Şimdi Ara

Breaking Bad - (2008–2013) (748. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14.982
Cevap
115
Favori
445.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 746747748749750
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Slim Charles

Bu diziye en iyi dizi diyenlerin %70i The Wire, The Sopranos gibi dizileri izlememiştir. İzleyip yine bu diziye en iyi diyenler için zevkler ve renkler diyebilirim fakat bu dizileri de izleyenlerin %70i Breaking Badi favori dizisi olarak göstermez. Breaking Bad'de aksiyon beklemeyin filan diyenler olmuş ama bu dizilere göre Breaking Bad aksiyon dizisi gibi kalıyor. Evet başlarda sıkıcı geliyorlar fakat sabredip dizinin içine girdikten sonra bitirince damağınızda bıraktığı tadı Breaking Bad'de bulamazsınız. Başta sıkıcı gelmeleri de fazla gerçekçi olduklarından. Zaten bu yüzden BB kadar popüler değiller. Gündelik hayattan uzaklaşıp keyifli bir yapım izlemek isteyenler için değil ama gerçekçi bir başyapıt izlemek isteyenler için bu iki diziyi önerebilirim. Hala ara ara youtubeda The Sopranos videolarına filan denk gelip izlerim. BB bittikten sonra dönüp yüzüne bile bakmadım şahsen. Keyifle izledim ve benim için orada bitti.

Alıntıları Göster

Doğru söylüyorsunuz hocam dediğiniz dizileri ilkdefa duyuyorum ama breaking bad gerçekten çok başarılı bir dizi sayamayacağım kadar dizi izlemişimdir fakat bb de aldığım zevki ve gerçekçiliği diğer hiç bir dizide alamadım neredeyse ama dediğiniz dizilere göz atıcam.

• quote:

Orijinalden alıntı: IceIce

Doğru söylüyorsunuz hocam dediğiniz dizileri ilkdefa duyuyorum ama breaking bad gerçekten çok başarılı bir dizi sayamayacağım kadar dizi izlemişimdir fakat bb de aldığım zevki ve gerçekçiliği diğer hiç bir dizide alamadım neredeyse ama dediğiniz dizilere göz atıcam.

Alıntıları Göster

Zevk unsuruna bir şey diyemem. Hakikaten izlemesi zevkli bir dizi. Ama Walter'ın karakter gelişimi bana çok absürt gelmişti. Yapımcıların da gerçekçi bir yapım hedeflediğini sanmıyorum. Benim daha çok aklımda kalan çekim teknikleriydi. O konuda gerçekten üstüne fazla dizi tanımam. Ama dizi öyle fanlarının dediği kadar aksiyonsuz düşük tempolu bir dizi değil. Bu yüzden diziyi abartılı bulanlara git arka sokaklar izle diyen fanboylarını görünce diziden biraz soğumuyor değilim. Sanki çok komplike bir konusu varmış gibi.  

• Slim Charles kullanıcısına yanıt

Aynen hocam fazla gereksiz fanboy ları var.

• Senin gibisi gelmedi.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Brba'yı bitirdim Better Call Saul'da 3.sezona yeni geçtim, şu ikisinin tartışmalarını, yorumlarını okumak kadar yoran az şey vardır. Skyler'ı da, Chuck'ı da Walter ve Jimmy ikilisinden daha haklı buluyorum çünkü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün itibariyle bitirdim. Hayatım boyunca izlediğim en güzel diziydi. Sanmıyorum bir daha böylesinin gelebileceğini :(

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yoklukta diziyi tekrar izliyorum,bu arada 4.sezon finalindeki müziği Dark hüpletmiş.

• Diziyi bitirdim mükemmeldi gerçekten. Ama aklıma takılan çok şey var bilenler aydınlatırsa çok memnun olurum.
    1) Benj en çok düşündüren şeylerden biri, ilk sezonlarda sanırım bazı bölümlerin başında white ailesinin evini gösteriyordu, evden cesetler çıkıyordu ve havuzda peluş falan vardı. O sahnelerde amaç neydi ne anlatılmak istendi mesela?
    2) Jessenin walta hediye ettiği saatin olayı neydi? O saatin dizide çok bahsi geçti yani kesin bir şey var gibiydi son sahneye kadar o saatten bir şeyler bekledim.
    3) White ailesinin evinin yanmış olduğunu gördük en sonda. Peki kim yaktı, nasıl yaktı, neden yaktı bunları öğrenmek isterdi herkes. Duvarda da heisenberg yazıyordu, walt yaktıysa niye yaktı ya da ben mi kaçırdım arkadaş?
    4) Bir bölümde walt hep kullandığı arabasını tamir ettiriyordu sanırım yanında flynn de vardı. Sonra arka koltukta heisenberg le özdeşleşen şapkasını buldu ve hemen sonra o arabayı 50 dolara sattı tamirciye. Bu mesela niyeydi bunu da anlamamıştım izlerken.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alex.mahoneee -- 28 Temmuz 2021; 19:35:14 >

• alex.mahoneee A kullanıcısına yanıt

-Spoiler-
    Bence siz de spoiler etiketi koyun yazınıza.

1) Uçak kazası olmuştu, sonrasında gösteriyor.

2) Saat olayını hatırlayamadım, ne desem yalan olur.

3) Walter White'ın Heisenberg efsanesi olduğu öğrenildiğinde evi Skyler terk etti veya sattı sanırım, sonrasında evi evsizler kullanmaya başladı ve evi tahrip etti. Evin yeni sahibi evi bu yüzden kilitledi. Heisenberg yazısını da evsizler yazdı.

4) Walter White'ın egosu ve savurganlığı. Başka bir açıklaması yok.

