Şimdi Ara

Brother HL-1211W Wi-Fi Laser Yazıcı Hakkında Herşey (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
283
Cevap
23
Favori
31.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1 kg'lik ürün ekonomik olmak adına süper bir ürün. Tabi ki küçük kolay olanları tercih edebilirsin. 1 kg'lik ürün çamaşır suyu şişesine benzer bir şekilde geliyor. Tek yapman gereken küçük huniyi birinin tutmasını sağlamak ve azar azar (taşmamalı ve az boşluk kalmalı tonerde) boşaltmak. Kişiden kişiye değişebilir bu zahmet tabi ki.Onun dışında 300 grlık ile farkı yok. Zaten bir toner 35 gr civarı aldığından 35 grlık tek seferlik ürün varsa tercih edebilirsin. Yoksa 300 grlık ile 1 kglik farkı yok uygulamada. Broother ürünleri bu konuda diğerlerine göre çok avantajlı çip derdi vs yok. 1 seferde doldurma ve resetleri öğrendim. 1 ayda 4.000 sayfa yazdırdım ve memnunum.
  • İyi günler arkadaşlar. Üç yıldır sorunsuz kullanıyorum yazıcımi. Fakat geçen muadil toner aldım. Daha 100 çıktı bile olmadan toner değiştir hatası aldım. Tekrar muadil toner aldım. Bu sefer takmama rağmen hala toner boş hatası alıyorum. İşin içinden çıkamadım. Var mı başına gelen böyle bir şey?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kobra16 kullanıcısına yanıt
    https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/143194009

Arkadaşın bahsettiği işlemi yaptınız mı?

• mrmuhendis kullanıcısına yanıt
    Yaptım hocam bir işe yaramadı. Yarın tekrar deneyeyim. İşyerinde yazıcım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kobra16

İyi günler arkadaşlar. Üç yıldır sorunsuz kullanıyorum yazıcımi. Fakat geçen muadil toner aldım. Daha 100 çıktı bile olmadan toner değiştir hatası aldım. Tekrar muadil toner aldım. Bu sefer takmama rağmen hala toner boş hatası alıyorum. İşin içinden çıkamadım. Var mı başına gelen böyle bir şey?
    makinede tonerin oturdugu yerde iç kısımda 2-3 tane metal parca var. tonere temas eden. elektriği kesip, o metal uçları silip deneyin. bir de brother 1040 toner reset videosu diye aratıp reset yapın tonere. ama anladıgım kadarıyla sizin sorun tonerde değil yazıcının kendisinde.
  • brother 1211w kullanıyorum toner azaldı uyarısı veriyor ve silik çıkıyor özellikle kağıdın sol tarafı sanırım içindeki toz sol taraftan azaldığı için basmıyor, toner alıp değiştirdikten sonra başka birşey yapmama gerek var mı?
    metal parça olarak geçen şey önceki sayfalarda vardı onu vidalarından söküp temizlemem gerekir mi, yazıcıya firmware güncellemesi geldi bir ara onu da yapmıştım yıllardır üzerindeki tonerle epey çıktı aldım memnun olarak kullandığım bir yazıcı
  • Herkese Merhaba,
    Hl1211W ,Toneri ucuz problemsiz bir ürün ararken bu ürünü buldum 1 toner hediyeli olarak 976 tlye vatandan aldım.
    WiFi kurulumunu yaptım. Mobilde bazen sıkıntı oluyor ama pcde sıkıntı yok WiFi için.
    Ancaak,
    Şöyle bir sorunum var .Yüzlerce yorum okudum.Fakat kimse bahsetmemiş.
    Çıktı aldığımda kağıtta iz çıkıyor. Ama siyah bir iz değil. Kagidin tam çıktığı yerdeki yaylarin fazla baskısından sanıyorum her iki kenarda tam yatların olduğu yerden şerit seklinde iz çıkıyor. Kağıdı katlaninca çıkan iz gibi.
    Bu probleme rastlayan varmı? Sizce çözümü nedir?
    Ürünü alalı henüz 3 gün oldu.
    Cevap için şimdiden teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi waterfall_man -- 14 Haziran 2020; 14:48:8 >
  • waterfall_man kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de fark ettim bu sorunu. Ben de geçen ay aldım ürünü aynı yerden (Vatan Bilgisayar). Ancak arkadaşımda HL-1111 vardı onun da bu sorunu bana söylemesinden dolayı bu sorundan haberim olarak aldım. Şahsen bunun kağıda zararı yok. Ve-Ge ve Mopak'ın kağıtlarını kullandım. Şu ana kadar bir kez kağıt sıkıştırdı ve sebebi de kağıdımın tepsiye koymadan önce katlanmış olması ve fark etmemem...

