Şimdi Ara

BOYALI ARABA ALINIR MI ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
1
Favori
73.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: macemre

Aracı araştırın, geçmişini öğrenin, sigorta acentalarına kasko geçmişini, hasarlarını, pert olup olmadığını sorun, mesajla geçmişini sorgulayın, aracın piyasasını, tutulup tutulmadığını, ederini öğrenin, aracın kondisyonuna, alımlılığına bakın, işinize geliyorsa, fiyatı uygun ise (uygun fiyat her zaman düşük fiyat demek değildir, araç ilk sahibindendir, yetkili servis kayıtlıdır, garantisi devam etmektedir, yapılan işlemler bellidir, kilometresi düşüktür, temiz kullanılmıştır, rengi aradığınız renktir, araçta ekstra ve olmasını istediğiniz opsiyonlar da vardır, ailenize veya şahsi kullanımınıza uygundur, ihtiyaçlarınızı karşılıyacaktır, sıra beklemeyeceksinizdir vs), satıcı güven veriyorsa, söylediği şeyler tutarlı ise ve bilmiyoruma yatarak birşeyler gizlemeye çalışmıyorsa boyalı, boyasız, kazalı, kazasız, hasarlı, hasarsız, pert vb değerinden her türlü araç alınır da satılır da. Ama hiçbir araca da aynısının hasarsızının, boyasızının, çiziksizinin parası da verilmez, isteyen satıcı da ciddiye alınmaz.

Tüm bunları nereden nasıl yapabiliriz? İkinci el araç almayı düşünüyorum da..

• Alınır niye alınmasın?

Bugün 2000 model civarı araç alsam, bel altı boyalı olsa işime gelir temiz temiz.Ağır darbesi vs başka konu.

Sırf temizlik olsun diye 2009 model aracımı bel altı boyatmayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lazarotti

Alınır niye alınmasın?

Bugün 2000 model civarı araç alsam, bel altı boyalı olsa işime gelir temiz temiz.Ağır darbesi vs başka konu.

Sırf temizlik olsun diye 2009 model aracımı bel altı boyatmayı düşünüyorum.
    Bu boya işi çok tartışılır da en iyisi aracı servise çektirip check-up yaptırmak. 30-40 bin lira verip 100 liradan kaçmamak lazım.
  • Araç ucuzsa alınır pahalıydı alınmaz ben 10 bin tl'den sonraki araçlarda komple boyalı almam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf434382

Araç ucuzsa alınır pahalıydı alınmaz ben 10 bin tl'den sonraki araçlarda komple boyalı almam.
    komple boya yoksa, tavanda ya da kaputta boya yoksa alınır. güzel de bir indirim yaptırılır, ucuz ucuz binilir. yarın öbür gün bi yerini sürtersen hiç üzülmezsin hemen gider boyatırsın nasısa boyalı diye. boyasız araba alırsın 60.000'e sağ tarafını bi yere sürtersin. sağ tarafı komple boyalı derler 50.000'e zor satarsın, bi de bisürü üzülürsün zarar ettim diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Olur böyle şeyler

komple boya yoksa, tavanda ya da kaputta boya yoksa alınır. güzel de bir indirim yaptırılır, ucuz ucuz binilir. yarın öbür gün bi yerini sürtersen hiç üzülmezsin hemen gider boyatırsın nasısa boyalı diye. boyasız araba alırsın 60.000'e sağ tarafını bi yere sürtersin. sağ tarafı komple boyalı derler 50.000'e zor satarsın, bi de bisürü üzülürsün zarar ettim diye.

Alıntıları Göster
    Ben kendim 5 parça boyalı araç aldım, şasesin de bir sıkıntı yoksa problem değil. Tavan da birde boya olmucak o kadar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Pink Floyd

Ben kendim 5 parça boyalı araç aldım, şasesin de bir sıkıntı yoksa problem değil. Tavan da birde boya olmucak o kadar.

Alıntıları Göster
    Boyasız diye gerine gerine aldığınız arabanın 1 ay sonra şanzımanı dağılsa , motor indirme gerekse sorun yok yani. Herşey boyadan ve değişen parçadan ibaret size göre.
  • quote:

Hocam iyi guzel soylemissin tavanda boya olmicak diye ama varsa napcaz tavanda boya. Benim ilanim var orada acik acik yaziyor. Siva dustu apartmandan ve tavanla beraber bircok parcasi boyandi. Boyamayip oyle mi binseydim.http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=98589853&rnd=6495 arac alindigi gunden beri servis haricinde park lambasi bile degismedi. Butun bakimlari serviste tam olarak yapildi. Boyalari da serviste yapildi. Kaza yok bela yok. Ne sakincasi var bu arabayi almanin anlamiyorum. Arabadan anlayan adam sadece boyasi varsa sorun yaratmaz diye dusunuyorum. Yanlis miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sontur

quote:

