Şimdi Ara

BU YAPILAN GASP DEĞİLDE NEDİR? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
174
Cevap
1
Favori
3.785
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracım hiç çekilmedi, ama çekilmesi kötü bir duygudur eminim..
    Belki mecburdum, belki bilmiyordum.. Bas cezayı git.. Günümü mahvetmek zorunda mısın?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya arkadaslar cevap yazmadan bari konu sahibinin ne dedigin okuyun. Adam benim aracimi neden cektiler demis mi? Dememis.

Adamin derdi, sen benim arabama nasil el koyarsin. Ki hakli. Bu hastanede hastayi rehin tutmak gibi bir sey. Hani eskiden cikardi haberleri parayai odeyemedigi icin taburcu olamiyor diye ayni sey.
    Dedigim gibi medeni ulkelerde bu olmaz. Hasta hastaneden cikar fatura eve gelir. Odeyemezse o sorunu mahkeme cozer

Ne demek parayi ode arabani otoparktan cikartmiyorum.
  • İnsanlıklarinin Mesajlarını alıntı yapmaya değmeyecek seviyede olanlar için tekrar yazıyorum. Aracı park ettiğim yer trafiği aksatmayan hatta 15cm bitişiğindeki hiç yer kalmamış ışpark bölgesindeki araçlar kadar yol üstünde dahi olmayan ve o ışpark sarı çizgilerinin bittiği bölge.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lip Gallagher

Herkes mi karşı çıkmış konu sahibine ya ?

"80 TL bulundur bi zahmet"
    "Sen de park etmeseydin o zaman"
    vs...

Kafayı mı sıyırdınız yahu ? Ne kadar itici yorumlar. Bir gün başınıza gelirse görürsünüz arkadaşın ne demek istediğini...

Bu ülkede devlet, halkının arkasında olmaktan ziyade, her fırsatta halkını karşısına alıyor.

olayı yine devlete getirdiniz helal olsun. yanlış park edilen bir araca çarpsanız devleti yine suçlar mısınız? kurallara uymak gerekli. o zaman radar cezalarında da devlet suçlu. sonuçta acelesi var radar yiyenin.
  • Saçmalık çekici ücreti. Park cezasına ekle tutarı gönder cezayı.

Hiç hoş olmayan yorumlar var üzüldüm.

Allah kimsenin başına vermesin böyle dert
  • bi gün önce 80 liraya değişecek bilya dediler akşam üstüydü tamam yarın yapalım dedim gittim yapıldı bi hesap çıktı 180 lira yanımda 140 lira var ulan 40 lira yok işte deseydiniz de bende ona göre ayarlasaydım kendimi neyse abi 180 diyince yanımda 140 cıkınca utandım dedim böyle yanımda yok bunu sonra versek dedim adam benden bugün getirmemi istedi ki bende 1 yıldır sürekli o servisi kullanırım sürekli oraya giderim ulan 40 lirayıda 1 2 hafta sonra al zaten buji değişecek önümüzdeki hafta .. neyse kabul etmedi 40 lira eksik olunca bende gittim ananem den borç aldım gittim 40 lirayı verdim aynı gün içerisinde .. ama o 180 cıkışmayınca birde o para da benim değildi zaten bi acayip oldum üzüldüm moralim 0 landı utandım bide üstüne gittim ananemden borç istemek zorunda kaldım .. kısacası seni anlıyorum gerçekten zor bir durum ama ben bizi bu duruma düşüren ayakkabı kutularıyla benim benzin paramı çalanlara lanet ediyorum allah biliyor ne hissettiğimi umarım diğer tarafta hesabı sorulur ..
  • Normalde trafik akışını engellmiyor, hastane etrafında ve ukome tarafından acil ulaşım yolu tabir edilen yollar üzerinde değilse araç çekemiyorlar ama kanun dinleyen yok... Adam araçları çekmek için olmayan yerde trafik yaratıyor sırf o 80 Tl hatırına, ha acil ulaşım yolu, hastane etrafında park yasak dedim ya aslında onuda unutun bir çoğunun üzerinde artık İSPARK var
  • Belki dörtlüleri açıp gitseydiniz olay bu seviyeye ulaşmazdı.
  • Yapılanlarda gaspa benzer 1 durum gören varmı?Otoparktan çekilse olabilir.....Ülkemizdeki trafik sorununda hatalı parkın yeri çok...
    1976 dan beri araç kullanırım...Bir kere aracım çekilmedi.....
  • bunun adi resmi ve yasal gasp. basima geldi sikayetci oldum ve hakkimi helal etmiyorum. dedim.

