Şimdi Ara

...[ BOYA KORUMA / İÇ-DIŞ temizlik / pasta cila ]... (185. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.388
Cevap
62
Favori
907.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba Meguars ın yıkama sonrası cilasını Ankarada nerede bulabilirim acaba yardımcı olursanız sevinirim.
  • Bekbars 3k oto boya koruma aldım baya pahalı bir ürün henüz araca uygulamadım yygulayan varmı??
  • quote:

Orijinalden alıntı: drchtygn

Daha öncede sormuştum ama arada kaynadı sanırım. arkadaşlar sıfır aldığım beyaz renk aracıma wax uygulaması yapacağım. aracın tamponlarına da wax uygulaması yapılması gerekiyor mu? teşekkürler.

Bazı forumlarda su itme özelliğinden dolayı farlara ve stoplara dahi sürüldüğünü okumuştum zaten, ardından kendi aracına uygulama yaptırırken de şahit oldum, hiç bir zararı yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: yavuz2844

bekbars 3k oto boya koruma aldım..
    bu nasıl bir ürün hiç kullanan varmı cok iddalı şeyler yazıyor doğrumu yazılanlar...

aaga bildiğim kadarıyla yerli ürün ama biraz pahalı gibi

hic kullanmadım kullananıda görmedim, uyguladıktan sonra yorumlarınızı bekleriz
  • quote:

Orijinalden alıntı: yasin90

quote:

Orijinalden alıntı: yavuz2844

bekbars 3k oto boya koruma aldım..
    bu nasıl bir ürün hiç kullanan varmı cok iddalı şeyler yazıyor doğrumu yazılanlar...

aaga bildiğim kadarıyla yerli ürün ama biraz pahalı gibi

hic kullanmadım kullananıda görmedim, uyguladıktan sonra yorumlarınızı bekleriz

hocam ben şimdiye kadar aracıma uygulamdığım wax, cila nano kalmadı..en fazla dayanan 2 ay dayandı basınçlı suylada yıkayınca 5 yıkamadan fazla dayanan yok gibi
    dedim ya birde şu bekbarsı deniyelim hem cok iddalı hemde ısrarla bu ürün cila deyil koruma yazmış
    yakında uygulayacam ama önce aracın üzerindeki waxların özelliğini kaybetmesini bekliyorum (uygulamadan önce bu şartmış uygulamadan önce aracın yüzeyinin cilasız olması gerekiyormuş)
    eyer tutarsa burda payasacam hepinizle saygılar

• Bu perşembe motoru Turtle Wax motor temizleyici ile güzelce temizledim. Kirli halini çekmek açıkçası aklıma gelmedi trmizleyince bir foto alayım dedim . Motor kaputu altı tamamen simsiyah ve motor kısmı tamamen toz ve sudan dolayu çamur bağlamıştı. Son durumu aşağıdaki gibi oldu.

...[ BOYA KORUMA / İÇ-DIŞ temizlik /  pasta cila ]...

Buda garajımın içindeki bakım malzemelerim.Hergün zenginleşiyor.

• başka bir forumdan arkadaşlarım olan
    Asil, Ömer ve ben mini bir buluşma yapıp
    benim araca uygulama yaptık. malzemeler;
    - Einhell Polisaj makinesi.
    - Chemical Guys HexLogic Cutting pad
    - ilk vuruşta Virtus 427 10/12 Ağır Pasta
    - ikinci vuruş gerektiren yerlerde Virtus 433 6/12 Orta Pasta
    - microfiber bez
    - tabure :)
    ortam karanlık olduğu için öncesi - sonrası diye foto çekemedik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanmustafa06 -- 19 Ağustos 2011; 18:19:08 >

• arkadaşlar konu olarak yeri mi bilmiyorum ama bugün grupfonide procar bosch servisin boya koruma kampanyası var fiyat uygun ama burada daha önce boya karuma yaptıran var mı adamlar işini düzügün yapıyormu malum işçilik daha önemli araca kil uygulaması yapılıyor mu forumda procar la ilgili bilgi bulamadım o yüzden buraya yazmak zorunda kaldım....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jet_han

Bu perşembe motoru Turtle Wax motor temizleyici ile güzelce temizledim. Kirli halini çekmek açıkçası aklıma gelmedi trmizleyince bir foto alayım dedim . Motor kaputu altı tamamen simsiyah ve motor kısmı tamamen toz ve sudan dolayu çamur bağlamıştı. Son durumu aşağıdaki gibi oldu.

benim motor ve kaputta çok pis durumda.hangi ürünü kullandınız acaba ve nasıl uyguladınız.ben elektirk elektronik aksamlar zarar görecek diye çekiniyorum o yüzden motor temizliğine girişemedim bir türlü.uygulama hakkında bilgi alabilirmiyim eline sağlık çok güzel olmuş bu arada...

