Şimdi Ara

Bu siteye güveneyim mi? acil! bir bakınız

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
40.073
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Da gördüğüm outlet urunlerden almak istedim. Ürünü görüp almak istedim. Sitede adres net değildi. Müşteri hizmetlerine , siteye guvenemedigimi beni biraz ikna etmeleri gerektigini soyledim. Birsey konusamadi. adresi söylerlerse gidip bakarak almak istediğimi söyledim. Adrese gisersem daha pahalı olacağını söyledi. Gidip adreste bakicam. Eve gelip sipariş edicem o zaman dedim . Bana sadece siparişleri onayla dendi. Adresi bilmiyorum dedi. Boyle kritik bilgiyi bilmiyorsunuz da neyi biliyorsunuz dedim. Haklisiniz ögreneyim dedi. Kesinlikle dönüş bekliyorum dedim. Arayazsam da mesaj atarım dedi. Bekledim dönüş olmadı. Yarın kampanyanın son günü , bottan almak istiyordum. Sizce güvenilir mi? Not : ben aradigimda ulasamiyorum siparişi onaylamak için onlar arıyorlar. Adres desen net değil. Sitede maslak outlet güvencesiyle yazıyor sanki çok güvenilir bilinen birseymis gibi..

Yorumlarınız beyler ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musty81 -- 4 Aralık 2014; 3:38:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• açmayın beyler hesap adama gitti
  • başka biyerden alırımdım ben olsam yemenmi ettin ordan almaya adını ilk defa duydum

• SONUC : guvenemedim ve almadim. Zaten dönüş yapmadılar. Muhtemelen çakmasını satıyorlardı.

• Sitede ssl yok, adres yok ben olsam almam bunun yerine bir sürü indirim sitesi var.Trendyol,markafoni,limango vs.
  • ben daha önce bir bot almıstım. 199 TL 'ye.. gelen bot çakma geldi ve 1 hafta adama ulasamadık. en sonunda bilişimden bir tanıdıgımız vasitasiyla kişinin cep telefonuna ulastik. sonrasinda ise botlari geri gonderip paramizi aldik. telefonlari acmiyorlar... ki telefonlari sahte.. aldıgınız ürünler çakmadır. normalinde 40-50 tllik ürünlerdir. Şİkayet var sitesindeki şikayetim:

https://www.sikayetvar.com/maslakoutletcom-iade-icin-kimseye-ulasamiyoruz

Daha sonra bana sahte mail geliyor:

Dolandırıcılık böyle birşey .... Alanlara geçmiş olsun. Benim kim oldugumu bilmiyorlar böyle bir mail atıyorlar. İşleri zor..

Sent: Thursday, April 23, 2015 4:28 PM
    To: ersin_elmas@hotmail.com
    Subject: İçerik Kaldırma Uyarısı
    Marka: Maslak Outlet – maslakoutlet.com
    Konu: İçerik Kaldırma Uyarısı
    Yer Sağlayıcı Site: sikayetvar.com
    Üye Bilgileri: ERSİN ELMAS
    İlgili İçerik: https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2963167/maslakoutletcom-iade-icin-kimseye-ulasamiyoruz

Sayın ERSİN ELMAS,

Maslak Outlet Firması için 13 Ocak 2015 tarihinde sikayetvar.com sitesinde yayınlanan yazınız incelenmiştir. Gerekli incelemeler yapılmış olup içeriğiniz ile ilgili suç unsurları tespit edilmiştir.

İçeriğin site yönetimi tarafından kaldırılması talep edilmiş ancak yaptığımız görüşmelerde Sikayetvar.com, kendisinin tüketici şikayetlerinin dile getirilmesi konusunda “ortam sağlayıcı” fonksiyonu taşıdığını, yazılan içeriklerden üye’lerin sorumlu olduğunu, her üyenin “ŞİKAYETVAR BİREYSEL ÜYELİK VE GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ” ‘ni kabul ettiğini ve bu sözleşme gereğince site üyelerinin bu sorumluluğu kabul ettiğini belirtmiştir. Sözleşmede yer alan bölüm aşağıda belirtilmiştir.

