Şimdi Ara

Bosch Buzdolabı Ses Problemi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
0
Favori
92.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende siemens buzdolabı aldım ses cok fena
    normal dedi servis aldıgıma cok pişman oldum...
  • bendede boshc marka buzdolabı var yaklaşık 10 yıllık,
    resmen kamyon gibi çalışıyor, evde bir uçtan bir uca sesi rahatsız ediyor.
  • bizdeki arçelik 5056 nf de öyle malesef;tak tuk sesler çıkartıyor.servis buz kırılıp düştüğü için bu sesi çıkardığını söylemişti.
  • Arkadaşlar Buz Kırma sesi yukarda da yazdığım gibi neredeyse bütün No-Frostlarda var...

Fakat Sürekli Çalışma Sesi ölümcül bişey, Bosch Siemens grubunun buzdolapları hakkında forumumuza yeni katılan tüketicileri bilinlendiriyoruz fakat şikayet eden sayısı az olduğunu düşünüp bildiklerini okuyabiliyorlar...

Hatta "Bosch gibi dev markanın bütün Buzdolapları mı bozukmuş canım..." şeklinde yorumlar iletiyolar bana. Bu bozukluk değil, iç aksam tercihi/kalitesi nedeniyle çıkan rutin bir ses, Bosch bunu tercih ediyor ve satıyor...
  • V & X serisi sogutucalarımızın, rezistans sistemi aynıdır bu serilerde, ses seviyesi yüksektir, fakat A & P gibi üst model serilerdeki rezistanslar daha kaliteli olduğu için bu seslerle karşılasmanız pek görülmez. saygılarımla.
  • bende de arçelik NF 5094 var bende de aynı ses oluyor demek bundanmış komik ya buz kırma
  • Arkadaşlar ben de yeni bosch KDN40A03NE marka no frost buzdolabı aldım.Görünüşte son derece kulanışlı ve teknolojik özellikli görünüyordu.Lakin herseyi kullanmaya başlayınca anlıyorsunuz.Buz kırma işlemi sırasında duvarlar çatlıyormuşcasına ses yapıyor.Bunu serviste dahil boch genel merkez de dahil heryere ilettim ama ilgisiz kaldılar hatta merkezden bir bayan çalışıyorsa sorun yok bile dedi.Yaptığım araştırmalarda bu sorun bütün bosch no frostlarda varmış özellikle yerli üretimlerde.SİZ SİZ OLUN SAKIN BOSCH MARKA BUZDOLABI ALMAYIN.Ses okdar şiddetliki bu kesinlikle ürünü geri iade etme sebebi. Anlayacağınız soyulduk resmen..Resmen adi yerli üretimlerle Türk insanını enayi yerine koyuyorlar..Elektronik eşya alırken sadece markaya da güvenmeyin...
  • Arkadaşlar size tavsiyem 15 gün öncesi Samsung RT62 KAMT model buzdolabı aldık servis ve bayi tavsiye etti özellikle ve oldukça memnunuz oldukça sessiz ve buz kırma sesi kesinlikle yok bazen kulak dayıyoruz acaba çalışıyor mu diye isterseniz inceleme linki burada
    http://forum.donanimhaber.com/m_39331891/mpage_1/f_/key_//tm.htm
  • DAha önce buralarda araştırma yapmamam büyük hataymış.Bosch elimde patladı desem yeridir.Bole bir ses savaş meydanlarında olur ancak..Satsan satılmaz kırsan kırılmaz..Tek yapacağımız sık sık milleti uyarmak bu firmayı bu hatadan döndürmek.Ayrıca whirpool çok methediliyor pahalı diyorlar..Ortalama kullanıcılar için samsunguda öneriliyor ama çin malıysa oturup düşünmek lazım..

quote:

Orijinalden alıntı: pruventa

Arkadaşlar ben de yeni bosch KDN40A03NE marka no frost buzdolabı aldım.Görünüşte son derece kulanışlı ve teknolojik özellikli görünüyordu.Lakin herseyi kullanmaya başlayınca anlıyorsunuz.Buz kırma işlemi sırasında duvarlar çatlıyormuşcasına ses yapıyor.Bunu serviste dahil boch genel merkez de dahil heryere ilettim ama ilgisiz kaldılar hatta merkezden bir bayan çalışıyorsa sorun yok bile dedi.Yaptığım araştırmalarda bu sorun bütün bosch no frostlarda varmış özellikle yerli üretimlerde.SİZ SİZ OLUN SAKIN BOSCH MARKA BUZDOLABI ALMAYIN.Ses okdar şiddetliki bu kesinlikle ürünü geri iade etme sebebi. Anlayacağınız soyulduk resmen..Resmen adi yerli üretimlerle Türk insanını enayi yerine koyuyorlar..Elektronik eşya alırken sadece markaya da güvenmeyin...

