Şimdi Ara

Bu listeden hangi kart alınır[Bilenlere F/P sorusu].

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.503
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar hazır vatan her karta %25 indirimdeyken yiğenime bir ekran kartı alalım dedik.

Aslında bütçe çok yok ama olacaksa iyi birşey de olsun istiyoruz. Bu yüzden de gerekirse 1000 TL civarlarına yükselebiliriz yükselmesek de iyi olur ama o zaman da performans iyi olmuyacak sanırım.

İşlemci 3770K + RAM 4x4 1600Mhz Corshair. Amaç yolda olan Crysis3 ve benzeri oyunları FULL HD çözünürlükte kaliteli bir görüntüyle kasmadan bitirmek. Biraz FULL HD film, biraz ders vs vs. Özetle fp ürünü arıyoruz.

Kesinlikle Nvidia olsun ve minumum 192, Maximum 256 bit olsun diyoruz.

Stoktaki ürünlerden eleyince geriye bu kartlar kalıyor. Sizce bunların hangisi tercih edilmeli? Hangisi parasının hakkını verir. Neredeyse GTX670 fiyatında GTX680 var mesela. Hangisini alalım şaşırdık kaldık.

Şöyle topluca bir görüş alsak sizden. Parasını hakedecek birşey alsak çok süper olacak.

256 BIT'lik liste:
    http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/products.aspx?L2=OEMVGA&qs=|33=2|630=40&sb=30&sk=1

192 BIT'lik liste:
    http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/products.aspx?L2=OEMVGA&qs=|33=2|630=30&sb=30&sk=1&prcmin=500&prcmax=999

NOT: Fiyat, ürün ya da kampanya vs için başka siteden de önerebilirsiniz lakin lütfen AMD önermeyin. Fanlıkla funlukla alaksı yok Nvidia 3D çoklu monitör vs ayarlarına aşinayız AMD kullanmadık kullanmayı da düşünmüyoruz.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elaman -- 23 Şubat 2013; 18:15:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Elaman

Arkadaşlar hazır vatan her karta %25 indirimdeyken yiğenime bir ekran kartı alalım dedik.

Aslında bütçe çok yok ama olacaksa iyi birşey de olsun istiyoruz. Bu yüzden de gerekirse 1000 TL civarlarına yükselebiliriz yükselmesek de iyi olur ama o zaman da performans iyi olmuyacak sanırım.

İşlemci 3770K + RAM 4x4 1600Mhz Corshair. Amaç yolda olan Crysis3 ve benzeri oyunları FULL HD çözünürlükte kaliteli bir görüntüyle kasmadan bitirmek. Özetle fp ürünü arıyoruz.

Kesinlikle Nvidia olsun ve minumum 256 Bit olsun diyoruz.

Stoktaki ürünlerden eleyince geriye bu kartlar kalıyor. Sizce bunların hangisi tercih edilmeli? Hangisi parasının hakkını verir. Neredeyse GTX670 fiyatında GTX680 var mesela. Hangisini alalım şaşırdık kaldık.

Şöyle topluca bir görüş alsak sizden. Parasını hakedecek birşey alsak çok süper olacak.

http://www.vatanbilgisayar.com/ekran-karti/products.aspx?L2=OEMVGA&qs=|33=2|630=40&sb=30&sk=1

NOT: Başka siteden de önerebilirsiniz lakin lütfen AMD önermeyin. Fanlıkla funlukla alaksı yok Nvidia 3D çoklu monitör vs ayarlarına aşinayız AMD kullanmadık kullanmayı da düşünmüyoruz.

Teşekkürler.

yiğen kaç yaşında?
    bu arada başka siteden alma imkanı var mı? nova-eksen-inventus?

• quote:

Orijinalden alıntı: Elaman

Arkadaşlar hazır vatan her karta %25 indirimdeyken yiğenime bir ekran kartı alalım dedik.

İşlemci 3770K + RAM 4x4 1600Mhz Corshair. Amaç yolda olan Crysis3 ve benzeri oyunları FULL HD çözünürlükte kaliteli bir görüntüyle kasmadan bitirmek. Özetle fp ürünü arıyoruz.

Kesinlikle Nvidia olsun ve minumum 256 Bit olsun diyoruz.

NOT: Başka siteden de önerebilirsiniz lakin lütfen AMD önermeyin. Fanlıkla funlukla alaksı yok Nvidia 3D çoklu monitör vs ayarlarına aşinayız AMD kullanmadık kullanmayı da düşünmüyoruz.

Teşekkürler.

Dostum bütçe sorunu yoksa tabiki 680. Model olarak asus dcu top msi lightning zotac amp hepsi olur.
    Ama ucuz olması öneml diyorsan bu seçenekler arasında aynı modellerin 670 i de işin fazlasıyla görecektir.

• Nvidia'nın f/p kartı gtx660(ti değil bildiin 660) olup, AMD'nin f/p kartı olan 7850 den hızlıdır ama daha pahallıdır ve f/p oranı çok azıcık daha kötüdür. Üst seviye kartlara çıktıkça f/p kötüleşir.
    Daha ucuz kartlara inildikçe de f/p kötüleşmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 23 Şubat 2013; 18:26:03 >
  • Yiğen 17 yaşında. Her siteden ürün önerebilirsiniz.

