Şimdi Ara

BU YAPILAN GASP DEĞİLDE NEDİR? (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
1
Favori
3.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Metin*

quote:

Orijinalden alıntı: sicakyuz

quote:

yemisler seni 155 i arayip aracinin cezasniodeyp cikablrdn 80 lira haricinde hatali park cezasi zatn arac ceklmedn hazrlniyr adrese postalaniyor..otoparki ise arabni almaya gttgnde oduyrsn..79.99 bile olsa vermzler 80 liralk makbuzu alip parani verip araci aliyorsn bi 77 lirada 15gune evine geliyr bu arada park gorevlileri bizzat cekice ispiyonlayp arac cektiriyrlr bipigine

Yahu bizi neden kimse "ispiyon"lanıyor?
    Hem de "piçliğine"?

Sokakları ahır niyetine kullanmadığım için olabilir mi?

vlla hocam k.bakma heryer ispark heryer..adliye ici hastane onleri resmi daire onleri biz arac alirken zatn bi ton vergi otoyollara koprulere zatn para oduyoruz..5lira 3lira nedr kardesm sakin deme hocam..pendk marmara devlet hastanesi cevresii full ispark..acil hastan var felan inip gdiyn hastanye bi geliyrsn araba yok..sokaga parketmcksek ner3ye parkedelm siteler zatn yabanci araba almiyr ee nereye parkedicz illa hergn parami verelm kan emicilere

sende kusura bakma
    ben arabam ile bir yere gittiğimde kafam rahat etsin istiyorum ve 3-5tl verip yer bulabilmek ve aracımı parketmek istiyorum
    eger ispark olmasa gittiğiniz hic bir yerde park yeri bulamazsınız sokak sokak park yeri bulurusnuz buldugunuz yere koyarkende hoooooppp hemşerim oraya araç gelicek çek arabayı ile karşılaşırsınız. ortalama 50bi tl ver araba al 5tl yakıt ver rahat etmeye calış ve bu muameleyi gor. bi 3 tlde isparka verip keyfime bakarım. adam var sadece pazar gunu aracını kulanıyor geliyor işlek bir yere cekiyor arabayı hadi yer bul. ispark geldi rahatladık.

konuyu açan kendi ağzı ile soylemiş. parkettiği yerin yanında ispark varmış. ya sizin gibi 5 tl vermek istemedi yada evin yakınında yer yoktu oraya park etti ve 5 tl yüzünden 80tl ceza yedi. peki o kadr kisi oraya park etmezken o isparka 5 tl verirken bu arkadaşın hiçmi kusuru yoktu?

o park yasak olan yerde araç oldugu icin ya baska birisi sıkıntı cekse ? bi düzen vardır düzen bizim ciin yapılır. sizin işinize gelmeyen benim işime gelir bunu bilemezsiniz düzene yasalara uymak zorundayız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JQKER -- 8 Ocak 2014; 21:42:50 >

• Istedikleri 80 TL park cezasi degil. Cekisi parasi (polis vakfina)+otopark parasi.

Park cezasi zaten sonradan eve geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

Istedikleri 80 TL park cezasi degil. Cekisi parasi (polis vakfina)+otopark parasi.

konuya bunu yazarak baslamıyor. ilk mesajı okuyun. duygu somurusune kadar gidilmiş. polis ne bilsin senin bebeğini ?
    benimde iki cocugum var benimde acil işlerim var lakin bu bana öncelik tanırmı ? senin cocugunu engeliyorsam ne olucak?
    benim işin bu kısmındayım. hata yapana ceza verilsin. o para devlete gider yok ayakkabı kutusuna gider tartışalım.
    butun gun araba kulanan biri olarak yasak yere park eden ters yonden gelen (heleki taksi ve dolmuslar) gozume ters gorunuyor
    ne cabuk unutuldu tuhaf araba parketmeleri yuzunden itfayelerin giremediği sokakları ? o evi yanan ne olacak o evde cocugu olan ?
    hem istiyoruz her işimizi arabamızla yapalım hem istiyoruz ispark olmasın yinede yer bulalım hem istiyoruz yasak yere cekelim ceza yiyelim ama odemden arabamızı alalım hem istiyoruz vs vs.. peki bunu istemeyenler yokmu ? misal ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: joker-38

quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

Istedikleri 80 TL park cezasi degil. Cekisi parasi (polis vakfina)+otopark parasi.

