Şimdi Ara

Böyle insanları Allah bildiği gibi yapsın

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
706
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar geçen gün alt komşunun banyosuna bizim banyodan su akmış biz de ev sahibini aradık ne gerekiyorsa yapın dedi biz de küveti kırdırdık falan 250 tl para harcadık. kira verecez bugün adamı aradım dedim ' HACI ' amca böyle böyle 250 tl tuttu banyo onun parasını kiradan düşüp yatıracam yarın hesabına. HACI amca bana ne dese beğenirsin sen oturuyon sen yaptıracan... arkadaşlar benim bildiğim ev sahibi yaptırır bu tür işleri sonuçta kalıcı bir şey yaptırıyorum adamın evine. benim mi yanlışım var ? bir de HACI'yım diye gezer ortada yazıklar olsun böyle insanlara. Laf anlamıyo akşam akşam sinir etti beni ne yapsam ne etsem diye düşünüyorum. taşınmaya kalksak bir dünya masraf ayıp yahu ayıp ne insanlar var. Rahatlamak için yazdım arkadaşlar bir kusurum olduysa affola. iyi akşamlar

• Sakın ola tam kira yatırma. Onların hepsi aynı şekil yaptır derler , kirayı almaya gelince banane ayaklarına yatarlar.
  • İmkanınız varsa rest çekin, yaptırmayın. Baksın kendi başının çaresine sonra.
  • Bizim evsahibi de bir şey yaptırmaz evine. Üst katlara hırsız girdi. Komşulardan birisi de demir taktıralım demiş. Evsahibi de siz taktırın , sizin güvenliğiniz için demiş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PsychoticInfIuence

Sakın ola tam kira yatırma. Onların hepsi aynı şekil yaptır derler , kirayı almaya gelince banane ayaklarına yatarlar.

quote:

Orijinalden alıntı: Nemésis

İmkanınız varsa rest çekin, yaptırmayın. Baksın kendi başının çaresine sonra.

Hocam kontratımız falanda yok yapmıyo inat adam sorun olmaz diye elden alıyo parayı. kontrat yapalım parayı bankaya yatıralım dediğimizde itiraz ediyo. Kirayı tam yatırmazsak evden atacak bayram zamanı ortada kalacaz ev ara bul çıkmazdayım zoruma gidiyo ona 250 tl fazla vermek

• sert ol dostum fazla genç dğilse olay istemeyecektir telefonda bi kaç küfür vs insan gibi anlatmışsın anlayacağı dilden konuşmak gerek
  • depozito vermediysen sen de evden çıkarken evi talan et duvarları ne kır yani ona 250 tl lik hasar aç bak nasıl yapıyor o zaman. ha bu arada hiç bir zaman hocaymış nurcuymuş diye insanlara güvenmeyin. babamın bana kazık attığını bilirim ben.

imkanınız varsa bi avukatla görüşün bilgi alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi winneras -- 27 Temmuz 2012; 9:47:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet.

quote:

Orijinalden alıntı: PsychoticInfIuence

Sakın ola tam kira yatırma. Onların hepsi aynı şekil yaptır derler , kirayı almaya gelince banane ayaklarına yatarlar.

quote:

Orijinalden alıntı: Nemésis

İmkanınız varsa rest çekin, yaptırmayın. Baksın kendi başının çaresine sonra.

Hocam kontratımız falanda yok yapmıyo inat adam sorun olmaz diye elden alıyo parayı. kontrat yapalım parayı bankaya yatıralım dediğimizde itiraz ediyo. Kirayı tam yatırmazsak evden atacak bayram zamanı ortada kalacaz ev ara bul çıkmazdayım zoruma gidiyo ona 250 tl fazla vermek

