Şimdi Ara

Brother HL-1211W Wi-Fi Laser Yazıcı Hakkında Herşey

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
283
Cevap
23
Favori
31.728
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Brother HL-1211W Wi-Fi Laser Yazıcı Hakkında Herşey

Rehber sürekli güncellenecektir.

**************** Kitapçık Basımı ***************

Arkadaşlar öncelikle foxit reader free sürümünü indiriyoruz. Aşağıdaki resimde görüldüğü gibi ayarlarımızı yapıp yazdırıyoruz.

Yazdırma işlemi bittiği gibi kağıtları ters çevirmeden olduğu gibi kağıt haznesine tekrar koyuyoruz.Şimdi de aşağıdaki ayarlar ile yazdırma işlemini gerçekleştireceğiz.

Kitapçığımızı elde ettik, böylece 800 sayfalık dosyayı 200 sayfaya indirmiş olduk. Kitapçık şeklinde katladıktan sonra üstten ve alttan ataç takıyoruz. Hayırlı olsun.

************** Arkalı önlü çıktı alma(Manuel Duplex) *****************

Yazıcı özelliklerine girerek aşağıdaki ayarları yapıyoruz.

böylece artık herhangi bir işlem yapmadan(sadece tek sayfaları yazdır, çift sayfaları yazdır vs.) kagıtlarımızı hazneye koyuyoruz. Yazdırma işleminden sonra çıkan kagıtları kagıt haznesine tekrar koyup çıkan pencerede ok diyoruz.Uğraşmadan manuel duplex yapmış oluyoruz. Buradan @FreeRun ' a desteklerinden dolayı çok teşekkür ederim.

********** Toner Dolumu ***************

********** Toner ve Drum Değişimi *****************

********* Uygulama üzerinden çıktı almak ***************

Google Play üzerinden "brother iprint scan" yazarak uygulamayı yükleyip çıktılarınızı alabilirsiniz.

********Eski drumu kullanmak *************************

makine açıkkken drumı cıkar. yenisini tak ( veya eski drumı tak ) taktıktan sonra ust kapagı kapatmadan 4 kez acma tusuna bas, üst kapağı kapat. drum sayacı sıfırlannacak. Makinede bulunan 10,000 de sona eren sayacı resetlenemek içindir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÇevreMühendisi -- 27 Şubat 2016; 16:31:19 >

• Rehber güncellendi. @mondschein66 drum değişim videosundan dolayı ayrıca teşekkür ederim.
  • İçerisindeki toneri temizlemeden muadil tonerle dolum yaptım. Herhangi bir sorun olmadı. Kapağı çıkarıp dolum yapıp kullanmaya devam edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÇevreMühendisi -- 21 Şubat 2016; 23:56:12 >
  • Uzerinde gelen demo tonerle mi dolum yapip kullandınız? Yoksa dolan toner mi aldiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • physicist_erm P kullanıcısına yanıt
    Demo toner doluma musait. Bendeki yazici 23 binde paketten cikan toner ve drumla.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mondschein66

Demo toner doluma musait. Bendeki yazici 23 binde paketten cikan toner ve drumla.

3bindeyim bende hocam
  • quote:

druma nasil reset attin hocam ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÇevreMühendisi

quote:

• quote:

quote:

quote:

Hocam 10.ooo sayfadan sonra drum mu değiştiriyorsun ? Ben aynı durumu tekrar kullanmaktan bahsediyorum.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam 10.ooo sayfadan sonra drum mu değiştiriyorsun ? Ben aynı durumu tekrar kullanmaktan bahsediyorum.

bu yontemle eski drumu kullanabilirsin. zaten yeni drum da alsan yazıcıdaki drum sayacı bittiği için drum değiştir uyarısı verecektir. bu yöntemle sorunsuzca defalarda bitse de başa dönebilir.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

bu yontemle eski drumu kullanabilirsin. zaten yeni drum da alsan yazıcıdaki drum sayacı bittiği için drum değiştir uyarısı verecektir. bu yöntemle sorunsuzca defalarda bitse de başa dönebilir.

Oha çok teşekkür ederim. Hocam Allah razı olsun senden ya
  • Drum sayaç reset eklenmiştir.
  • Resmi yenilermisiniz açılmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WinPeAcE

Resmi yenilermisiniz açılmıyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: WinPeAcE

Resmi yenilermisiniz açılmıyor.

Tsk ler cok faydali bir konu.bende bi yazicidan almaya karar verdim

• Bende almayi düşünüyorum, suan fiyatlar 350 civarinda. Canon 6030w ve bu model. Arasında kaldim.Kullanan arkadaslar tavsiye eder misiniz, ben sadece pdf den cikti alacam

• quote:

Orijinalden alıntı: albatrosacar

Bende almayi düşünüyorum, suan fiyatlar 350 civarinda. Canon 6030w ve bu model. Arasında kaldim.Kullanan arkadaslar tavsiye eder misiniz, ben sadece pdf den cikti alacam

drum degistirmeden sadece toner doldurarak 16 bin sayda cikti aldim dostum. drum 20 lira, 1 kilo toz 70 lira. omurluk kullaniyorum. kitap basiyorum 1 gunde 1000 sayfa basiyorum rahat

• ÇevreMühendisi kullanıcısına yanıt
    Tm teşekkür ederim alacaktim iyice heveslendirdiniz :))

• quote:

Orijinalden alıntı: albatrosacar

Tm teşekkür ederim alacaktim iyice heveslendirdiniz :))

Valla drum değişimi isteyince atıyorum drum reseti, 1 kilo toz aldim 10 gram 10 gram koyuyorum, 1000 sayfa cıktı aldıktan sonra toner değişimi yapmadan sadece toner reset yapıp 1000 sayfa daha cıktı alıyorum. 1 reset ile 2000 sayfa basıyorum, tabi 2. 1000 sayfa biraz soluk oluyor ama işimi görüyor.
  • Hocam bu Brother HL-1211W Wi-Fi Laser Yazıcı Nin tarayıcı ve fotokopi özelliği olan ayni zamanda renkli basanı lazim bana varmi böyle bir meret

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.