Şimdi Ara

Broadway Otomatik hakkında...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
41.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, benim ricam broadway yada daha doğrusu renault 9 otomatik vites sahiplerinden (eğer varsa tabi). Broadway hakkında (tamirini kendim yapacak kadar) her türlü teknik bilgiye sahibim ve nerdeyse her türlüsünü kullandım, otomatik viteslisi hariç. Şimdi bir broadway almayı düşünüyorum ve otomatik almak istiyorum. Kullanan varsa eğer otomatik şanzımanla ilgili (sorunları, avantajları, kullanım önerileri vs) bana bilgi verebilirlerse çok sevinirim. Birde performansı ve yakıt tüketimi nasıldır? Düz vitese göre kötü olacağına eminim ama ne kadar kötü :)
    Şimdiden teşekkürler

• Arkadaşımda 1989 u var. Malum hidrolik direksiyon falan yoktur arabada bayan olmasına rağmen memnun.
  • Broadway taş gibi arabadır için rahat oLsun
  • DAHA ÖNCE KULLANDIĞINA GÖRE, ARABAYI ANLATMAYA GEREK YOK...
    OTOMATİK VİTESİNİ 7 AY KADAR KULLANDIM (94 MODELDİ)...
    OTOMATİK 3 VİTESLİDİR... 140-150 KM HIZA ULAŞABİLİR...
    ALDIĞIMDA OTOMATİK VİTESLE İLGİLİ BİR PROBLEM VARDI...
    ARA SIRA, ÇEKİŞTE KAYIPLAR OLUYORDU. GAZA BASMAMA RAĞMEN ARAÇ ÇOK ZOR HAREKETE GEÇİYORDU. (MANUEL VİTESLERDEKİ DEBRİYAJ SIYIRMIŞ GİBİ) MOTOR BAĞIRIYOR ARAÇ İLERLEMİYOR.
    TAMİRCİ ARKADAŞA GÖTÜRDÜM. KARBÜRATÖRE BAĞLI BİR AYARI VARMIŞ. HEMEN AYARLADIK. SÜPER OLMUŞTU...
    SONRASINDA HİÇ PROBLEMSİZ KULLANDIM. YAKITI MANUELE GÖRE FAZLADIR... GERİSİ BİLDİĞİN BROADWAY... ÇAMURLUKLARDA ÇÜRÜMELER BAŞLAMIŞTI. YAPTIRDIM VE ÜSTE 3 MİLYAR VEREREK, 2 YIL ÖNCE ŞU ANKİ ARACIMLA (ROVER 620 Sİ) TAKAS YAPTIM...
    EŞEKTEN İNİP, UÇAĞA BİNMİŞ GİBİ OLDUM...

ARAÇ BUYDU........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi roverci -- 31 Ocak 2007; 18:57:55 >

• Kendisi arabayı zaten biliyor ancak otomatik vitesin broadwaya uyumunu ve diğer hususlarını soruyor sanırım.

Bu arada, broadwaya otomatik vites taktırmak istesem ne kadara malolur?
  • Bende almak istiyorum,2. araba olarak..Yakıt değerlerini ve varsa sorunlarını öğrensek iyi olurdu??
  • quote:

Orjinalden alıntı: roverci

DAHA ÖNCE KULLANDIĞINA GÖRE, ARABAYI ANLATMAYA GEREK YOK...
    OTOMATİK VİTESİNİ 7 AY KADAR KULLANDIM (94 MODELDİ)...
    OTOMATİK 3 VİTESLİDİR... 140-150 KM HIZA ULAŞABİLİR...
    ALDIĞIMDA OTOMATİK VİTESLE İLGİLİ BİR PROBLEM VARDI...
    ARA SIRA, ÇEKİŞTE KAYIPLAR OLUYORDU. GAZA BASMAMA RAĞMEN ARAÇ ÇOK ZOR HAREKETE GEÇİYORDU. (MANUEL VİTESLERDEKİ DEBRİYAJ SIYIRMIŞ GİBİ) MOTOR BAĞIRIYOR ARAÇ İLERLEMİYOR.
    TAMİRCİ ARKADAŞA GÖTÜRDÜM. KARBÜRATÖRE BAĞLI BİR AYARI VARMIŞ. HEMEN AYARLADIK. SÜPER OLMUŞTU...
    SONRASINDA HİÇ PROBLEMSİZ KULLANDIM. YAKITI MANUELE GÖRE FAZLADIR... GERİSİ BİLDİĞİN BROADWAY... ÇAMURLUKLARDA ÇÜRÜMELER BAŞLAMIŞTI. YAPTIRDIM VE ÜSTE 3 MİLYAR VEREREK, 2 YIL ÖNCE ŞU ANKİ ARACIMLA (ROVER 620 Sİ) TAKAS YAPTIM...
    EŞEKTEN İNİP, UÇAĞA BİNMİŞ GİBİ OLDUM...

ARAÇ BUYDU........

