Şimdi Ara

Broadwaylar'den hangisini almalıyım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
93.972
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar uzun zamandır araba almak için araştırma yapıp durdum. Avrupa mı olsun, yerli mi olsun?
    Sonunda broadway'de karar kıldım. Öğrenciyim birinci planda yakıt geliyor haliyle. İşin açığı tofaşlardan da sağlam ve konforlu araçlar olduğunu az çok öğrendim. Fakat 92 kasalardan mı, 96 kasalardan mı, yoksa 97-2000 arası kasalardan mı alsam uygun olur bilemiyorum.
    Bi parça modifiye düşündüğüm için gönlüm son kasalara kayıyor fakat onlar da RN RL bir de RNİ şeklinde farklı oluyor sanırım.
    Bu konuda fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    Birde RNİ'lerin parçalarının düzlerden pahalı olduğu söyleniyor ne derece doğrudur.
    Fikir paylaşan herkese şimdiden teşekkürler

• en çok tutulanı orta kasa oldu niye tutuluyor bilmiyorum ama modifiye broadway e gitmez
  • Modifye derken basit bi çelik jant bi kaç aksesuardan bahsediyorum
    Asıl merak ettiğim enjeksiyonlu modelin diğerlerine göre üstünlüğü ve kötü yanları nelerdir?
    Kasa konusunda son kasalar daha cazip bi görünüşü var sanki
  • quote:

Orijinalden alıntı: mexalon

Arkadaşlar uzun zamandır araba almak için araştırma yapıp durdum. Avrupa mı olsun, yerli mi olsun?
    Sonunda broadway'de karar kıldım. Öğrenciyim birinci planda yakıt geliyor haliyle. İşin açığı tofaşlardan da sağlam ve konforlu araçlar olduğunu az çok öğrendim. Fakat 92 kasalardan mı, 96 kasalardan mı, yoksa 97-2000 arası kasalardan mı alsam uygun olur bilemiyorum.
    Bi parça modifiye düşündüğüm için gönlüm son kasalara kayıyor fakat onlar da RN RL bir de RNİ şeklinde farklı oluyor sanırım.
    Bu konuda fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    Birde RNİ'lerin parçalarının düzlerden pahalı olduğu söyleniyor ne derece doğrudur.
    Fikir paylaşan herkese şimdiden teşekkürler

evet parçaları pahalı rni modellerinin diğer modellere kıyasla... (motor parçaları)

orta kasaların daha çok tuttuğu olayı doğru ama bence hepsi aynı tek fark rni modelinin motoru...

gönlün hangisini istiyorsa onu al ama ben modeli yüksek olsun dedim o nedenle 98 rni aldım şubat ayında 7700 TL ye! orta kasalarada aynı fiyatı söylüyorlardı...
  • Kolay satmak isityosan eski kasa al, yedek parçası sudan ucuz. yakıtı koklar.
  • Boraycan kardeş mükemmel fiyata araç almışsın ya ben bakıyorumda şöyle o araçları 9000'den aşağı demiyolar acaba galericiler fiyatımı şişiriyor pazardaki insanlarda aynı fiyatlarda aslında ama bakıyorum işte
    Eğer motor parçaları biraz pahalı ise çokda sorun değil sanırım çünkü broadwaylerin temizleri sık sık arızaya düşen araçlar değil diye biliyorum.
    Ek olarak bu enjeksiyon olayı sadece kış günlerinde soğukta aracı çalıştırmaktan başka ne avantaj sağlıyor.
    Bir de son olarak aldığın için denemişsindir km'de ne yakıyorlar günümüz şartlarında şehir içi ve şehirlerarası.
  • Arkadaşlar fikir paylaşacak yok mu, sizlerin fikirleri ile yola çıkarak bir araba alıcam ve bekliyorum
  • Orta kasa 93-96 model olanını al. Hastayım bu arabaya. Son kasada bu kasada almıştık ama orta kasa bende çok büyük etki yarattı. İnş bende ehliyet alıp para biriktirdikten sonra bi tane alıcam kendime. 3 sene önce broadwayı satmıştık resmen giderken ağlamıştım. Araba kullanmayı onda öğrenmiştim 5.750 ye satmıştık. Şuan biraz daha pahalı.