Aileylemi oturuyorsun öğrenci evimi anlamadım ama önce insan gibi anlat. Ramazandayız hacı amca bak kul hakkıdır vs.. dir. sen böyle böyle yaptır halledeeriz demedin mi dersin. Baktın çirkefe yatıyor hala, sen 250tl kesilmiş hali ile ver kiranı. Evden çıkın derse, kontratsız ve elden kira almak yasalara aykırı. Polise şikayet edersin. Kanıt isterlersede komşulardan bakkaldan onay alırsınız. Ama forumda bir başlık açıp avukatlar varsa sor bir, tam olarak öğrenirsin. Sonuç olarak bence ödeme. Bende lanet bi ev sahibi durumu yaşadım, adam banyoya küveti kendi koymuş, etrafını suntayla kapatmış, suntaya fayans yapıştırmış. Normal olarak buhardan ve sudan sunta kabardı fayanslar düştü, adam yaptırında yaptırın diye diretti, yaptırmadık senin hatan, istersen mahkemeye ver dedim, sustu.

• Yatırmayacam parayı dedim çıkın o zaman evimden dedi. pislik adam. bakalım ne olacak
  • Elinde tamir bakıma dair fatura olsun mutlaka.Eksik yatırabilirsin.Gerçi avukatlara sormak lazım.Sonuçta keyfinden yaptırmadın sen.
  • Ben senin yerinde olsam o evden çıkarken mala zarar veririm aynısı bizim karşı komuşuya olmuştu 150 lira verip sigorta panosundan banyoya kablo çektirdi adamla konuştu benim yapcak bişeyim yok dedi karşı komşum çıkarken evdeki kablo tesisatını ve evdeki kapı kollarını ev içerisindeki camları aldı götürdü ev sahibi gelip bize çatıyo siz görmedinizmi diye bende dedim adamdan 150 lira kemedin al dedim 500 lira zarar ettin adam evdeki anahtar prizleride aldı yerinde olsam parayı verirdim ama evinde anasını ağlatıp çıkardım valla adam bide HACIYMIŞ ha yaşından başından utansın ne diyelim
  • Arkadaşlar sırf taşınma zahmetini çekmemek için parayı yatıracam ama bu evden çıkarken evin anasını ağlatacam zaten kontrat yok hiçbir şey ispat edemez ben çıktıktan sonra. seneye kendi evimize taşınacaz zaten 1 sene daha bu adama sabrederim çıkarken yapacağımı biliyorum ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmet.

Arkadaşlar sırf taşınma zahmetini çekmemek için parayı yatıracam ama bu evden çıkarken evin anasını ağlatacam zaten kontrat yok hiçbir şey ispat edemez ben çıktıktan sonra. seneye kendi evimize taşınacaz zaten 1 sene daha bu adama sabrederim çıkarken yapacağımı biliyorum ben

hiç affetme senin ailene küfür etmişcesine kır dök parçala sigara içiyosan sigaranı duvarlarda söndür al eline çekici klozeti parçala fayansları kır duvara yazılar yaz sprey boyayla affetme gittiğiniz gün sabahı sokaktan 1 2 tane köpek bul suyunu yemeğini koy köpeklerin nasılsa ev sahibi öğlene gelir şok olsun
  • Sıkma canını kardeşim - benim de 1000 lira depositimin 500'nü "mutfak tezgahına zarar vermişsin" dediği için kesti..
    Aradım ana avrat küfrettim ama bir kulağından giriyor ötekinden çıkıyor - şeyinde değil..
    Bu senin depositini de tam vermez. dikkat et.
    çıkarken de zarar ver.
  • quote:

Orijinalden alıntı: grandeur

Sıkma canını kardeşim - benim de 1000 lira depositimin 500'nü "mutfak tezgahına zarar vermişsin" dediği için kesti..
    Aradım ana avrat küfrettim ama bir kulağından giriyor ötekinden çıkıyor - şeyinde değil..
    Bu senin depositini de tam vermez. dikkat et.
    çıkarken de zarar ver.

