Şimdi Ara

BU STOP GRUBU TASARIMINI KİM BAŞLATTI, NEDEN ÖNÜNE GEÇİLEMİYOR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
1.463
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Artık iyice yaygınlaşan şu <___> tasarımın aslı astarı ne bilen var mı?

Firma sahipleri çok gizli bir toplantıda 'hepimiz aynı stobu yapalım, güzel olan daha fazla satmasın, pastadan hepimiz pay alalım' mı diyorlar nedir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bence güzel görünüyor

• Hocam ilk kim kullanmıştır bilmiyorum fakat uzun süredir kullanıp gelenekselleştiren marka Skoda'dır gözlemlerim doğrultusunda.

• Güzel duruyor açıkcası, hem markalar birbirlerinin tasarımlarından etkilenebilir bu ilk değil.

Focus 1 i hatırlayın üçgen ön farlar, arka yukarıdaki stopları sonradan kullanmayan marka kalmadı.

Bu işler böyle beğenmesen bile bi 5-10 sene daha c formlu farlara bakacaksın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zevkler ve renkler tabii ki tartışılmaz, ya sev ya nefret et ilişkisi azımsanmayacak kadar fazla bu sektörde.

Ama bizim bilmediğimiz bir şeyler olması lazım. Dışlanma korkusu da olabilir. Aman moda akımına uyalım ki demode damgası yemeyelim.

Bilmiyorum kesin bişeyler dönüyor.

• en baştaki Volvo
  • A180 ve octavıa dışındakiler güzel.
  • En çok volvoya yakışmış

• NİGHTROD kullanıcısına yanıt
    demek ki pejo toplantıya katılmamış....

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Bencede oradaki s60 pek digerlerine benzemiyor. Lakin egea ninkin tasarimi ayni insignia.
    O yuvarlak olanlar da baydi gercekten. Vag basli basina cok sattigindan ister istemez gozumuz hemen alisiyor. Ustune a180 ve eski 1 kasada eklenince iyice gina geldi

• İçlerinde en berbatı A Class ve Octavia.

• kocaballi kullanıcısına yanıt
    O da önden Mercedes serilerine (farın üstünden akan led) benziyor direk ama hangisi hangisine benziyor bilmiyorum, ilk çıkış tarihlerini araştırcak gücüm yok :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Neiss

Bencede oradaki s60 pek digerlerine benzemiyor. Lakin egea ninkin tasarimi ayni insignia.
    O yuvarlak olanlar da baydi gercekten. Vag basli basina cok sattigindan ister istemez gozumuz hemen alisiyor. Ustune a180 ve eski 1 kasada eklenince iyice gina geldi

Hocam o s90

• Led lambaların çıkışı ile başladı. Firmalar bu led lambaları nasıl güzel kullanırız dediği zaman gördüğün tablo ortadaki.
  • Bu tipi Skoda eskiden beri kullanıyor ve Rapid Spaceback ile Octavia'ya çok yakışıyor bu stoplar ki siyah maskeli versiyonu daha da güzel.
  • LED lambalarının tasarımını bir hattat ustası veya bir kara kalem ressamının yaptığını varsayarsak ortaya sonsuz sayıda değişik hat çıkacakken otomobil tasarımcılarının bu kadar dar bir pencereden bakması size de garip gelmiyor mu? Yani iyi veya kötüyü sorgulamıyorum. (resimde s90 ve civic efsane güzel bana göre)

İnsan ister istemez bunun altında yatan nedenin bu kadar basit bir açıklaması olmasın istiyor içten içe :)

Bana göre güncel ledler arasında en heyecan verici olanı Merso Cls Coupe;
    Bana dünyanın en etkili tasarım hikayesine sahip yavrusu Chevrolet İmpala'yı hatırlatıyor; (isteyen olursa yazabilirim tasarım hikayesini, tüyleri diken diken eder)

Bütün bunlardan sonra insan soruyor, why so same? diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NİGHTROD -- 12 Ağustos 2016; 14:51:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: NİGHTROD

LED lambalarının tasarımını bir hattat ustası veya bir kara kalem ressamının yaptığını varsayarsak ortaya sonsuz sayıda değişik hat çıkacakken otomobil tasarımcılarının bu kadar dar bir pencereden bakması size de garip gelmiyor mu? Yani iyi veya kötüyü sorgulamıyorum. (resimde s90 ve civic efsane güzel bana göre)

İnsan ister istemez bunun altında yatan nedenin bu kadar basit bir açıklaması olmasın istiyor içten içe :)

Bana göre güncel ledler arasında en heyecan verici olanı Merso Cls Coupe;
    Bana dünyanın en etkili tasarım hikayesine sahip yavrusu Chevrolet İmpala'yı hatırlatıyor; (isteyen olursa yazabilirim tasarım hikayesini, tüyleri diken diken eder)

Bütün bunlardan sonra insan soruyor, why so same? diye.

Zor olmayacaksa yazarmısınız.

• C tipi stop skodanın karektrristik özeliğidir. Octavia ve superb'nin stop tasarımı yıllardır boyle. Diğer firmalar yeni başladı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ayhani -- 12 Ağustos 2016; 15:05:21 >
  • Bence stop gurubu dizaynı furyasından çok daha ölümcül rezillik taşıyan, o kokpite vidaladıkları çin malı tablet furyasıdır.

İlk kimin aklına geldiyse allah evlerine ateşler salsın.

İster ön göğsün üstüne vidalanan ister yeni renaultlardaki gibi komple hiç arabının iç dizaynına uydurulmadan kokpite gömülenler olsun alayı rezil.

Nerde o aracın iç dizaynındaki bütünlüğü bozamadan kokpite entegre edilen leziz ekranlar.

• ozbayram kullanıcısına yanıt
    Zevkle.

Ben bir de bu hikayeyi Erkan Can'ın sesinden dinledim. (yıllar öncesinden bir dizi sahnesiydi, bulursam koyarım buraya)

Dünya Savaşı sırasında Amerikalı mühendis bir subay Japon bir kızla tanışıyor. O kıza çok aşık oluyor. Savaş bittikten sonra ailesini de alıp Japonya'ya kızı istemeye gidiyorlar. Ama Japon'lar gurur meselesi yaptıkları için kızı Amerikalıya vermiyorlar. Yıllar sonra Amerikalı bir araba tasarlıyor. Bu arabanın ön tarafı klasik Amerikan muscle otomobilleri gibi farlara sahipken arka tarafında değişik bir şey dönüyor. Evet adam japon kızına o kadar aşık ki aracın arka stoplarını ve parçalı spoiler'larını o'nun gözüne ve kaşına benzetiyor. Japon insanının çekik göz ve kaşı aracın arkasına yansıyıveriyor. İnsanlar yıllarca tasarım harikası bir chevroletin arkasına baktıklarını zannederken aslında japon bir kızın yüzüne bakıyorlar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.