Modifiye tavsiyesi olarak söyliyim bizim bi tanıdık yaptırdı. Film 2 numara . jantlar 15 inc çok kollu. Spor yay. Zenon far ama far ayarı ince ayrıntısına kadar yaptır. Hava filtresi koy güzel bi ses sistemi. Arka Stoplarıda karart. Tam oldu işte tadından yenmez. Işıklarda kimse yetişemez sana herkezi yersin
  • quote:

Orijinalden alıntı: rallyman23

Orta kasa 93-96 model olanını al. Hastayım bu arabaya. Son kasada bu kasada almıştık ama orta kasa bende çok büyük etki yarattı. İnş bende ehliyet alıp para biriktirdikten sonra bi tane alıcam kendime. 3 sene önce broadwayı satmıştık resmen giderken ağlamıştım. Araba kullanmayı onda öğrenmiştim 5.750 ye satmıştık. Şuan biraz daha pahalı.

Modifiye tavsiyesi olarak söyliyim bizim bi tanıdık yaptırdı. Film 2 numara . jantlar 15 inc çok kollu. Spor yay. Zenon far ama far ayarı ince ayrıntısına kadar yaptır. Hava filtresi koy güzel bi ses sistemi. Arka Stoplarıda karart. Tam oldu işte tadından yenmez. Işıklarda kimse yetişemez sana herkezi yersin

Walla kardeş ne yalan söyleyeyim senin mesajını okumadan bi iki gün önce bende caydım fikrimden 92-96 arasına yöneldim. Yani hem bu enjeksiyonlu arabanın bulunamayışı hemde söylentileri kafamı karıştırdı bir de 98 enjeksiyonlu ile bi 96 düz arasında 1000-1500 lira olunca bu kadar insan bişey bilmiyo olamaz diyo insan haliyle.
    O yüzden uzun süre değil 2-3 yıllığına alıyorum zaten hem dediğin gibi çok şık bi genç arabası olur hem yakıtı az öğrenci işi
    Bir de bu araç tipodan fln daha hoş geliyo gözüme inşallah bulurum temizinide hayırlısı olur
    fikir paylaştığın için sağol kardeş
    Ha bide bu broadwaylerin eski kasaları düşük beygirlimi oluyo öyle bişey duydum yoksa hepsi standart mı? bilgin varsa bu konuda fikir isteyim senden.
  • Arkadaşım Broadwaylerin en çok tutulan modeli halk arasında orta kasa olarak tabir edilen 1994-1996 aralığında üretilen kasalardır. Orta kasadan sonraki kasada enjeksiyonlu motora geçilmiştir. Günümüzde hemen çoğu araç lpg ile kullanıldığından lpg takma maliyeti diğer kasalarda kullanılan motorlara göre pahalı olduğundan tutulmadılar. Karbüratörlü motora bugün 500TL ye sıfırdan lpg takılırken, enjeksiyonlu motora 1000TL ye takılıyor ha bir de aracın üretildği yıl ile kıyaslanırsa işin rengi ortaya çıkar.
    Tavsiyem gerek yedek parça, gerek yakıt ve ikinci el durumu gözönüne alındığında temiz beyaz renk 1995 ya da 1996 üstünde kaliteli bir lpg kiti bulunan orta kasa broadway almanızdır. Enjeksiyonlu modeli tavsiye etmem
  • Europe yada Accent öneririm aynı fiyattalar .
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: rallyman23

Orta kasa 93-96 model olanını al. Hastayım bu arabaya. Son kasada bu kasada almıştık ama orta kasa bende çok büyük etki yarattı. İnş bende ehliyet alıp para biriktirdikten sonra bi tane alıcam kendime. 3 sene önce broadwayı satmıştık resmen giderken ağlamıştım. Araba kullanmayı onda öğrenmiştim 5.750 ye satmıştık. Şuan biraz daha pahalı.

Walla kardeş ne yalan söyleyeyim senin mesajını okumadan bi iki gün önce bende caydım fikrimden 92-96 arasına yöneldim. Yani hem bu enjeksiyonlu arabanın bulunamayışı hemde söylentileri kafamı karıştırdı bir de 98 enjeksiyonlu ile bi 96 düz arasında 1000-1500 lira olunca bu kadar insan bişey bilmiyo olamaz diyo insan haliyle.
    O yüzden uzun süre değil 2-3 yıllığına alıyorum zaten hem dediğin gibi çok şık bi genç arabası olur hem yakıtı az öğrenci işi
    Bir de bu araç tipodan fln daha hoş geliyo gözüme inşallah bulurum temizinide hayırlısı olur
    fikir paylaştığın için sağol kardeş
    Ha bide bu broadwaylerin eski kasaları düşük beygirlimi oluyo öyle bişey duydum yoksa hepsi standart mı? bilgin varsa bu konuda fikir isteyim senden.