konuya bunu yazarak baslamıyor. ilk mesajı okuyun. duygu somurusune kadar gidilmiş. polis ne bilsin senin bebeğini ?
    benimde iki cocugum var benimde acil işlerim var lakin bu bana öncelik tanırmı ? senin cocugunu engeliyorsam ne olucak?
    benim işin bu kısmındayım. hata yapana ceza verilsin. o para devlete gider yok ayakkabı kutusuna gider tartışalım.
    butun gun araba kulanan biri olarak yasak yere park eden ters yonden gelen (heleki taksi ve dolmuslar) gozume ters gorunuyor
    ne cabuk unutuldu tuhaf araba parketmeleri yuzunden itfayelerin giremediği sokakları ? o evi yanan ne olacak o evde cocugu olan ?
    hem istiyoruz her işimizi arabamızla yapalım hem istiyoruz ispark olmasın yinede yer bulalım hem istiyoruz yasak yere cekelim ceza yiyelim ama odemden arabamızı alalım hem istiyoruz vs vs.. peki bunu istemeyenler yokmu ? misal ben.

Arkadasin tepkisi zaten odenen paralara ya da kendisine neden ceza verildigne degil. Cekici parasini odemeden arabasinin otoparktan cikmasina izin vermediklerine.
    Ben o sekilde anladim.

Edit: Park konusunda benim fikrim sudur oncesinde de yazdim. Yanlis parkeden cezasini yesin ama arac yolu engellemiyorsa cekilmesin.
    Cekildikten sonra da zorla para tahsilati yapilmasin, faturalar eve gonderilsin. Medeni ulkelerde bu sekilde olur devletin adamlari sizin kisisel malinizi rehin almaz.
    Tabiiki hatali davranan kural ihlali yapan cezayi haketmistir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hemican -- 8 Ocak 2014; 22:08:00 >

• BU KONUDAN ŞUNU ÇIKARDIM ;

1 - Dh üyeleri cepleri daima dolu gezer.
    2 - Dh üyeleri asla ve asla hayatlarında park yasağı olan yere park etmemişlerdir
    3 - Kurallara harfiyen uyarlar
    4 - Başları ağrısa ambulans çağırırlar
    5 - Konu sahibiniğn yerinde olsalar demek başlarını eğip "tamam kardeşim" deyip giderler ki zaten cepleri her daim dolu olduğu için konu sahibinin durumuna düşmezler onlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ..NeyzeN..

quote:

Orijinalden alıntı: SuperSantorelli

para,para'dır

Kesinlikle İnanin bir kurusu bile kucumsemem.

Hocam boğmak yerine fabrikada sicak çimento ile yakmak daha mantikli

Evlerine ateşler düşsün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

quote:

Orijinalden alıntı: ..NeyzeN..

quote:

Orijinalden alıntı: SuperSantorelli

para,para'dır

Kesinlikle İnanin bir kurusu bile kucumsemem.

Hocam boğmak yerine fabrikada sicak çimento ile yakmak daha mantikli

Evlerine ateşler düşsün.

Bencede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ..NeyzeN.. -- 8 Ocak 2014; 22:51:03 >

• geçmiş olsun onu bunu bırakın da orda kaç araba daha vardı? bu çekiciler çektikçe para kazanıyor ondan her gördüğü aracı çekiyor birde sahibi uzaktaysa affetmiyorlar bir sürü araba park etmiş çekecek başka araba bulamadın mı? ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: joker-38

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sicakyuz

quote:

yemisler seni 155 i arayip aracinin cezasniodeyp cikablrdn 80 lira haricinde hatali park cezasi zatn arac ceklmedn hazrlniyr adrese postalaniyor..otoparki ise arabni almaya gttgnde oduyrsn..79.99 bile olsa vermzler 80 liralk makbuzu alip parani verip araci aliyorsn bi 77 lirada 15gune evine geliyr bu arada park gorevlileri bizzat cekice ispiyonlayp arac cektiriyrlr bipigine

Yahu bizi neden kimse "ispiyon"lanıyor?
    Hem de "piçliğine"?