ÜYELİK VE SİSTEMİN KULLANIMI İLE İLGİLİ HÜKÜMLER
    Madde 3.4. ÜYE, kullanımından kaynaklanan herhangi bir hukuki talebin, her türlü hukuk ve ceza davasının muhatabı ve tek sorumlusudur. ÜYE yazdığı veya yorumladığı şikayetlerden dolayı herhangi bir gerçek veya tüzel kişinin şöhretine, ticari itibarına, markasına, şan ve şerefine ve diğer tüm kişilik haklarına tecavüz etmeyeceğini, haksız rekabete yol açacak ibare ve ifadeleri kullanmayacağını aksi halde üçüncü şahısların taleplerinden doğabilecek zarar, ziyan, masraf ve diğer her türlü talepten ve her türlü davadan doğrudan kendisinin sorumlu olacağını, ŞİKAYET VAR’ın bu konuda herhangibir sorumluluğunun olmadığını, ŞİKAYET VAR’ın bir zarara uğraması durumunda bu zararları ŞİKAYET VAR’ın ilk talebinde ödeyeceğini, ŞİKAYET VAR’a talepte bulunan tarafla sulh olması için tam yetki verdiğini, mahkeme masrafları, avukatlık ücretleri, sulh masrafları gibi tüm masrafları da ŞİKAYET VAR’ın ilk talebinde ödeyeceğini gayrikabilirücu kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.
    Sözleşmenin tamamı için :https://www.sikayetvar.com/home/sozlesme_metin/

İlgili sitede yer alan şikayet incelendiğinde 14.01.2011 tarihinde yürürlüğe giren 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu 56-57. Maddeleri ve Türk Ceza Kanunu 267. Ve 271. Maddeleri gereğince suç unsurları tespit edilmiş olup şikayetinizi 3 (üç) gün içerisinde kaldırmadığınız takdirde hakkınızda “Asılsız şikayette bulunmak”, “Suç Uydurmak”, “Yanlış – Yanlıtıcı Bilgiler vererek Markayı Kötüleme” nedenleri ile savcılığa suç duyurusunda bulunulacak ve içeriğin kaldırılması talep edilecektir.

İlgili içeriklerin belirtilen süre içerisinde kaldırılmadığı takdirde tarafınıza maddi ve manevi tazminat davası açılacağını belirtmek isteriz.

Saygılarımla,

Av. Coşgun Şen
    Hukuk Departmanı

-----

Maslak Outlet - Size Özel Fırsatlar
    web: maslakoutlet.com
    mail: info@maslakoutlet.com

• quote:

Orijinalden alıntı: ersinelmas

ben daha önce bir bot almıstım. 199 TL 'ye.. gelen bot çakma geldi ve 1 hafta adama ulasamadık. en sonunda bilişimden bir tanıdıgımız vasitasiyla kişinin cep telefonuna ulastik. sonrasinda ise botlari geri gonderip paramizi aldik. telefonlari acmiyorlar... ki telefonlari sahte.. aldıgınız ürünler çakmadır. normalinde 40-50 tllik ürünlerdir. Şİkayet var sitesindeki şikayetim:

https://www.sikayetvar.com/maslakoutletcom-iade-icin-kimseye-ulasamiyoruz

Daha sonra bana sahte mail geliyor:

Dolandırıcılık böyle birşey .... Alanlara geçmiş olsun. Benim kim oldugumu bilmiyorlar böyle bir mail atıyorlar. İşleri zor..

Sent: Thursday, April 23, 2015 4:28 PM
    To: ersin_elmas@hotmail.com
    Subject: İçerik Kaldırma Uyarısı
    Marka: Maslak Outlet – maslakoutlet.com
    Konu: İçerik Kaldırma Uyarısı
    Yer Sağlayıcı Site: sikayetvar.com
    Üye Bilgileri: ERSİN ELMAS
    İlgili İçerik: https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/2963167/maslakoutletcom-iade-icin-kimseye-ulasamiyoruz

Sayın ERSİN ELMAS,

Maslak Outlet Firması için 13 Ocak 2015 tarihinde sikayetvar.com sitesinde yayınlanan yazınız incelenmiştir. Gerekli incelemeler yapılmış olup içeriğiniz ile ilgili suç unsurları tespit edilmiştir.

