Şimdi Ara

BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları (84. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
1.901
Cevap
69
Favori
317.510
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    senin yapacağın bişey yok. 3c arızasını sen kombinin başındayken yaparsa fan sesi geldiği haldemi geçiyor arızaya, yoksa fan sesi gelmeden mi geçiyor bunu bilmek gerek ara sıra yapıyorsa sorunu bulmak zorlaşır. buderus 062de kıronik kart sorunu var eğer model bu ise büyük ihtimal kart, diğer modellerde prosestatda olabilir veya fan kirli olduğu zamanda yapabilir.
  • Arkadaşlar,

Buradaki yorumlara bakarak Bosch Class 6000 marka kombi taktırdım.
    garantisi 3 yıldı. 2018 12 ayda bitti. geçen hafta C6 kodu ile
    arıza verdi. peteklere su vermiyor ama banyoda sıcak su veriyor.

Servisi aradım fan dan dediler ve geldiler. fan motoru çalışıyor
    gazı olcen 2 tane hortum var onları kontrol etti. felan düzeldi.
    peteklere sıcak su gitti.

aradan 2 saat geçmeden tekrar C6 hatası..
    şimdi tekrar aradım fanı değiştirmek gerek diyorlar.
    herhalde fan motoru 500-600 tl civarıymış. (forumlardan okudum)

C6 ve EA arıza hatası kronikmiş. onu anladım.

Şikayet var da aratınca gözlerime inanamadım.
    https://www.sikayetvar.com/bosch-isi-sistemleri/c6

Hele şu bucaklı servis arkadaşın durumu içler acısı.
    tüm sattıgı kombilerede bu sorun var mış.
    https://www.sikayetvar.com/bosch-isi-sistemleri/bosch-kombi-almayin-satmayin

Sizden yardım talep ediyorum.
    ne yapabilirim?
    başına gelen var mı?
    Teşekkürler.

• Hocam merhaba, Buderus logamax plus gb172i var. 6A hatası veriyor. 3-4 resetle düzelmiyor. 4 saat falan kapalı kalınca düzeliyor. 2 hafta sonra yada 1 ay sonra tekrar hata veriyor. İgdaş gelip baktı, gaz basıncı normal diyor. Hata sırasında ocak gözleri harlı bir şekilde yanıyor 4 gözüde, gazda sorun yok. Servis hatayı görmeyince çözemiyor. Servis gelince hata olmuyor, yada anakartı tam ölçecekken düzeliyor. Garantisi 1 ay sonra bitecek. Kart değişimi için hatayı video ile ıspatlamamı istediler. Siz ne tavsiye edersiniz. Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kombi modeli Buderus U062 (2011 yılında alındı, yoğuşmalı değil ve çift eşanjörlü)

Yıllık bakımları genellikle yapılıyor. Ancak yaklaşık son 1 yıldır eski performansında değil.

Şöyleki; Oda termostatı var ve genelde kombi petek su sıcaklığı 55-60 ayarlı. Örneğin odayı 22 derecede yanıyor ve 3-4 saat öyle kullandık, sonrasında 23e yükselttik. Kombi 55-60 derecede suyu ısıtıp peteklere vererek oda sıcaklığını 23e ayarlaması gerekiyor eskiden böyledi. Şimdi ise bazen olması gerektiği şekilde, bazende yükselttiğimiz 23 ü umursamadan uzun bir yanıyor. Ya sonrasında düzeliyor yada kombiyi kapatıp açınca aklı başına geliyor.

Ayrıca sıcak suda eskisi gibi hızlı bir şekilde gelmiyor ve zaman zaman suyu soğutuyor.

Sebebi neden olabilir, tamiri yaklaşık ne tutar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByAdmin -- 15 Şubat 2019; 15:20:35 >
  • arkadaşlar merhaba,
    bosch classic plus kombim var. soğuk su taziği iyi fakat sıcak suda tazik az. şöyleki banyodaki büyük vanada soğuk su açınca aşırı tazik var sıcağı açınca yarıya düşüyor başka yerde sıcak su açıyorum banyodaki vanada kısıtlama olmadığı için taziği biraz azalıyor ama mutfaktaki sıcak su veya banyo lavabosundaki sıcak su taziği çok düşük. soğuk suda aynı işlemi yapınca bukadar kısılma olmuyor. birde hiç bir yerde sızıntı olmamasına rağmen kombi basıncı 3-4 haftada bir düşüyor. eğerki petekler çalışıyorsa bu süre daha çok uzuyor ama petekler kapalı ise 3 haftada kırmızı alana düşüyor. yardımcı olabilir misiniz ?
  • Merhabalar,

Kombi ateşlemeye geçince 1-2 dk linkte verdiğim sesi çıkarıyor sebebi neyden kaynaklanmaktadır sizce.

