Şimdi Ara

Bu Alfa Romeo Alınır mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
6.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1999 model 1.4 t.spark orjinal 167.000 kmde bi araç var.

almayı düşünüyorum. fakat kafamı kurcalayan iki şey var.

Birincisi yakıt tüketimi. İkincisi arıza sorunları ve masraflar..

Öncelikle kendimi ve nasıl araba kullandığmı söyleyim.

Bu arabayı kredi çekip alicam. Bütçem 10 12 civarı. Şehir içi kullanıcam. Uzun yol yılda bir iki defa yaparım.

En azından aldığımda bir yıl 200 300 ü geçmeceyecek şekilde masrafsız binmek istiyorum. Mümkünmü?

Yaşadığım yer Adana burası dümdüz ova. Rampa yokuş flan yoktur. Arac yorulmaz, 1.4 ts spark modeli düşünyorum. Yeterli olurmu? Çok da basmicam.

Yakıt tüketimi olarak tüplü araç bana gelir mi?

Aklımdaki yakıt tüketimi oranı şehir içi tüpte kmde 22-27 kr

• alfaturk.com
    alfistiturkey.com

dan daha detaylı destek alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DOMIX

alfaturk.com
    alfistiturkey.com

dan daha detaylı destek alabilirsiniz.

hocam en azından bi yorumda bulunsaydınız bi alfa kullanıcısı olark. Sonuçta alfa kategorisine konu açtım farklı bi yere değil yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KudiA -- 23 Ağustos 2014; 15:17:57 >
  • 10-12 dediğinize göre 145 yada 146 bakıyorsunuz, TS motor almanız hem malzeme hemde usta/servis açısından daha avantajlı olacaktır. (145-146 nın fiat araçlar ile ortak parçası daha çoktur)

Yakıt tüketimi benzin de ve lpg de diğer modellerden çokta fazla değildir (basmassanız) 3 kişi çakılı bagaj 1 depo benzin ile Antalya-İstanbul gidiyorum ortalama hız 110-120 arası, lpg ile 2 depo simit.

Alfa diğerlerinden daha masraflı değildir tabi ilgisini bakımını eksik etmeseniz, haftalık yağına suyuna bakmalısınız rutin bakımlarını yağ değişimlerini pas geçmemelisiniz yoksa sizi üzer.

Alfayı Alfa ustasından başkasına elletmemelisiniz alacağınız Alfayı da ekspertiz yaptıracaksanız bir Alfa servis-ustasına göstermelisiniz.

Bu aşamada motor-kompresyon testi yaptırabilirseniz iyi olur.

Klimaya muhakkak dikkat edin açın çalıştırın soğutmasına bakın vs. zira Alfaların klimalarına bir kısım kullanıcının özen göstermediklerini gözlemliyorum ki bu kullanıcılarda daha sonra ya flap motorundan ya da rezistörden genelde sıkıntı çıkıyor.

Not: Adana gibi yerde faal olarak klima kullanacaksanız 1.4 performans kaybı yaşatabilir.

Varyatör, bujiler devirdaim durumu diğer bakılacak parçalar’ki usta zaten rutin kontrolleri yapar.

Aldığınızda trigeri set olarak değiştimenizi tavsiye ederim, frenler yürür takımlar, filtre takım olarak +yağ değişimi vs. da duruma göre elden geçmeli garanti olsun.

Alfanın parçaları diğer araçlara göre uçuk pahalı değildir fakat bazı absürt parçaları nedendir bilinmez bizde pahalıdır o yüzden güneşliklerde, elektrikli ise cam açma kapama düğmelerinde, bir sıkıntı var ise fiyattan muhakkak düşürtün zira güneşlik tane 70-80 düğme tane 40-60 gibi fiyatları var.

2.el ortalama 15 yaşında araç satın alıyorsunuz hangi marka olursa olsun hesapta olmayan süprizler çıkabilir o yüzden siz ilk etapta köşede +1000TL duracak şekilde kendinizi ayarlayın.

Verdiğim adreslerdeki Alfa kullanıcıları size çok daha geniş bilgiler sunabileceklerdir ayrıca alacağınız araçları önce alfa forumlarında sorgulatırsanız size oldukça yardımı olur zira alfa camiası diğer markalara göre daha dar olduğundan genelde araçların akını karasını haber alma oranı daha yüksektir.

Unutmamalısınız ki Alfa spor karakterli bir aile arabasıdır bu yüzden diğer aile tipi modellerdeki bir takım kolaylıkları bulamayabilir (bazı modellerde bardaklık gibi) buna karşın her anlamda yüksek sürüş kalitesi ve zevkine sahip olursunuz.