• denile kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam anladım.
    Bu arada spoiler yazdım ama spoiler göster butonu aktif değil hala?

Spoiler butonu kalın, italik gibi seçeneklerin yakınındaki üç nokta menüsünün içinden seçiliyor. (mobil)

• denile kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler tekrar

Rica ederim :)

• Slim Charles kullanıcısına yanıt

wire ın ilk sezonunu izledim bence bb in çırağı olamaz . BB izlerken bir sonraki bölüme ara vermeden geçerdik heyecandan yerimizde duramazdık wire ise günde 1 bölüm 1 bölüm sırf bitirmek için izledim. klasik polis mafya kovalamaca işleri. İzlerken vay arkadaş nasıl böyle bir senaryo hikaye düşünmülşler helal olsun adamlara dediğim bir sahne bölüm hatırlamıyorum. diğer sezonları bilemiyorum 1. sezon için düşüncelerim bu. belki diğer sezonlar daha iyi olabilir.

BB i izleyeli 5-6 sene oldu tekrar izlemeyi düşündüğüm 3. dizi olacak ( Prıson break ve lost tan sonra)

• quote:

Orijinalden alıntı: hdg52

wire ın ilk sezonunu izledim bence bb in çırağı olamaz . BB izlerken bir sonraki bölüme ara vermeden geçerdik heyecandan yerimizde duramazdık wire ise günde 1 bölüm 1 bölüm sırf bitirmek için izledim. klasik polis mafya kovalamaca işleri. İzlerken vay arkadaş nasıl böyle bir senaryo hikaye düşünmülşler helal olsun adamlara dediğim bir sahne bölüm hatırlamıyorum. diğer sezonları bilemiyorum 1. sezon için düşüncelerim bu. belki diğer sezonlar daha iyi olabilir.

BB i izleyeli 5-6 sene oldu tekrar izlemeyi düşündüğüm 3. dizi olacak ( Prıson break ve lost tan sonra)

Prison Break filan seviyorsanız The Wire size hitap etmez. Sürekli aksiyon arayan adamın dizisi değil The Wire. Bir diziyi izlerken tek kriteriniz heyecan olmamalı. Tabi heyecanı için izlenen diziler var ama derinlik çok daha önemli. The Wire dişinizi sıkıp izlerseniz bitirdiğiniz zaman sizde çok farklı bir tad bırakacak. Çünkü dizide anlatılan şeyler kansere yakalanan çılgın kimya öğretmeninin karteli filan tokatlayıp tepeye ulaşmasından çok daha gerçekçi ve derin. Breaking Bad Walter White'ın epik hikayesini anlatır ve hiçbir derinlik kaygısı gütmez, amacı izleyicide heyecan ve merak hisleri uyandırmaktır. Walter White dışındaki karakterler sadece figurandır. Hikaye yazılış şekli ve çekimler iyi olduğu için kimse de gerçekçiliğe veya anlatılan konuya takılmaz. The Wire'da ise başrol yoktur, daha doğrusu başrol bir şahıs yerine şehrin kendisidir. Her sezonda sistemdeki farklı bozuklukları ele alır. Verdiği mesaj ve işlediği konu çok daha derindir. Dizi kritikleri The Wire'ı genelde Breaking Bad'in üstünde konumlandırır. Imdb puanına ve popülariteye bu kadar takılıyorsanız youtubedaki kendi janrasının en popüler türünü temsil eden örneklere bakmanızı tavsiye ederim. Metallica'nın en fazla dinlenme rakamlarına sahip olması onu en iyi metal grubu yapmaz veya one direction gibi bir grubun çok fazla dinlenmesi o grubu müzikal anlamda iyi yapmaz.

• 100 yakın dizi bitirmiş biri olarak yazıyorum bunları.

dizi izlerken insanlar bazı duyguları hissetmek isterler.

bunlar heyecan, aksiyon, macera, gizem,dram, sürpriz final, akıl dolu bir senaryo vs vs

esaretin bedeli müthis kurgusu ve sürpriz finali ile dünyanın en iyi filmlerinden biri olarak bilinir ve ben de çok beğenirim.

13 why reasons ı harika kurgu ,dram ve gizem için çok beğenirim

line of duty yi müthiş poliseye gerilim ve sürpriz finalleri için beğenirim.

bodyguard ı müthiş aksiyonu için beğenirim.

affairs ı insan ilişkileri dram ve oyunculuk için beğenirim .

P B i de aksiyon için değil akıl dolu kaçış planı ve müthiş heyecan fırtınası için beğenirim.

peki wire da bunlardan kaç tanesi var hemen hemen hiç biri.

bu durum wire ı kötü yapmaz tabi ki sadece B B kadar iyi olmadığı kanaatindeyim.

B B in gerçeğe yakın olmadığından bahsetmişsiniz ve wire in daha gerçekçi ve derin olduğundan bahsetmişsiniz.

eğer gerçekçi ve derin hikayeler izleyeceksek gider belgesel ya da sadece gerçek hayattan hikayeler izleriz

wire da zaten abd de ki uyuşturucu piyasasını ve polisin mücadelesini dizi tadında anlatıyor.

bazı abd yapımları amerikan toplumunu çok iyi anlattıkları için ımdb listesinde yüksek puanlar almıştır.

99 da oscar alan kevin spacey nin oynadığı american beauty filmi gibi.

• İzlediğim en iyi diziler arasında çok rahat ilk 3’e girer

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • unutulmayacak birçok çok sahne, müthiş karakterlerin olduğu efsane senaryosu ile Hiçbir soruyu cevapsız bırakmadan ve olması gerektiği gibi biten özel dizidir.

• 
Sayfa: önceki 746747748749750
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.