Hocam iyi guzel soylemissin tavanda boya olmicak diye ama varsa napcaz tavanda boya. Benim ilanim var orada acik acik yaziyor. Siva dustu apartmandan ve tavanla beraber bircok parcasi boyandi. Boyamayip oyle mi binseydim.http://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=98589853&rnd=6495 arac alindigi gunden beri servis haricinde park lambasi bile degismedi. Butun bakimlari serviste tam olarak yapildi. Boyalari da serviste yapildi. Kaza yok bela yok. Ne sakincasi var bu arabayi almanin anlamiyorum. Arabadan anlayan adam sadece boyasi varsa sorun yaratmaz diye dusunuyorum. Yanlis miyim?

Hocam tavanda boya olmasın dememin sebebi, araç takla atma ihtimalinden dolayıdır. Ortalık çakal kaynıyor sizde biliyorsunuz ki. Hani önden arkadan darbe alması belki kabul edilebilecek bir kazık olabilir ama takla attıktan sonra direklerin eğrilmesi sonradan yapılması bunlar hayati önem taşıyor. O yüzden tavanda boya olan arabalardan çekinirim ha derseniz elimde fotoğrafları var bakın bu yüzden oldu. O zaman işler değişir tabikide.

• Alınır.
  • Boyali yerine ve neden boyandigina bagli olarak alinir.
  • Alinir
  • quote:

quote:

quote:

Hocam tavanda boya olmasın dememin sebebi, araç takla atma ihtimalinden dolayıdır. Ortalık çakal kaynıyor sizde biliyorsunuz ki. Hani önden arkadan darbe alması belki kabul edilebilecek bir kazık olabilir ama takla attıktan sonra direklerin eğrilmesi sonradan yapılması bunlar hayati önem taşıyor. O yüzden tavanda boya olan arabalardan çekinirim ha derseniz elimde fotoğrafları var bakın bu yüzden oldu. O zaman işler değişir tabikide.

Anladim Hocam. Tum bakimlati ve boyalari serviste yapilmis olmasina ragmen ilanimda fotolari da yayinlamis olmama ragmen hala insanlar ikna olmuyor. Anlayabilmis degilim. Benim gibi kil ve titiz adamdan araba almayip da kimden alcaklar merak ediyorum ;) nasip kismet bu isler tabiki ...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Anladim Hocam. Tum bakimlati ve boyalari serviste yapilmis olmasina ragmen ilanimda fotolari da yayinlamis olmama ragmen hala insanlar ikna olmuyor. Anlayabilmis degilim. Benim gibi kil ve titiz adamdan araba almayip da kimden alcaklar merak ediyorum ;) nasip kismet bu isler tabiki ...

Alıntıları Göster
    babamda büyük kazası olmayan 91 model kartal var 2 kez komple boyandı bir kez daha komple boyansa yeridir.

• Eğer kaza sebebiyle değilse yada küçük kaza sebebiyle boyalıysa kesinlikle alınır. Hatta boyasızdan bile iyidir sürterseniz gider gönül rahatlığıyla zaten boyalıydı diyip boyatırsınız. Birde benim gibi boyatanlar var ben en küçük bişey olduğunda yan araba kapısını vursa bile boyatırım. Yani bence ciddi kaza sonucu boyanmadıysa kesinlikle alınır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cilloo

Eğer kaza sebebiyle değilse yada küçük kaza sebebiyle boyalıysa kesinlikle alınır. Hatta boyasızdan bile iyidir sürterseniz gider gönül rahatlığıyla zaten boyalıydı diyip boyatırsınız. Birde benim gibi boyatanlar var ben en küçük bişey olduğunda yan araba kapısını vursa bile boyatırım. Yani bence ciddi kaza sonucu boyanmadıysa kesinlikle alınır.
    15 yaş ve üzeriyse durumuna nedenlerine göre komple boyalı alınabilir. Bazı insanlar aracının boyasına bakmaz hiç, sonra leş gibi solar, güneş yanıklarını olur boyada, kuş pisliği iz yapar, vernik çatlar, arabayı çok çizmişlerdir ve çok sürtme izi vardır. Yaşını da düşündüğümüzde sonraki bir sahibi temiz arabaya binmek isteyip komple boyatmış olabilir. Ama bunu kanıtlaması lazım, yoksa ben nerden bileyim neden,nasıl boyandı.

