Şimdi Ara

Brother HL-1211W Wi-Fi Laser Yazıcı Hakkında Herşey (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
283
Cevap
23
Favori
31.813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mrmuhendis

Yaklaşık 3,5 yıldır üzerindeki toneri kullanıyorum. Tam dolu tonerle satın almıştım. Toplamda 770 sayfa olmuştu. Tam dediğiniz gibi "toner bitti" uyarısı verdi. Burada anlatıldığı gibi yaptım.

Remaining Life
    Drum Unit*: 9994 pages
    (% of Life Remaining): (100.00%)
    Toner**: (10.00%)

Drum değeri arttı sadece, toner değeri değişmedi. Uyarı da gitmedi. Bir yerde hata mı yapıyorum acaba?
    mesaj attım. drum sayacı 10 binden geriye dogru gider. yani drum için 10 bin sayfa hakkınız var. ama bendeki cihazda 30*-35 bin sayfaya kadar gitmişti. drum da reset yapılabiliyor. sıfırlanabiliyor yani.

toneriniz bitmiş ozelden youtube linki attım. ayrıntılı gostermiş dişliyi. o dişliyi cevirince makine toneri dolu goruru.

dişlideki mantım sudur. makineye dolu-boş uyarısı vermek. mesela siz elindeki toneri hiç dolrumadan dsadece dişliyi cevirip makineye takın. makine dolu olarak algılar.
    veya tam tersi toneri doldurun, dişliyi cevirmeyin o zaman bos uyarısı verecektir.

• Arkadaşlar selam
    Evimde bu yazıcıdan var kullanıyorum ve memnunum. Ancak fabrikasyon üzerinde gelen tonerim uyarı veriyordu ve bitti. Yazıcının önündeki ışık yanıp sönüyor. Çıktı alamıyorum.
    Toz toner alıp dolum yapmak mı iyi olur yoksa muadil toner takmak mı? Tavsiyeniz ne olur? Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 0ldskool

Arkadaşlar selam
    Evimde bu yazıcıdan var kullanıyorum ve memnunum. Ancak fabrikasyon üzerinde gelen tonerim uyarı veriyordu ve bitti. Yazıcının önündeki ışık yanıp sönüyor. Çıktı alamıyorum.
    Toz toner alıp dolum yapmak mı iyi olur yoksa muadil toner takmak mı? Tavsiyeniz ne olur? Saygılar.
    Buradan bir arkadaşın önerisiyle hl 1111 aldım bende. 1 haftada 1000 çıktı aldım ve fazlasıyla memnunum. Toneri 1000 çıktı civari idare etti. 1 kglik toner tozu almıştım yazıcıyla birlikte. Bugün dolum yaptım, biraz zahmetli ama titiz yapılırsa çok basit bir işlem. Tonerler ne kadar bilmiyorum ama ortalama 35 grdan hesaplanırsa 1 kg ile 30000 civari çıktı alabileceğimi düşünüyorum. Toner almak biraz daha pahalıya patlayabilir.
  • derbeder.53 kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Cevabınız için teşekkürler. Sizin bir ürün linki verme ya da marka tavsiye imkanınız varsa alabilirim. İyi akşamlar saygılar.
  • 0ldskool kullanıcısına yanıt
    Ben ilk defa toner tozu denedim. Bitmeyen kartuşun 1 kglik Tn 1040 için pluscopy toner tozunu aldım. Forumda poyrazkartuş, bursa kartuş, nevada toner tozları da önerilmişti. Hangisini tercih ederseniz alabilirsiniz. Yalnız doldurmadan önce videoları iyi izleyin, fazla doldurma ya da iyi temizleyememe gibi sorunlar kaliteyi düşürebilir. Benim ilk deneyimim gayet iyi oldu. Lekesiz basımlar aldım.
  • Selamlar 1 aydır yaptığım araştırmalarda sona yaklaştım. Son 2 sorum kaldı;
    1. Aslında gönlümde Brother 1911W var ancak; mesela 30 sayfa fotokopi koyduk bunları kendi otomatik yapmıyormuş biz tek tek elle geçirecekmişiz. O zaman artık scan ve fotokopi için cep telefonlarının da baya pratik hale geldiğini düşünürsek sadece printer özelliği olan bir cihaz olan 1211 e döneyim diyorum. Ancak çocuk bu sene üniversite sınavına girecek yine de 1911 i mi zorlamalıyım?
    2. 1211W in bu sondan W özelliği MacOS ile sorunsuz çalışıyor mu, uygun driver varmış araştırdım ama kullanıcı yorumu almak isterim. Bir de acaba Wifi için 3. parti yazılımlar da var mı?

