Şimdi Ara

Bu Anakart Nasıldır ? Gigabyte P35-S3

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aslında normalde önce danışır sonra alışveriş yapardım ama bu sefer aksi oldu. P35-Ds3R nin fiyatı aşırı tuzlu geldiği için bu anakartı sipariş ettim. 2 gün içinde gönderecekler. Bana 136$+Kdv ye mal oldu.
    Bu anakartı Kullanıp test eden arkadaşların yorumlarını almak isterim.

http://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=591&productid=bd49468

• ben de merak ediyorum bu anakartı, sana nasıl 136+kdv ye mal oldu nerden aldın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guduk68 -- 5 Haziran 2007; 16:35:37 >
  • Tek farkı kondansatörler.
  • bana fena gibi gelmedi aynı ds3 p35'e benziyor..
  • ÜRÜN GÜSEL ASUS COMMANDO YA BENZİYOR BEN COMMANDO ALMAK İSTİYORUM AMA BU DA FENA DEGİLMİS HANİİİİ
  • kondansatör farkı ne demek oluyor?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ihsan1987

kondansatör farkı ne demek oluyor?

2 board aynı tıpkı 965p ds3 ve s3 gibi biri elektrolitik normal kondansatör kullanıyor diğeri uzun ömürlü katı organik polimer kondansatör kullanıyor ucuz olanı almak daha mantıklı zira bir anakartı 10 sene kullanacak değiliz uzun ömür lafı fasarya kalıyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: bigmucit34

quote:

2 board aynı tıpkı 965p ds3 ve s3 gibi biri elektrolitik normal kondansatör kullanıyor diğeri uzun ömürlü katı organik polimer kondansatör kullanıyor ucuz olanı almak daha mantıklı zira bir anakartı 10 sene kullanacak değiliz uzun ömür lafı fasarya kalıyor...

Haklısın dostum.
    5 sene önce topladığım i850 RdRam li sistemim (tüm kapasitörleri elektrolitik olmasına rağmen) hala sorunsuz çalışıyor. Katı kapasitör pazarlama stratejisinden başka bişey değil. 5-10 kapasitör için 50$ fazla vermek mantıksız. Zaten kapasitörlerden biri şişme veya akma yaparsa da problem değil. çok çok 0,5 ytl maliyetle alır değişirim.

• Asus Commando da kondansatörler JAPON üretimi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: out

quote:

quote:

Haklısın dostum.
    5 sene önce topladığım i850 RdRam li sistemim (tüm kapasitörleri elektrolitik olmasına rağmen) hala sorunsuz çalışıyor. Katı kapasitör pazarlama stratejisinden başka bişey değil. 5-10 kapasitör için 50$ fazla vermek mantıksız. Zaten kapasitörlerden biri şişme veya akma yaparsa da problem değil. çok çok 0,5 ytl maliyetle alır değişirim.

hocam katı kapasitörlerin sistem kararlılığına etkisini gözardı ediyosunuz sanırım. Özellikle overlock söz konusu olduğunda

• quote:

Orjinalden alıntı: cihantopuz

quote:

Orjinalden alıntı: out

quote:

quote:

Haklısın dostum.

hocam katı kapasitörlerin sistem kararlılığına etkisini gözardı ediyosunuz sanırım. Özellikle overlock söz konusu olduğunda

Peki siz kondansatörlerin teknik olarak ne işe yaradığını biliyormusunuz?

Burada uzun ömür değil voltaj töleransı önemlidir ayrıca voltaj depolamada bir fark olmuyor.

Zaten adamlar ısının yoğun olduğu işlemci etrafına katı kondansatör kullanıyor ayrıca kararlılık derken yıllardır kullandığımız kondansatörler kötümüydü,stabilite bozukluğumu vardı birden organik polimer kondansatörler çıkınca işe yaramaz oldular..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MAICO -- 7 Haziran 2007; 11:11:53 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.