Şimdi Ara

...[ BOYA KORUMA / İÇ-DIŞ temizlik / pasta cila ]... (186. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.389
Cevap
62
Favori
907.127
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben de meguiars ultimate quick detailer , meguiars quick detailer, meguiars carpet&interior, meguiars ultimate protectant aldım.
    Benim sormak istediğim şu iç döşemeler ve ön göğüs te aşırı toz var. 1 ay kadardır arabamı yıkatmıyorum. örneğin ön göğüsü temizlerken sadece kuru bir mf bezle tozunu alıp ultimate protectant kullansam olurmu. Yoksa quick detailer la sildikten sonra mı kullansam.

Diğer sorumda plastik aksamların boyasını kaldırmayacak temizleyeci hakkında bilgi verirseniz sevinirim

bu quick detailer veya carpet& interiror bunlar plastik temizliğinde kullanılabilirmi atıyorum, ön göğüste kapı döşemelerindeki plastiklerde , bagaj kapağı fitili olsun kapı fitilleri olsun ? temizlemek için hangisini kullanabilirim. Yoksa dediğim gibi bunlar plastik aksamın boyasına zarar verirmi; direk kuru bezle sildikten sonra ultimate protectant mı kullanmalıyım ?

Biraz karışık oldu kusruma bakmayın :) yardımcı olursanız seviinirim.

• arkadaşlar dün detaylı iç temizlik için fiyat almak istedim 200-400 lira arası fiyat çekiyorlar ve doğrusu o kadar param yok :) sormak istediğim soru şu arabanın iç kısmındaki plastik kauçuk kısımları kendim temizliyeyim dedim sizce hangi marka ürün ile temizleyebilirim ? Yardım ederseniz çok sevinirim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wolverine

Arkadaşlar, benim acilen ön konsola sinmiş kötü kokuyu çıkaracak bir ürüne ihtiyacım var.
    Aracımın kapı ve camları kapalıyken güneş altında bir süre bekledikten sonra ilk içeri girdiğimde çok rahatsız ediyor ve konsola sinmiş bir koku, bundan eminim.
    Mümkünse o kokuyu çıkarmam bile bana yeterli.
    Bana bu tarz kokuları gölgeleyen veya çıkaran bir ürün önerin lütfen..

Arkadaşlar, oto kuaföre gitmeden sadece ön konsol için bir öneride bulunabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HakanGurol

quote:

Orijinalden alıntı: reelnumber

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: burak.ozer

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: burak.ozer

quote:

arkadaşlar;

aracıma bekbars hafta sonu boya koruma yaptırdım. boya korumanın üzerine cila yaptırsam olur mu?

Eğer cila dediğiniz şeyin içinde aşındırıcı yoksa yani sadece koruma amaçlı ürünlerse yaptırabilirsiniz. Ama piyasada genelde cila diye çok ince aşındırıcı pastalar kullanılıyor.

önerebileceğiniz marka var mı? bazılarını üzerinde temizleyici cila yazıyor oradan anlaşılıyor da bazılarında yazmıyor. yazmıyanlara nasıl güvenebiliriz.

Bulabilirseniz collinite 476 yada collinte 915 güzeldir,sıcaklara daha dayanıklı olan fk 1000p var oda iyi bir ürün. Benim kullandığım meguiars #16 var buda çok güzel ve dayanıklı bir ürün. Bu önerdiğim ürünler katı cilalardır ve bir kutusu size en az 4-5 yıl yeter 2-3 ayda bir uygulama yaparsanız.

teşekkürler

bekbars ile ben de görüştüm. adamlar gerçekten bu konuda iddialılar. siz aracınıza nasıl bir koruma yaptırdınız. 2K yada 3K hangisini tercih ettiniz. ve en önemlisi sizce sonuç nasıldı? teşekkürler.

bekbars boya korumayı yaptıralı iki ay oldu ve boya korumadan eser kalmadı diyebilirim ( klasik su testi yapıyorum)
    boya koruma yerine pasta cila yaptırın aynı hesaba gelecektir

Benimde bu yüzden param gitti,yazık oldu...

İyi düşünün derim,boya korumaya o kadar para vermeyin.