Son olarak çevrenizden Alfa almamanız yönünde muhtemelen baskı olacaktır bunları aşıp temiz bir Alfaya kavuşabilirseniz İtalyan dilberinin tadını alacak büyük ihtimalle bir daha da ayrılmak istemeyeceksiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: DOMIX

10-12 dediğinize göre 145 yada 146 bakıyorsunuz, TS motor almanız hem malzeme hemde usta/servis açısından daha avantajlı olacaktır. (145-146 nın fiat araçlar ile ortak parçası daha çoktur)

Yakıt tüketimi benzin de ve lpg de diğer modellerden çokta fazla değildir (basmassanız) 3 kişi çakılı bagaj 1 depo benzin ile Antalya-İstanbul gidiyorum ortalama hız 110-120 arası, lpg ile 2 depo simit.

Alfa diğerlerinden daha masraflı değildir tabi ilgisini bakımını eksik etmeseniz, haftalık yağına suyuna bakmalısınız rutin bakımlarını yağ değişimlerini pas geçmemelisiniz yoksa sizi üzer.

Alfayı Alfa ustasından başkasına elletmemelisiniz alacağınız Alfayı da ekspertiz yaptıracaksanız bir Alfa servis-ustasına göstermelisiniz.

Bu aşamada motor-kompresyon testi yaptırabilirseniz iyi olur.

Klimaya muhakkak dikkat edin açın çalıştırın soğutmasına bakın vs. zira Alfaların klimalarına bir kısım kullanıcının özen göstermediklerini gözlemliyorum ki bu kullanıcılarda daha sonra ya flap motorundan ya da rezistörden genelde sıkıntı çıkıyor.

Not: Adana gibi yerde faal olarak klima kullanacaksanız 1.4 performans kaybı yaşatabilir.

Varyatör, bujiler devirdaim durumu diğer bakılacak parçalar’ki usta zaten rutin kontrolleri yapar.

Aldığınızda trigeri set olarak değiştimenizi tavsiye ederim, frenler yürür takımlar, filtre takım olarak +yağ değişimi vs. da duruma göre elden geçmeli garanti olsun.

Alfanın parçaları diğer araçlara göre uçuk pahalı değildir fakat bazı absürt parçaları nedendir bilinmez bizde pahalıdır o yüzden güneşliklerde, elektrikli ise cam açma kapama düğmelerinde, bir sıkıntı var ise fiyattan muhakkak düşürtün zira güneşlik tane 70-80 düğme tane 40-60 gibi fiyatları var.

2.el ortalama 15 yaşında araç satın alıyorsunuz hangi marka olursa olsun hesapta olmayan süprizler çıkabilir o yüzden siz ilk etapta köşede +1000TL duracak şekilde kendinizi ayarlayın.

Verdiğim adreslerdeki Alfa kullanıcıları size çok daha geniş bilgiler sunabileceklerdir ayrıca alacağınız araçları önce alfa forumlarında sorgulatırsanız size oldukça yardımı olur zira alfa camiası diğer markalara göre daha dar olduğundan genelde araçların akını karasını haber alma oranı daha yüksektir.

Unutmamalısınız ki Alfa spor karakterli bir aile arabasıdır bu yüzden diğer aile tipi modellerdeki bir takım kolaylıkları bulamayabilir (bazı modellerde bardaklık gibi) buna karşın her anlamda yüksek sürüş kalitesi ve zevkine sahip olursunuz.

Son olarak çevrenizden Alfa almamanız yönünde muhtemelen baskı olacaktır bunları aşıp temiz bir Alfaya kavuşabilirseniz İtalyan dilberinin tadını alacak büyük ihtimalle bir daha da ayrılmak istemeyeceksiniz.

hocam bu aracı düşünüyorum. 1.6

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-145-alfa-romeo-deri-doseme-klimali-ucuz-araba-172755462/detay

satıcı trigeri fren balataları fren disleri gaz enjektörleri yeni değiştirdiğini söylüyor. Araç dediğine göre 262 binde.

istediği fiyat 11 pazarlık açık diyor.

Sizce bu arabayı alsam yakıt tüketimimi şehir içi ne olabilir. çok düzgün kullanacağım. param oldukça ilerde basarım =)

• bu boxer motor, gidişi güzeldir ancak turkıye sartlarında tavsiye etmem, bu motora sahip bir Alfa için önce sağlam bir usta ayarlamanız lazım zira en basit arızasında bile kimse yanaşmak istemeyecektir.

Twinspark motor olanlara bakın derim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.