Bütçe sorunu var hani dediklerimi ne kadar uygun bütçe ile çözebilirsek o kadar iyi. Hani arada bir ürün vardır da diğerinden 100 TL pahalıdır ama performansı 250 TL'lik fazladır onu tercih ederiz. Bu arada çok çabuk yanıtlamışsınız ben mesajı biraz düzenliyordum cevaplarınız gelmiş teşekkürler.
  • MSI
    GTX680 Twin Frozr O.C. GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11 Ekran Kartı
    1.129 TL

bunu diyorum ben.

pardon bütçe kısıtlaması varmıydı hocam birşey belirtseydiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 23 Şubat 2013; 18:23:50 >
  • O zaman benim tavsiyem bütçe yeterliyse 670 dcu 2. 680 ile 670 arasında zaten çok bi fark yok. fakat 670 ile 660 ti arasında fark fazla.
  • 1000tl bütçe ile f/p ürünü bakılmaz bence vatanda 800 tl ye zotac gtx670 fazlasıyla yeterlidir diye düşünüyorum...
  • Kesin bir alt üst limit olmamakla birlikte bütçeye Crysis3 ve benzeri oyunları FULL HD çözünürlükte kaliteli bir görüntüyle kasmadan bitirtecek, biraz FULL HD film, biraz ders vs vs yaptıracak kartı en uygun fiyata alabileceğimiz rakam diyelim. Bunlar için gerekirse 1000 TL civarına çıkılabilir, ya da 600 TL'lik bir kart da alınabilir. Yeterki yazdıklarımı sorunsuz yaptırsın. Yani istediklerimi yaptırabilecek düzeydeki en ucuz olsun fiyata alınabilecek en iyi kart hangisi (yazması bile zor oldu.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: earendur33

1000tl bütçe ile f/p ürünü bakılmaz bence vatanda 800 tl ye zotac gtx670 fazlasıyla yeterlidir diye düşünüyorum...

Neden 1000 TL bütçeyle F/P bakılamasın ki? Yani diyelim ki 1000TL bütçem var o paraya alabileceğim en iyi kartı arıyorum desem. Bu fiyatı vereceğim, bu fiyata en performanslısı hangisi desek olmaz mı?

Kaldı ke kesinlikle 1000 TL verelim de demiyorum. "Sizin işinizi şu 700 TL'lik ya da 600TL'lik kart görür" derseniz ona yöneleceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oozgur16

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/asus-gtx680-dc2t-2gd5-gtx680-directcu-ii-top-gddr5-2gb-256bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=61026
    1536 MHZ hız ne demek ?!?!?!?! hem Asus hem TOP model
    Arkadaşlar yukarıda verdiğim liklerde sadece stoktaki ürünleri göster kutucuğu seçili olmasına rağmen. Vatanın sitesi stokta olmayan kartları da gösteriyor anlaşılan. Lütfen önerdiğiniz kartlar sepete eklenebiliyor mu diye kontrol edip öyle önerin. Teşekkürler.

Arkadaşların GTX 970 önerileri aklıma yattı gibi. Lakin şöyle bir durum var. Orada bir yığın şişirilmiş 660 var. Acaba o 660'lardan birini almaktansa en ucuz gtx 970'i almak daha mı iyi? Fiyatı neredeyse GTX670 civarında olan 660 en ucuz 670'den kötümüdür?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elaman -- 23 Şubat 2013; 18:44:21 >

• Hatta stoklarda hiç GTX670 kalmamış gibi görünüyor yahu. Ben mi yanlış görüyorum millet 670'lere mi dalmış
  • Full hd + full ayarlar için Crysis 3 680 i ni bile harcıyor yeri geldiğin de. Ama yine de gerek yok 680 almaya 670 alın derim fazladan 250 TL vermeye gerek yok.

Aslında 680 in rakibi ve 670 in biraz daha üstünde performans veren 7970 var neredeyse 670 in fiyatında ama AMD istemiyormuşsunuz tercih sizin tabi ki.
    Referans olmamak kaydı ile uygun bir 670 alıp kullanın derim.

Gigabyte Windforce 670 , Zotacp 670 AMP! , Asus DirectcuII / TOP , Msi PowerEdition olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drakeshark -- 23 Şubat 2013; 18:54:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ripskill

Full hd + full ayarlar için Crysis 3 680 i ni bile harcıyor yeri geldiğin de. Ama yine de gerek yok 680 almaya 670 alın derim fazladan 250 TL vermeye gerek yok.

Aslında 680 in rakibi ve 670 in biraz daha üstünde performans veren 7970 var neredeyse 670 in fiyatında ama AMD istemiyormuşsunuz tercih sizin tabi ki.
    Referans olmamak kaydı ile uygun bir 670 alıp kullanın derim.

Gigabyte Windforce 670 , Zotacp 670 AMP! , Asus DirectcuII / TOP , Msi PowerEdition olabilir.

Teşekkürler artık haftaya olan %25 lik indirimi bekleyeceğiz mecburen. Vatanda 670 kalmamış.

Daha önceki arkadaşların çoğu referans olsun diyordu sizce neden referans olmamalı? Referans olmayan 670 ile referans 680 arasında çok az bir fiyat farkı var. Bu seferde acaba referans olmayan 670'ten se referans olan 680'mi ikilemi doğuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elaman -- 23 Şubat 2013; 19:53:51 >

• quote:

Orijinalden alıntı: OmerOzgur1

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/asus-gtx680-dc2t-2gd5-gtx680-directcu-ii-top-gddr5-2gb-256bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=61026

Nası ya 1536MHz? Titandan hızlı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tugrul_512bit

quote:

Ben vatanın yalancısıyım

• quote:

quote:

quote:

Ben vatanın yalancısıyım

Vatan da asus'un yalancısı mı ?
    http://www.asus.com/Graphics_Cards/GTX680DC2T2GD5/#specifications

• quote:

quote:

quote:

Ben vatanın yalancısıyım

Bu varken nasıl titan satmışlar?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.