Teşekkür ederim
    https://www.youtube.com/watch?v=qAW47RNcBuk
  • Arkadaşlar merhaba.

Bosch condense 2000 kombim var, geçen yıl esanjör değişti şimdi ise su basıncı kombi kapalıyken 1 bardayken ısınmaya başladığında 3 bara dayanıyor, çeşmeyi açtığımda düşüyor yavaş yavaş bu yine esanjör mü patlatmıştır? yoksa başka bir problemi mi vardır.

• Buderus U062 model kombim var. 3 yıllık kullanımdan sonra servisi çağırdım. Kombiye bakım yaptırdım ve petekleri temizlediler. 200 lira verdim. O zamandan beri basınç sürekli düşüyor ve ben her gün kombiye su basıyorum. Servisi çağırdım sorun yok deyip gittiler. Sonra kombinin altından su aktığını farkettim. Ne yapmalıyım.

• S0NADAM kullanıcısına yanıt
    su akıntısının giderilmesi lazım, sistemde kaçak olmadığı zaman basınç düşmeyecektir
  • _OkNisT_ kullanıcısına yanıt
    kombi ısıtmaya çalışırken artıyorsa genleşme tankında hava bitmiştir
    kombi ısıtmaya çalışmadan kapalı olduğu halde basıncı artıyorsa eşanjör delinmiştir, geçmiş olsun
  • Kadyr K kullanıcısına yanıt
    kombi soğuk bağlantı öncesinde plastik tesisatdan kaynaklı imalat hatası vardır, kaynak yaparken fazla ısıtılıp boru kesiti daralmıştır
    sistemdeki kaçak gözle görülemeyecek kadar azdır, genelde kombi alt rekorlarında, içinde veya petek bağlantılarında olabilir, geçmiş olsun
  • ByAdmin kullanıcısına yanıt
    sisteminizi incelemek gerekiyor, kullanılan su aşırı kireçli ise eşanjör sağırlaşmış olabilir, geçmiş olsun
  • Dusisleri kullanıcısına yanıt
    cihaz alevi görmüyor, çok fazla sebebi olabilir
    yerinde teşhiş yapılması gerekiyor
    elektrik voltajlarından bile olabilir, geçmiş olsun
  • Mihmander kullanıcısına yanıt
    elektronik kart bozulmuş, fan rölesinden kaynaklanıyor geçmiş olsun
  • ahmetbayram A kullanıcısına yanıt
    eyvallah hocam basınç sorununu çözdüm musluk alt vanalarını biraz daha açtım iyi oldu.
    ama su basıncı sorunu çözülmedi servis kaçak vardır tesisatta diyor ama kaçak olsa alt kata akar. bir arkadaşım sibop kaçırıyordur dedi. servis onada o kaçırmaz dedi anlamadım gitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetbayram

kombi ısıtmaya çalışırken artıyorsa genleşme tankında hava bitmiştir
    kombi ısıtmaya çalışmadan kapalı olduğu halde basıncı artıyorsa eşanjör delinmiştir, geçmiş olsun
    Eşanjör daha önce deninmişti bu sefer tankdaki hava bitmiş sorun çözüldü çok sağol.
  • Merhaba, Bosch Classic Condense kombi kullanıyorum bu kombiye uygun dış hava sensörü arıyorum ama bir türkü bulamadım acaba kaç " K " lık NTC kullanırsam dış hava sensörü olayını halletmiş olurum.
  • emreozgerr kullanıcısına yanıt
    Standart ntc değil, en yakını 2-3 derece dışarıyı daha soğuk algılar
    Orjinal 25 derecede 420 k iken en yakını 25 derecede
    0.47k(470R) ntc

• emreozgerr kullanıcısına yanıt
    Orjinalini yetkili servis harici bulmak zor

• ebu abdillah E kullanıcısına yanıt
    Var 250 lira istediler

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.