• Koyun olsak bu kadar eziyet çekmezdik

• POLİS BİLMEMNE YARDIMLAŞMA VAKFI batsın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SonNn_

Eger gercekten saglik yonunden acil durum varsa ambulans cagirirsin. Yok illa ben cici arabami istiyorum diyorsan bir deponun 200 liraya doldugu bu donemde 80 liracagi da yaninda bulundurursun bu kadar basit.

Bu ülke de her hastalığa ambulans gitmiyor. Türkiye'de yaşıyorsun bunu bilsen iyi olur..
  • Hasta babamı hava alanına götürdüm hemen indim dörtlüleri yakıp babamı kapıdan bırakıp hemen döndüğümde aracım çekilmişti. ya arkadaş bi anons geç hadi onu yapmadın iki dakikada nasıl aldın aracı. işimi bırakıp zor bela gitmiştim. ne mi oldu en az yarım saat aracı aradım. sonra çekci masrafı,otopark masrafı,trafik cezası, ve son olarak ceza puanı yedim, Tekrar hatırlayıca o anı yeniden yaşadım. Tekrardan hakkım haram olsun..
  • Dindar gozukupte ayakkabı kutulari ile işler yapilan insanlar yüksek mevkilerdeyken, hukuk devleti olmamızı beklemek saçma, particilik yapmaya gerek yok, baştan sona her isim gecicidir Aslolan Turkiyedir, gitmesi gerekenleri sandikta belli etmeliyiz, ceza almasi gerekenleri ise mahkemede cezasini vermeliyizde bakalim inşallah bu gözler o gunleride görür

• Geçen hafta cebimde 10 TL ile haftayı geçirdim. Sonuna kadar haklısın.

• quote:

Orijinalden alıntı: expert****or

Yapılanlarda gaspa benzer 1 durum gören varmı?Otoparktan çekilse olabilir.....Ülkemizdeki trafik sorununda hatalı parkın yeri çok...
    1976 dan beri araç kullanırım...Bir kere aracım çekilmedi.....

Adam cekici parasini odemezsen senin arabani otoparktan cikartmana musade etmem diyor. Aracini parayi odeyene kadar rehin aliyor. Elinde mahkeme karari, icra, haciz karari vs. olmadan. Bu kisim bence gasp a girer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sicakyuz

quote:

Orijinalden alıntı: Metin*

yemisler seni 155 i arayip aracinin cezasniodeyp cikablrdn 80 lira haricinde hatali park cezasi zatn arac ceklmedn hazrlniyr adrese postalaniyor..otoparki ise arabni almaya gttgnde oduyrsn..79.99 bile olsa vermzler 80 liralk makbuzu alip parani verip araci aliyorsn bi 77 lirada 15gune evine geliyr bu arada park gorevlileri bizzat cekice ispiyonlayp arac cektiriyrlr bipigine

Yahu bizi neden kimse "ispiyon"lanıyor?
    Hem de "piçliğine"?

Sokakları ahır niyetine kullanmadığım için olabilir mi?

vlla hocam k.bakma heryer ispark heryer..adliye ici hastane onleri resmi daire onleri biz arac alirken zatn bi ton vergi otoyollara koprulere zatn para oduyoruz..5lira 3lira nedr kardesm sakin deme hocam..pendk marmara devlet hastanesi cevresii full ispark..acil hastan var felan inip gdiyn hastanye bi geliyrsn araba yok..sokaga parketmcksek ner3ye parkedelm siteler zatn yabanci araba almiyr ee nereye parkedicz illa hergn parami verelm kan emicilere

• Belediyecilikten, şehir bölge planlamadan bi haber insanların yönettiği yerde sanki adım başı otopark var da biz bırakmıyoruz. Bir bakın şu minibüs caddesine de öyle konuşun. İnsanlar arabalarını bırakacak mecburen ama nereye? Yola bırakıyorlar hem trafik tıkanıyor 2 şerit 1 e düştüğü için hem de araç çekilir mi diye geriliyorlar

• Hocam yaptıkları resmi bir olay ambulans kullanabilirsiniz.Ama cezayı gerçekten bir anda istemeleri saçma üstünüzde olamyabilir hastaneye diye giderekn cüzdanı almadan gittiniz diyelim ne olucak bunu düşünmeli en azından ya ceza için ödeme süresi vermeleri ya da belli bir kısmını mesela kapora tarzı 10tl öde diğerinin bankdan öde ya da araç vergisi ile birlikte öde olmalı.Bu arada geçmiş olsun.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.