Sokakları ahır niyetine kullanmadığım için olabilir mi?

vlla hocam k.bakma heryer ispark heryer..adliye ici hastane onleri resmi daire onleri biz arac alirken zatn bi ton vergi otoyollara koprulere zatn para oduyoruz..5lira 3lira nedr kardesm sakin deme hocam..pendk marmara devlet hastanesi cevresii full ispark..acil hastan var felan inip gdiyn hastanye bi geliyrsn araba yok..sokaga parketmcksek ner3ye parkedelm siteler zatn yabanci araba almiyr ee nereye parkedicz illa hergn parami verelm kan emicilere

sende kusura bakma
    ben arabam ile bir yere gittiğimde kafam rahat etsin istiyorum ve 3-5tl verip yer bulabilmek ve aracımı parketmek istiyorum
    eger ispark olmasa gittiğiniz hic bir yerde park yeri bulamazsınız sokak sokak park yeri bulurusnuz buldugunuz yere koyarkende hoooooppp hemşerim oraya araç gelicek çek arabayı ile karşılaşırsınız. ortalama 50bi tl ver araba al 5tl yakıt ver rahat etmeye calış ve bu muameleyi gor. bi 3 tlde isparka verip keyfime bakarım. adam var sadece pazar gunu aracını kulanıyor geliyor işlek bir yere cekiyor arabayı hadi yer bul. ispark geldi rahatladık.

konuyu açan kendi ağzı ile soylemiş. parkettiği yerin yanında ispark varmış. ya sizin gibi 5 tl vermek istemedi yada evin yakınında yer yoktu oraya park etti ve 5 tl yüzünden 80tl ceza yedi. peki o kadr kisi oraya park etmezken o isparka 5 tl verirken bu arkadaşın hiçmi kusuru yoktu?

o park yasak olan yerde araç oldugu icin ya baska birisi sıkıntı cekse ? bi düzen vardır düzen bizim ciin yapılır. sizin işinize gelmeyen benim işime gelir bunu bilemezsiniz düzene yasalara uymak zorundayız.

duzen icin 5 lira sart yani oyle mi? senc3 adliye onu ve hastane onlerinin ispark olmasi normal mi yani?

• Ben 2 ocak sabahi kirmizi isik olmayan yerde polisten "defter yeni verildi bitmesi lazim" yorumuyla kirmizi isik cezasi yedim ilk yapragi bana kesti o yuzden ben onemsemiyorum bile artik hepsinin yuzunun astari yirtilmis.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Mentalist

quote:

Orijinalden alıntı: SonNn_

Eger gercekten saglik yonunden acil durum varsa ambulans cagirirsin. Yok illa ben cici arabami istiyorum diyorsan bir deponun 200 liraya doldugu bu donemde 80 liracagi da yaninda bulundurursun bu kadar basit.

Ne kadar saçma yazmışsın, ama bir elin yağda bir elin balda yaşıyorsun kanımca.

bu devirde araban varsa sen de bir elin yağda bi elin balda yaşıyorsun . arabasız vatandaştan bahsetmiyoruz burada. doğru dürüst okursan yorumlarımı ne demek istediğimi anlarsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RpLax

quote:

Eger gercekten saglik yonunden acil durum varsa ambulans cagirirsin. Yok illa ben cici arabami istiyorum diyorsan bir deponun 200 liraya doldugu bu donemde 80 liracagi da yaninda bulundurursun bu kadar basit.