15yaş altı arabaları ise hayatta almam komple boyalı, sağlam, pert, taklalı, vukuatlı araç olması lazım ki komple boyanmaya gerek duysun. iyi bakılan 10-12 yıllık arabaların boyası da verniği de mis gibi olur. Bir problem var demekki komple boyayan var. Kaputu ve tavanı da boyalı almak istemem. Çünkü insanlarda çok önyargo var takla atmış, ağır kaza vs diye, bilemiyorsunuz. Belki adam güneş yanığından tavanı boyatıyor kimisine göre hop taklalı araç oluyor. Kimseyi de suçlamayız piyasada bu kadar çakal varken.

Yani işin özeti, burada en önemli şey, NEDEN boyanmış olduğu ve bunun net bir şekilde kanıutlanabilmesi ki alan vatandaş içi rahat olarak alsın. Boya yaptıran arkadaşlar boya öncesi, boyama zamanını fotolarla arşivleyip, fatura vs bilgilerini kayıt altına alırlarsa araçlarını güzelce satarlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lord Sparhawk

15 yaş ve üzeriyse durumuna nedenlerine göre komple boyalı alınabilir. Bazı insanlar aracının boyasına bakmaz hiç, sonra leş gibi solar, güneş yanıklarını olur boyada, kuş pisliği iz yapar, vernik çatlar, arabayı çok çizmişlerdir ve çok sürtme izi vardır. Yaşını da düşündüğümüzde sonraki bir sahibi temiz arabaya binmek isteyip komple boyatmış olabilir. Ama bunu kanıtlaması lazım, yoksa ben nerden bileyim neden,nasıl boyandı.

15yaş altı arabaları ise hayatta almam komple boyalı, sağlam, pert, taklalı, vukuatlı araç olması lazım ki komple boyanmaya gerek duysun. iyi bakılan 10-12 yıllık arabaların boyası da verniği de mis gibi olur. Bir problem var demekki komple boyayan var. Kaputu ve tavanı da boyalı almak istemem. Çünkü insanlarda çok önyargo var takla atmış, ağır kaza vs diye, bilemiyorsunuz. Belki adam güneş yanığından tavanı boyatıyor kimisine göre hop taklalı araç oluyor. Kimseyi de suçlamayız piyasada bu kadar çakal varken.

Yani işin özeti, burada en önemli şey, NEDEN boyanmış olduğu ve bunun net bir şekilde kanıutlanabilmesi ki alan vatandaş içi rahat olarak alsın. Boya yaptıran arkadaşlar boya öncesi, boyama zamanını fotolarla arşivleyip, fatura vs bilgilerini kayıt altına alırlarsa araçlarını güzelce satarlar.

Alıntıları Göster
    İlk aracım 106 Quiksilver tavan hariç komple boyalıydı. İlana koyduğumun ertesi günü aldığım fiyatın epey üstüne satıldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: powermoon

İlk aracım 106 Quiksilver tavan hariç komple boyalıydı. İlana koyduğumun ertesi günü aldığım fiyatın epey üstüne satıldı.

Darisi basimiza diyelim artik ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daft Punk

Alınırda alınmasına ama zor satılır.

bu saatten sonra satmak için araç alınmaz, araçlar artık çok pahalı ekonomi süper yönetildiği için 40 yaşında kuş serisi araçlar 20 bine, sümbüller 30 bine dayandı, ayrıca artık herkez bişiler öğrendi, boyalı olsun olmasın bir araç 500tl dahi pahalıysa artık zor satılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: cavador

quote:

Orijinalden alıntı: Daft Punk

Alınırda alınmasına ama zor satılır.

bu saatten sonra satmak için araç alınmaz, araçlar artık çok pahalı ekonomi süper yönetildiği için 40 yaşında kuş serisi araçlar 20 bine, sümbüller 30 bine dayandı, ayrıca artık herkez bişiler öğrendi, boyalı olsun olmasın bir araç 500tl dahi pahalıysa artık zor satılır

Alıntıları Göster
    Alan için de satan için de en güvenlisi bu tür onarımların yetkili serviste veya düzgün bir şekilde belgeleyebilen bir yerde yaptırılması bence. Araçta elbette boya olur, son derece normal birşey hatta olmaması artık anormal sayılabilir ama önemli olan o boyayı belgeleyebilmek, neden yapıldığını açıklayabilmek. 2. el araba almaya kalksam ve baktığım araçta boya olsa onarımın evraklarına bakar ona göre değerlendiririm ama sanayide yapılmış evraksız bir işi sadece satıcının sözüyle güvenmem, değerlendirmem.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.