• Sayın Pruventa Kore veya Avrupa yada farklı bir ülke üretimli yada markalı ürünlerin %100 yakını artık tamamıyla Çin kökenli üretim veya montaja dayanmaktadır.Sadece bir marka üzerinde Çin üretimi diyerek kesip atmamanızı istedğim için bu açıklamayı yapıyorum.Samsung tamam Kore kokenli ama gerek servis gerek Samsungun Satış müdürü dürüst bir açıklama yaparak bizim ürünlerimiz Kore kökenli ama maalesef montaj ve diğer ana parcalar haricindeki yan parçalar Çin üretimli bu açıklamaya karşılık siz karşınızdaki kişiye ve markaya da hala güven duymuyorsanız bu sizin tercihiniz olur.Biz açıkcası bu kadar kaliteli ve mükemmel derecede sessiz çalışma performansı sergileyen uzun süreli sebzeleri taze koruma özelliği olan ve koku sorunu çıkarttırmayan dolapla maalesef ki tanışamadık Samsung hariç bu markayı almadan önce tabi ki Sharp bakıyorduk ama yer sorunu diye Samsungu tercih ettik:Bosch ve Siemens te muadilleri 2500-3000 TL aralarındadır herzaman o da nedendir Sharp 555 litre ve diğer üstün özellikleri ile Samsung RT 62 KAMT benzerlik taşımadadır.Şimdi daha uygun fiyatlısı ve üstün özellikleri mevcutsa niye hala Bosch ve Siemens dedikleri oluyo

• arkadaşlar bendede KDN 40ANE00 modeli var 2 sene önce almıştım. sizlerin bahsettiği birkaç saniyelik bir tıtkırtı buz kırma işlemi o illaki olacak normal diye düşünüyorum. asıl ses dolap kapağını açıp kapattığında takır takır takır diye uazayıp giden yaklaşık 10-15 saniye süren bir ses ki çok rahatsız edici bir ses ve aldığımın ikinci günüydü servis çağırdım ilk servis anlamadı gitti ustasını çağırdı o da zor anladı dolabın tam ortasında içerden ulaşılabilen bir mekanizma var beyin gibi bir şey mekanik ve elektronik bir kutu sesi o kutu arızalı olduğu için yapıyormuş komple değişti ve ses kesildi parçanın üzerinde made in china yazısı vardı koskocaman bosch çin malı kullanıyordu parçaları gerisini siz düşünün onun için buz kırma işlemini normal olması gereken bir olay olduğunu düşünüyorum esas sesin bu takırtı sesi olduğunu düşünüyorum belki içinizde bu takırtı sesinin (tıkırtı demiyorum) buz kırma işlemi olduğunu sananlar vardır içinizde bilginiz olsun

• Buz kırma işlemi 3-4 sn sürüp bitiyor..Devamlı olan bir gürültü değil yalnız siz oturken birden bire duvarlar çatlıyormuşcasına korkunç bir ses duymak ve irkilmek nasıl bir duygu tahmin edemezsiniz.Bir dünya para verip günümüz teknolojisinde bir buzdolabından bole bir ses duymak firmaca kandırıldığım hissi uyandıRDI bende..Yeni buzdolabı alacak arkadaşlar SAKIN BOCH MARKA BUZDOLABI ALMAYIN.SİEMENSLERE DE DİKKAT EDİN AYNI FABRİKA ÇIKIŞLI OLABİLİR.Burdan sık sık bu konuyu dile getirmek lazım ki millet markaya aldanmasın...

quote:

