Yarbay
15 Haziran 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 45 (Bu ay: 1)
Gönderileri
merhabalar ;
sigara zamlarından sonra sarma tütüne geçtim. nst 02 yellow kullanıyorum. kokusu güzel ama koktuğu gibi tadı yok. ben bunu nasıl aromalandırırım? aklımda 1kg nst 02 yellow almak var. bu tütünü nasıl aromalandırırım? ve nasıl saklayayım? internetten baktığım kadarıyla 1-2 paket cpt black pipo tütünü döken var. deneyen oldu mu?
Merhabalar;
Sigara zammından sonra sarma sigaraya geçmek istiyorum. Eskişehir'de golden virginia ve old born'u nereden temin edebilirim?(hatta diğer tütünleri de denemek istediğim için kısacası orijinal tütün bulabileceğim bir yer de olabilir.) Yakın zamanda bu tütünlerden alan var mı Eskişehir'de? İnternetten bir site bulmuştum ama geç gönderecekmiş. Bir de 3-4 tane yorumlarından kıllandım açıkcası.
Merhabalar forum ahalisi.
Mini pc almayı planlıyorum. Donanımdan vs anlarım ama şu an arada kalmış vaziyetteyim. Sizin fikirlerinize ihtiyacım var. Alacağım mini pc'de 2 tane depolama cihazı şart. (M2 olur, 2.5" olur. fark etmez.) bunların birinde windows, diğerinde ise linux çalıştıracağım. Ve mümkün olursa monitörün arkasına asacağım. Elimde 2 tane 500gb hdd ve 4 veya 8gb ram var. (ramden emin değilim. hatırlamıyorum. Ama var. )

Öncelikle Dell'den başlayayım.https://www.istanbulbilisim.com/dell-optiplex-3060-mff-n004o3060mff_u-masaustu-pc-fiyati-283686.html

Bu modeli düşünüyorum. Buna elimdeki 8gb ram'i takacağım ve bir de M2 ssd(256gb) alacağım. Bir tarafım bu modeli istiyor çünkü vesa bağlantı aparatları çok fazla. İçinden kablolu mouse ve klavye çıkıyor. Bakmaya üşenenler için işlemcisi intel i5 8500T var.

Diğeri ise Asus ;https://www.teknolojipazar.com/asus-minipc-vc66-cbbi5-i5-8400-barebone-ram-yok-disk-yok-dos-km-yok-3yil-hdmi-dp-dvi-wifi-bt-com-port-vesa-crd

Bu modelde ise ram ve hdd yok. zaten elimde ram ve hdd olduğu için umursamıyorum. Bunun içinden kablosuz klavye ve mouse kiti ile birlikte vesa bağlantı aparatı da çıkıyor.
Yine üşenenler için işlemci olarak intel i5 8400 var. (T'siz)

işlemciler arasında %16'lık bir fark var. Siz olsanız BU İKİ MODEL arasından hangisini ve neden tercih edersiniz. Dediğim gibi elimde ram ve hdd var.

Son olarak bunları oyun vs için almıyorum. Kod yazmak ve matlab gibi bazı programlarda projeler yapmak için alacağım.
NOT: üstüne şu kadar koy bunu al veya kendin topla demeyin. kendim bu kadar küçüğünü toplayamam. denedim. üstüne koyacak da param yok.

İyi günler.
Merhabalar;
Elinde 3. basım üç cisim problemi kitabı olan var mı? Bu kitabı okuyorum ve şu ana kadar(aşağı yukarı 50 sayfa) her sayfada en az bir tane yazım hatası var. Bu 3. basıma özel mi?
Merhabalar;
intel compute stick windows 10'lu versiyonlusunu almak istiyorum. merak ettiğim ben buna sd kart takıp, bu sd karta uygulamaları aktarıp, çalıştırabilir miyim? Veya direkt olarak sd kartı D diski olarak atayabilir miyim?

