Şimdi Ara

Bu seferde klima kompresöründen yakıtlı motor :D

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu adamlar eline ne geçirirse motora çeviriyor.

Yüksek bilgi ve tecrübe isteyen bir konu bence.. helal olsun

https://www.youtube.com/watch?v=SxqyfB83tSo&feature=youtu.be

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Komutlardaki DH Tüp den yüklersen videoyu direk pencere açılır...

Görsel olarak çok ilgi çekici ama eksoz emme gibi temel özellikleri sağlayamadıları için performans çok kötü olsa gerek. Yoksa 3 pistonlu bu tip bir motor ilk çekmede hoplamalı...

Ayrıca içi görülsün diye şeffaf kapak kullanıyor ama akrilik makrilik plastikşi şeyler de nereden çıktı? Temperli cam vb neden kullanmıyor? Sonra da çatladı demez mi!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: karafetva

Komutlardaki DH Tüp den yüklersen videoyu direk pencere açılır...

Görsel olarak çok ilgi çekici ama eksoz emme gibi temel özellikleri sağlayamadıları için performans çok kötü olsa gerek. Yoksa 3 pistonlu bu tip bir motor ilk çekmede hoplamalı...

Ayrıca içi görülsün diye şeffaf kapak kullanıyor ama akrilik makrilik plastikşi şeyler de nereden çıktı? Temperli cam vb neden kullanmıyor? Sonra da çatladı demez mi!!!
    Tüp müp anlamam hocam ben. Proje gayet başarılı sonuçta burda bir amaca hizmet etmesi için yapılmıyor motor. Bence çalışması bile bir başarı

• dfk24 kullanıcısına yanıt
    Hiçbir amaca hizmet edemeyeceği için mi başarılı? Daha çalıştırmadan kapağı kırıldı sonra tekrar sorunlar? Sonuçtaki ürün de hizmet edecek özellikte değil. Çalışma ve irdelemeyi beğeniyoruz ama eksikleri için "gayet başarılısınız" dersek bu adamlar git gide başarı elde edemez olurlar... O zaman bize güzel teknik takip imkanı sunan bu kişilere biz ne katmış oluruz ki?

Ayrıca DH Tüpden eklenmelidir videolar. ANlamıyor olabilirsin am anlattık işte?
  • quote:

Hiçbir amaca hizmet edemeyeceği için mi başarılı? Daha çalıştırmadan kapağı kırıldı sonra tekrar sorunlar? Sonuçtaki ürün de hizmet edecek özellikte değil. Çalışma ve irdelemeyi beğeniyoruz ama eksikleri için "gayet başarılısınız" dersek bu adamlar git gide başarı elde edemez olurlar... O zaman bize güzel teknik takip imkanı sunan bu kişilere biz ne katmış oluruz ki?

Ayrıca DH Tüpden eklenmelidir videolar. ANlamıyor olabilirsin am anlattık işte?
    Adam kendi emeği ile eldeki imkanlar ile yapıyor bunu. Elbette bir amaca hizmet etmeyecek. Güç desen yok tork desen yok , nerede kullanacak. Sadece olurluğunu göstermiş.

Bu bir dünya harikası veya 15 adet bilim adamının bir araya getirip ortaya çıkardığı bir icat-buluş değil.

Hızlandırılmış hali bile 30 dakika süren bir çalışma Allah bilir kaç saat sürdü.

Türkiyede bırak bunu becermeyi , klima kompresörü nasıl çalışır bunu bile bilmeyen yığınla usta var. Eee bizde yabancı kaynaklardan yararlanıyoruz. Gevurlar çok becerikli.

Acaba şunu da yaptılar mı diye YouTubede bir aratıyorum .

Türk'lere ait sonuç : 0

Hindistanlılara ait sonuç : 50

Amerikaya ait sonuç : 30

Rusya'ya ait sonuç : &3-4749????

Bir gün gelişmek dileği ile. ( Daha doğrusu mevcutta olan bişeyi üretebilmek dileği ile )

Türkler her yaptığını youtubede yayınlasaydı..... Ayrıca papua yeni gine youtube sonucu abdden daha fazlla çıkmış sendeki istatistiklerde. O zaman abdden daha mı gelişmiş???

Video aydınlatıcı ve güzel. Ancak rastgele işe yaramaz biçimde değil, bir sonuç üretecek halde gelkiştirilmesi neden sana dokunuyor? ufak mobiletler içinb ve ya bisişkletler için düşünülemez mi?
  • quote:

Türkler her yaptığını youtubede yayınlasaydı..... Ayrıca papua yeni gine youtube sonucu abdden daha fazlla çıkmış sendeki istatistiklerde. O zaman abdden daha mı gelişmiş???

Video aydınlatıcı ve güzel. Ancak rastgele işe yaramaz biçimde değil, bir sonuç üretecek halde gelkiştirilmesi neden sana dokunuyor? ufak mobiletler içinb ve ya bisişkletler için düşünülemez mi?
    Hocam siz niye böyle cephe aldınız bana pardon ? Adam gibi paylaşım yapıyoruz gelen yorumlara bak. Bir emek var sonuçta ve ortaya bişey çıkmış. Adam saatlerce uğraşmış. Yok niye pleksi kullanmış yok çatlamaz mı bilmem ney.