Gelelim sizin soruna. Bu sorun kronik. Ama benim kağıtlarıma geçici bir iz bırakıyor sadece. O iz kendi kendine kayboluyor yani. Mopak'ta kaybolmuyor, onda da hissedilmiyor. Her kağıdı makineye sokmayın bence. Ve-Ge'yi de buradaki arkadaşlar beğenmiyorlar ama ben uzun zamandır bu markayı kullanıyorum.

Ek olarak da şunu söyleyim. Baskının çıktığı yerdeki dönen aksam sizin kağıdınızın düzleştirilmesine yardım ediyor. Aksi taktirde kağıt bayağı eğimli olarak çıkar ve siz yine bundan şikayet edersiniz. Çünkü belirli eğimin üzerindeki kağıtlar tepsiden çekilemiyor veya sıkışıyorlar. (Kılavuzda yazıyor.) Bu yüzden çift taraflı baskı alınabilmesi için o sistem kağıdı biraz da olsa düzleştiriyor.

Mobil baskıdan da bahsedeyim. iPrint programı tamamen hikaye bence. Cihazım Redmi 5 Plus. Pixel Experience Plus ROM'u yüklü ve Android 9 sürümünde. Bu cihazla kesinlikle iPrint uygulmasından yazıcımı bulamıyorum. Her şeyi denedim. Bir kez bulda onda da çıktıyı yolladığımda 10 dakika boyunca bir ok döndükten sonra programı sildim yani. Çıktı alamadım o şekilde. Ancak sonradan NekoPrint adında bir program kurup cihazı programa ekledim. Otomatik bir yazdırma yapmıyor yani yazdır dediğinizde programdan tekrar yazdırma ayarları açılıyor ve tekrardan yazdır diyorsunuz ama bilgisayardakinden pek farkı olmayan şekilde yazdırma yapabiliyorsunuz.

Bu arada merak ederseniz ben PlusCopy toner tozu ile makineyi birkaç gün önce doldurdum. Bu toz ile orijinal tonerin silik yazma sorunu çözüldü. Orijinal tonerden daha uyumlu nasıl olduğunu anlayamasam da. Gerçekten daha koyu ve kusursuz basıyor. Orijinalde dalga dalga baskı sorunu vardı. Uzun dikey siyah şeritlerde. Dolumda biraz amatörlük yaptık, toner ağzına kadar dolunca fark ettim, salladığımda azaldığı için çok sorun çıkaracağını düşünmedim. Dolumdan sonra 20 sayfanın üzerinde baskılarda çift yönlü basıyorsam eğer ön yüzlerin en üstünde biraz leke oluşuyor. Ama o kadar az ki kesinlikle umrumda değil. Zaten fatura, kimlik fotokopisi gibi resmi şeyleri tek yönlü basacağımızdan ve az sayfalı olduğundan dolayı da problem değil. Ben edeceğim tasarrufa bakıyorum.

Çözüm önerisi sunacak arkadaşlara ek: Drumu, doldurduğum toneri takmadan yumuşak bezle sildim. Merdaneyi de mikrofiber bezle görünen yüzünü tamamen sildim. Ardından birkaç sayfa basıp tekrar sildim. Sildikten sonra merdane ile bıçak arasına bir parça kağıt sokup bıçakta kalan kalıntıları topladım. Tozu da dolum öncesinde süpürgeyle çektirdim. Yani herhangi bir hataya düşmedim bu konuda. Bence fazla dolumla ilgili, değilse de çözmek için de uğraşmam ben böyle küçük bir sorunu.

Brother HL-1211W Wi-Fi Laser Yazıcı Hakkında Herşey Brother HL-1211W Wi-Fi Laser Yazıcı Hakkında Herşey Brother HL-1211W Wi-Fi Laser Yazıcı Hakkında Herşey

• Öncelikle detaylı cevap için çok teşekkür ederim.Hepsini detaylı olarak uygulamaya çalışacağım.
    Doldurma olayına henüz girmedim. Eşim öğretmen çocuk da 7.sinifta.O yüzden daha cook çıktı alacağım. Belki kısa doğru doldurma olayına da girebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: GokhanOfficial

Hocam ben de fark ettim bu sorunu. Ben de geçen ay aldım ürünü aynı yerden (Vatan Bilgisayar). Ancak arkadaşımda HL-1111 vardı onun da bu sorunu bana söylemesinden dolayı bu sorundan haberim olarak aldım. Şahsen bunun kağıda zararı yok. Ve-Ge ve Mopak'ın kağıtlarını kullandım. Şu ana kadar bir kez kağıt sıkıştırdı ve sebebi de kağıdımın tepsiye koymadan önce katlanmış olması ve fark etmemem...

