Şimdi Ara

Bosch Buzdolabı Ses Problemi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
0
Favori
92.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • kapı genleşmesi falan degil. Buz kırma sesi. Forumda yeteri kadar konuşuldu zaten.
  • yıl 2000 640lt siemens modelini almıştık aynı sesler mevcut geceleri sanki buzdolabında tahta kurusu var yıl 2012 olmuş nerdeyse hala aynı sesler sırf bu problemler nedeniyle bende samsung RL62ZBSW modelini aldım forumdada iyi bir model olduğu söyleniyor daha ürün elime ulaşmadı artık gelince görücez
  • buz kırma sesi tüm markaların nerdeyse tüm nf dolaplarında var boscha özgü bişey değil....ve bildiğim kadarıyla boschun şuan üretilen dolaplarında bu sorun yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emre845 -- 2 Aralık 2011; 15:19:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre845

buz kırma sesi tüm markaların nerdeyse tüm nf dolaplarında var boscha özgü bişey değil....ve bildiğim kadarıyla boschun şuan üretilen dolaplarında bu sorun yok..

evet var ama burda sorun boschlarda bu sesin insanı rahatsuz derecede yüksek olması. Ve forumda boschun son model kombi dolaplarını alıp da şikayet edenler hatta değiştrmeye iade etmeye kalkan da vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emre845

buz kırma sesi tüm markaların nerdeyse tüm nf dolaplarında var boscha özgü bişey değil....ve bildiğim kadarıyla boschun şuan üretilen dolaplarında bu sorun yok..

yok kardeş, ben sharptan heç öle bi ses duymadım. buzdolabının sesi gelince (normal çalışma sesi) bozuldu mu diye korktum:)
  • Bu saçma sapan buz kırma sesi Bosch'dan değilde başka bir markadan gelseydi, yerden yere vurulurdu.

Bi buzdolabı yapmayı bile beceremeyen bosch dan daha ne bekleyeceksin ki!

Zaten büyük ve pahalı modellerini kendisi yapamadığı için LG'ye yaptırıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lead38

Bosch ürünlerini bozdu. ben de nofost buzdolabını kullandım çok ses yapıyordu.sonunda bozuldu buzdolabı soğutmuyor,devamlı karlama yapıyordu.Samsung gardrop buzdolabı aldım.Kore malı.çok araştırdım.Buzdolapları en iyi yapan firmalar Kore ürünleri.ve dünya devi Samsung.sessiz,kokusuz.fiyatı uygun.

Bosch kesinlikle eski boş değil, size katılıyorum.

Zaten foruma açılan şikayet yazılarındaki artıştan bile bu tespiti yapabilirsiniz.

Bosch-Siemens buzdolapları aşırı ses yapıyor, sık arıza veriyor, buz kırma sesi ise insanı çileden çıkartıyor. Buzdolabında LG, Samsung, Sharp ve Hitachi'den şaşmayacaksınız.

Bosch-Siemens bulaşık makineleri kurutma sorunu mevcut. Üstelik Plastik kazanlı modelleri korkunç koku yapıyor, özellikle ilk 6 ay. Daha sonra bu koku azalsa da, tamamen yok olmuyor. Bulaşık makinesi için, AEG, Elektrolux ve hatta Arçeliği bile(!) tavsiye ederim.

Bosch-Siemens çamaşır makineleri ise tam bir komedi. Bir rakadaş yazmış, çok güldüm, servis yıkama öncesi çamaşırların elde çitelenmesini tavisiye ediyor. Çamaşır makinesinde ise LG'yi tek geçerim (Miele yazmaya gönlüm pek razı olmuyor, süper cihazlar ancak fiyatları da süper).

Görünen o ki; Bosch-Siemens grubu diğer kalitesiz markalar gibi kendine bir yol çizmeye başladı. Sadece ucuz olsun ve böylelikle rekabet edebilsin diye, günü kurtaran, kalitesiz, sorunlu cihazları satmaya başladı.

• quote:

Orijinalden alıntı: deepkurt

quote:

Orijinalden alıntı: tecrübeli

arkadaşlar geçen sene bosch kdn 40 A 00 NE modeli buzdolabı aldım ben size buz kırma sesinden bahsetmiyeceğim o normal bir olay asıl rahatsızlık veren kapağı açıp kapattığınızda tırtırtırtır diye gelen ses rahatsız verici ve hatalı bir üretim. servisi çağırdım iki kere geldi anlamadan gitti sonra işibilen bir ustası geldi ve soğutucunun kapağını açtığınızda tam karşınızda orta tarafta plastik duvarın arkasında motorlu bir modül var onu değiştirdi ve ses kesildi tabiki takarken baktım modül made in china yazıyordu çinlilerden ne beklersinizki kalitesiz bir modül bir sene sonra şimdi gene kapağı açıp kapattıktan sonra gene yavaş yavaş gelmeye başladı demekki bu böyle katlanacağız yada varsa alman malı modül taktıracağız.