• Ben bu boya koruma işi için öyle yüzlerce lira verilmesini gereksiz buluyorum.Lüzumsuz masraf.Uygun malzemeyi alıp kendi başına yapmak çok zor değil.Üstelik çok hesaplı.Belli aralarda bu işlemi tekrarlamadıktan sonra zaten bir kaç ay içinde boya korumadan filan eser kalmıyor.Yeni otomobil olan hevesli kullanıcıları söğüşleme yöntemleri bunlar.Parayla detaylı profesyonel temizlik tamam ama boya koruma hikaye.
  • ben 40 tl ye 100gr turtle wax refine & shine boya kili aldım.
    geçtiğimiz pazar günü araba ma uyguladım.
    boyanın üzerinde katran, reçine, fren tozu, boya tozu ne var ne yok alayını sildi süprürdü.
    kaporta bebek cildi gibi pürüzsüz oldu.
    üzerine birde turtle wax extreme nano tech cila yaptım, 10 numara oldu.
    üstelik bu kaporta kili, pasta gibi boyayı katiyen aşındırmadan temizliyor.
    bence sizde kendiniz uygulayın, boşuna para bayılmayın.

...[ BOYA KORUMA / İÇ-DIŞ temizlik /  pasta cila ]...

işte boyanın parlaklığı ancak bu kadar olur.

• Vay anasını... Yönteminiz çok güzel hayran oldum desem yeridir. Bende turtle wax'ın katı WAX'ı var onu uygulasam?

Kili nereden aldınız? PM...

Sizin aldığınız kile eşdeğer midir?

http://www.hepsiburada.com/Liste/turtle-wax-marine-agir-kir-temizleyici-pasta-094048/ProductDetails.aspx?productId=otm094048&categoryId=20035766&SKU=OTM094048

Boya izlerini temizler diyor sakat gibi. Zaten tekneler içinmiş ama içime sindi nedense. Fiyat mı cazip ne?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silencebeach -- 16 Eylül 2011; 2:04:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cras92

arkadaşlar dün detaylı iç temizlik için fiyat almak istedim 200-400 lira arası fiyat çekiyorlar ve doğrusu o kadar param yok :) sormak istediğim soru şu arabanın iç kısmındaki plastik kauçuk kısımları kendim temizliyeyim dedim sizce hangi marka ürün ile temizleyebilirim ? Yardım ederseniz çok sevinirim...

yardımcı olacak yok mu ?
  • arkadaşlar
    uzun süredir burada paylaşımlarda bulunamıyordum. bugün yaptığım boya koruma işleminden fotoğraflar paylaşıyorum. detayları daha sonra yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi israfilyilmaz -- 18 Eylül 2011; 2:15:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: isra****ilmaz

arkadaşlar
    uzun süredir burada paylaşımlarda bulunamıyordum. bugün yaptığım boya koruma işleminden fotoğraflar paylaşıyorum. detayları daha sonra yazarım.

Tek kelime süperrrr.

Uygulama detaylarını sabırsızlıkla bekliyoruz..
  • Düşüncelerin için teşekkür ederim. Çok yıpranmış bir boyaydı. Çok uğraştırdı desem de yalan olur çünkü yeni denediğim kimyasallar beni pek yormadı.

Önceleri meguiars kullanırdım. Sonra tavsiye üzerine Metabond aşındırıcı pasta, Scholl Concepts S40 hare giderici ve Scholl Concepts W06 wax kullandım.

Metabond'u Koyun yününden imal keçeyle uyguladım. Halojen lamba ile sürekli kontrol ettim. Kısa sürede sonuç verdi.

Scholl Concepst S40 hare gidericiyi ise Meguiars W9000 ped ile uyguladım. Özellikle bu kullandığım ürünü çok beğendim. Kurumayan bir hare giderici. Sürekli krem halinde kaldı ve bu yüzden uzun süre araç üzerinde çalışabildim. Mikrofiber bez ile sildiğimde ise boya üzerinden hemen çıktı. Pasta artıklarını iyice temizledi ve halojen kontrolünde de beni çok şaşırttı, sonucu mükemmeldi

Scholl Concepts W06 waxı da elle klasik yöntemlerle uyguladım. Parlaklığı iyiydi ama uzun ömürlü olup olmadığını zaman gösterecek.

• arkadaşlar Meguiars ürünleri kullanan bir oto kuaför varmı istanbul mümkünse avrupa yakasında aracımı iç dış temizlik yaptırmak istiyorum..

bayilerin fiyatları çok pahalı ve kullanılan malzemeye bakıcak olursak istedikileri para arabaya kullanıcakları malzemenin 100 katı kadar.. tabi buna franchise ücretleri tuttukları büyük yerlerin kiraları çalışanların ücretlerini eklersek hak veriyorum bir şey demiyorum.. ama ufak bir kuaför sanırım aynı malzemelerle ürünlerle çeyrek fiyatına yapabilir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darkmoon34 -- 28 Eylül 2011; 2:00:29 >
  • İsrafil Bey Scholl urunlerini nereden temin ettiginizi ogrenebilir miyim? Aracimin muhtelif yerlerine zift gelmisti ve gazyagi ile cikartabilecegimi soylediler. Yalniz bazi yerlere fazla baski uygulamisim ve sonunda cok ince cizikler olustu. Bunlari bir sekilde ortadan kaldirmak istiyorum. Aracim metalik boya ve yeni sayilir. Sozkonusu cizikler golgedeyken belli olmuyor ama gunes altindayken biraz dikkatli bakinca secilebiliyor. Bundan kurtulmanin bir yontemi varsa ve paylasabilirseniz cok memnun olurum. Simdiden tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: selcuk_c

