Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Bu nasıl İMEİ numarası?!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
18
Cevap
0
Favori
5.354
Tıklama
Tüm Forumlar >> Mobil Cihazlar >> Cep Telefonları >> Bu nasıl İMEİ numarası?!!!
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    443 Mesaj
    Bizim emektar Netaş cep telefonunun İmei kaydının olup olmadığını öğrenmek istedim ve karşıma çıkan imei numarsına şaşırdım.

Numara normalde 15 haneli olmalı. Ama 16 haneli. Zaten kontrol etmeye çalıştığım sitede bu uyarıyı yapıyor ve numarayı kabul etmiyor. Her türlü denedim, bir hane eksik yazdım ama yok. Nasıl iştir bu?

|
    |
  • Yüzbaşı
    443 Mesaj
    yok mu?.....
    |
    |
  • Yarbay
    5812 Mesaj
    http://imei.tk.gov.tr/
    Yukarıdaki siteye gir imei numaranın ilk 15 hanesini kullanarak sorgulama yap.
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    |

Orjinalden alıntı: akay635

Numarada şaşılacak bir şey yok gördüğüm kadarı ile. Alt satırdaki numaralar ilk satırın devamı ve toplam 16 hane var. İmei numarasını sorgulatırken ilk 15 hane kullanılacak.

Onu denedim zaten ama kabul etmiyor işte.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    443 Mesaj
    Peki cihaz çok eski. Acaba muaf tutulma gibi bir durum olabilir mi? 8)
    |
    |
  • Yüzbaşı
    304 Mesaj
    imei numarları 35 ile baslar
    belki eskiden oldugundan o sekilde olmustur
    |
    |
    |
    |
    Arkadaşlar benim bildiğim kadarıyla, sitede kronlanmamiş i-mei numaraları diye bişey var benim i-mei numarasını girdiğimdede Kayıtlı veya Kayıtsız yazması gereken yerde Bulunamadı diye yazıyor, arkadaşın i-mei nosuda kronlanmamış yani sisteme henüz tanıtılmamış olabilir
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: endorphine

Bizim emektar Netaş cep telefonunun İmei kaydının olup olmadığını öğrenmek istedim ve karşıma çıkan imei numarsına şaşırdım.

Numara normalde 15 haneli olmalı. Ama 16 haneli. Zaten kontrol etmeye çalıştığım sitede bu uyarıyı yapıyor ve numarayı kabul etmiyor. Her türlü denedim, bir hane eksik yazdım ama yok. Nasıl iştir bu?

bu takozdan bende de vardı ... ilk telefonum du... bir hurdacı 9 ytl verdi hemen eline tutuşturmuştum o günü ama sağlam telefondur üzerinden araba geçse banamısın demez. suya düşse çalışır ama dediğin gibi bende eski leri karıştırdım benim telefonun da IMEI numarası seninki gibi 16 haneli çıktı.(bir yere yazmıştım eskiden)
    |
    |

• Yüzbaşı
    443 Mesaj
    Benimde ilk telefonum. Kıyamam, satamam onu :).
    |
    |
    yaw siz ne diyorsunuz aynı bunun ki gibi benim telin imesi.. arada bi de / isareti var imeinin.. 16 hane... ne yaptimsa bende bakamadim imei.gov.tr den.... benim tel bir-iki hafta önce yurt dışından geldi.. sıfır tel yani... eski felan değil... sanırsam bu telde yurt dışı girişli.. kaçak yani...
    |
    |
    Hayat bize mutlu olma şansı vermedi sevgili,biz kendimizden başka herkesin üzüntüsünü üzüntümüz acısını acımız yaptık çünkü.Dünyanın öbür ucunda hiç tanımadığımız bir insanın göz yaşı bile içimizi parçaladı.
    Kedilere ağladık, kuşların yasını tuttuk...Yüreğimizin zayıflığı kimi zaman hayat karşısında bizi zayıf yaptı. Aslında ne güzel şeydir insanın insana yanması sevgili...
    Ne güzeldir bilmediğin birinin derdine üzülebilmek ve çare aramak. Ben bütün hayatımda hep üzüldüm, hep yandım.Yaşamak ne güzeldir be sevgili...Sevinerek, severek, sevilerek, düşünerek...Ve o vaz geçilmez sancılarını duyarak hayatın...
    Yılmaz Güney...
  • Binbaşı
    1298 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: swartz

imei numarları 35 ile baslar
    belki eskiden oldugundan o sekilde olmustur

o nokia lar için geçerli olmasın...
    |
    |
    Yanlış bilmiyorsam ''35'' Türkiye ile ilgili. Türkiye' deki telefon imeileri 35 ile başlıyor diye biliyorum.
    |
    |

Orjinalden alıntı: akay635

Yanlış bilmiyorsam ''35'' Türkiye ile ilgili. Türkiye' deki telefon imeileri 35 ile başlıyor diye biliyorum.

yanlış biliyorsun benimki yurt dışından geldi 35 ile başlıyor...
    |
    |
    Hayat bize mutlu olma şansı vermedi sevgili,biz kendimizden başka herkesin üzüntüsünü üzüntümüz acısını acımız yaptık çünkü.Dünyanın öbür ucunda hiç tanımadığımız bir insanın göz yaşı bile içimizi parçaladı.
    Kedilere ağladık, kuşların yasını tuttuk...Yüreğimizin zayıflığı kimi zaman hayat karşısında bizi zayıf yaptı. Aslında ne güzel şeydir insanın insana yanması sevgili...
    Ne güzeldir bilmediğin birinin derdine üzülebilmek ve çare aramak. Ben bütün hayatımda hep üzüldüm, hep yandım.Yaşamak ne güzeldir be sevgili...Sevinerek, severek, sevilerek, düşünerek...Ve o vaz geçilmez sancılarını duyarak hayatın...
    Yılmaz Güney...
  • Yüzbaşı
    443 Mesaj
    Kayıt ettirmediğimizde telefonu bir daha hiç kullanamayacak mıyız?
    |
    |
    Benim P800ümün IMEI numarası *#06# yaptığım zaman 17 haneli çıkıyor. Fakat telefonun kutusunda ve arkasında normal. İlk rakamları ile sorgulama yapacaksın.
    |
    |
Sayfa:
1
Reklamlar
sohbet
son dakika
haberler
Paykasa
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.