Alman malı/Alman teknolojisi diye aldığınız ürünlerin "made in China" parçalardan oluşması can sıkıcı, sizi çok iyi anlıyorum.

Ama en azından sorununuz servis tarafından gideriliyor, geçici de olsa. Bosch konusunda en büyük sıkıntılar hep servis konusunda oluyor, özellikle de garantisi dolduktan sonra istenilen aşırı yüksek tamir ve parça değişim bedelleri.

rezitans değişimine 170 tl istediler. rezitansın fiyatı taş çatlasın 50 tl eder. siz siz olun bosch siemens profilodan uzak durun

• quote:

Orijinalden alıntı: deepkurt

quote:

Orijinalden alıntı: tecrübeli

arkadaşlar geçen sene bosch kdn 40 A 00 NE modeli buzdolabı aldım ben size buz kırma sesinden bahsetmiyeceğim o normal bir olay asıl rahatsızlık veren kapağı açıp kapattığınızda tırtırtırtır diye gelen ses rahatsız verici ve hatalı bir üretim. servisi çağırdım iki kere geldi anlamadan gitti sonra işibilen bir ustası geldi ve soğutucunun kapağını açtığınızda tam karşınızda orta tarafta plastik duvarın arkasında motorlu bir modül var onu değiştirdi ve ses kesildi tabiki takarken baktım modül made in china yazıyordu çinlilerden ne beklersinizki kalitesiz bir modül bir sene sonra şimdi gene kapağı açıp kapattıktan sonra gene yavaş yavaş gelmeye başladı demekki bu böyle katlanacağız yada varsa alman malı modül taktıracağız.

Alman malı/Alman teknolojisi diye aldığınız ürünlerin "made in China" parçalardan oluşması can sıkıcı, sizi çok iyi anlıyorum.

Ama en azından sorununuz servis tarafından gideriliyor, geçici de olsa. Bosch konusunda en büyük sıkıntılar hep servis konusunda oluyor, özellikle de garantisi dolduktan sonra istenilen aşırı yüksek tamir ve parça değişim bedelleri.

Buzdolabı rezitans değişimi için 170 tl istediler. Rezitansın fiyatı taş çatlasın 50 tl tutar 120 tl işçilikmi olur. Rezitansı artık kendim değiştireceğim yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

• annemlerde var bosch buzdolabı, hiç ses problemi duymadı. modelini ve nere üretimi olduğunu bilmiyorum ama.

ben de bu aralar düşünüyorum buzdolabı almayı ama ben gardrop tipi olanlara bakıyorum. boschun KAN62V70NE modelini düşünüyordum. bunda da ses problemi var mı acaba? bir de nere üretimi olduğunu nereden anlayacağız?
  • öncelikle tekrar bir konu açmamak için eski bir konuyu yeniden hortlattığım için özür dilerim.

Arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce Bosch KDN56AW35N modelinden bir buzdolabı aldık. Ürün çok güzel şimdilik işimizi görüyor. Ancak şöyle bir şey var. Kapağını açıp kapatınca değişik bir motor sesi geliyor. Her seferinde oluyor bu durum ve yaklaşık 1 dakika sonra kesiliyor. Acaba bu normal bir durum mudur yoksa herhangi bir arıza söz konusu olabilir mi? Buz kırma sesi diye çoğu yerde yazıyor ama her kapak açılıp kapandığında buz kırma işlemine geçeceğini zannetmiyorum. Haksız mıyım bu düşüncemde. İyi forumlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bi-nam

öncelikle tekrar bir konu açmamak için eski bir konuyu yeniden hortlattığım için özür dilerim.

Arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce Bosch KDN56AW35N modelinden bir buzdolabı aldık. Ürün çok güzel şimdilik işimizi görüyor. Ancak şöyle bir şey var. Kapağını açıp kapatınca değişik bir motor sesi geliyor. Her seferinde oluyor bu durum ve yaklaşık 1 dakika sonra kesiliyor. Acaba bu normal bir durum mudur yoksa herhangi bir arıza söz konusu olabilir mi? Buz kırma sesi diye çoğu yerde yazıyor ama her kapak açılıp kapandığında buz kırma işlemine geçeceğini zannetmiyorum. Haksız mıyım bu düşüncemde. İyi forumlar.