İçeriğin site yönetimi tarafından kaldırılması talep edilmiş ancak yaptığımız görüşmelerde Sikayetvar.com, kendisinin tüketici şikayetlerinin dile getirilmesi konusunda “ortam sağlayıcı” fonksiyonu taşıdığını, yazılan içeriklerden üye’lerin sorumlu olduğunu, her üyenin “ŞİKAYETVAR BİREYSEL ÜYELİK VE GİZLİLİK SÖZLEŞMESİ” ‘ni kabul ettiğini ve bu sözleşme gereğince site üyelerinin bu sorumluluğu kabul ettiğini belirtmiştir. Sözleşmede yer alan bölüm aşağıda belirtilmiştir.

ÜYELİK VE SİSTEMİN KULLANIMI İLE İLGİLİ HÜKÜMLER
    Madde 3.4. ÜYE, kullanımından kaynaklanan herhangi bir hukuki talebin, her türlü hukuk ve ceza davasının muhatabı ve tek sorumlusudur. ÜYE yazdığı veya yorumladığı şikayetlerden dolayı herhangi bir gerçek veya tüzel kişinin şöhretine, ticari itibarına, markasına, şan ve şerefine ve diğer tüm kişilik haklarına tecavüz etmeyeceğini, haksız rekabete yol açacak ibare ve ifadeleri kullanmayacağını aksi halde üçüncü şahısların taleplerinden doğabilecek zarar, ziyan, masraf ve diğer her türlü talepten ve her türlü davadan doğrudan kendisinin sorumlu olacağını, ŞİKAYET VAR’ın bu konuda herhangibir sorumluluğunun olmadığını, ŞİKAYET VAR’ın bir zarara uğraması durumunda bu zararları ŞİKAYET VAR’ın ilk talebinde ödeyeceğini, ŞİKAYET VAR’a talepte bulunan tarafla sulh olması için tam yetki verdiğini, mahkeme masrafları, avukatlık ücretleri, sulh masrafları gibi tüm masrafları da ŞİKAYET VAR’ın ilk talebinde ödeyeceğini gayrikabilirücu kabul, beyan ve taahhüt etmektedir.
    Sözleşmenin tamamı için :https://www.sikayetvar.com/home/sozlesme_metin/

İlgili sitede yer alan şikayet incelendiğinde 14.01.2011 tarihinde yürürlüğe giren 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu 56-57. Maddeleri ve Türk Ceza Kanunu 267. Ve 271. Maddeleri gereğince suç unsurları tespit edilmiş olup şikayetinizi 3 (üç) gün içerisinde kaldırmadığınız takdirde hakkınızda “Asılsız şikayette bulunmak”, “Suç Uydurmak”, “Yanlış – Yanlıtıcı Bilgiler vererek Markayı Kötüleme” nedenleri ile savcılığa suç duyurusunda bulunulacak ve içeriğin kaldırılması talep edilecektir.

İlgili içeriklerin belirtilen süre içerisinde kaldırılmadığı takdirde tarafınıza maddi ve manevi tazminat davası açılacağını belirtmek isteriz.

Saygılarımla,

Av. Coşgun Şen
    Hukuk Departmanı

-----

Maslak Outlet - Size Özel Fırsatlar
    web: maslakoutlet.com
    mail: info@maslakoutlet.com

Bunlara Ulaşabileceğimiz bir cep numarası varmı acaba ?

• ?

• G7* kullanıcısına yanıt
    Kardeş bulaşma paranı başka yerde harca. Adamlar kimliği özellikle gizlemiş saklanmışlar orda ben 1 hafta boyunca takip ettim inceledim zamanında
  • musty81 kullanıcısına yanıt
    Bana ulasabilecegim bir numara lazım. yukarda okadar yazan ersin elmas a pm ve mail atmama rağmen bir cvp vermedi.oda fake herhalde

• G7* kullanıcısına yanıt
    merhaba yıllar sonra bugün ilk defa sayfaya giriş yaptım. mesajınızı gördüm özel mesajınızı da gördüm. açıkcası ben başka bir mağdurun arkadaşıyım. Bugun bir mail geldi ve şikayet var 'dan görmüşler. hala alışveriş yapan var ve site hala faaliyette.
    güvenilir bilindik sitelerden alışveriş yapın arkadaşlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.