendini sevmen lazım.Belki de doğru zamanda doğru yerde olduğunuz için birlikte oldunuz.Şu an yolda ikinci defa yüzüne bakmadığın biriyle de güzel bir birlikteliğin olabilirdi veya olabilir. Hayat gerçekten kısa ve herkesin sadece bir elmanın diğer yarısı olarak tanımlayacağı sadece tek kişi yok hayatta.
    Sen kendi başına bir bireysin ve hayat yolculuğunda birlikte olacağın bir sürü arkadaşın,dostun,sevgilin olacak. İnan hayatımız geçip gidenin ardından yas tutmak için çok kısa. Bak yaz da geliyor arkadaşlarınla gez,dolaş,eğlen,yüz,dans et,dağa çık,kitap oku vs.
    Sen kendine yetebildiğin sürece seni mutlu edecek birileri mutlaka olacak. Başkasının varlığıyla mutlu olacak kadar çaresiz hissetme kendini...Hayat çok kısa

" Başkasının varlığıyla mutlu olacak kadar çaresiz hissetme kendini" gerçekten çok doğru ve güzel bir söz ...

• quote:

Orijinalden alıntı: Lene

Haklısın ama Bilmiyorum ya ...İçim rahat etmesi lazım Anlatabiliyormuyum...Aşırı derece Kıskançlıkta var ...Bir Türlü istediğim Dizayn'da birini bulamadım...

Bakir arıyorsun da sen bakir misin? Senin içinin rahat etmesi lazımsa onunda etmesi lazım. Anlatabiliyor muyum...

• Şu başlığı ne zaman görsem bi gülme alıyor :D

• portakal kullanıcısına yanıt
    istemeye istemeye bosanmissin gibi bir his var. Zamanla eski esime olan kizginligimda kayboldu demissin. Bu da garip.

Valla 9 yillik iliski ve sonunda evlilik olan bir iliskiyi ne yapar ne eder yoluna sokardim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Yazmayı_Severim

Şu başlığı ne zaman görsem bi gülme alıyor :D

Bizimi kopartıyosun anlamadım ki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lopster -- 4 Mart 2017; 1:36:16 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hgwxx/7

Tanıma süreci bitmiyor işte. Çünkü insanın değişimi bitmiyor. Bu işin bence bir matematiği de yok.Sen kendini sev,kendine saygı duy,düzgün bir insan olmaya çalış,kendini geliştir...Böylece hayattan ve karşındaki insandan ne beklediğini bilirsin ona göre de bir ilişkideki yolunuzu beraber çizersiniz. Yaşayarak göreceksin.Her ilişkinin dinamiği de farklı.
    Nacizane görüşlerim

Kendini tanimak ve ne istedigini anlamak. Iste dogru kisiyi secebilmenin bas sarti. Çok dogru bir tespit tebrik ediyorum.

Inandigi hayati yasamayan kisi arzu ettigi dogru insani bulamayacaktir. Cunku yasadigi yanlis hayatin sonucunda biriyle tanisacak ve birlikte olacaktir.

• Gelene hosgel, gidene bosver. Hayat bir kiza takilip omur tuketecek kadar uzun degil, cesit iyidir arkadaslar.

• yazık olmuş
    neyse artık hakkınızda hayırlısı olsun
    sevgili olmak ile evli olmak ne kadar farklı hiç değilse bunu öğrenmiş oldun :)
    eskilerin çoğu birbirini hiç görmeden evlenmişler ve işin ilginci çok büyük kısmı ayrılmamışlar
    şimdilerde ise yıllarca sevgili olarak yaşıyorlar ,her konuda anlaştıklarını görüp evleniyorlar ama çoğu 2 yılı doldurmadan ayrılıyor

gerçi bunda en büyük etken kadınlardan kaynaklanıyor ,eskiden kadınlar çok çilekeşti ve aklına kolay kolay boşanmak gelmezdi ve zaten kendi anne babası dahi eve dönmenin namus meselesi olduğunu görmesi nedeniyle ,kadınlar cesaret edemezdi
  • quote:

Orijinalden alıntı: geng

Gelene hosgel, gidene bosver. Hayat bir kiza takilip omur tuketecek kadar uzun degil, cesit iyidir arkadaslar.

Gariban tesellisi. 10 tane 10krş da 1 lira, 2 tane 50krş da 1 lira. Asıl hayat, gereğinden fazla insanı tanımaya çalışacak kadar uzun değil.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.