Orijinalden alıntı: tecrübeli

arkadaşlar bendede KDN 40ANE00 modeli var 2 sene önce almıştım. sizlerin bahsettiği birkaç saniyelik bir tıtkırtı buz kırma işlemi o illaki olacak normal diye düşünüyorum. asıl ses dolap kapağını açıp kapattığında takır takır takır diye uazayıp giden yaklaşık 10-15 saniye süren bir ses ki çok rahatsız edici bir ses ve aldığımın ikinci günüydü servis çağırdım ilk servis anlamadı gitti ustasını çağırdı o da zor anladı dolabın tam ortasında içerden ulaşılabilen bir mekanizma var beyin gibi bir şey mekanik ve elektronik bir kutu sesi o kutu arızalı olduğu için yapıyormuş komple değişti ve ses kesildi parçanın üzerinde made in china yazısı vardı koskocaman bosch çin malı kullanıyordu parçaları gerisini siz düşünün onun için buz kırma işlemini normal olması gereken bir olay olduğunu düşünüyorum esas sesin bu takırtı sesi olduğunu düşünüyorum belki içinizde bu takırtı sesinin (tıkırtı demiyorum) buz kırma işlemi olduğunu sananlar vardır içinizde bilginiz olsun

• Benim bosch buzdolabı kafayı kırdı iice..Gece okdar anormal buz kırma sesi yapıyor ki irkilerek uyandığım oluyor..Ayrıca kapağını açıp kapattığımda 5-10 saniye süren bir pat pat pat sesi de çıkmaya başladı..Verdiğim paralara haram olsun..Ama bunun peşini bırakmamak gerek....
  • Abartılacak kadar olmuyor arkadaşlar, tam 2 yıldır kullanıyorum ve sadece bir kaç kere denk gelmiştir. Çalışma sesi çok az, bence Bosch'tan vazgeçmeyin. İçiniz rahat olsun, uzun yıllar sorunsuzca kullanabilirsiniz.
  • cagdas birader heralde bosch bayin var..Burda tüketiciyi aldatmayalım..Bosch nofrost buzdolaplarından uzak durulması gerektiği bu sitede defalarca tekrar edildi.çamaşır makinalarından da şilkayet geliyor.Abim son model bosch çamaşır makinası aldı az su tüketimli ama az suyla çamaşır iyi yıkanmıyor..Türkiyde su çok pahalı değil bu az su tüketim olaylarına kanmamak lazım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pruventa -- 23 Temmuz 2010; 16:02:55 >
  • bosch no frost buzdolapları bosch un yüz karası bana göre.Yakınım aldı ve gerçekten çok kötü.Yeni aldığı içinde başka bi tane alamıyor.Bu nedenle bende çok ama çok araştırmalarım sonucu anneme ariston aldım.Ve mükemmel muhafaza ve mükemmel soğutma yapıyor.Spottan almıştım 520 litrelikti sanırım.Krom 1800 tl civarıydı..

pruventa arkadaşıma katılıyorum.Bu forumda defalarca bu dile getirildi. cagdascac hocam belki no frost haricinde kullanmadığın için farkı anlamıyorsun.

O ses belki soğutucu motorun fanından gelebilir.Daha önce profilo no frost vardı bizdede yapıyordu.
  • BOSCH kdn40a03ne

Arkadaşlar bu ürünün fiyatı 2100 den 1350 ye kdar düşmüş.malum eylülde düğünüm var.

Acaba ne yapayım yorumların birçoğu muazzam ses sıkıntısının olduğunu gösteriyor.

1100-1400 tl arası ne tavsiye edersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: KIZILÖTESİİ

BOSCH kdn40a03ne

Arkadaşlar bu ürünün fiyatı 2100 den 1350 ye kdar düşmüş.malum eylülde düğünüm var.

Acaba ne yapayım yorumların birçoğu muazzam ses sıkıntısının olduğunu gösteriyor.

1100-1400 tl arası ne tavsiye edersiniz

illa bosch alacaksan aynısının siemensi var .

biraz daha ucuz.

hatta aynısının profilosuda var.

üçünden hangisi ucuzsa onu al.

bende bu dolabı inceliyorum.

görünen sorun ses sorunu, aa soğutmasından vb şikayet eden yok.

bir de lg var 68 cm genişlikte.

yerin genişse 3-5 daha ekle sharp al.

değilse araştıracak çok model yok.

ya siemens-bosch -profilo yada lg m492

• BOSCH kdn40a04ne MODELİ VAR
  • Bosch - Siemens markaları tercihleriniz arasındaysa tabii ki seçenek olarak bir kaç model daha var ancak bu markalar tavsiye edilmiyor, kullanan arkadaşların şikayetlerini görüyorsunuz, ama yinede almak isterseniz kimse bişey diyemez tabii ki
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.