Şimdi Ara

Bu klima (arçelik) günde 1 saat çalışmayla ne kadar elektirik harcar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
30.367
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar linkde vereceğim Arçelik 24.000 btu klima günde 1 saat(soğutma) çalışmayla ne kadar elektirik harcar sizce?
    Ona göre aylık ne yakacağını hesaplamak istiyorumda? B sınıfı olduğu için biraz kafamı karıştırdı?
    Yardımcı olanlara şimdiden teşekkürler.Saygılar...

http://www.arcelik.com.tr/ProductComparison.aspx?productCodes=8975511100&LANGUAGE=tr-TR&PageName=DETAILS

• Yapay Zekanın Yanıtı

Arçelik Klimaların Elektrik Tüketimi: Günde 1 Saat Çalışma ile Ne Kadar Harcıyor?

Arçelik klimalar, yüksek enerji verimlilikleriyle tanınırlar. Evinizi veya iş yerinizi serinletmek için Arçelik klima kullanmayı düşünüyorsanız, elektrik tüketimi konusunu merak ediyor olabilirsiniz.

Günde 1 saat çalışan bir Arçelik klimanın elektrik tüketimi, modelin özelliklerine ve kapasitesine bağlıdır. Örneğin, Arçelik 18030 klima, günde 1 saat çalıştığında yaklaşık 0,5 kWh elektrik harcar. Bu, aylık elektrik faturasına yaklaşık 15-20 TL ekleyebilir.

Arçelik ekolojik inverter klimalar, geleneksel klimalara göre daha düşük elektrik tüketimine sahiptir. Ekoloji dostu soğutucu akışkanlar kullanarak ve inverter teknolojisinden yararlanarak enerji tasarrufu sağlarlar.

Arçelik Neo Plasma klimalar da düşük elektrik tüketimi ile bilinir. Plazma teknolojisi sayesinde havayı temizlerken enerji tasarrufu sağlarlar.

Arçelik klima yorumlarına göz atarak, farklı modellerin elektrik tüketimi hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Elektrik tüketimini azaltmak için klimanızı gece veya daha serin saatlerde çalıştırabilir, doğru oda sıcaklığını ayarlayabilir ve kapıları ve pencereleri kapatabilirsiniz.

Arçelik klimaların elektrik tüketimi hakkında daha fazla bilgi edinmek için resmi internet sitelerini ziyaret edebilir veya yetkili satıcılara danışabilirsiniz. Böylece, ihtiyaçlarınıza en uygun modeli seçebilir ve enerji tasarruflu bir şekilde serinleyebilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • up
  • 18binlikler 2000w olduğuna göre bu da 2500w civarıdır. Saatte en fazla 2,5kw yakar demektir. Bu da 0,675lt yapar.
  • arceligin en buyuk sorunu bu enerji tuketim degerlerini vermemesidir. O yuzdende klimanin ne kadar harcadigini faturalarinizi karsilastirinca ogrenirsiniz.
  • Selam arkadaşlar tavsiyem

www.ilgazklima.com < gerçekten kaliteli bir firma
  • Kullanım klavuzlarında teknik verilere yer veriliyor.

Soğutmada ve ısıtmada saatte 2.3 kw enerji sarfiyatı yapıyor.

http://www.arcelik.com.tr/Pdfs/tr-TR%5C8975511100.pdf
  • quote:

Orijinalden alıntı: metalok

18binlikler 2000w olduğuna göre bu da 2500w civarıdır. Saatte en fazla 2,5kw yakar demektir. Bu da 0,675lt yapar.