Bu ülke de her hastalığa ambulans gitmiyor. Türkiye'de yaşıyorsun bunu bilsen iyi olur..

bilmediğimi nereden çıkardın . baktın ambulans gelmiyor taksiye binersin.
  • İŞTE BUNLAR HEP FAKİRLİK HELİKOPTERİM VAR RAHATIM

• Ceza yememek için sende parkını adam gibi yap

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Bu ülke de her hastalığa ambulans gitmiyor. Türkiye'de yaşıyorsun bunu bilsen iyi olur..

Kardeşim adam cebimde param yok diyor sen taksiden bahsediyorsun. Adam zor dönemde yakalanmış olabilir ve cebinde para var yada yok kimseyi ilgilendirmez.

Ambulans olayına gelince. Yıllarca sağlık sektöründe çalıştım. Hasta ölmeden yada aradan 20 dk geçmeden ambulans gelmiyor kardeşim. Bu kadar basit. Birde merkezi bir yerdeysen durum vahim.

Bu ülkenin her açıdan fersah fersah yol alması gerekiyor ve mümkünse önce insanlıktan.

• Gurur duyuyorum bu forumda olmaktan. Herkes evliya...Hayatında hiç hatalı park yapmamış millet.

Ben Tokat'ta çalışıyorum. Neredeyse her yerde park yasağı var. Çarşı içinde. Ama ceza kesen yok. Zaten şimdi o park yasağını kaldırıp 3 liradan başlayan ücret tahsil eden görevliler koydu Belediye.

Ömrümde ilk defa burada aracımı çektiler. Eşim 7 aylık hamileydi. Ben de daha şehrin acemisi...Ceza yemiyeyim diye ara yola park ettim. Gayet de geniş...Meğer Vali Hazretleri köşküne çıkan o yolda araç görmeye dayanamazmış. Polis mahçup oldu ve beni ekip aracıyla gönderdi. Fakat konu sahibi gibi ben de o parayı neden verdiğimin mantıklı bir açıklamasına sahip değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: N'DexteR

quote:

quote:

quote:

Kardeşim adam cebimde param yok diyor sen taksiden bahsediyorsun. Adam zor dönemde yakalanmış olabilir ve cebinde para var yada yok kimseyi ilgilendirmez.

Ambulans olayına gelince. Yıllarca sağlık sektöründe çalıştım. Hasta ölmeden yada aradan 20 dk geçmeden ambulans gelmiyor kardeşim. Bu kadar basit. Birde merkezi bir yerdeysen durum vahim.

Bu ülkenin her açıdan fersah fersah yol alması gerekiyor ve mümkünse önce insanlıktan.

Şimdi sadece o cümlemi gördün değil mi bu konudaki diğer 2 yorumumu okumadın aferin.
    beni anlayacak birisini arıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SonNn_ -- 9 Ocak 2014; 0:08:43 >

• Park yeri en az Trafik kadar sorunlu ülkemizde maalesef.
  • quote:

Kısa,öz ve net cevap.Yok kontrol için ambulans aranmazmış,yok şu,bu...geçiniz.Acilde çalışanlara sorun millet açgözlülükte sınır tanımıyor.İlaca,reçeteye para vermemek için hasta numarasına yatıp ambulans çağıranlar dolu.Adamın midesi bozuluyor,direkt 122 ye sarılıyor.Ambulansı geçtim komşu,arkadaş bunların araçları yok mu ? Taksi denen bir kavram var,bunlar ne güne duruyor ? Arabaya da bu kadar bağımlı olunmaz.

Ha durumum kötü,param yok diyorsan borç veya yardım isteyecek bir arkadaşın,komşun yoksa kabahati kendinde aramak lazım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: N'DexteR

quote:

quote:

quote:

Şimdi sadece o cümlemi gördün değil mi bu konudaki diğer 2 yorumumu okumadın aferin.
    beni anlayacak birisini arıyorum

Ben haklı yada haksız aramıyorum. Dilkatimi çekti yorumun ve yanlış fikre sahip olduğun bir konuda aydınlatmak istedim. Hayatınız umarım ambulansa kalacak şekilde bir durumda kalmassınız. Çünkü o ambulans vaktinde orada olmayacak.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.