Ben konuşuyorum adam beni dinlemiyor ki dediği dedik duymuyor beni hiç. Çık evimden diyo en son telefonu kapatırken. Allah böylelerine mal mülk veriyor insanın isyan edesi geliyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: winneras

depozito vermediysen sen de evden çıkarken evi talan et duvarları ne kır yani ona 250 tl lik hasar aç bak nasıl yapıyor o zaman. ha bu arada hiç bir zaman hocaymış nurcuymuş diye insanlara güvenmeyin. babamın bana kazık attığını bilirim ben.

imkanınız varsa bi avukatla görüşün bilgi alın.

Hacı baban sana nasıl bi kazık attı ya
  • Benzer durumdu. 20 tl lik dus kabiniyee ilgili alalimmi dedik. Alin giderken goturun dedi.

Ayrica babamla imza atmislardi babam yillik parayi veriyor. 1 yil kalacagimiza dair. O kagit bizdeydi. Cikarken bi sorunumuz oldu. Dedik bak, bu kagitlari maliyeye versem senden kdv yi alir. Odemedigin icin iyi bi ceza keser. 4 yil evinde oturduk. 4 tane boyle kagit var. Seni bitiririm maliye ile dedik.

Dedi erkeksen gidersin verirsin maliyeye, ama sonra seni bulurum dedi.mafya ile.

Biz de Kulturlu medeni adamiz babam baska bi yolla anlasti. Ben olcaktim, varya neyse.

Boyle sende tehdit et bakalim. Ama haci ise, telefonda yaptirin ben veririm demis ise, sende o telefon gorusme tarihinden kisa sure sonra yaptirmis isen, faturasi varsa, Mahkeme ye gidebilirsin

Bilemiyorum degermi, evden atilcan, 250 tl icin. 400 tl ye ev tasi.

Ama kavga etme, de obur tarafta gorusuruz dersin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turk-Engineer

Benzer durumdu. 20 tl lik dus kabiniyee ilgili alalimmi dedik. Alin giderken goturun dedi.

Ayrica babamla imza atmislardi babam yillik parayi veriyor. 1 yil kalacagimiza dair. O kagit bizdeydi. Cikarken bi sorunumuz oldu. Dedik bak, bu kagitlari maliyeye versem senden kdv yi alir. Odemedigin icin iyi bi ceza keser. 4 yil evinde oturduk. 4 tane boyle kagit var. Seni bitiririm maliye ile dedik.

Dedi erkeksen gidersin verirsin maliyeye, ama sonra seni bulurum dedi.mafya ile.

Biz de Kulturlu medeni adamiz babam baska bi yolla anlasti. Ben olcaktim, varya neyse.

Boyle sende tehdit et bakalim. Ama haci ise, telefonda yaptirin ben veririm demis ise, sende o telefon gorusme tarihinden kisa sure sonra yaptirmis isen, faturasi varsa, Mahkeme ye gidebilirsin

Bilemiyorum degermi, evden atilcan, 250 tl icin. 400 tl ye ev tasi.

Ama kavga etme, de obur tarafta gorusuruz dersin

erkeğim, ve gidiyorum deyip gidip verseydin maliyeye.

• mahkemeye degil maliyeye ihbarda bulunun.. onlar hakkından geliyor anında..
  • öğrenciyken tuttuğumuz evin kombisi çok ama çok eski idi, yani görseniz böyle dış kabı falan yok sadece aletler görünüyo ve alet sürekli arıza yapıyo. artık düzeltilemeyecek duruma geldi. ev sahibini arıyoz tamirci çağırın diyo, tamirci çağırıyoz tamirci makinayı görür görmez değiştirin bunu deyip elini bile sürmeden çıkıp gidiyo. makina ölmüş en az 20 yıllık gibi.

ev sahibi çok diretti siz bozdunuz siz ödüceniz diye. yav biz eve girerken de bu haldeydi bu diyoz, biz size bunu söyledik eve girerken diyoz anlamıyo. en sonunda paranın yarıdan az bi kısmını biz verdik öyle değiştirdik. okadar çirkef bi adamdı.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.