Şehiriçinde ne kadar yakıyordu arabanız?

• sanırım bu konuda en iyi ben yardımcı olurum.

94 model sıfır broadwey otomatik almıştım. beyaz. 2001 de 120 bim km de satmıştım.
    satmadan bir yıl önce, o zaman ki parayla 1 milyar masraf yapmıştım. kaporta komple çürümeye başlamıştı ve otomatik şanzımanı arıza vermişti.

anladığım kadarıyla otomatik şanzımanın ömrü 100 bin km. kaporta zaten 5 yılda gidiyor.
    yanlız arabanın bir artısı vardı, oda motoru. kaç defa hararet yapmıştım, hatta bir defasında 5 binde değişmesi gereken yağı unutup yağ bitecek seviyeye gelmişti. ama motor hiç sorun çıkarmamıştı.

o arabayla burdan yani istanbuldan trabzona her yaz gidip gelmiştim. yanlız yayla gibi dağ yollarına çıkınca hararet yapıyordu.
  • bende otomatik brodway var satıyorum gibi isteyen varsa mesaj atabilir.saygılar
  • bende de 91 model var otomatik.

genel olarak memnunum.

düz viteslisini de kullandigim icin farklarini sayabilirim.

bi kere duz vitesli gibi atak degil. yani öyle atlayip ziplamiyor.
    şanzımanları genelde yukardaki arkadaşımızın yazdıgı gibi ilk kalkışta çok zorlanıyor. şahsen ben bunun balatadan kaynaklandıgını duşunmuştum ama arkadaş karburator ayarı ile normale dondugunu soylemiş. daha açıklarsa sevinirim o konuyuda.

yakıt olarak benzinde hiç de normal broadway gibi az yakmıyordu.

bende tüp taktirttim. şu an yakıtım şehir içi 140 150 bin arasında. istanbuldayim ve şehir ici dedigim hakikaten şehir içi.

tüpün markası da collina . yildiz alternatif diye bir yerde 250 ytl ye taktirttim. 1 ay olmadi taktirali ama parasını çoktan çıkarttı.

velhasıl ;;
    otm r9 pek luks olmamakla beraber şehiriçinde oyuncak araba kullanır gibi hissettirecek (gaza bas yurusun frene bas dursun )ve yedek parçasıyla olsun bakımıyla olsun [ tup takılmak şartı ile] yakıtıyla olsun oyuncak gibi olan bir araç :)

• arkadaşlar otomatik broadway almak istiyorum.satan varsa cevap bekliyorum.içel deyim.
  • 90 model otomatik brodway im var sıfır hata 90 bin km de çok hoş masrafsız satıp yüksek modelli otomatik araç alıcam meraklılarına duyurulur
  • ne kadar istiyorsun ve nerdesin.slm
  • 10 sene kadar evvel, 85 model torpidosu sütlü kahve renkli ve deri döşemeli otomatik kullanmıştım. sürüşü oyuncakla oynar gibiydi.
  • Tekrar selamlar..

otomatik broadway arayan olursa ben de satabilirim..

Artık büyütmenin vakti geldi sanırım :)
    Arac temizdir, tüplüdür , 0,15 0,20 YTL arası yakar orjinaldir . fiyatı da 3750 EURO dur..
  • Biraz fazla değilmi.
    Model yılı kaç ve fiyatı ne kadar olur.
    quote:

Orjinalden alıntı: tsonline

Tekrar selamlar..

otomatik broadway arayan olursa ben de satabilirim..

Artık büyütmenin vakti geldi sanırım :)
    Arac temizdir, tüplüdür , 0,15 0,20 YTL arası yakar orjinaldir . fiyatı da 3750 EURO dur..
  • modeli 91 . yukarida diger mesajda özelliklerinden bahsetmiştim.. Bi sorunu vesairesi yok. Kullanımı cok rahat ve guzel. Fiyat temizliğe , orjinalliğe, ruhsata işli lpg ye çok da fazla sayılmaz bence ;)

ama benimki olur başkasından alırsınız farketmez.. Bu paralara otomatik bu kadar masrafsız bir araba türü yok.. Herkese Tavsiye ederim r9 u..
  • merhaba.. üniversitedeyken otomatik mazdam vardı.fakülte bitip göreve başladığıda satıp ev almak için takviye yaptım.
    şimdi ki yeni arabam 91 model otomatik vites brodway.. otomatik vites tamamen rahatlıktır..şimdi bu arabamı satıp hastanede beraber görev yaptığım arkadaşımın freelander ını almak istiyorum..bunun içinde arabamı satmak istiyorum.. brodwayi anlatmaya gerek yok bence gerçekten sağlam bir araba.bunun en iyi göstergesi yaşına göre hala taş gibi olması.. arabamda lpg var çok! temiz..ilgilenenler olursa beklerim..
  • bencede ii araba
  • iyi diyonuz ama satıyonuz nasıl iş bu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.