Adam siz kadar bilmiyor mu oraya çelik koymayı demir koymayı ? İçini görün diye saydam malzeme kullanmış .... Nerde eski donanım haber üyeleri....

Ülke verilerine kafadan salladım. Maksat bizim bir bok yapamayışımızı ortaya koymak. Ne yapıyormuş Türkler ?
    Birbirlerini kazıklamaktan başka ? Var mı bir yerli motor var mı yerli bir plastik parçası ? Ben bişeyler öğrendiysem hepsi yabancı kaynaklar sayesinde. Adamların aklı şeytanlığa değil bilime çalışıyor. Yaptıkları şeyi karşılıksız yapıyor.
    Bizim insanımız bilgiyi bile parayla satıyor ben buna çok şahit oldum. Adam devre yapıyor video koyuyor . Abi şeması nerede bizde yapalım diyoruz. Adam iban atıyor şuraya ödeme yap e-mailine yollayacağım diyor... Helallllll....

Konuda sizlik bişey yok. Videoyu merakı olan , bu işleri zevk için yapan kişiler için attım. Elbet vardır öyle üyeler veya misafirler . Kendi kötü bencil yorumlarınızı kendinize saklayın.

ne cephesi pardon??? Seni gördüğümde hep güzellik hissiyatı oluşur. Maalesef forumlarda iletişime kapalı hep övgü bekleyen ve en ufak birşeyde saldırmaya hazır bir kültür dolanıyor. Bunu aşmak icap eder.

Evvela sizin gavurunuuzun avrupanızın 100 senede yapamadığı teknolojileri birkaç haftada yaptık geçenlerde. Hangi gavur ülkesi bizim gibi devamlı ihanetle uğraşıyor ve hainlerle yaşıyor???

Neyse. Videoyu hazırlayanı beğenmeseydik ne DHtüpten eklerdik ne de eleştirirdik. Videodaki maker benden çooook daha iyi de olabilir kötü de. Bu benim onu eleştiremeyeceğim anlamına gelmez. Videoda zaten metalik kapak yapmamasının sebebini için görmek olarak anlatmış ve ilgi çekmesinin sebebi de bu. ANcak; pleksiglas dediğimiz plastik şeyden hiç kapak olur mu? Adamın elinde belki o vardı idare etti. Tamam ama biz de geliştirici bir ekleme yaparak elinde başka imkanı olanlara ufuk açıcı konuşmalıyız. Temperli cam, camı delen matkap ucu vb? Neden bahsetmeyelim ki bunlardan?
  • quote:

ne cephesi pardon??? Seni gördüğümde hep güzellik hissiyatı oluşur. Maalesef forumlarda iletişime kapalı hep övgü bekleyen ve en ufak birşeyde saldırmaya hazır bir kültür dolanıyor. Bunu aşmak icap eder.

Evvela sizin gavurunuuzun avrupanızın 100 senede yapamadığı teknolojileri birkaç haftada yaptık geçenlerde. Hangi gavur ülkesi bizim gibi devamlı ihanetle uğraşıyor ve hainlerle yaşıyor???

Neyse. Videoyu hazırlayanı beğenmeseydik ne DHtüpten eklerdik ne de eleştirirdik. Videodaki maker benden çooook daha iyi de olabilir kötü de. Bu benim onu eleştiremeyeceğim anlamına gelmez. Videoda zaten metalik kapak yapmamasının sebebini için görmek olarak anlatmış ve ilgi çekmesinin sebebi de bu. ANcak; pleksiglas dediğimiz plastik şeyden hiç kapak olur mu? Adamın elinde belki o vardı idare etti. Tamam ama biz de geliştirici bir ekleme yaparak elinde başka imkanı olanlara ufuk açıcı konuşmalıyız. Temperli cam, camı delen matkap ucu vb? Neden bahsetmeyelim ki bunlardan?
    Estağfurullah. Elbette kötüye kötü iyiye iyi diyeceğiz. Aslında ben şu an tartışma sebebimizi de anlamadım. İkimiz de aynı şeyi savunuyoruz diye tahmin ediyorum ama yanılıyor da olabilirim. Arafta kaldım. 3. Bir kişiden yorum almak isterim.

Galiba ne siz beni anladınız ne ben sizi....

Sorun değil. Videodaki dahiyane fikrin nasıl daha da geliştirilebileceğini konuşalım. Mesela 3 ayrı bobin kullanmış, bunu teke indirmek artistik bir çözüm bulmak lazım. Hatta kanal sahibini de bu konuya davet edebilir, konuyu ingilizceye çevirerek anlaşılmasını da sağlayabiliriz.
  • Kompresör zaten içten yanmalı motora benzer. Motora çevirmek zor olmamalı ama dayanımı olacağını sanmıyorum

• polikarbobnat. Pleksiglas ve akrilik nevi
  • Bu adam niye sürekli pleksiden yapıyor kapağı? Geçen buzdolabı kompresöründede pleksiden yaptı benzini görünce eridi. Ha bi insan neden bunu yapar sadece zevk için şahsen bende yapmak isterdim hoş bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bi sonrakinde havadan kapak yaptım diye bizi yiicek bu youtuber :_!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.