DH in en zar zor bilgi alabildiğim bu bölümünden cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
  • Doritoch kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Bahsettiğiniz diğer yazıcı hiç bilmiyorum ama bu konudaki yazıcıyı evimde kullanıyorum. Kendi yazıcımı yorumlamam gerekirse, aldığımdan beri hiçbir sorun yaşamadım. Sorunsuz, masrafsız bir cihaz. Toneri vs bol ve ucuz. Hakikaten bir dolu alternatif var hangisi marka toner almalı ben de araştırıyorum şuan. Üstte bir arkadaşım bir marka önerdi büyük ihtimal aynı marka alırım.
    Tarayıcı özelliği için bir şey diyemem. Tamamen ihtiyaçlara ve beklentilere bağlı.
    Ayrıca macOS Catalina versiyon bilgisayarımda hiçbir şey yüklemeden tamamen kablosuz çalışıyor. Yazıcı bölümünden + işaretine basıyorsunuz kendi Apple üzerinden 1 dk sürmeden kuruyor yazılımını.
    Wireless özelliği sorunsuz çalışıyor. Kendi yazılımı ile iPhone vb cihazlardan direkt çıktı alabiliyorsunuz. Herhalde bundan sonra kablolu bir yazıcı kullanmam. Kablosuz özelliği büyük nimetmiş. Örneğin mail ile bir pdf vs geliyor, tefondan çat diye yazdırabiliyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

macos ta arkali önlü cikti alabiliyor musun hocam ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ÇevreMühendisi kullanıcısına yanıt
    Evet once tek numarali sayfalari bas diyorum, sonra kagitlari ters dondurup geri koyuyorum bu kez cift numarali sayfalari bas diyorum. Bu sekilde arkali onlu oluyor.

Teşekkürler. Vatandan sipariş ettim. Gün içinde kargolandı da. Bakalım Ankaradan Ankaraya kaç günde gelecek.
    Sizde de arkalı önlü yazdır yeri pasif mi duruyor Mac’de ?

• kazazz kullanıcısına yanıt
    evet bendede pasif, cozum bulamadim

• Merhaba ben bu şekilde önlü arkalı baskı yapıyorum.
     Brother HL-1211W Wi-Fi Laser Yazıcı Hakkında Herşey
  • hocam merhabalar, bende hl 1111 var ayarlardan kaliteyi iyi yapıp grafik seçeneğini seçince bazen hafıza yetmiyor kaliteyi düşürün diye hata veriyor. grafik yerine metin seçeneğini kullanınca problem olmuyor. önceki sayfalarda yüksek kalite+grafik şeklinde kullandığınızı gördüm de sizde hafıza hatası vermiyor mu bu şekilde kullanınca? birde düz kağıt ve geri dönüşümlü kağıt ayarları var hangisinde kullanmak lazım
  • ÇevreMühendisi kullanıcısına yanıt
    Çözümü yok zaten hocam yıllardır bu şekilde. Küçük bi güncellemeyle ortadan kalkacak sorunu halletmediler.

Merhabalar hocam, önlü arkalı yazdır demek çok daha pratik oluyor. Ben de böyle yapıyorum mecbur kaldığım için ama var olan özelliği kullanamamak sinir bozucu

• kazazz kullanıcısına yanıt
    Hocam varolan özellik derken yanlışınız var. Bu yazıda duplex özelliği yok. Arkalı önlü yazdırmak için kendimiz yapıyoruz.
    Biliyorum hocam fakat PC üzerinden arkalı önlü yazdır dediğimiz zaman görselle göstererek arkalı önlü çıktı alabiliyoruz(kağıda yine kendimiz ters çeviriyoruz).
    Windows işletim sisteminde bu özellik sorunsuz çalışıyor fakat mac de Manuelin de manuelini yapıp önce tekleri çıkar kağıt çevir sonra çiftleri çıkar diyoruz. Benim isyanım buna :)

• Yazıcı 1000 lira olmuş, bu paraya daha iyi yazıcılar alabilirsiniz. Nacizane tavsiyem 2. el bulabilirseniz tercih edin yada aynı ücrete daha iyi yazıcı alabilirsiniz.
  • Uzun süre yüksek sayıdaki çıktılarımı yapabileceğim tasarruflu bir yazıcı arıyordum. Bu ürün karşıma çıktı ve geçen hafta 900TL'den sipariş verdim. Pazartesiden beri kullanıyorum. Bu yazıcıların ciddi anlamda ısındıklarını da öğrenmiş bulundum. Mürekkep tanklılardan bile daha iyi çıktı verdiğini düşünüyorum.

Foruma üye olma sebebim de bu yazıcı ve ayrıca birkaç şey hakkında bilgiler almak.

Öncelikle herkes 1Kg toz almayı tercih etmekte. Bu tozlarla dolum zahmetli değil midir? Bu işin bir püf noktası var mı?

Hepsiburada'dan Pluscopy 320Gr olan tozu almayı düşünüyorum. Çift kutu halinde geleceği için dolumda daha rahat olacağını düşünüyorum.

Bitmeyenkartuş'un sitesinde 300Gr Pluscopy dolum seti altında bir ürün daha var ve kolay dolum şişesi ile gönderildiği söylenmiş. Bu ürünü de alan var mı? Bu şişe kaç gramlık bir ölçeğe sahil olduğundan kolaylık sağlıyor?

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.