Şimdi Ara

Bu Modem TTnet Fibernete Uyumlu mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar binada fiber varmış ve modem istemediğimi söyledim, kendim alacağım.

http://www.kliksa.com/urun/zyxel-vmg1312-vdsladsl2-4-port-300mbps-fiber-kablosuz-modem/902390057

bu modem fiber ile uyumlu mudur? vdsl diyor sanırım o farklı? yada modem tavsiyelerinizi bekliyorum.

• ttnet fiberse zaten normal cat kablosuyla interneti alacağın için vdsl modemleri kullanırsın, yok eğer superonline fiber varsa binanızda onun için gpon cihazı alman lazım çünkü gerçek fiber kablosu geliyor modeme kadar. zaten superonline kendisi veriyor gpon cihazını onun yanına sen istediğin modemi kullanabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: altuntepe2

ttnet fiberse zaten normal cat kablosuyla interneti alacağın için vdsl modemleri kullanırsın, yok eğer superonline fiber varsa binanızda onun için gpon cihazı alman lazım çünkü gerçek fiber kablosu geliyor modeme kadar. zaten superonline kendisi veriyor gpon cihazını onun yanına sen istediğin modemi kullanabilirsin.

Anladım hocam teşekkürler, TTnet.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fantasticoo kullanıcısına yanıt
    Bu arada yukarıda bahsedilen FTTB/ETHERNET sistem eğer FTTB/T11 bağlantı ya da FTTC bağlantı ile fibernet hizmeti alacaksanız cihazda rj11 girişi yok yaralanamazsınız. Sistem tipini öğrenirseniz daha sağlıklı olur.
  • Hocam ben toki binasına taşındım binanın içinde superonline kutusu var bu kutudan benim eve kablo cekilmiş kablonun ucu yeşil normal telefon kabloları gibi degil degişik bi kablo şimdi sorgulattıgımda fiber var gözüküyor acaba bu kablo fiber kablosumu
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Bu arada yukarıda bahsedilen FTTB/ETHERNET sistem eğer FTTB/T11 bağlantı ya da FTTC bağlantı ile fibernet hizmeti alacaksanız cihazda rj11 girişi yok yaralanamazsınız. Sistem tipini öğrenirseniz daha sağlıklı olur.

Teşekkürler hocam bilgi için.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fantasticoo

quote:

İnşallah istediğiniz gibi bir İnternete sahip olursunuz. Bunu söylememin bir nedeni de ADSL gerçekten ızdırap sadece hız bakımından söylemiyorum, oturduğum yerde 2011 de fiber dönüşümü yapıldı ama daha öncesinde ki oturduğum yer eski bir altyapıya sahip değildi yani fiber gelmeden önceki bakır altyapı 10 yıllık bile değildi buna rağmen her yağmurda gidiyordu. Şuan gerçekten rahat eediyorum.

• quote:

quote:

quote:

İnşallah istediğiniz gibi bir İnternete sahip olursunuz. Bunu söylememin bir nedeni de ADSL gerçekten ızdırap sadece hız bakımından söylemiyorum, oturduğum yerde 2011 de fiber dönüşümü yapıldı ama daha öncesinde ki oturduğum yer eski bir altyapıya sahip değildi yani fiber gelmeden önceki bakır altyapı 10 yıllık bile değildi buna rağmen her yağmurda gidiyordu. Şuan gerçekten rahat eediyorum.

İnşallah teşekkürler. Airties 5650 modem aldım. Her Bağlantı tipine uygunmuş. Altyapınız 80mbite kadar destekliyor dedi vodafone. 60mbit/150gb akk paketine başvurdum. Akk bu hıza göre düşük olsada yıllardır bu hızda bir Bağlantı hayali kuruyordum:) inşallah gerçekleşecek. Darısı diğer mağdur Kişilerin başına.