İsrafil Bey Scholl urunlerini nereden temin ettiginizi ogrenebilir miyim? Aracimin muhtelif yerlerine zift gelmisti ve gazyagi ile cikartabilecegimi soylediler. Yalniz bazi yerlere fazla baski uygulamisim ve sonunda cok ince cizikler olustu. Bunlari bir sekilde ortadan kaldirmak istiyorum. Aracim metalik boya ve yeni sayilir. Sozkonusu cizikler golgedeyken belli olmuyor ama gunes altindayken biraz dikkatli bakinca secilebiliyor. Bundan kurtulmanin bir yontemi varsa ve paylasabilirseniz cok memnun olurum. Simdiden tesekkurler.

söz konusu çizikler için mutlaka school concepts ürünleri kullanmaya gerek yok. Meguiar's Scratchx gibi bir ürün de kullanabiliriniz. ya da bu kadar paralar harcamaya gerek yok derseniz, boya koruma uygulayan bir dükkana giderseniz, o küçük yüzey için size yardımcı olurlar. makine ile uygulama yaparlarsa hem daha kısa sürede sonuç alınır hem de parlaklık ve hasar giderme 10 kata kadar daha etkili olur. izmitte olsaydınız size memnuniyetle yardımcı olabilirdim. youtube'de çizik çıkarmayla ilgili bir çok video mevcut. oradan da bilgi alabilirsiniz. ama şunu da ilave edeyim ki bahsettiğiniz çizikleri hiç kafanıza takmayın, kolaylıkla halledilebilecek çizikler onlar.

• Cok tesekkur ederim bilgi icin iyi aksamlar
  • Makinayla yapılan pasta+cilalının metalik boyaları incelttiği söyleniyor,elle yapılması öneriliyor,bunda gerçeklik pay ne kadardır ?..
  • İkinci bir konum ise,tamponlara ve lastiklere colayla 2 kaşık toz şeker karışımı sürüldüğünde ham parlaklık,hemde siyahlık elde ediliyormuş,üstelik ekonomik olmasıda artı bir avantaj diye duyumlar aldım,bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarımdan paylaşım bekliyorum.Tşk.
  • Otopon isminde bir sitede okşan oto pasta cila fırsatı 50 TL şeklinde mail geldi. Bu şirketi tanıyan pasta cilayı oaradan yaptıran var mı?

Fiyat bana uygun geldi aama emin de olamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ringcep

Makinayla yapılan pasta+cilalının metalik boyaları incelttiği söyleniyor,elle yapılması öneriliyor,bunda gerçeklik pay ne kadardır ?..

pasta cila bir nevi inceltmedir. ama bu inceltme uzman kişilerce çizik derinliği kadar yapıldığında sorun teşkil etmez. metalik boyaların üzerinde vernik tabakası vardır. pasta işlemi yapıldığında vernik tabakası incelir, boyaya herhangi bir şey olmaz. akrilik boyalarda ise vernik ve boya karışıktır. direk boya incelir fakat bu boya tabakası da oldukça kalındır. yılda bir kere bu işlem yapıldığını düşünürsek 20 yıl dayanabilecek boya var demek herhalde ne kadar inceltme olacağını açıklamıştır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ringcep

İkinci bir konum ise,tamponlara ve lastiklere colayla 2 kaşık toz şeker karışımı sürüldüğünde ham parlaklık,hemde siyahlık elde ediliyormuş,üstelik ekonomik olmasıda artı bir avantaj diye duyumlar aldım,bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlarımdan paylaşım bekliyorum.Tşk.

bu karışımlara hiç gerek yok. bunlar uzun vadede plastik aksamın zarar görmesine sebep olur. özellikle şekerli su üzerine aşırı miktarda toz yapışır. bu türlü yöntemler denemek yerine büyük marketlerde satılan lastik parlatıcıları kullanmanızı tavsiye ederim. bu bahsettiğim ürünler de 5 tl ile 50 tl arasında değişiyor. bütçenize uygun olanını kullanın. şeker ve koladan daha fazla verim alırsınız. zamanınız size kalır ve plastiklerinizin ömrünü de uzatırsınız.

• 
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.