Şimdi Ara

BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları (85. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.901
Cevap
69
Favori
317.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    seviste var ancak 250 lira istediler acaba dedim içinde ne de olsa ntc var kendim de yaparım diye ama kaçlık ntc kullanmam gerektiği hakkında pek bilgi bulamadım 1k kullanın diyen var 10k kullan diyende sizde 470r kullanın dediniz kafam karıştı yani stabil kullanabileceğim bir şey olsun istiyorum.
  • emreozgerr kullanıcısına yanıt
     BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları
    Bu değere en yakın 470 ohm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ebu abdillah E kullanıcısına yanıt
    Peki neden 25 dereceye gore direnc secimi yapiliyir sicakliklar eksi ye inince bu ntc daha farkli gostermez mi zira yasadigim yerde hava - 30 lari goruyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • emreozgerr kullanıcısına yanıt
    Kaç ohmluk ntc kullanacaz derken duruma hakimmiş gibi yazıyon şimdi neden 25 dereceyi soruyor. Ntc nin ismi 25 derecedeki ohm değeriyle isimlendirilir. Verdiğim tabloda sıcaklık değerlerine göre kaç ohm ise o değerler var. Ntclerde standart değerler vardır onun haricinde ntcler özel üretimdir. Alacağın ntcnin datasheet'inden sıcaklıklara göre ohm değeri benim verdiğim tablo gibi veya grafik şeklinde olur. En yakın standart ntc 470 ohmluk.

• Baymak 1k
    Demirdöküm 10k
    genelde bu değerlerde, bazen cihaza has farklı var ise bilmiyorum.

• https://eksiup.com/h/dLEb9r.jpg
    https://eksiup.com/h/GZXzjV.jpg
    Selamlar arkadaşlar
    Buderus U052 kombimin RC10 termostat bağlantısı modülasyon yapacak şekilde bağlı mı yardımlarınızı rica ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: CİLO 3.25i

https://eksiup.com/h/dLEb9r.jpg
    https://eksiup.com/h/GZXzjV.jpg
    Selamlar arkadaşlar
    Buderus U052 kombimin RC10 termostat bağlantısı modülasyon yapacak şekilde bağlı mı yardımlarınızı rica ederim.
    Uzun süredir bu şekilde kullanıyorum kombi 55 derecede termostat 22 derecede ayarlı su sıcaklığı 60 dereceye kadar çıkıp kombi ateşlemeyi kesiyor 50 derecede tekrar kendini ateşliyor modülasyonu bu şekilde yapıyor. Benim takıldığım konu bunu alev boyunu kısarak odayı 22 dereceye 55 standart derecede tutarak yapması gerekmiyor mu?

Bu arada kombinin genel bakımını yaptıp yanma odası temizliği, filtre temİzliği, birde baca fanı rulmanları dağılmıştı onlarıda değiştim 30TL maliyeti tuttu kışa hazırız. Modülasyon işinide çözersek tamamdır. ?

• quote:

Orijinalden alıntı: poltem

Merhaba,
    Buderus 052 24K kombiye RC 10 oda termostatı kablo bağlantısı nasıl yapılacak? Kombinin içini açtığımızda klemenslerde iki ayrı yerde(jumper) var. İnternetteki bazı videolarda jumper sokulüp yerine termostat kablosu bağlanacak diye anlatılmış. Ben o jumperlardan üst tarafta olanı söküp termostattan gelen uçları bağladığımda termostata herhangi bir sinyal gelmedi. Jumper olmayan (B B) yazan klemense bağlayınca ise termostat oda sıcaklık değerini gösterdi. Termostat böylece çalışmış oldu.Fakat modülasyon yapıp yapmadığına emin olamadım. Doğru çalışması, modülasyon yapması için yine de bu jumperların sökülmesi/alınması mı gerekiyor? Kombideki jumperlara dokunmadan, (B B) klemens noktasına bağlamam RC 10 termostatın doğru/modülasyonlu çalışması için yeterli midir?
    Son durum nedir bir üst yorumumda bağlantı şekli var ama köprü sökğlmesi gerekiyormu modülasyon için sanki bana şuan sadece on of şeklinde bağlı gibi geldi kombi referans sıcaklığın örnek 55 ise 60ta kapanıp 50de ateşleme yapıyor 55te sabit kalmıyor alev boyutunu kısmıyor. Oda sıcaklığı 22ye geldiğinde kombi kapanıyor pompa çalışmaya devam ediyor.

• Son yorumla ilgili bilginiz var mı

• Arkadaşlar buderus loga u042 düğme kırık. Aradım taradım bulamadım lanet olası düğmeden. Başka düğme uyar mı? Servis panelle birlikte değiştiriyor 5 liralık düğme için 150 lira verip paneli mi değiştireceğiz :/
  • Merhaba arkadaşlar.Elimde Bosch euromax kombi var.Buna Cosa oda termostatı takmak istiyorum.Kapağı falan nasıl açılıyor,nereye takmam gerekir.Bu konuda bilgi verebilecek,yardımcı olacak biri varmı ?  BOSCH ve BUDERUS KOMBİ hakkında hertürlü sorunlarınız ve cevapları
  • merhaba usttlar condens 2500 bu aralar oetek avikken fokurdama sesi yapmaya basladi zannersem hava yapti icinden servis menusunden hava alma fonksiyonunicin hangi basliklari takip ediyorduk ?

• Merhaba arkadaşlar;

Bosch Condens 2500 tam yoğuşmalı kombi kullanıyoruz.
    İzmir'de yaşıyoruz. Evimiz izolasyonlu değil.

Isınma verimi ve yoğuşma performansını alabilmek için petek sıcaklığını kaç derece yapmalıyız?

Şimdiden teşekkür ederim

• musti35 kullanıcısına yanıt
    55 dereceyi geçmemeye çalışın, hatta mümkün oldukça 45-50 dereceleri tercih edin, ancak petek metrajınız yeterli değil ve bu sıcaklıklarda ısınamıyorsanız zorlamaya gerek yok, ısınabildiğiniz en düşük derece en iyisidir.
  • kir-pi K kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim.
    50-55 derecelerde kullanalım
    Sağolun.
    Bunlar maksimum dereceler, havalarin en soğuk olduğu günler için, daha ılık havalarda daha düşük ısı daha iyidir.

• merhaba;

buderus logomax u052 kombim var termostat olarak in therm mrl 200 aldım takma işini yapacagım. kombinin içinde nereye bağlantı yapmam gerekıyor bilmiyorum yardımcı olabılırmısınız.
  • Merhaba Bosch classic silver hermetik kombim var. Kocaeli Gebze'de yaşıyorum, 2+1 ev 140 metrekare ve yalıtım yok. Kombi 1'inci kademede çalışıyorken (nadiren yükselttim) günlük 12 metreküp civarı gaz harcıyor. Normal mi sizce?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    En iyisi başka türlü ısınmıyor ev doğru dürüst ben 55-60 da yakıyorum

• AMC A kullanıcısına yanıt
    Haklısınız;

su sıcaklığı böyle yüksek olunca da tam yoğuşmadan verim alamıyoruz aslında.
  • 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.