Gelelim sizin soruna. Bu sorun kronik. Ama benim kağıtlarıma geçici bir iz bırakıyor sadece. O iz kendi kendine kayboluyor yani. Mopak'ta kaybolmuyor, onda da hissedilmiyor. Her kağıdı makineye sokmayın bence. Ve-Ge'yi de buradaki arkadaşlar beğenmiyorlar ama ben uzun zamandır bu markayı kullanıyorum.

Ek olarak da şunu söyleyim. Baskının çıktığı yerdeki dönen aksam sizin kağıdınızın düzleştirilmesine yardım ediyor. Aksi taktirde kağıt bayağı eğimli olarak çıkar ve siz yine bundan şikayet edersiniz. Çünkü belirli eğimin üzerindeki kağıtlar tepsiden çekilemiyor veya sıkışıyorlar. (Kılavuzda yazıyor.) Bu yüzden çift taraflı baskı alınabilmesi için o sistem kağıdı biraz da olsa düzleştiriyor.

Mobil baskıdan da bahsedeyim. iPrint programı tamamen hikaye bence. Cihazım Redmi 5 Plus. Pixel Experience Plus ROM'u yüklü ve Android 9 sürümünde. Bu cihazla kesinlikle iPrint uygulmasından yazıcımı bulamıyorum. Her şeyi denedim. Bir kez bulda onda da çıktıyı yolladığımda 10 dakika boyunca bir ok döndükten sonra programı sildim yani. Çıktı alamadım o şekilde. Ancak sonradan NekoPrint adında bir program kurup cihazı programa ekledim. Otomatik bir yazdırma yapmıyor yani yazdır dediğinizde programdan tekrar yazdırma ayarları açılıyor ve tekrardan yazdır diyorsunuz ama bilgisayardakinden pek farkı olmayan şekilde yazdırma yapabiliyorsunuz.

Bu arada merak ederseniz ben PlusCopy toner tozu ile makineyi birkaç gün önce doldurdum. Bu toz ile orijinal tonerin silik yazma sorunu çözüldü. Orijinal tonerden daha uyumlu nasıl olduğunu anlayamasam da. Gerçekten daha koyu ve kusursuz basıyor. Orijinalde dalga dalga baskı sorunu vardı. Uzun dikey siyah şeritlerde. Dolumda biraz amatörlük yaptık, toner ağzına kadar dolunca fark ettim, salladığımda azaldığı için çok sorun çıkaracağını düşünmedim. Dolumdan sonra 20 sayfanın üzerinde baskılarda çift yönlü basıyorsam eğer ön yüzlerin en üstünde biraz leke oluşuyor. Ama o kadar az ki kesinlikle umrumda değil. Zaten fatura, kimlik fotokopisi gibi resmi şeyleri tek yönlü basacağımızdan ve az sayfalı olduğundan dolayı da problem değil. Ben edeceğim tasarrufa bakıyorum.

Çözüm önerisi sunacak arkadaşlara ek: Drumu, doldurduğum toneri takmadan yumuşak bezle sildim. Merdaneyi de mikrofiber bezle görünen yüzünü tamamen sildim. Ardından birkaç sayfa basıp tekrar sildim. Sildikten sonra merdane ile bıçak arasına bir parça kağıt sokup bıçakta kalan kalıntıları topladım. Tozu da dolum öncesinde süpürgeyle çektirdim. Yani herhangi bir hataya düşmedim bu konuda. Bence fazla dolumla ilgili, değilse de çözmek için de uğraşmam ben böyle küçük bir sorunu.

O izler yazıcı çok ısınınca oluyor. Arka arkaya birkaç kitap yazdırınca bende oluyor. Az sayfa çıktılarda olmuyor.

• derbeder.53 kullanıcısına yanıt
    ÇevreMühendisi kullanıcısına yanıt
    Hocam Ve-Ge kağıt ile dolum toneri böyle bir soruna yol açtı. Bulunduğum yerde bulunan Xerox kağıdı da denemek için aldım. Şu an sorunum çözüldü ama orijinal tonerin birisi elimde kaldı. Dikey silik çıktılar vermeye başladı ancak söküp temizledikten sonra demir parçayı merdaneye geçiremedim. Tozun kokusunu hissedince de sağlığımdan önemli değil diyerek hızlıca parçaları toplayıp toneri kaldırıp camları açıp odadan kaçtım. :D Ayrıca sanırım sorun bıçakta değildi. Merdanenin altındaki parçadan fazla miktarda toner sızıyordu. Sanırım toneri bozdum. Teknoloji şans işi, benim toner sağlam değildi demek ki. Elimde hazır muadil toner olduğu için onu emekliye ayırıp bunu yazıcıya taktım. Bunu yaşayan olmamış ama benim şanssızlığım olabilir. Sorun bu tonerle de tekrarlarsa fotoğraflayıp çözüm için buraya başvuracağım.