• quote:

Orijinalden alıntı: Chosen312

Hocam ben toki binasına taşındım binanın içinde superonline kutusu var bu kutudan benim eve kablo cekilmiş kablonun ucu yeşil normal telefon kabloları gibi degil degişik bi kablo şimdi sorgulattıgımda fiber var gözüküyor acaba bu kablo fiber kablosumu

Hocam bu Ttnetin Bağlantı tipleri kafanızı karıştırmış sanırım ama yazdıklarınız gösteriyor ki sizin binada gerçek fiber kabloları var. zaten superonline uyumlu modem veriyor. İstemezsenizde superonline uyumlu modemler diye aratın Google dan. Ama pek alternatif yok sanırım.

• Fantasticoo kullanıcısına yanıt
    Chosen312 kullanıcısına yanıt
    Yukarıda TTNet yazmışsınız vodafone damı hat çekmiş bulunduğunuz bölgeye.

@Chosen312 kablonun ucu ethernet kablosu gibi mi yoksa kıllar mı var eğer kıllar varsa daireye kadar fiber gelmiş sana bir router verirler büyük ihtimalle oradan kullanırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ö1f1 -- 8 Eylül 2015; 14:38:32 >
  • Hocam eternet kablosu gibi degil binanın altında bodrum katında superonline kutusu var ordan kablo cekilmiş benim odaya keşke fotografını cekseydim şuan başka şehirdeyim kablonun ucunda yeşil bi aparat var sizce süperonline mı bağlatmalı yoksa vodofone net mi

• quote:

Hocam eternet kablosu gibi degil binanın altında bodrum katında superonline kutusu var ordan kablo cekilmiş benim odaya keşke fotografını cekseydim şuan başka şehirdeyim kablonun ucunda yeşil bi aparat var sizce süperonline mı bağlatmalı yoksa vodofone net mi

Super online da vodafone sektörde en iyi değil ama biribrlerini karşılaştıracak olursak supronline da daha iyi altyapı var ama vodafone da da güzel tarifeler var. Ben olsan vodafone alırdım çünkü tarifeleri güzel ha Türk telekom veya türksat geliyorsa onları tercih etmeni öneririm.
  • Hocam binada ttnet fiber de var sadece uydunet yok aslında ben 24 ay sözleşme yapmak istemedigimden 12 aylık ttnet fiber düşünüyorum kafam cok karıştı bu superonline kutusunu görünce

• quote:

@Chosen312 kablonun ucu ethernet kablosu gibi mi yoksa kıllar mı var eğer kıllar varsa daireye kadar fiber gelmiş sana bir router verirler büyük ihtimalle oradan kullanırsın.

yok hocam onu sordum, türk telekom altyapısı kullanıyorlarmış. önce ttnet i düşündüm ama vodafone a başvurdum.
  • quote:

quote:

yok hocam onu sordum, türk telekom altyapısı kullanıyorlarmış. önce ttnet i düşündüm ama vodafone a başvurdum.

Bilimiyordum bunu kendi hatlarıda var ama vodafoneun demekki kira ile kllaınyor en doğru seçim olmuş.
  • quote:

Hocam binada ttnet fiber de var sadece uydunet yok aslında ben 24 ay sözleşme yapmak istemedigimden 12 aylık ttnet fiber düşünüyorum kafam cok karıştı bu superonline kutusunu görünce

Türk Telekom al memnun kalırsın superonline a aldanma Türk telekom eski adsl altyapısı zamanındaki kötü şöherti yüzünden forumda böyle takma denilenleri hatta bu aralar bir tarifesi Tivibu+ internet 50 lira civarına denk geliyor birde ücretsiz roket var.
  • Hocam ev telefonu bağlatmıcam yalın alıcam üniversite ögrencisi oldugum için ögrenci kanpayansı var onu almayı düşünüyorum bakalım artık tekrar gidersem eve bağlattırmayı düşünüyorum

• quote:

Hocam ev telefonu bağlatmıcam yalın alıcam üniversite ögrencisi oldugum için ögrenci kanpayansı var onu almayı düşünüyorum bakalım artık tekrar gidersem eve bağlattırmayı düşünüyorum

O tarifelerede bakabilirsin ama tavsşyem mümkünse tarifeleri Bağlı olduğun türk telekom santraline gidip öğrnemn zira indirimde yapabiliyorlar.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.