• quote:

Orijinalden alıntı: jacko_aj_s

quote:

Orijinalden alıntı: Jet_han

Bu perşembe motoru Turtle Wax motor temizleyici ile güzelce temizledim. Kirli halini çekmek açıkçası aklıma gelmedi trmizleyince bir foto alayım dedim . Motor kaputu altı tamamen simsiyah ve motor kısmı tamamen toz ve sudan dolayu çamur bağlamıştı. Son durumu aşağıdaki gibi oldu.

benim motor ve kaputta çok pis durumda.hangi ürünü kullandınız acaba ve nasıl uyguladınız.ben elektirk elektronik aksamlar zarar görecek diye çekiniyorum o yüzden motor temizliğine girişemedim bir türlü.uygulama hakkında bilgi alabilirmiyim eline sağlık çok güzel olmuş bu arada...

Kullandığım Cilalı oto şampuanı ( Bauhause den aldım Alman malı)

Motor temizlemede kullandığım Turtle Wax motor koruma ve temizleme ürünü. Bu uygulamayı yılda bir kez yapmayı planlıyorum ve ilk kez uyguladım.Motoru biraz ısıttıktan sonra kaputu açıp, belli başlı kir bulunan yerlere yakın bir şekilde püskürttüm. Püskürtme esnasında bil kirler çıkıyordu bezle silerek temizliyordum. Akü vb. elektrnik kısımlara ise beze sıkarak temizleme yaptım herhangi bir sızmayı önlemek amacıyla. Çok memnun kaldım tavsiye ederim bu ürünü. Kullandığın bez eki bir tişört filan olsun mümkünse büyük ve pamuklu olsun. Çünkü inanılmaz kir çıkıyor. Uygulama çok kolay dediğim gibi yaparsan sıkıntı olmaz. Aynı uygulamayı serviste eski aracıma 70 TL karşılığına 10 dk da yaptılar. Verdiğim paraya içim acıdı. Çünkü hiç zahmetli bir iş değil.

Bugün aldığım Jant temizleme fırçası ( Nirgin)

Tüm bunlara ek olarak Jant temizleme köpüğü olarak Turtle Wax kullanıyorum

Cila olarak Turtle Wax v Sonax kullanıyorum. Zamanım varsa Turtle Wax uyguluyorum yoksa Sonax uyguluyorum.

Yıkama esnasında kullandığım iki adet mikrofiber eldiven kullanıyorum. Lastikleri temizledikten sonra markası şuan aklıma gelmeyen bir badem yağı sürüyorum. Camları cam sil ile temizliyorum. Almanyadan özel olarak spariş ettiğim sıvı ve extra ince pasta cilam var, gerektiği yerde kullanıyorum.Yine aynı şekilde Almanyadan gelen slikon sprey ve özel plastik koruyucular kullanıyorum. Özellikle kapı içindeki kauçuk lastikler slikon sprey ile tamamen yenileniyor ve yumuşuyor. Plastik koruyucuları ise aracın kapı eşiklerinde kullanıyorum. Başka soruların varsa yardımcı olabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jet_han -- 21 Ağustos 2011; 17:06:23 >

• bilgiler için çok teşekkür ederim.linkteki konuda güzel bir ürün var brc ye ait.sorun yaratmıyormuş faruk beyin yorumlarına istinaden söylüyorum tabikide..

http://forum.donanimhaber.com/m_19780064/mpage_107/key_/tm.htm
  • quote:

Orijinalden alıntı: burak.ozer

quote:

Orijinalden alıntı: 19tumen

Nihayet 2 gün sonunda tüm konuları ve yorumları bitirmiş biri olarak, yeni araç sahibi biri olarak ve hobici olarak aranıza katıldım, dikkat ettiğim bir nokta "irfan üstad" ın yorumlarının kesilmiş olması, tanıyan biri varsa ne olduğu hakkında bir yorumda bulunursa en azından takipçisi oluruz.

Konular daha çok 2009 ağırlıklı ama yıl 2011 itibari ile çoğu markanın istanbul gibi bir yerde satıcısı ne durumdadır. Sercan bu konuda bayağı kendini aştı, izlemek bile zevkli, umuyorum bundan sonra bu konular daha hareketli olur.

Herkese yorumlarından ötürü özellikle; İRFAN ÜSTAD'A Derin saygılarımı iletiyorum, (böyle insanlar kolay bulunmaz, değerini bilmek gerekir.)

İrfan hoca(aslında gerçekten hoca üniversitede) başka bir forumda hala devam ediyor. İsim vermek yasak sanırım ama Türkiye deki en büyük detailing sitesi googla yazınca cıkıyor zaten

Link için buraya arkadaşlar LİNK

• herkese merabalar

2-3 gün önce park ettiğim yere yakın bir apartmanda dış cephe boyaması varmış, iş çıkışı arabanın yanına geldiğimde baya bi şaşırdım, arabanın her yanı beyaz ve krem rengi beneklerle doluydu,özellikle tavan kısmı..bi de renk siyah safir olunca o benekler daha da bi göze çarpıyo hemen yıkamaya götürdüm ama çıkmadılar, ordakiler anca pasta cila olursa çıkar,önce bi tinerle silicez dediler, tinerle olucak iş değil gibi....bir de mazot da çıkarır dediler, dün benzincide denedik çıkarttı ama tek tek uğraşmak gerekir,ne yapmam gerek veya işini ii yapan bi yer var mı? boya lekelerini çıkartıtırırken ufak tefek çizikler de var,pasta-cila+boya koruma da yaptırıyım diyorum, yer önerisi olan?
  • herkese merabalar