Buz kırma sesi motor sesi gibi olmuyor, bildiğiniz takır tukur ses geliyor.
    Kapak kapanınca gelen ses multi-flow denen kapağa kadar üfleyen fan sesidir.
    Benim dolapta daha önce bahsettiğim böyle robocop gibi dzzzz, dzzzz diye arada bir ses geliyor, konuşan robot gibi
    Sizinki de böyle bişey mi?

• Buzdolabından aşırı derecede ses geliyordu, arkada motorun sabitleme vidaları ve contaları gevşemiş, kendim halletdim... Bu arada dolabın ayaklarının yüksekliklerinide kontrol etmekde fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati

quote:

Orijinalden alıntı: bi-nam

öncelikle tekrar bir konu açmamak için eski bir konuyu yeniden hortlattığım için özür dilerim.

Buz kırma sesi motor sesi gibi olmuyor, bildiğiniz takır tukur ses geliyor.
    Kapak kapanınca gelen ses multi-flow denen kapağa kadar üfleyen fan sesidir.
    Benim dolapta daha önce bahsettiğim böyle robocop gibi dzzzz, dzzzz diye arada bir ses geliyor, konuşan robot gibi
    Sizinki de böyle bişey mi?

böyle kapağı kapatınca olan helikopter sesine benzer bir ses :) büyük ihtimalle fandan gelen ortalamanın üstünde yükseklikte duyulan bir ses bizimkisi. ayakları sağlam kontrol ettim. ama fan hakkındaki gevşek yerlere müdahale etmem. daha alalı 2 ay ancak oldu servis çağırırım artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: aslanx1

Buzdolabından aşırı derecede ses geliyordu, arkada motorun sabitleme vidaları ve contaları gevşemiş, kendim halletdim... Bu arada dolabın ayaklarının yüksekliklerinide kontrol etmekde fayda var.

Beyaz eşyaları doğru konumlandırmak, teraziye almak çok önemli.
    Özellikle çamaşır makineleri yanlış konumlandırılırsa aşırı rezonans yapabilir.
  • Buz kırma sesi nedir arkadaşlar abiler? Çok merak ettim birisi açıklayabilir mi ne işe yarar?

Ya da video kaydeden vs?
  • merhaba,
    buzdolabı arayısındayım ancak son dönemdeki şikayetlerden dolayı da kararsız kaldım;

Bosch KGN 57SM34 N Çelik Glass
    Siemens KG57NST34N Glass Door Titanyum Gri

modellerine bakıyorum şu an.. Fiyatlar yakın acnak siemens için özel % 15 indirimim var. @candogan62

yorum yapabilirseniz sevinirim, teşekkürler
  • Siemensin modelini unuttuğum nofrost dolabını kullanıyoruz bahsettiğiniz sesi evdeki balık yapıyor sanıyordum :) ta ki gece mutfak ta denk gelinceye kadar, zavallı flowerhorn cinsi baligima geceleri boşuna kalay geciyormusum:) en azından ben bu sesin dolaptan geldiğine sevinenlerdenim:)

Bu arada bu nasıl bir buz kurulmasıdır abi resmen gök gürültüsü gibi gerçekten çok enteresan,birde arada karın guruldamasi gibi ses geliyor yakında zcarsa sasirmayacagim:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2007 de yeni döşediğimiz eve ben girmeden hırsız kapının canını okuyarak girdi,çaldı gitti. Hırsızın hafızamda ve kapıda haala izi mevcut. Bu sesi gece duyduğumda her tarafı incelemeden yatmadığım çok günleri biliyorum. Bu makinayı yapanı,satanın ALLAH BELASINI VERSİN

• Siemens kg57np01ne modeli kombi tipi 7 yıllık buzdolabımız surekli alarm vermeye baslamisti (-16 olması gereken alt taraf -10 dereceye yukseliyor) alt kismi söküp buzlari sac kurutma makinesiyle eritip tekrar calistirinca 3 hafta falan normale dönüp sonrasinda yine alarm vermeye basliyordu. Bu arada uzun suredir buz kirma sesi de duymuyoruz. Yetkisiz servis kart arizasi oldugunu soyleyerek dun gece anakarti tamir etti ve bizim yaptigimiz gibi buzlari eritti su an buzdolabi sogutuyor ama buz kirma sesini hala hic duymadim. Acaba benzer ürün kullanip da ilk kurulumdan itibaren sesi ne zaman duymaya basladigini hatırlayan arkadas var mi? Cunku o sesi duymazsam sanirim buzdolabi yine cok yakinda buzlanma yapip bozulacak

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.