Çok sağol hocam,aşağıda arkadaşın biri 2.3 demiş ona göre nasıl olur?Bu arada 0.675TL demek istedin heralde saatte değilmi?
  • 2.3 x 0.27 tl = 0.62 kuruş 1 saat içinde termostat yapıyorsa 3-4 kez düz 0.50 kuruş harcar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 14 Ağustos 2010; 20:12:43 >
  • bu klimayı almadıysan henüz sakın alma arkadaşım, klima iyi kötü diye demiyorum, ben geçen hafta aldım arçelik klima ve 2 gün sonra gelicek dediler gelmedi, aradım adam söz verdi yemin etti bi 2 gün sonra daha dedi ama yine gelmedi, böyle böyle bir hafta oldu ve artık söylediklerine inanmıyorum yarın gelicek diyolar ama hiç sanmıyorum, sinir hastası ederler adamı gerçekten hiç düşünme derim arçelik
  • quote:

Orijinalden alıntı: marsplan

bu klimayı almadıysan henüz sakın alma arkadaşım, klima iyi kötü diye demiyorum, ben geçen hafta aldım arçelik klima ve 2 gün sonra gelicek dediler gelmedi, aradım adam söz verdi yemin etti bi 2 gün sonra daha dedi ama yine gelmedi, böyle böyle bir hafta oldu ve artık söylediklerine inanmıyorum yarın gelicek diyolar ama hiç sanmıyorum, sinir hastası ederler adamı gerçekten hiç düşünme derim arçelik

Arkadaşım yeter her yere aynı şeyi yazıp duruyorsun ayıp. Yani senin bunu buraya yazmanla çözülecek mi sorunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 14 Ağustos 2010; 22:32:16 >

• 16000 btu üzerinde alacaksanız güzel bir inverter almanızı tavsiye ederim. Tabi sadece salonda sürekli oturucağınızı var sayarak söylüyorum. İnverter almanızın elektrik sarfiyatına öyle çok bir getirisi olmayacaktır ama dur kalklar 24000lik klimada çok güçlü olur. ilk kalkışta çok fazla elektrik çeker ve klima ağzından üflenen hava ısısı çok düşük olur ve oda ısısı tam anlamıyla sabit olmayacağından konfor düşer.
  • quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123

quote:

bu klimayı almadıysan henüz sakın alma arkadaşım, klima iyi kötü diye demiyorum, ben geçen hafta aldım arçelik klima ve 2 gün sonra gelicek dediler gelmedi, aradım adam söz verdi yemin etti bi 2 gün sonra daha dedi ama yine gelmedi, böyle böyle bir hafta oldu ve artık söylediklerine inanmıyorum yarın gelicek diyolar ama hiç sanmıyorum, sinir hastası ederler adamı gerçekten hiç düşünme derim arçelik

Arkadaşım yeter her yere aynı şeyi yazıp duruyorsun ayıp. Yani senin bunu buraya yazmanla çözülecek mi sorunlar.

sorunlar çözülmeyecek elbette, sadece arkadaşlara benim gibi kandırılmamaları için bu konuda bilgi veriyorum, her yere de yazmadım arcelik düşünenlere yazdım, neyse kardeş çok sinirliyim zaten hiç sorma

• quote:

2.3 x 0.27 tl = 0.62 kuruş 1 saat içinde termostat yapıyorsa 3-4 kez düz 0.50 kuruş harcar.

Hocam cevabınız için çok teşekkür ederim.Çok değilmiş yine umarım bu hesaba göre gelir fatura
  • quote:

quote:

quote:

sorunlar çözülmeyecek elbette, sadece arkadaşlara benim gibi kandırılmamaları için bu konuda bilgi veriyorum, her yere de yazmadım arcelik düşünenlere yazdım, neyse kardeş çok sinirliyim zaten hiç sorma

Dostum senin sorunun markala değil,niye kötülüyorsunki bayi ile..Ben bu klimayı aldım 10 gün önce.Aldığım gün adamlar montajı yaptı.İstanbul Yeşilköydeki Arçelik bayisinden aldım.Hiç bir sıkıntıda olmadı.Ödemeyi yaptım 1 saat sora gelip taktılar.Tabi seninkide hoş bir durum değil.Neyse umarım hallolur en kısa sürede montaj işin.Saygılar...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.