2-3 gün önce park ettiğim yere yakın bir apartmanda dış cephe boyaması varmış, iş çıkışı arabanın yanına geldiğimde baya bi şaşırdım, arabanın her yanı beyaz ve krem rengi beneklerle doluydu,özellikle tavan kısmı..bi de renk siyah safir olunca o benekler daha da bi göze çarpıyo hemen yıkamaya götürdüm ama çıkmadılar, ordakiler anca pasta cila olursa çıkar,önce bi tinerle silicez dediler, tinerle olucak iş değil gibi....bir de mazot da çıkarır dediler, dün benzincide denedik çıkarttı ama tek tek uğraşmak gerekir,ne yapmam gerek veya işini ii yapan bi yer var mı? boya lekelerini çıkartıtırırken ufak tefek çizikler de var,pasta-cila+boya koruma da yaptırıyım diyorum, yer önerisi olan?
  • Oto ykma boya bakım ıc dıs tmzlık jant vs. SONAX hakkını veren tek fırma dıye dusunuyorm ki turk degl ptronu sanırm bayılık dagtıyo en ufak bı sornda bayılık gerı cekılıyo dıye blıyorm ..
  • Arkadaşlar, benim acilen ön konsola sinmiş kötü kokuyu çıkaracak bir ürüne ihtiyacım var.
    Aracımın kapı ve camları kapalıyken güneş altında bir süre bekledikten sonra ilk içeri girdiğimde çok rahatsız ediyor ve konsola sinmiş bir koku, bundan eminim.
    Mümkünse o kokuyu çıkarmam bile bana yeterli.
    Bana bu tarz kokuları gölgeleyen veya çıkaran bir ürün önerin lütfen..
  • merhabalar. ankarada kaliteli boya koruma yaptıracağım yer önerebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HakanGurol

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar;

aracıma bekbars hafta sonu boya koruma yaptırdım. boya korumanın üzerine cila yaptırsam olur mu?

Eğer cila dediğiniz şeyin içinde aşındırıcı yoksa yani sadece koruma amaçlı ürünlerse yaptırabilirsiniz. Ama piyasada genelde cila diye çok ince aşındırıcı pastalar kullanılıyor.

önerebileceğiniz marka var mı? bazılarını üzerinde temizleyici cila yazıyor oradan anlaşılıyor da bazılarında yazmıyor. yazmıyanlara nasıl güvenebiliriz.

Bulabilirseniz collinite 476 yada collinte 915 güzeldir,sıcaklara daha dayanıklı olan fk 1000p var oda iyi bir ürün. Benim kullandığım meguiars #16 var buda çok güzel ve dayanıklı bir ürün. Bu önerdiğim ürünler katı cilalardır ve bir kutusu size en az 4-5 yıl yeter 2-3 ayda bir uygulama yaparsanız.

teşekkürler

bekbars ile ben de görüştüm. adamlar gerçekten bu konuda iddialılar. siz aracınıza nasıl bir koruma yaptırdınız. 2K yada 3K hangisini tercih ettiniz. ve en önemlisi sizce sonuç nasıldı? teşekkürler.

• Mesajim bulunsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: reelnumber

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar;

aracıma bekbars hafta sonu boya koruma yaptırdım. boya korumanın üzerine cila yaptırsam olur mu?

Eğer cila dediğiniz şeyin içinde aşındırıcı yoksa yani sadece koruma amaçlı ürünlerse yaptırabilirsiniz. Ama piyasada genelde cila diye çok ince aşındırıcı pastalar kullanılıyor.

önerebileceğiniz marka var mı? bazılarını üzerinde temizleyici cila yazıyor oradan anlaşılıyor da bazılarında yazmıyor. yazmıyanlara nasıl güvenebiliriz.

Bulabilirseniz collinite 476 yada collinte 915 güzeldir,sıcaklara daha dayanıklı olan fk 1000p var oda iyi bir ürün. Benim kullandığım meguiars #16 var buda çok güzel ve dayanıklı bir ürün. Bu önerdiğim ürünler katı cilalardır ve bir kutusu size en az 4-5 yıl yeter 2-3 ayda bir uygulama yaparsanız.

teşekkürler

bekbars ile ben de görüştüm. adamlar gerçekten bu konuda iddialılar. siz aracınıza nasıl bir koruma yaptırdınız. 2K yada 3K hangisini tercih ettiniz. ve en önemlisi sizce sonuç nasıldı? teşekkürler.

bekbars boya korumayı yaptıralı iki ay oldu ve boya korumadan eser kalmadı diyebilirim ( klasik su testi yapıyorum)
    boya koruma yerine pasta cila yaptırın aynı hesaba gelecektir

• 
Sayfa: önceki 183184185186187
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.