Bir de @ÇevreMühendisi hocam 2000 sayfa çıktı aldığını söylemişti. Bunu uygularken bu sorunla karşılaştım. Toneri doldurmadan 1600 sayfa çıktı aldım reset yaparak. Bir süre sonra silikleşme başladı ve toneri doldurdum. Ancak dolumdan sonra aynı sorun devam etti. Ben de bir süre kullandım ve kendini toplayacağını düşündüm ancak sonra bıçak sorunu olduğunu fark ettim. Ama sanırım bıçağı yapacağız derken toneri deldik veya sorun baştan bıçakta değildi. İşin kısası 2500 sayfada bir toneri bozmuş olduk.

• Herkese merhaba, öğrenciyim evde notları çıkartmak için yazıcı arıyorum. Bu modelin 1 yıllık ikinci elini 600 liraya gördüm. Ne dersiniz almalı mıyım, önerir misiniz yazıcıyı? Başka model/marka tavsiyenize de açığım.

• Şekmi Şarraki kullanıcısına yanıt
    Kaç çıktı alınmış ? Kondisyonu nasıl ? Ayrıca geçen sene bu fiyatlara sıfırı satılıyordu. 600 fazla bence yazıcı için. Sonuçta pek piyasası olan bir ürün değil, telefon yada araba gibi. Temiz ise pazarlıkla al 500'e
  • ÇevreMühendisi kullanıcısına yanıt
    hocam merhaba, mfc1911w de 1211w ile aynı drum ve toner resetleme yöntemlerine mi sahip?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HidrolikAdam

hocam merhaba, mfc1911w de 1211w ile aynı drum ve toner resetleme yöntemlerine mi sahip?
    mfc1911w ye de sahibim. evet. mfc1911w tavsiye ederim bu saatten sonra

• quote:

Orijinalden alıntı: ÇevreMühendisi

mfc1911w ye de sahibim. evet. mfc1911w tavsiye ederim bu saatten sonra

Alıntıları Göster
    hocam tarama/fotokopi özelliği nasıl cihazın?
  • HidrolikAdam H kullanıcısına yanıt
    çöp

• quote:

Orijinalden alıntı: ÇevreMühendisi

çöp

Merhaba 1911w ve 1211w arasında kararsız kaldım. Öğrenci olduğum için epey ders notu çıkartmam gerekiyor. 200 sayfalık notlar ve tarama özelliği de olsun istiyorum. Tarama özelliği iyi değilse 1211w mi almalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mgmar22 -- 17 Ekim 2020; 13:22:9 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GokhanOfficial

Hocam bu sorunun aynısını bende yaşıyorum son 6-7 aydır çift taraflı çıktı alacağım zaman makine ısındıktan sonra kağıdın üstünde bu şekilde lekeler oluşmaya başladı. İlk zamanlar çok umursamadım ama gün geçtikçe daha koyu lekeler oluşmaya başladı sanki yada psikolojik olarak öyle hissediyorum. Çok takıntı olmaya başladı son zamanlarda.

Bir kaç forumda konu ile ilgili konu açtım ancak net bir çözüm bulamadım. Sıfır drum ünitesi aldım ancak yine sorun devam ediyorum sorun drum ünitesi ile ilgili değil. Sanırım kağıdı çeken makine içindeki merdane bu şekilde leke yapıyor. Ancak makine açma riskine de girmek istemiyorum.

Net çözümü bulan veya fikri olan yardımcı olursa çok sevinirim. Kafayı yemek üzereyim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: CarPatie

Hocam bu sorunun aynısını bende yaşıyorum son 6-7 aydır çift taraflı çıktı alacağım zaman makine ısındıktan sonra kağıdın üstünde bu şekilde lekeler oluşmaya başladı. İlk zamanlar çok umursamadım ama gün geçtikçe daha koyu lekeler oluşmaya başladı sanki yada psikolojik olarak öyle hissediyorum. Çok takıntı olmaya başladı son zamanlarda.

Bir kaç forumda konu ile ilgili konu açtım ancak net bir çözüm bulamadım. Sıfır drum ünitesi aldım ancak yine sorun devam ediyorum sorun drum ünitesi ile ilgili değil. Sanırım kağıdı çeken makine içindeki merdane bu şekilde leke yapıyor. Ancak makine açma riskine de girmek istemiyorum.

Net çözümü bulan veya fikri olan yardımcı olursa çok sevinirim. Kafayı yemek üzereyim :)

Alıntıları Göster

makine cok ısınınca yavas baskı vermeye başlıyor. fırın ünitesi yeterince soğutulamıyor galiba.sorun fırın unitesinden olabilir de, bunu sıradan bir kullanıcı tamir edemez. servis gibi bir yerde yapılmalı.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.