Hepsinde aynı motor var diye biliyorum. 1.4 77 hp. Bu arabaya dediğim gibi bi hava filtresi koy ortalama hp güç arttırır. Ben arkadaşlarımla filan dalga geçiyodum resmen o motorla. Birde Fairwaylar var broadwayın sporu olarak adlandırılır genelde. onda 1.6 85 yada 90 hp motor var tam bi canavar 3.vitese kadar patinaj çektiriyodum. Fairwayde düşünebilirsin biraz çok yakar ama daha iyi kaçar. Lpg li olduktan sonra ne kadar yaktığını bile hesaplamazsın çok hesaplıdır ikiside
  • quote:

Boraycan kardeş mükemmel fiyata araç almışsın ya ben bakıyorumda şöyle o araçları 9000'den aşağı demiyolar acaba galericiler fiyatımı şişiriyor pazardaki insanlarda aynı fiyatlarda aslında ama bakıyorum işte
    Eğer motor parçaları biraz pahalı ise çokda sorun değil sanırım çünkü broadwaylerin temizleri sık sık arızaya düşen araçlar değil diye biliyorum.
    Ek olarak bu enjeksiyon olayı sadece kış günlerinde soğukta aracı çalıştırmaktan başka ne avantaj sağlıyor.
    Bir de son olarak aldığın için denemişsindir km'de ne yakıyorlar günümüz şartlarında şehir içi ve şehirlerarası.

ist-giresun arası şubat ayında (hava çok soğuktu) 100 kmde 7.7lt lpg yakmıştı (90-100km hızlar arası kullandım)

bu arabaların motor hariç hepsi aynı sadece ön tarafları farklı:) ama millet tutturmuş orta kasa diye:) lpgde enjeksiyonlu olması farkettirmiyor ama benzinde araç farkını ortaya koyuyor:)
  • bende 10 sene önce aynı kararsızlığı yaşadım ve 2000 yılında 1987 model Fransız malı klimalı renault-9 aldım halen kullanıyorum,LPG'nin yılı dolduğu için komle yeni takdırdım ama 10 yıldır aynı arabayı kullanmaktan bıktım değişeyim istiyorum.Eğer isteyen olursa satmak istiyorum.talip olanlar 0543 554 34 31'den arayabilirler.
  • brodwayların bütün modellerinde en iysi 94 model olanlardır bunu çok iyi araştrrsan anlarsın brodway hastası bilir bunları demek istediğimi kaporta ve iç aksam brazdaha kaliteli ve dayanaklıdır...
  • enjeksyonlu modelı tr pıyasasında en son modelı yanı 99 modelıdır.1.4i olarak cıkmıstır.dıgerlerı hep karburotorlu.
    82 beygır 790kg 1.4 motor sınıfına ve yasına gore gayet tutumludur.yanılmıyorsam o kasada celık jant ıle sastılmaktaydı.tabıı ılk sahıbı cıkartmıs olabılır
  • Konu biraz eskiymiş ama fikir söylemeden edemeyeceğim. Broşları sanayi esnafı sevmez. Gittiğin zaman görürsün zaten hasta ziyaterine gitmiş gibi her yerde tofaş var. Parçası ucuz diyorlar ama araba evden çok sanayide oluyor. Doğan rahat araba ama eski kasa olan yeni kasalar uydurma regata dan.Brodway daha dayanıklı tofaşa göre. Bizzat başıma geldi.Yalnız hangi kasa konusu biraz farklı bizim burda en çok ilk çıkan eski kasa dedikleri tutuluyor. Silifke de. Özelik olarak aynı. Eski kasa daha jan janlı kanımca. Enjeksiyonlu araç almak daha iyidir. Karbiratör teknolojisi sona ermiştir. vardır bir bildikleri mühendislerin. Son olarak şunu söyleyeyim. Bu araç beni motora binme derdinden kurtardı. benzin 4,34 lpg 2,31 bir iltre benzinle 18 km civarı yapıyorum. 10 tl gazla yaklaşık 45 km. O kadar ekonomik bir araç.
  • rn i ler energy motor diye geçiyor parça olarak okadar at deve fark olacagını sanmam. Broadwaylerde jiklesiz çalışmama sorunu vardır onun için rni almanı öneririm. Yakıt olarakta karburatorluden daha az yakar beygir olarakta 11 hp gibi bir fark var. Bence 1998-2001 bakcaksın. Kullandıgım için söylemekte fayda var frenleri çok zayıf bide 110-120 den sonra araba baya hafifliyo direksiyondan anlarsın.

Citroen zx lerede bakabilirsin kanımca. 1.8 leri hem az yakıyo hemde fena gidiyo.
  • 10 bin tl ye broadway den daha iyi araba alınabilir mi?
  • daha iyi alınırda daha sağlamı alınmaz. Biz 10 yaşında sattık değişenler

motor takozu 10 lira
    egzost komple
    debriyaj teli 25 lira
    bi kaç kerede far lambası stop lambası okadar.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.