Not: uzun süredir forumdan uzak olduğum için umarım doğru yere konu açmışımdır.
Merhabalar;
Yurtdışı için 2'si bir arada bir ucuz bir notebook bakıyorum. Bu son uçak kanunları yüzünden kendi bilgisayarımı götürmek istemiyorum. Bu bilgisayarda yapacağım kod yazmak ve autodesk 123d curcuit kullanmak. autodesk kendi internet sitesinden yapabiliyorum. arada bir film izlemek ve youtube'da takılmakda olacak. aklımda üç model var.
http://www.vatanbilgisayar.com/hometech-wi-11-intel-z3735f-1-83ghz-2gb-64gb-11-6-w10-notebook-bilgisayar.html
http://www.vatanbilgisayar.com/acer-s1003-atom-z8350-1-44ghz-2gb-32gb-emmc-10-1-intel-w10-notebook.html
http://www.vatanbilgisayar.com/casper-n310-atom-z3735f-1-33ghz-2gb-64gb-11-6-w8-1-notebook-bilgisayar.html

limitim en fazla 1000 küsür tl. artı 100 tl oynayabilir.
Arkadaşlarda amsterdam'a gitmeyi düşünüyoruz ama turla. İnternette bir çok tur şirketi araştırdım ve hemen hepsine bir kulp takmışlar. (ets,jolly,setur,lady,cafe,kappa) araştırdığıma göre her turun belli bir yer için turu çok iyi. Amsterdam için hangisi iyidir? giden var mı? veya bu konuda bilgisi olan?
Ben elektrik-elektronik mühendisliği okuyan birisiyim. Daha hazırlıkta olduğum-ve önümde en az 5 yıl olduğu- için yazılımda öğrenmeye kararlıyım. İnternette uzun uzun araştırdım ve benim işime bu iki dil yarar. Fakat bu dilleri araştırdığımda herkes, bu dillerin ne yapabilecekleri hakkında sormuş ve herkes de "her şeyi yapabilirsin" diye cevap vermiş. Benim sorum açık. Ben bu iki dilde deleri yapamam? Bu farklara bakarak bu iki dilden birini seçip, öğrenmeye başlayacağım.

Not: Bu iki yazılımdan birini seçmemdeki amaç; bilgisayarda, kendi ihtiyaçlarım doğrultusunda program yazmak(tabii ki de bir anda değil) veya olurda bir robot veya herhangi bir proje yaparsam/geliştirirsem, bunun yazılım kısmınıda yapmak veya o kısımda yer almak da isterim.

Bu arada bu iki dilden hangisini öğrenirsem diğerini daha çabuk öğrenmiş olurum? İnternette okuduğum kadarıyla, C++ öğrenin java'yı daha kolay öğrenebilir ama java bilen, c++'sı çok zor öğrenir şeklinde. Bu ne kadar doğru?
başlık biraz tuhaf ama idare edin.
Macbook ailesinden olmayan bir bilgisayara osx yüklenebildiğini biliyorum. (Wİndows yerine.) Peki yüklenen cihazda performans sorunu oluyor mu? Bir macbook gibi performanslı mı çalışıyor yoksa macbooklardan daha düşük performansta mı çalışıyor? Macbooklar kadar stabil çalışıyor mu? yüklemeye değer mi?
Merhaba;
Evim için projeksiyon cihazı arıyorum. maksimum 2000 tl kadar çıkabilirim. Film ve oyun için alacağım. Ne almalıyım? led ve ampul diye ayrılıyor sanırım. hangisinden almalıyım. projeksiyon karanlık bir yere katacağım ama yine de katacağım yerde pencere var.
Hakkında
İlgi Alanları: Bilgisayar bileşenleri-oyunlar-elektronic
Forum İmzası:
Lütfen alıntı yaparak veya haberdar ederek cevaplayın!
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Otomobil
Volvo
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Turkcell
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PS4
TV
Samsung
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.821
İkinci El Bölümü Mesajları: 23
Konularının görüntülenme sayısı: 69.188 (Bu ay: 208)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 218 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.